5500 کاندید دومین قرعه کشی اکسپرس انتری 2023 دعوت شدند

قرعه کشی اکسپرس انتری

کانادا دومین قرعه کشی اکسپرس انتری 2023 را امروز برگزار کرد.

 

12 شغل پرتقاضا در کانادا برای 2023-2024
کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس انتری در سال 2023 را برگزار کرد

 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در دومین قرعه کشی اکسپرس انتری 2023 برای 5500 نامزد با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 490 دعوت نامه صادر کرد. هیچ برنامه ای در این دوره مشخص نشده بود، به این معنی که نامزدهای واجد شرایط از کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال دعوت شدند. (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP). همه برنامه هایی هستند که تحت سیستم اکسپرس اینتری کار می کنند.

 

قرعه کشی غافلگیرکننده بود زیرا دومین دور دعوتنامه اکسپرس انتری در هفته های متوالی را رقم زد. IRCC چهارشنبه گذشته 11 ژانویه قرعه کشی را برگزار کرده بود که در آن از 5500 نامزد نیز دعوت شد. امتیاز CRS برای قرعه کشی هفته گذشته 507 بود، به این معنی که CRS 17 امتیاز کاهش یافته است. IRCC در ابتدا امتیاز این قرعه‌کشی را 507 گزارش کرد، اما از آن زمان به امتیاز صحیح 490 به‌روزرسانی شد.

 

قرعه‌کشی هفته گذشته اولین بار از زمان قرعه‌کشی 23 نوامبر 2022 بود. قرعه کشی های اکسپرس اینتری تقریباً هر دو هفته یکبار و معمولاً چهارشنبه انجام می شود. IRCC توضیحی در مورد دلیل توقف قرعه کشی ها در این مدت ارائه نکرده است.

 

با این وجود، این واقعیت که قرعه کشی ها در هفته های متوالی برای شروع سال 2023 انجام شده است، نشان دهنده تمایل IRCC برای جذب مهاجران ماهرتر در کانادا در سال جاری است. 11,000 ITA که قبلاً صادر شده بود، سریعترین شروع اکسپرس انتری را از زمان راه اندازی آن در سال 2015 نشان می دهد و رکورد قبلی 10,000 ITA را که در ژانویه 2021 صادر شده بود را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

اکسپرس انتری دارای استاندارد خدماتی برای ارائه اقامت دائم به اکثر نامزدهای موفق تنها در شش ماه است که سریعترین استاندارد خدمات در بین بیش از 100 مسیر مهاجرت ماهر مختلف در کانادا است.

 

شروع سریع سال برای قرعه کشی اکسپرس انتری بخشی از سالی است که احتمالاً سالی پر اتفاق برای مسیر اصلی مهاجرت ماهر IRCC خواهد بود.

 

از زمانی که بیل C-19 موافقت سلطنتی را در ژوئن گذشته دریافت کرد، IRCC برای ایجاد دسته بندی های قرعه کشی جدید برای نامزدها در برنامه های اکسپرس انتری کار می کند. این یک انحراف عمده با روش فعلی دعوت از نامزدها است که صرفاً بر اساس نمره بالا در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top