در چند مرحله می توانید گرین کارت آمریکا دریافت کنید

قرعه کشی گرین کارت از سال 1994 هر ساله با موفقیت برگزار می شود و هر سال بسیاری از شرکت کنندگان به تحقق رویای آمریکایی خود نزدیک می شوند. در زیر شرح مفصل تری از روند درخواست گرین کارت از زمانی که برای لاتاری گرین کارت درخواست می کنید تا زمانی که به ایالات متحده مهاجرت می کنید، خواهید دید.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

قرعه کشی گرین کارت

از شانس زندگی در ایالات متحده استفاده کنید و برای قرعه کشی رسمی گرین کارت ایالات متحده درخواست دهید!

 

  1. درخواست برای قرعه کشی گرین کارت

شما می توانید برای لاتاری گرین کارت در تمام طول سال با visashi به صورت آنلاین یا ارتباط در واتساپ  درخواست دهید. سپس همه درخواست‌ها معمولاً بین اکتبر و نوامبر هر سال به مقامات ایالات متحده ارسال می‌شوند. در این چهار هفته، مردم از سراسر جهان می توانند از طریق پورتالی که مقامات ایالات متحده ارائه می دهند، برای لاتاری گرین کارت اقدام کنند.

 

در تمام طول سال، ما برای پردازش درخواست گرین کارت شما به صورت شخصی و فردی وقت صرف می کنیم. اگر سؤالی داشته باشیم با شما تماس خواهیم گرفت و قبل از ارسال درخواست شما به صورت الکترونیکی و به موقع به مقامات ایالات متحده، اصلاحاتی را انجام خواهیم داد. به این ترتیب، خطر رد صلاحیت شدن به دلیل یک خطای رسمی درخواست را نخواهید داشت.

 

شما یک گواهی از ما دریافت خواهید کرد که تأیید می کند درخواست شما با موفقیت به مقامات ایالات متحده ارسال شده است.

 

  1. قرعه کشی گرین کارت

در ماه مه یا ژوئن سال بعد، حدود هفت ماه پس از ارسال تمامی درخواست ها، دولت آمریکا برندگان لاتاری گرین کارت را اعلام می کند. برندگان به صورت تصادفی توسط مقامات ایالات متحده انتخاب می شوند. کسانی که با visashi در قرعه کشی شرکت کردند، یک اطلاعیه کتبی از نتایج شخصی خود دریافت خواهند کرد.

 

شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت شخصاً از نتیجه مطلع خواهند شد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

  1. تحویل مدارک برنده شما

اگر شما یکی از برندگان خوش شانس هستید، ما با ارسال یک گواهی تایید، اصل اعلان وزارت امور خارجه ایالات متحده و اسناد برنده خود، وضعیت قبولی شما را تایید می کنیم.

 

  1. درخواست برای گرین کارت

درخواست گرین کارت باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شود. فرم آنلاین به اصطلاح DS-260 است و نیاز دارد که متقاضی جزئیات زیادی را در مورد زندگی شخصی خود از جمله کار و تحصیل وارد کند. پس از برنده شدن، توصیه می کنیم این فرم آنلاین را برای خود و همه اعضای خانواده خود طی چند هفته تکمیل و ارسال کنید تا به طور رسمی برای گرین کارت اقدام کنید.

 

به محض اینکه مقام مسئول ایالات متحده، مرکز کنسولی کنتاکی (KCC)، درخواست شما را دریافت کرد، به آن رسیدگی خواهد شد. بسته به خدماتی که با visashi رزرو کرده اید، کارشناسان گرین کارت ما اکثر کارهای درخواست را بر عهده خواهند گرفت و شما را در هر مرحله از فرآیند تا زمانی که گرین کارت خود را دریافت کنید، راهنمایی خواهند کرد.

 

راهنمای کامل تصویری تکمیل فرم DS260  برای برندگان لاتاری 2023
زمان اعلام نتایج لاتاری گرین کارت 2023 و نحوه مشاهده جواب لاتاری

 

  1. دعوتنامه کنسولگری آمریکا

پس از ارسال فرم آنلاین DS-260، دعوتنامه ای برای شرکت در مصاحبه در کنسولگری ایالات متحده دریافت خواهید کرد. زمان برنامه ریزی مصاحبه شما بستگی به شماره پرونده شما و اینکه چقدر زودتر DS-260 خود را ارسال کرده اید، دارد. در این بین بیشتر تماس متقاضی گرین کارت با مقامات آمریکایی از طریق ایمیل است. ارائه یک آدرس ایمیل معتبر که مرتباً آن را چک می کنید بسیار مهم است.

 

می توانید انتظار داشته باشید که دعوت نامه ای برای شرکت در مصاحبه در کنسولگری ایالات متحده بین اکتبر و سپتامبر سال بعد دریافت کنید. وقت مصاحبه معمولاً در کشور شما در کنسولگری ایالات متحده که ویزای مهاجرت را انجام می دهد، تعیین می شود. برخی از کشورها، مانند ایران، سفارت ایالات متحده برای فرآیند ویزای مهاجرت ندارند و مصاحبه با گرین کارت در کنسولگری ایالات متحده در آنکارا، ایروان و ابوظبی برگزار می شود.

 

  1. سفر فعال سازی به آمریکا

اگر یک قرار مصاحبه موفق در کنسولگری ایالات متحده داشتید، تا 6 ماه فرصت دارید تا برای اولین بار به عنوان دارنده گرین کارت به ایالات متحده سفر کنید. این 6 ماه از روزی شروع می شود که قبل از مصاحبه کنسولگری وقت پزشک خود را گرفته اید.

 

هنگامی که برای اولین بار به عنوان دارنده گرین کارت وارد ایالات متحده می شوید، افسر مرزی اطلاعات شخصی شما را جویا می شود و از جمله عکس و اثر انگشت شما را می گیرد. این اطلاعات برای صدور گرین کارت شما مورد نیاز است. علاوه بر این، مهری در پاسپورت خود دریافت خواهید کرد که وضعیت شما را به عنوان دارنده گرین کارت تا زمانی که گرین کارت فیزیکی خود را دریافت کنید، ثابت می کند.

 

اولین سفر شما به ایالات متحده نباید مهاجرت دائم شما به آمریکا باشد. این کاملا امکان پذیر است که ابتدا یک تعطیلات طولانی داشته باشید و برای آشنایی با کشور جدید خود وقت بگذارید! یا، به عنوان یک مقیم دائم، می توانید روز بعد پرواز کنید.

 

ورود به ایالات متحده برای اولین بار به عنوان دارنده گرین کارت لحظه بزرگی است.

 

  1. گرفتن گرین کارت

حدود 3 تا 6 ماه پس از فعال کردن گرین کارت، کارت اقامت دائم فیزیکی و قانونی ایالات متحده شما به آدرس ایالات متحده آمریکا که در فرم خود داده اید پست می شود.

 

توجه داشته باشید: گرین کارت را فقط می توان به آدرسی در ایالات متحده آمریکا تحویل داد. مقامات ایالات متحده اسناد مهاجرت را به خارج از ایالات متحده ارسال نمی کنند. اگر دوستان یا خانواده ای در ایالات متحده دارید، می توانید کارت سبز خود را به آدرس آنها ارسال کنید. در غیر این صورت، می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز از آدرس ایالات متحده ما در آمریکا استفاده کنید. به محض اینکه گرین کارت شما به آدرس ایالات متحده ما تحویل داده شد، آن را به آدرس مورد نظر ارسال خواهیم کرد.

 

  1. بعد از گرفتن گرین کارت چه باید کرد

به عنوان یک دارنده گرین کارت، می توانید از مزایای اقامت دائم قانونی ایالات متحده برخوردار شوید. گرین کارت راه را برای مهاجرت شما به آمریکا هموار می کند. مهاجرت به ایالات متحده به شما در برنامه ریزی زندگی جدید خود در آمریکا کمک می کند.

 

دریافت گرین کارت پایان خدمات ارائه شده توسط visashi نیست. اگر در مورد اعتبار گرین کارت خود، درخواست برای کارت تامین اجتماعی یا نیاز به چند نکته برای مهاجرت خود به ایالات متحده دارید، لطفا با ما تماس بگیرید. ما خوشحال میشویم که به شما کمک کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top