راهنمای ثبت نام لاتاری و پاسخ به مهمترین سوالات درباره لاتاری گرین کارت 2024

ثبت نام لاتاری 2024 از 5 اکتبر 2022 ( ۱3 مهر ۱۴۰1 ) ساعت 20:30  آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد. در اطلاعیه های سایت لاتاری آمده است که ثبت نام لاتاری گرین کارت 2023 طبق روال هر سال انجام خواهد شد. نتایج لاتاری 2024 آمریکا در اوایل ماه مه 2023 یعنی اواسط اردیبهشت 1402 اعلام خواهد شد.

چرا لاتاری؟
برای مهاجرت و زندگی در ایالات متحده آمریکا راههای زیادی وجود دارد. اما هر کدام از این راهها سختی ها خاص خودش را دارد. شاید یکی از راه های راحت شرکت در لاتاری گرین کارت ایالات متحده آمریکا باشد.

براساس قوانین ایالات متحده آمریکا، هر سال وزارت امورخارجه این کشور برنامه ویزای گونه‌گونی را اجرا می کند. براساس این برنامه هر سال ۵۰ هزار ویزای اقامت دائم برای افراد کشورهایی که میزان مهاجرت کمتری به ایالات متحده آمریکا دارند، فراهم می شود.

لاتاری گرین کارت بین کسانی که قصد آمدن به ایالات متحده آمریکا را دارند، بسیار محبوب است چون عملا برای موفقیت در آن هزینه ای لازم نیست و فرد تنها اگر خوش شانس باشد و اطلاعات خودش را درست وارد کند، می تواند امیدوار باشد در صورت پذیرفته شدن، با ارایه مدارکی که اعلام کرده، به ایالات متحده آمریکا بیاید. از سوی دیگر به نسبت مثلا ویزای مهاجرتی که معمولا طولانی است، کسانی که در از طریق لاتاری گرین کارت به ایالات متحده آمریکا می آیند، عملا ظرف حدود دو سال بعد ثبت نام، به ایالات متحده آمریکا می رسند.

برترین مزایای شرکت در لاتاری آمریکا 2024

شرایط شرکت در لاتاری  گرین کارت 2024
◾️محدودیت سنی ندارد.کودکان در فایل پدر و مادر آورده می شوند
◾️افراد باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشند
◾️کسانی که دیپلم ندارند، اگر در پنج سال اخیر، دو سال سابقه کار داشته باشند می توانند شرکت کنند
◾️افراد متاهل می توانند بصورت خانوادگی یا هرکدام جدا (البته با ذکر همسر در فایل خود) تقاضا کنند. توجه کنید که فرزندان زیر ۲۱ سال و ازدواج نکرده هم شرکت داده می شوند.
◾️افراد مجرد بین ۱۷ تا ۲۱ سال که دیپلم دارند می توانند مستقل و با خانواده تقاضا بدهند (سه شانس خواهند داشت: فایل خودشان، فایل پدر و مادرشان)
◾️ اگر به عنوان ایرانی ثبت نام می کنید حتما باید متولد ایران باشید.

کجا ثبت نام کنیم؟
سایت رسمی لاتاری www.dvlottery.state.gov تنها مرجع رسمی ثبت نام است. ثبت نام در این سایت رایگان است.
در زیر ادامه از سوالات مطرح شده درباره لاتاری گرین کارت و پاسخ های وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا را نقل کرده ایم:

◾️سوال: من دانشجوی سابق بیولوزی هستم که از داتشگاه اخراج شدم ( با اینکه درسم تموم شده بود ) و به من مدرک اتمام تحصیلات داده نشد میخواستم بدونم برای شرکت در لاتاری باید مدرک تحصیلی خودم رو دیپلم ذکر کنم یا همون مدرک کارشناسی؟
جواب: با سلام. شما باید آخرین مدرک تحصیلی معتبر خودتون رو درج کنید.

◾️سوال:  در بخش متاهل و مجرد و بیوه و مطلقه گزینه متاهل دو تا شرایط گذاشته یکی اینکه وضعیت چی را مشخص کرده دو نوع متاهلی گذاشته!
جواب: در بخش وضعیت تاهل شما باید وضعیت تاهل در حال حاضر خودتون رو قید کنید. اگر ازداج کردین، باید بنویسید متاهل و در بخش همسر باید مشخصات همسرتون رو کامل وارد کنید. بخش همسر از شماره ۱۳ ای تا ۱۳ اچ است که عکسشون رو هم باید آپ لود کنید.

◾️سوال:  آیا میزان تحصیلات شانس برنده شدن رو بالا میبره؟
جواب: حداقل میزان تحصیلات ۱۲ سال تحصیل از ابتدایی تا دبیرستانه و همه یکسان شانس دارن و شانس کسی که مدرک بالا داره بالاتر نمیره.

◾️ سوال:  لطفا من را راهنمایی کنید که چطور شماره ۸ (آدرس) رو پر کنم. فامیل پسر من با من یک حرف فرق داره، چطور بنویسم.
جواب: آدرس محل سکونتتون رو باید دقیق بنویسید. اسم و فامیل را همانطور که در پاسپورت یا مدرک شناسایی معتبر درج شده بنویسید

◾️ سوال:  اگر فردی تغییرات شناسنامه ای در سالهای اخیر داشته باشد مثلا تغییر نام پدر. این چه مشکلاتی رو میتونی تو مهاجرت از لحاظ تطبیق مدارک تحصیلی قبلی با مدارک پاسپورتی و احراز هویتی دیگر ایجاد کنه؟ البته در صفحه توضیحات شناسنامه ام همه چیز نوشته شده است.
جواب: همه مشخصات را عین مشخصات درج شده در پاسپورتتون وارد کنید.

◾️ سوال: سلام آيا كسي كه هنوز گذر نامه نداره (مشمول هستش )مي تونه ثبت نام كنه؟
پاسخ : خیر

◾️ سوال: درفرم ثبت نام فقط جای نام یک همسر وجود داره اگه کسی از همسرش جدا شده و همسر دیگه ای گرفته باشه تکلیف چیه در حالی که جای اسم یک همسر وجود داره؟
پاسخ: برای ثبت نام اولیه اسم همسر فعلی رو باید بنویسید.

◾️ سوال: آیا حداقل سن برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت وجود دارد؟
پاسخ: خیر، اما شرط داشتن مدرک پایان دبیرستان و یا دو سال سابقه کار برای درخواست کننده اصلی در زمان ارائه درخواست الزامی است.

◾️سوال: من در ایالات متحده آمریکا هستم، آیا می توانم وارد قرعه کشی گرین کارت شوم؟  
بله.

◾️ سوال:آیا من فقط می توانم یک بار در طول مهلت ثبت نام، ثبت نام کنم؟
پاسخ: بله، تنها یک نوبت ثبت نام مجاز می داند. اگر شما بیش از یک بار نام نویسی کنید، درخواست شما مردود می‌شود اما اگر در فایل پدر و مادر یا همسرتان باشید، مشکلی نیست.

◾️ سوال: آیا من و همسرم می توانیم جدا جدا اقدام کنیم؟
پاسخ: بله، یک زن و شوهرمی توانند مستقلا اقدام کنند اما باید حتما دیگری را در فایل خودشان ذکر کنند تا اگر یکی از آن دو موفق شود، همسرش هم پذیرفته شود

◾️ سوال: کدام کدام عضو خانواده ام را باید در فرم  وارد کنم؟
پاسخ: همسر؛ شما باید نام همسر(زن یا شوهر) خود را، بی توجه به اینکه آیا او با شما زندگی می کند یا نه و اینکه آیا قصد مهاجرت به ایالات متحده آمریکا دارد یا نه، قید کنید. اگر شما به طور قانونی جدا شده اید، نباید نام همسر خود را در فرم تقاضا قرار دهید. اگر شما مطلقه هستید و یا همسرتان درگذشته است نباید نام همسر قبلی خود را قید کنید.

فرزندان؛ شما باید نام همه فرزندان زنده خود را که در زمان تنظیم فرم ثبت نام قرعه کشی مجرد و زیر ٢١ سال هستند، حتی اگر آنها دیگر با شما زندگی نمی کنند، درج کنید.

توضیح – والدین و خواهر و برادر شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت به عنوان وابسته اقدام کننده گرین کارت دریافت نخواهند کرد و بنا بر این نباید نام آنها را در فرم درخواست شرکت درج کنید.

◾️سوال: آیا شخص دیگری هم می تواند فرم را برای من پر کند؟
پاسخ: بله. اما بهتر است خودتان پر کنید که اطلاعات دقیقتر پر شود.
شرکت کنندگان باید شماره تاییدیه خود را حفظ کنند تا بتوانند وضعیت پرونده خود را در بخش بررسی وضعیت پرونده(Entrant Status Check) در www.dvlottery.state.gov چک کنند.

◾️ سوال: من پیش از این برای دریافت ویزای مهاجرتی از روشی دیگر اقدام کرده ام، آیا می توانم برای قرعه کشی گرین کارت هم اقدام کنم؟
پاسخ: بله

◾️ سوال: آیا من می توانم فرم درخواست شرکت را ذخیره کرده و بعدا تکمیل کنم؟ 
پاسخ: خیر. برای تکمیل فرم فقط ۶۰ دقیقه وقت دارید. پس پاسپورت و سایر مدارک را آماده کنید که وقت تان تلف نشود.

◾️ سوال: من بارها ایمیل گرفته ام که برنده لاتاری شده ام. درست است؟
پاسخ: خیر. وزارت خارجه به کسی برای برنده شدن ایمیل نمی زند. شما یکسال بعد باید شماره کد تان را در سایت www.dvlottery.state.gov  وارد کنید. اگر برنده شدید، بعد به شما گفته می شود چه باید بکنید.

◾️سوال: آیا از وزارت امور خارجه اطلاعاتی از طریق پست یا پست الکترونیکی دریافت خواهم کرد؟
پاسخ: وزارت امور خارجه نامه ای به شما نخواهد فرستاد

◾️ سوال: من در ایالات متحده هستم. اگر انتخاب بشوم، آیا میتوانم وضعیت خود را از طریق اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده تغییر بدهم؟
پاسخ: بله.

◾️ سوال: اگر انتخاب بشوم، تا چه زمانی فرصت دارم تا برای دریافت روادید اقامت دائم اقدام کنم؟
پاسخ:  اگر برای برنامه قرعه کشی ویزای 2024 انتخاب شوید تنها طی سال مالی 2024 یعنی از ١ اکتبر 2023 تا ۳۰ سپتامبر 2024 میتوانید برای دریافت روادید اقدام کنید.

◾️ سوال: در صورت مرگ یکی از انتخاب شدگان ، پرونده او چه میشود؟
پاسخ: اگر فرد انتخاب شده در هر مرحله ای قبل از سفرش به ایالات متحده آمریکا فوت کند، پرونده او به صورت خودکار حذف خواهد شد. همسر و فرزندان واجد شرایط وی نیز دیگر نمی‌توانند ویزای اقامتی دائم را دریافت کنند.

◾️ سوال: شرکت در برنامه قرعه کشی ویزای اقامت دائم چقدر هزینه دارد؟
پاسخ: در حال حاضر برای ارسال درخواست الکترونیکی قرعه کشی هزینه ای دریافت نمیشود. اما، چنانچه انتخاب بشوید و برای ویزای اقامتی دائم تقاضا کنید باید کلیه هزینه های لازم برای صدور روادید را در زمان درخواست روادید  و مصاحبه مستقیماً به صندوق کنسولی سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده آمریکا پرداخت کنند.

◾️سوال:چه تعداد ویزای مهاجرتی در سال 2024 صادر میشود و سهمیه بندی منطقه ای و کشوری آن چگونه است؟
پاسخ:اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده هرساله براساس فرمولی که در بند ۲۰۳ (c) قانون مهاجرت و تابعیت تعریف شده سهمیه های سالانه را تخصیص میدهد. اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده هنگامیکه محاسبات مربوطه به پایان رسید این سهمیه ها را اعلام میکند. میزان ویزاهایی که به هر کشور تخصیص مییابد به محدودیتهایی است که برآن منطقه جغرافیایی اعمال شده است، وابسته است.تعداد متقاضیان کشورها و اینکه چه تعداد از متقاضیان مجاز به اخذ ویزا هستند نیز بر این سهمیه بندی ها تاثیر گذار است. بر این اساس اتباع هیچ کشوری حائز بیش از ٧ درصد از سهمیه کل ویزاهای مهاجرتی نخواهند شد.

◾️سوال:الزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی کدام است؟
پاسخ: قوانین و مقررات مهاجرتی ایالات متحده مقرر می دارد که هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن و یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد. “مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن” به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.

چنانچه شما واجدشرایط تحصیلی یا کاری مندرج در این دستورالعمل شناخته نشوید، در زمان مصاحبه تقاضانامه شما رد خواهد شد و هیچ ویزایی به شما یا اعضای خانواده شما تعلق نخواهد گرفت.

◾️ سوال: کدام مشاغل واجد شرایط برنامه قرعه کشی گرین کارت هستند؟ 
پاسخ: پایگاه اطلاعات وزارت کار ایالات متحده (DOL)O*Net OnLine برای بررسی سابقه کاری متقاضیان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

www.onetonline.org سوابق کاری را در پنج “گروه شغلی” تقسیم بندی می کند. اگر چه مشاغل بسیاری در تارنمای وزارت کار درج شده اند، همه مشاغل شرایط لازم برای قرعه کشی گرین کارت را کسب نمی کنند. شما برای اینکه برای قرعه کشی گرین کارت از نظر کاری واجد شرایط شوید، باید در پنج سال گذشته، دو سال سابقه کاری در زمینه یکی از مشاغل گروههای شغلی ۴ یا ۵ را، که در بازه آمادگی شغلی خاص و بالاتر درجه بندی شده است، داشته باشد.

چنانچه شما واجدشرایط تحصیلی یا کاری مندرج در این دستورالعمل شناخته نشوید، در زمان مصاحبه تقاضانامه شما رد خواهد شد و هیچ ویزایی برای شما یا اعضای خانواده شما صادر نخواهد شد.

مشاغل واجد شرایط در لاتاری گرین کارت آمریکا 2024

نحوه تکمیل فرم: 
نام کامل – نام خانوادگی/فامیلی، نام کوچک، نام میانی  – دقیقا آنگونه که در گذرنامه نوشته شده است.
تاریخ تولد – روز، ماه، سال
جنسیت – مرد یا زن
شهر محل تولد شما
کشور محل تولد شما – نام کشور محل تولد شما باید نام کنونی کشوری باشد که در آن متولد شده اید.
کشور مجاز یا مورد تایید در برنامه قرعه کشی – کشور واجد شرایط شما معمولاً همان کشور محل تولدتان است. کشور واجد شرایط شما ارتباطی به محل زندگیتان ندارد. اگر شما در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه قرعه کشی ویزا نمی‌باشد، می‌توانید با مراجعه به دستورالعمل های بالا، امکان انتخاب کشور دیگری را به عنوان کشور عهده دار خود بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور عهده دار، لطفاً به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.

عکس (های) ضمیمه درخواست – عکس های اخیر از خودتان، همسرتان و کلیه فرزندانتان که نامشان در فرم نام نویسی درج شده است. برای توضیحات بیشتر درمورد مشخصات ترکیبی و فنی به بخش «ارسال عکس دیجیتال» مراجعه کنید. نیازی به ارسال عکس همسر یا فرزندی که خود شهروند ایالات متحده آمریکا است یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است وجود ندارد حال آنکه ارسال این عکس ها منعی ندارد.

عکس های گروهی پذیرفته نخواهند شد؛ برای هر شخص باید عکس جداگانه ارسال کنید. در صورت انجام هرگونه ویرایش در عکس، ارسال عکس های قدیمی و یا عدم انطباق عکس ها با الزامات توضیح داده شده، امکان این وجود دارد که درخواست شما مردود شود و یا اینکه برای شما ویزا صادر نشود.

خودداری از ذکر نام همسر موجب رد شدن شدن درخواست ویزای متقاضی اصلی در زمان مصاحبه خواهد شد. اگر حتی بنا دارید از همسرتان متارکه کنید می‌بایست مشخصات همسرتان را در فرم ها ذکر کنید. همسری که شهروند ایالات متحده آمریکا است و یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است نیازی به دریافت ویزای مهاجرت ندارد درحالیکه منعی برای درج نام آنها در فرم وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد اعضای خانواده به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.

.تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت و محل تولد تمامی فرزندانی که سن آنها کمتر از ٢١ سال است و ازدواج نکرده اند صرفنظراز اینکه با شما زندگی میکنند و یا قصد همراهی با شما یا پس از مهاجرت شما به ایالات متحده آمریکا را دارند را ذکر کنید. برای هر کدام از فرزندانتان عکس های جداگانه با مشخصات مشابه به عکس خودتان ارسال کنید.

دقت کنید که نام تمام موارد زیر را وارد نمایید:

تمام فرزندان طبیعی تان که در قید حیات می باشند.

تمام فرزندانی که قانونا به فرزندی قبول کرده اید و در قید حیات می باشند؛ و ،

تمام فرزند خوانده هایی که در زمان پر کردن فرم ثبت نام مجرد و زیر ۲۱ سال هستند حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی‌کنند و/یا قصد ندارند تا به همراه شما به ایالات متحده مهاجرت کنند.

فرزندان متاهل شما و فرزندانی که بیشتر از ٢١ سال سن دارند، نمی‌توانند در درخواست قرعه کشی شما نام نویسی شوند. اما، قانون محافظت از وضعیت فرزندان، در برخی شرایط فرزندان را در مقابل از دست دادن شرایط لازم برای دریافت ویزا بواسطه افزایش سن (رد شدن از مرز ٢١ سال) محافظت می کند. اگر فرم ثبت نام شما برای شرکت در قرعه کشی قبل از ٢١ سالگی فرزندنتان ارسال شود، و قبل از صدور ویزا فرزند شما به ٢١ سالگی برسد، قوانین مربوط به افراد زیر ٢١ سال در مورد فرزند شما صادق می شود.

خودداری از ذکر اسامی کامل فرزندان واجد شرایط، موجب مردود شدن درخواست متقاضی اصلی و رد شدن تمامی ویزاهای افراد ذکر شده در درخواست در هنگام مصاحبه ویزا خواهد شد.

رزرو ثبت نام  در لاتاری 2024
به پاس اعتماد شما همراهان عزیز ویزاشی، امسال هم برای ثبت نام لاتاری گرین کارت 2024 آمریکا در خدمتتان هستیم.

 

با توجه به حجم بالای متقاضیانی که قصد دارند فرآیند ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارند و نیز به درخواست خود متقاضیان عزیز از امروز رزرو ثبت نام لاتاری در دسترس شما دوستان قرار دارد.

 

کافیستفرم ثبت نام لاتاری گرین کارت 2024را تکمیل و سپس به شماره 09923486761 در واتس اپ پیام دهید تا فرآیند بررسی اطلاعات و رزرو انجام و به محض شروع فرآیند ثبت نام، ورود اطلاعات در سایت مربوطه انجام و تاییدیه ثبت نام برایتان ارسال شود‌.

 

هزینه ثبت نام در لاتاری گرین کارت 2024 با موسسه ویزاشی به شرح زیر است:
مجرد
ازدواج نکرده / مطلقه/همسر فوت شده
100 هزار تومان
متاهل یک شانسه
تنها یک نفر به عنوان کیس اصلی ثبت نام خواهد شد.
150 هزار تومان
متاهل دو شانسه
شما و همسرتان دو ثبت نام خواهید داشت.
200 هزار تومان
هر فرزند
فرزندان زیر 21 سال
30 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top