ده رشته دانشگاهی محبوب برای تحصیل در ایالات متحده

انتخاب رشته دانشگاهی همیشه چالش برانگیز است، ما معمولاً به دنبال پرطرفدارترین یا پردرآمدترین مشاغل هستیم. این لیست از 10 رشته دانشگاهی محبوب در ایالات متحده بر اساس میانگین نرخ فارغ التحصیلی سالانه دانشجویان است. آنها در طول سال ها به دلیل تطبیق پذیری و آمادگی برای مسیرهای شغلی رضایت بخش، محبوبیت بالایی را حفظ کرده اند.

 

10 دانشگاه بزرگ که برای پذیرش نیازی به زبان خارجی ندارند
تا چه سنی میتوانم در یک دانشگاه خوب در خارج پذیرش بگیرم؟

 

مدیریت و مدیریت بازرگانی
در رتبه بندی ما از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در ایالات متحده، مدیریت بازرگانی و مدیریت با بیش از 180000 فارغ التحصیلی سالانه در رتبه اول قرار دارند.

مدرک مدیریت و مدیریت بازرگانی شما را برای تسلط بر پیچیدگی های حل مسئله در یک کسب و کار آماده می کند و به شما کمک می کند تا در کار با دیگران موفق شوید.

فارغ التحصیلان در موقعیت های مختلف از جمله موقعیت های مختلف مدیریتی و موقعیت های پشتیبانی تجاری مانند تحلیلگران تجاری و تدارکات کار می کنند.

متوسط ​​حقوق فردی با مدرک مدیریت بازرگانی از 42000 دلار شروع می شود، با میانگین حقوق متوسط ​​​ 71000 دلار.

بهترین دانشگاه ها برای این مدرک عبارتند از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه کالیفرنیا-برکلی.

 

پرستاری، یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی
فارغ التحصیلان رشته پرستاری با کمتر از 155000 فارغ التحصیل سالانه در رتبه دوم در فهرست ده رشته دانشگاهی محبوب در ایالات متحده قرار دارند.

اگر دوست دارید با مردم کار کنید و می خواهید در خط مقدم مراقبت های بهداشتی در زندگی آنها تغییر ایجاد کنید، حرفه پرستاری ممکن است برای شما مفید باشد.

شما در بسیاری از زمینه‌های حرفه پرستاری، از جمله متخصصین بیهوشی، مربیان، پزشکان و ماماها تخصص دارید.

رشته های پرستاری در رشته های شیمی، آناتومی، روانشناسی و فیزیولوژی مطالعه می کنند و در بیمارستان ها، مطب های پزشکان، خانه های سالمندان و بخش های بهداشت دولتی کار می کنند.

دوره پرستاری دانشجویان را برای مدیریت پرستاری، تحقیقات پرستاری و پرستاری بالینی آماده می کند.

برترین دانشگاه های ایالات متحده برای پرستاری عبارتند از دانشگاه نیویورک، دانشگاه درکسل و کالج مولوی. حقوق پرستاران از کمی بیش از 53000 دلار شروع می شود و متوسط ​​حقوق متوسط ​​​ 71000 دلار است.

 

هنرهای لیبرال و مطالعات عمومی
اگر مطمئن نیستید که پس از فارغ التحصیلی چه کاری انجام دهید، یک مدرک مطالعات عمومی یا هنرهای آزاد را دریافت کنید. تحقیقات نشان داده است که فارغ التحصیلان با مدرک دانشگاهی به طور متوسط ​​درآمد بیشتری نسبت به افراد بدون مدرک دارند.

مطالعات عمومی شامل مطالعه هنر، علوم و علوم انسانی است. شما ممکن است در هر یک به رسمیت شناخته شوید.
هنرها و علوم لیبرال ترکیبی ساختار یافته از هنرها، علوم زیستی و فیزیکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی است که بر گستردگی مطالعه تأکید دارد.
با بیش از 140000 فارغ التحصیلی در سال، هنرهای لیبرال همچنان یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در سراسر جهان است.

دانشجویانی که از دوره‌های مطالعات عمومی فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند میانگین حقوق 37000 دلار و متوسط ​​حقوق متوسط ​ 62000 دلار را انتظار داشته باشند.

برترین دانشگاه های هنرهای لیبرال شامل دانشگاه نیویورک، دانشگاه جورج تاون و دانشگاه کرنل هستند.

 

روانشناسی عمومی
رشته روانشناسی همیشه محبوب با بیش از 116000 فارغ التحصیل در سال در رتبه چهارم قرار دارد. مدرک روانشناسی عمومی درها را به روی شما باز می کند تا مشاغل اجتماعی، بازاریابی و منابع انسانی پیدا کنید.

اگر دوست دارید وارد یک محیط بالینی شوید، باید تحصیلات خود را ادامه دهید تا مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد خود را دریافت کنید.

یک رشته دانشگاه روانشناسی به بررسی علم رفتار انسان و فرآیندهای ذهنی می پردازد. این شامل مطالعه ذهن، مغز و تعاملات اجتماعی انسان و حیوان است.

اهمیت در بسیاری از زمینه های روانشناسی مانند اجتماعی، شناختی، غیرعادی، شخصیتی و رشدی تاثیر می گذارد.

میانگین حقوق برای فردی که دارای مدرک روانشناسی عمومی است از 35000 دلار شروع می شود، با متوسط ​​حقوق متوسط 60000 دلار.

مدارس برتر برای مدرک روانشناسی عبارتند از دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، و دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

 

زیست شناسی عمومی
چه علاقه مند به مطالعه اشکال بزرگ زندگی یا زندگی میکروسکوپی باشید، مدرک زیست شناسی می تواند شما را برای شغلی در داخل و خارج از آزمایشگاه آماده کند.

مدرک در زیست شناسی عمومی به شما این امکان را می دهد که وقت خود را صرف مطالعه زندگی کنید. معلمان زیست شناسی، تکنسین های علوم، و دانشمندان پزشکی قانونی همه مشاغل ممکن برای فارغ التحصیلان این رشته محبوب هستند.

با آموزش اضافی، دانشجویان زیست شناسی می توانند متخصص پزشکی یا دامپزشکی شوند. بیش از 78000 دانشجو هر ساله با مدرک زیست شناسی عمومی فارغ التحصیل می شوند.

دانشگاه استنفورد، مؤسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه تافتس، دانشکده‌های زیست‌شناسی برتر هستند.

فارغ التحصیلان زیست شناسی عمومی ممکن است انتظار دستمزد متوسط ​​38000 دلار و متوسط ​​حقوق متوسط ​​​ 59000 دلار داشته باشند.

 

عدالت کیفری و اصلاحات
برای کار در زمینه های عدالت کیفری و اصلاحات به شخص خاصی نیاز است. اگر از کار با مردم و با هر فردی اعم از وکیل، قاضی یا مجرم لذت می برید، کمک خواهد کرد. مهارت های بین فردی ضروری است.

با بیش از 72000 فارغ التحصیلی سالانه، عدالت کیفری یک حوزه مطالعه مرسوم است. دوره عدالت کیفری یا اصلاحات به شما امکان می دهد شغلی را در زمینه اجرای قانون، اصلاحات، خدمات امنیتی یا پزشکی قانونی شروع کنید.

اگر می خواهید در ایمنی و امنیت کار کنید، مدرک عدالت کیفری یک مدرک عالی است. مدارک تحصیلی عدالت کیفری معمولاً خواندن یا نوشتن فشرده نیستند و این باعث می شود که آنها نسبت به سایر رشته ها در دسترس تر باشند.

دانشگاه های رتبه برتر عدالت کیفری شامل دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه جورج میسون و SUNY در آلبانی است.

 

ارتباطات
فارغ التحصیلان دوره های ارتباطات و رسانه فرصت های بسیار خوبی برای یافتن شغل در زمینه رو به رشد دارند.

رشته‌های ارتباطات، رسانه‌های جمعی، ارتباطات فنی و تبلیغات را مطالعه می‌کنند. آنها یاد می گیرند که بیانیه های مطبوعاتی، مقالات طولانی و اسناد فنی بنویسند.

دانشجویان مهارت های نوشتاری و ارتباطی خود را در یک برنامه ارتباطی تقویت می کنند تا آنها را برای مشاغل در صنایع در حال رشد آماده کنند.

این حوزه مطالعاتی احتمالاً با شکل‌گیری رسانه‌های جدید و ایجاد راه‌های ارتباطی جدید به رشد خود ادامه خواهد داد.

فارغ التحصیلان رشته ارتباطات میانگین حقوق اولیه شغلی خود را 37000 دلار و متوسط ​​حقوق متوسط ​​​ را نزدیک به 65000 دلار می بینند.

حدود 55000 دانشجو سالانه با رشته های ارتباطات از دانشگاه های برتر مانند دانشگاه پنسیلوانیا، کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه نورث وسترن فارغ التحصیل می شوند.

 

حسابداری
دانشجویانی که به جزئیات توجه زیادی دارند و در ریاضیات مهارت دارند، می‌توانند شغلی در حسابداری در نظر بگیرند.

بسته به تحصیلات خود، ممکن است لیسانس مدیریت بازرگانی یا لیسانس علوم حسابداری بگیرید. همچنین ممکن است مدارس عناوین مختلفی برای رشته های حسابداری مانند حسابداری، حسابداری، مدیریت مالی و فناوری حسابداری داشته باشند.

حسابداران با اعتبارات عددی کار می کنند و به شرکت ها کمک می کنند تا بودجه را ایجاد و مدیریت کنند، پیش بینی مالی انجام دهند و پرداخت های ورودی و خروجی را مدیریت کنند. سالانه حدود 60000 دانشجو با مدرک دانشگاهی در رشته حسابداری فارغ التحصیل می شوند.

رشته های کالج حسابداری می توانند دستمزد سالانه 44000 دلار و متوسط ​​حقوق متوسط ​​​​ 75000 دلار داشته باشند. برترین دانشگاه های حسابداری عبارتند از دانشگاه بنتلی، دانشگاه ایلینویز در اوربانا، Champaign و دانشگاه Bryant.

 

تدریس و معلمی
آیا دوست دارید با بچه ها یا بزرگسالان کار کنید و می خواهید در زندگی آنها تغییر ایجاد کنید؟ آموزش در زمینه تدریس می تواند برای شما مفید باشد. این رشته دانشگاهی برای دانشجویانی است که می خواهند در بیش از یک مقطع تحصیلی تدریس کنند.

دانشجویان معمولاً یک برنامه ترکیبی را برای آموزش دو گروه سنی، پیش دبستانی به علاوه دبستان یا دبیرستان به علاوه دبیرستان، انجام می دهند.

همه ما معلمی داریم که می توانیم به کارهایی که برای ما انجام داده اند فکر کنیم و به او احترام بگذاریم. این می تواند بهترین فرصت شما برای ایجاد یک تفاوت بزرگ باشد. حقوق معلمان بسته به ناحیه ای که در آن تدریس می کنید، نوع تدریس و سطح تحصیلات شما به طور قابل توجهی متفاوت است.

اگر عاشق آموزش دادن به بچه ها هستید اما احساس می کنید که از تدریس خسته شده اید، بدانید که بسیاری از مشاغل مفید دیگر در آموزش شما را از کلاس درس خارج می کند. این گزینه ها را در نظر بگیرید:

کتابدار مدرسه: اگرچه نیاز به آموزش بیشتر است، اما برخی از معلمان کتابدار مدرسه می شوند. علم کتابداری یک رشته پرطرفدار است، و شما همچنان می‌توانید بدون نظارت و کار بعد از ساعت کاری که برای یک شغل آموزشی معمولی لازم است، با بچه‌ها کار کنید.

مشاوران مدرسه: مشاوران مدرسه یا مشاوران راهنمایی به روش‌های مختلف به دانش‌آموزان کمک می‌کنند، و آنها نیز در کلاس درس روزانه نیستند. باز هم، شما به آموزش اضافی نیاز دارید، اما اگر می خواهید در این دوره بمانید و به روش های دیگر به دانش آموزان کمک کنید، مشاوره مدرسه گزینه دیگری است.

مدیر: اگر می‌خواهید در این زمینه بمانید اما نمی‌خواهید مسئولیت‌های کلاسی معمولی داشته باشید، شغلی در مدیریت آموزش در نظر بگیرید.

طراحی برنامه درسی: جوامع مدارس به مربیان آموزش دیده برای ارتقای کیفیت آموزش برای دانش آموزان خود نیاز دارند. کارشناسان برنامه درسی، متخصصان اثربخشی مدرسه، و مربیان یادگیری، آموزش معلمان را هدایت می‌کنند، معلمان را مشاهده می‌کنند و توصیه‌هایی برای بهبود تدریس آنها ارائه می‌کنند.

معلم جایگزین: معلم جایگزین می تواند تصمیم بگیرد که کجا و چه زمانی کار کند. در ایالتی که مجوز ندارید کار نخواهد کرد. با این حال، شما انعطاف پذیری کار در جوامع مدرسه ای غیر از جامعه خود را خواهید داشت. شما تمام وظایف اصلی معلمان تمام وقت که کلاس های درس خود را مدیریت می کنند، ندارید.

حدود 57000 دانشجو با تحصیلات در زمینه تدریس ابتدایی در سال فارغ التحصیل می شوند. از دانشگاه های معروف می توان به دانشگاه اشفورد، دانشگاه گرند کانیون و دانشگاه کاپلان، پردیس داونپورت اشاره کرد.

 

زبان و ادبیات انگلیسی

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، در ده رشته برتر دانشگاهی محبوب در زبان و ادبیات انگلیسی. یک برنامه کلی با تمرکز بر زبان انگلیسی شامل تاریخ، ساختار، مهارت های ارتباطی مرتبط، و ادبیات و فرهنگ مردم انگلیسی زبان است.

در حالی که با 180000 فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی فاصله زیادی دارد، سالانه حدود 40000 فارغ التحصیل انگلیسی وجود دارد.

فارغ التحصیلان انگلیسی می توانند انتظار مشاغل سنگین در زمینه نویسندگی و هنرهای زبانی مانند رمان نویسان، فیلمنامه نویسان، نویسندگان فنی یا تدریس با تحصیلات اضافی را داشته باشند.

حقوق اولیه شغلی حدود 36000 دلار است، با میانگین حقوق متوسط ​​63000 دلار. دانشگاه های برتر برای رشته های انگلیسی عبارتند از دانشگاه جورج تاون، دانشگاه پنسیلوانیا، و دانشگاه واشنگتن، پردیس سیاتل.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top