رانندگان اتوبوس و کامیون واجد شرایط اکسپرس اینتری هستند

رانندگان اتوبوس و کامیون در کانادا

رانندگان اتوبوس و کامیون در کانادا: این اقدام به عنوان بخشی از تلاش کانادا برای کاهش کمبود راننده در صنایع حمل و نقل اتوبوسرانی و حمل و نقل در سراسر کشور انجام می شود.

 

کانادا آزمون انگلیسی Pearson را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد
خانواده کارگران موقت خارجی اکنون واجد شرایط برای مجوز کار کانادا هستند

 

در 16 نوامبر 2022، اداره مهاجرت، کانادا (IRCC) از سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) 2016 خود به نسخه به روز شده NOC 2021 منتقل شد.

 

به عنوان بخشی از این انتقال به NOC 2021 اداره مهاجرت کانادا 16 شغل جدید را واجد شرایط اکسپرس اینتری کرد. رانندگان کامیون های حمل و نقل و رانندگان اتوبوس، دو شغلی که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار در سراسر کانادا تحت فشار هستند، در میان این موارد اضافه شده است.

 

کمبود راننده اتوبوس مدرسه در کانادا

صنعت اتوبوسرانی، کانادا مدت‌هاست با کمبود رانندگان اتوبوس مدرسه در چندین بخش از کشور دست و پنجه نرم می‌کند. به عنوان مثال، به دلیل عواملی مانند دستمزدهای پایین و “تند شدن بازنشستگی در طول همه گیری”، بسیاری از مناطق در سراسر کشور برای یافتن وسایل حمل و نقل برای دانش آموزان در تلاش هستند.

 

همچنین در اکتبر 2022، گلوبال نیوز گزارش داد که کمبود راننده اتوبوس مدرسه در مونترال باعث لغو چندین مسیر اتوبوس شد، نتیجه ای مشابه آنچه در هفته اول سال 2023 برای یک جامعه Yellowknife رخ داد.

 

حمل و نقل از طریق اتوبوس مدرسه برای بسیاری از کودکان در سراسر کشور حیاتی است، Transport Canada در جولای 2022 تخمین زده است که 2.2 میلیون کودک در این کشور “هر روز به مدرسه [با اتوبوس] رفت و آمد می کنند.” بنابراین، کمبود نیروی کار در این صنعت می تواند تأثیر قابل توجهی بر زندگی بسیاری از جوانان کانادایی داشته باشد که برای رفت و آمد روزانه به مدرسه به این روش ها تکیه می کنند.

 

کمبود راننده کامیون در کانادا

صنعت رانندگی کامیون برای پیشرفت زنجیره تامین ملی در سراسر کانادا ضروری است. تعداد بالای شغل های خالی در این صنعت – که در سه ماهه دوم 2021 18000 نفر گزارش شده است، این تعداد تا سه ماهه دوم 2022 به 20110 افزایش یافته است – “در صورت وجود اختلالات و کمبود نیروی کار، تاثیر زیادی بر اقتصاد ملی می گذارد.”

 

تا حدی به دلیل مسائلی از «نگرانی های ایمنی [و] هزینه های بالای آموزش اولیه» تا تعادل بین کار و زندگی و بازنشستگی، TruckingHR کانادا تخمین می زند که سالانه بیش از 34000 راننده کامیون صنعت را ترک خواهند کرد. این بدان معنی است که صنعت حمل و نقل، که در آن نرخ خالی شغلی در بین رانندگان کامیون حمل و نقل (NOC 2021: 73300) در سه ماهه دوم سال 2022 9.1٪ بود، در صورت ادامه افزایش کمبود نیروی کار در سراسر کشور، همچنان مانع اقتصاد کانادا خواهد شد.

 

تغییرات در اکسپرس اینتری با هدف کاهش کمبود نیروی کار در صنعت حمل و نقل

برای کاهش کمبود نیروی کار ذکر شده در بالا، IRCC رانندگان کامیون های حمل و نقل و رانندگان اتوبوس را به لیست مشاغل واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری اضافه کرده است.

 

دولت کانادا همچنان امیدوار است که این گسترش واجد شرایط بودن اکسپرس اینتری، همراه با سایر تغییرات در اکسپرس انتری مانند قرعه کشی های هدفمند، اتباع خارجی بیشتری را به کانادا جذب کند – به ویژه کارگران ماهری که به بهترین وجه قادر به پر کردن فوری ترین شکاف های نیروی کار در کشور هستند.

 

سایر گزینه های مهاجرت برای رانندگان کامیون و اتوبوس خارجی

فراتر از اکسپرس اینتری، اتباع خارجی که می خواهند به کانادا بیایند، گزینه های مهاجرتی متعددی دارند.

 

این گزینه‌ها شامل مسیرهایی مانند برنامه‌های نامزد استانی (PNPs) است که در 11 استان از مجموع 13 استان و منطقه کشور (به استثنای کبک و نوناووت)، و همچنین برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس (AIP) و آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی اجرا می‌شوند. (RNIP).

 

برنامه‌های فوق، و همچنین بسیاری دیگر در سراسر کشور، به هر منطقه‌ای که این برنامه‌ها در آن فعالیت می‌کنند، این امکان را می‌دهد تا کارگران ماهر خارجی را که دولت محلی فکر می‌کند بهترین کمک برای رفع شکاف‌های بازار کار محلی است، به‌طور گزینشی انتخاب و انتخاب کند.

 

بر این اساس، در مورد رانندگی اتوبوس و/یا کامیون، اگر یک مهاجر بالقوه برای برنامه‌ای که در منطقه‌ای اجرا می‌شود که شکاف نیروی کار بسیار زیادی در صنعت حمل و نقل یا اتوبوسرانی دارد درخواست دهد، موقعیت خوبی برای مهاجرت احتمالی دارد. به آن منطقه بروید و به عنوان راننده اتوبوس یا کامیون در محل کار کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top