دولت بایدن سیستم کارت شناسایی ملی جدیدی را برای مهاجران غیرقانونی پیشنهاد کرده است

سیستم جدید می تواند زندگی روزمره در ایالات متحده را برای مهاجران غیرقانونی آسان کند.

 

دولت بایدن سیستم کارت شناسایی ملی جدیدی را برای مهاجران غیرقانونی پیشنهاد کرده است. «برنامه ICE Secure Docket Card» به مهاجرانی که از مرز ایالات متحده و مکزیک عبور می کنند و سایر مهاجران بدون وضعیت قانونی کارت شناسایی موقت (و به نوبه خود، راهی قانونی برای شناسایی خود) در حین رسیدگی به پرونده های مهاجرت خود یا مراحل دادگاه حذف می دهد.

 

جزئیات برنامه آزمایشی نهایی نشده است، اما کارت‌های شناسایی (با نام «Secure Docket Cards») احتمالاً شامل یک عکس، اطلاعات بیوگرافی و یک کد QR است که به دارنده اجازه می‌دهد به اطلاعات دادگاه و اسناد مهاجرت خود دسترسی داشته باشد. برخط. این برنامه برای کاهش بار بوروکراتیک سیستم مهاجرت طراحی شده است، زیرا از نظر تاریخی مهاجران مجبور بوده اند در صف های طولانی برای جلسات دادگاه منتظر بمانند یا از نظر فیزیکی در ادارات دولتی در مراحل مختلف فرآیند “بازرسی” شوند. یک سیستم شناسه ملی احتمالاً سیستم مهاجرت فعلی را ساده می کند و کارایی و ارتباط بین مهاجران غیرقانونی، افسران اجرای قانون و مقامات دولتی را افزایش می دهد.

 

کارت های شناسایی پیشنهادی همچنین زندگی روزمره در ایالات متحده را برای مهاجران غیرقانونی تسهیل می کند. افرادی که فاقد هویت قانونی هستند، عموماً برای دسترسی به ملزومات مانند مسکن، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل و برنامه های مزایای دولتی دشوارتر هستند. کارت های شناسایی به طور بالقوه می توانند به مهاجران غیرقانونی اجازه دهند که با هواپیما در داخل ایالات متحده راحت تر سفر کنند، اگر توسط اداره امنیت حمل و نقل (TSA) پذیرفته شود. TSA در حال حاضر برخی از انواع مدارک مهاجرت را به عنوان شناسنامه معتبر برای سفر می پذیرد.

 

دولت بایدن 10 میلیون دلار برای برنامه آزمایشی در لایحه بودجه آینده وزارت امنیت داخلی (DHS) اختصاص داده است. دموکرات ها قبل از پایان سپتامبر 2023 به تصویب کنگره نیاز دارند تا طرح پیشنهادی را به واقعیت تبدیل کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top