ده مرحله مطمئن را برای کسب بهترین بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

بورسیه ها بسیار رقابتی هستند، با این حال برخی از بورسیه های تحصیل در خارج از کشور راحت تر به دست می آیند. شانس شما برای دریافت پول برای تحصیل، داوطلب شدن یا کارآموزی در خارج از کشور ممکن است بسیار بیشتر از حد انتظار باشد. بهترین کار این است که فرصت ها را بیابید و چند داستان صادقانه و قانع کننده برای داشتن بورسیه تحصیلی کامل برای تحصیل در خارج از کشور و داشتن یک تجربه هیجان انگیز بگویید. اگر می‌پرسید چگونه برای تحصیل در خارج از کشور بورس تحصیلی دریافت کنید، این راهنما را بخوانید.

 

این یک تصور نادرست گسترده است که تحصیل در خارج از کشور گران است، اما بورسیه ها و کمک های مالی زیادی برای درخواست شما در دسترس است.

ممکن است لازم باشد در ماه های قبل از ترم یا سال انتخابی خود در خارج از کشور، انتخاب های مالی عاقلانه ای داشته باشید.

صرفه جویی قبل از تحصیل در خارج از کشور تنها اولین قدم به سوی ماجراجویی های قابل توجه تر و بهتر است.

این راهنما ده مرحله مطمئن را برای کسب بهترین بورسیه تحصیلی در خارج از کشور به شما ارائه می دهد. نکات زیر را در مورد نحوه تحصیل در خارج از کشور با بورسیه بخوانید.

 

دانشگاه های رایگان در اروپا برای دانشجویان بین المللی در سال 2022-2023
کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

 

1. درخواست کمک 

با افراد نزدیک صحبت کنید و کمک بخواهید. از معلمان خود، دفتر کمک مالی، مشاوران تحصیلی و دفتر تحصیل در خارج از کشور دانشگاه بپرسید که آیا بورسیه یا کمک هزینه کامل در دسترس است یا خیر.

به شما توصیه می شود به جای اینکه فقط ایمیل بزنید یا تماس بگیرید، اگر این امکان را دارید به صورت فیزیکی به این دفاتر مراجعه کنید تا برای دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور راهنمایی دریافت کنید.

در نتیجه استادان شما یا دفتر تحصیل در خارج از کشور می توانند با سهولت بیشتری به شما کمک کنند.

آنها همچنین تحت تأثیر قاطعیت و ابتکار شما در ملاقات حضوری در مورد کمک های مالی قرار می گیرند.

از کارشناسان بپرسید که آیا بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را برای شما می شناسند. پیدا کردن آنها سخت ترین بخش بدست آوردن آنهاست!

 

2. تحقیق 
در صورت درخواست بورسیه های بیشتر، کمک مالی بیشتری دریافت خواهید کرد. با مرور دایرکتوری های آنلاین برای بورسیه تحصیلی در خارج از کشور شروع کنید.

بسیاری از منابع آنلاین لیستی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور را تهیه می کنند.

انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید. موارد زیر برخی از انواع بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور است.

 

بورسیه های خاص مکان

این جوایز یا بورسیه‌ها برای تشویق دانشجویان به دنبال کردن تلاش‌های علمی خود در کشورها یا مکان‌های خاص، مانند بورسیه‌هایی که مخصوصاً برای دانشجویان ژاپنی در نظر گرفته شده است، طراحی شده‌اند.

دانشگاه شما ممکن است این بورسیه ها را ارائه دهد، دولت کشوری که می خواهید در آن تحصیل کنید، یا حتی کشور شما که به دنبال ارتقای صلح جهانی با تبادل دانشجویان در خارج از کشور است.

 

بورسیه های ویژه برنامه

این کمک هزینه ها یا بورسیه ها اغلب به دانشجویانی که در یک برنامه خاص شرکت می کنند و در خارج از کشور تحصیل می کنند، ارائه می شود.

فقط دانشجویانی که قصد تحصیل از طریق آن برنامه را دارند، واجد شرایط درخواست از طریق یک ارائه دهنده مستقل تحصیل در خارج از کشور یا یک برنامه خاص ایجاد شده توسط دانشگاه شما هستند.

به عنوان مثال، HEX به دانشجویان دانشگاه RMIT و دانشگاه فناوری سیدنی کمک هزینه تحصیلی 1000 دلاری می دهد.

آنها در برنامه چالش بزرگ جهانی خود و 140 کمک هزینه و بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان استرالیایی در ده دانشگاه در برنامه نوآوری APAC خود شرکت می کنند.

 

بورسیه های موضوعی خاص

بسیاری از کمک هزینه ها یا کمک هزینه های تحصیلی، مانند بورسیه زبان های خارجی، به دانشجویانی داده می شود که می خواهند در حین تحصیل در خارج از کشور، رشته تحصیلی خاصی یا ضروری را دنبال کنند.

این کمک مالی ممکن است خاص باشد، با تمرکز بر موضوع و موضوع خاصی که باید در یک کشور خاص مورد مطالعه قرار گیرد.

 

بورسیه های تحصیلی ویژه دانشجویان
برخی از بورسیه ها بسته به جنسیت، رنگ، مذهب، توانایی یا گرایش جنسی دانشجو اعطا می شود.

به عنوان مثال، کمک هزینه های خاصی برای دانش آموزان دبیرستانی برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد.

برنامه هایی مانند بورسیه های تحصیلی تنوع در خارج از کشور و بورسیه های بنجامین ای.

برخی از بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور در هر زمان در دسترس هستند. شما باید به دنبال آنها باشید.

 

بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه

بسیاری از کالج ها بورسیه ها یا کمک های مالی مبتنی بر شایستگی را ارائه می دهند که می تواند توسط دانشجویانی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند استفاده کنند.

تحقیقات خود را به کمک مالی ارائه شده توسط دانشگاه بومی خود محدود نکنید! بسته به انجمن های شما، چندین موسسه ممکن است کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور را در مقطع کارشناسی ارائه دهند.

علاوه بر این، در مورد دانشگاهی که در حین تحصیل در خارج از کشور تحصیل می کنید تحقیق کنید. بسیاری از موسسات آموزش عالی در سراسر جهان برای جذب دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند.

 

بورسیه های ارائه شده توسط سازمان

تحقیقات دقیقی در مورد سازمان‌های خیریه، محلی یا تاریخی انجام دهید که ممکن است به دانشجویان واجد شرایطی که شرایط آنها را برآورده می‌کنند کمک هزینه یا بورس تحصیلی اعطا کنند.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ایتالیایی یا اسپانیایی تبار نمونه های بسیار خوبی هستند.

 

بورسیه های دولتی

برخی از کمک های مالی دولتی یا بورسیه های تحصیلی دانشجویان را تشویق به تحصیل یا کار در خارج از کشور می کنند و اطمینان حاصل می کنند که کمک مالی FAFSA شما در طول ترم تحصیلی شما در خارج از کشور منتقل می شود.

برنامه فولبرایت و بورسیه ها و بورسیه های Chevening که توسط دولت بریتانیا به طور صریح برای رهبران دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند حمایت می شود، دو نمونه عالی هستند.

3. تماس با تامین کننده بورس تحصیلی

تماس مستقیم با سرمایه گذار بهترین روش برای دریافت تمام مشخصات و آخرین شرایط واجد شرایط بودن بورسیه هایی است که برای آنها درخواست می دهید .

آنها اساساً راهنمای اخذ بورسیه تحصیلی بین المللی را تهیه کردند.

بورسیه یا تامین کننده مالی/ارائه دهنده کمک هزینه می تواند بگوید که شما تمام اطلاعات لازم را دارید و از اینکه ابتکار عمل را برای پیگیری تهاجمی بورسیه ای که برای آن درخواست می کنید ترسی ندارید.

 

4. رزومه خود را تکمیل کنید

پس از تهیه لیستی از بورسیه های تحصیلی خارج از کشور که قصد دارید برای آن درخواست دهید، اکنون باید برای برنده شدن بورسیه ها تلاش کنید.

رزومه شما نقش مهمی در این امر دارد! بیش از یک صفحه نروید، تمام آخرین فعالیت های کالج خود را به روز کنید، و فراموش نکنید که هر تجربه ای را که در خارج از کشور داشته اید برجسته کنید. مختصر نوشتن بسیار مهم است.

همراه با رزومه، نامه های پوششی اغلب اجزای ضروری برنامه ها هستند زیرا این فرصت را به شما می دهند تا توضیح دهید که چرا باید به شما بورس تحصیلی داده شود.

شما نمی توانید نامه ای برای تبلیغ سوابق تحصیلی درخشان خود ارسال کنید. روی نحوه به کارگیری درس هایی که در حین تحصیل در خارج از کشور آموخته اید در زندگی خانه و دانشگاه خود تمرکز کنید.

در صورت درخواست برای بورسیه تحصیلی در خارج از کشور که توسط یک دانشگاه بین المللی ارائه می شود، باید بدانید که آن کشور چگونه رزومه یا نامه های پوششی را سازماندهی می کند.

اگر با توانایی های زبانی دارید، آنها را به زبان کشوری که در آن دانشگاه خواهید رفت بنویسید.

 

5. References | را بررسی کنید 
بیشتر مقالات و برنامه های بورسیه تحصیلی در خارج از کشور شامل توصیه های شخصی افرادی است که با آنها در پروژه های محل کار یا مدرسه کار کرده اید.

برای اکثر دانشجویان، این مستلزم تماس با اساتید و درخواست کمک است.

علاوه بر این، شما باید اساتید یا کارفرمایی را که با آنها تماس گرفته اید انتخاب کنید تا آنها احساس راحتی کنند که شما را توصیه کنند.

با کسانی که در موقعیت های قدرتی هستند که می دانید خوشحال می شوند شما را برای یک بورس تحصیلی بین المللی توصیه کنند و همچنین مربوط به بورس تحصیلی هستند، تماس بگیرید.

به عنوان مثال، اگر برای بورسیه تحصیلی رهبری در خارج از کشور درخواست می کنید، با مشاور علمی گروه دانشگاهی که در آن عضو هستید، تماس بگیرید.

اگر علاقه مند به درخواست بورسیه روابط بین الملل هستید، از صحبت با استاد علوم سیاسی خود دریغ نکنید.

صرف نظر از اینکه با چه کسی تماس می گیرید، همیشه به یاد داشته باشید که مهربان باشید و به یاد داشته باشید که از آنها می خواهید که از برنامه های شلوغ خود برای کمک به شما وقت بگذارند.

6. تقویم را علامت گذاری کنید
فرض کنید برای برنامه تحصیل در خارج از کشور، برخی بورسیه ها و جوایز درخواست ارسال می کنید.

ممکن است یادآوری مهلت‌ها و مشخصات برنامه‌های کاربردی در آن نمونه چالش‌برانگیز باشد.

برای درخواست های بورسیه تحصیلی خود در خارج از کشور، تقویمی تهیه کنید که هر مهلت مشخص شده باشد. ممکن است ظاهری به نظر برسد. سازماندهی مدارک خود هنگام درخواست برای بسیاری از بورسیه ها ضروری است.

 

7. اپلای

اگرچه ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما در اسرع وقت برای بورسیه تحصیلی خارج از کشور اقدام کنید.

صبر و زمان زیادی می خواهد، اما هر ذره کوچک کمک می کند. از آنجایی که قبلاً آماده سازی زیادی انجام داده اید، روند شما باید بدون مشکل پیش برود.

حتی جوایز جزئی هم جمع می شوند و تابستان، ترم یا کل سال تحصیلی شما را در خارج از کشور بسیار قابل کنترل تر و هزینه کمتر می کنند.

برنامه های خود را تا جایی که ممکن است شخصی سازی کنید، در برابر نیاز به کپی کردن و چسباندن داده ها بین آنها مقاومت کنید.

حامیان بورسیه زمانی متوجه می شوند که شما اصول بنیاد آنها یا موضوع یک بورس تحصیلی خاص را بررسی کرده اید.

اگر هر درخواست را شخصی سازی کنید، شانس بسیار بیشتری برای فهمیدن نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور خواهید داشت.

 

8. وقت خود را صرف کنید

احساس فشار برای تکمیل سریع برنامه ها ممکن است ساده باشد، به خصوص اگر چندین درخواست ارسال کنید.

با این حال، مانند درخواست هایی که برای ورود به دانشگاه خود ارسال کرده اید، باید درخواست های تحصیل در خارج از کشور را جدی بگیرید.

دستورالعمل‌های بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را بخوانید و به آن پایبند باشید و زمان کافی برای تکمیل درخواست‌های خود بدون احساس فشار به زمان بدهید.

اگر احساس فشار نکنید، کار با کیفیت بالاتری تولید می کنید که شانس شما را برای دریافت کمک های مالی بیشتر افزایش می دهد.

 

9. نمرات را داشته باشید 

اگرچه ممکن است ابتدایی به نظر برسد، اما اغلب برای گرفتن بورسیه تحصیلی در خارج از کشور به نمرات خوب نیاز دارید.

اگرچه بسیاری این کار را می کنند، اما همه بورسیه ها و کمک های مالی به سوابق تحصیلی کامل یا معدل بالا نیاز ندارند.

فقط حامیان بورسیه می خواهند مطمئن شوند که گیرنده به برنامه تحصیل خود در خارج از کشور متعهد است.

برای اینکه به بورسیه دهندگان نشان دهید که قصد دارید با تجربه تحصیل در خارج از کشور به عنوان فرصتی برای سفر و گسترش افق های فکری خود به طور جدی برخورد کنید، باید قبل از ورود به خارج از کشور کار کنید و نمرات قوی کسب کنید.

10. نحوه درخواست مهم است

برای اکثریت، اگر نه همه، درخواست های بورس تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور، یک مقاله شخصی مورد نیاز است.

ممکن است در حین نوشتن مقاله های درخواست دانشگاه خود به شدت استرس خود را تجربه کنید، اما نگران نباشید! این فرصتی است برای شما که در این برنامه ها برتر شوید.

در مقاله درخواست خود، اشتیاق خود را برای تحصیل در خارج از کشور و کشوری که از آن بازدید خواهید کرد نشان دهید.

افرادی که کمک مالی می کنند و بورسیه می دهند می خواهند بدانند که از پول آنها به خوبی استفاده می شود و دانشجویانی که برای آنها درخواست می دهند برای فرصتی که به آنها داده می شود ارزش قائل هستند.

پس از بیان خود نترسید. داستان خود را به اشتراک بگذارید و شواهدی را ارائه دهید که چرا باید بورسیه تحصیلی را برای تامین مالی مطالعه بین المللی خود دریافت کنید.

 

نتیجه
مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که چگونه می توانید بورسیه تحصیلی در خارج از کشور دریافت کنید، این است که برای بورسیه تحصیلی خارج از کشور با همان زمان و تلاشی که برای هر بورسیه تحصیلی دیگر انجام می دهید، درخواست دهید. گزینه های دیگری برای پرداخت هزینه تحصیل در خارج از کشور وجود دارد، حتی اگر بورسیه های تحصیلی زیادی را که امیدوار بودید نبرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top