راهنمای جامع نوت GCMS: درک، تفسیر، نمونه

نوت GCMS

در این مقاله، به تمام سوالات مربوط به نوت GCMS، از نحوه درک و خواندن نوت GCMS گرفته تا نحوه تفسیر نوت GCMS و نحوه سفارش‌دادن نوت GCMS پاسخ
خواهیم داد! ما همچنین یک نمونه نوت GCMS اضافه کردیم تا بتوانید با آن آشنا شوید و بدانید که از یادداشت‌های IRCC (CIC قبلی) GCMS خود چه انتظاری دارید.

 

شما برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اید و اکنون باید منتظر تصمیم باشید. اعلام نتیجه ممکن است، هفته ها، ماه ها و یا سال ها طول بکشد. در طول این انتظار طولانی، نمی‌دانید برنامه شما چگونه پیشرفت می‌کند یا مشکلی در آن وجود دارد، می‌تواند ناامیدکننده باشد.

 

شاید پس از مدت طولانی انتظار، ممکن است درخواست شما رد شده باشد و بدتر از آن این است که نمی توانید با اطمینان بگویید که چه چیزی منجر به این تصمیم توسط افسر ویزای IRCC شده است.

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا 

 

خوب، اینجا جایی است که نوت GCMS شما وارد می شوند. سفارش GCMS یکی از راه هایی است که می توانید اطلاعات دقیقی در مورد برنامه خود دریافت کنید و مشکلات را برطرف کنید.

 

از سوی دیگر، رمزگشایی نوت GCMS می‌تواند پیچیده باشد. این ما را به سه سؤال متداول می رساند که اغلب از ما پرسیده می شود: چگونه نوت GCMS را بفهمیم؟ چگونه نوت GCMS را بخوانیم؟ چگونه نوت GCMS را تفسیر کنیم؟ آیا نمونه ای از نوت GCMS وجود دارد؟ این راهنمای جامع به این سوالات پاسخ می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که نمونه نوت GCMS در بخش مربوطه چگونه به نظر می‌رسند تا فرآیند یادگیری شما را تسهیل کند.

 

نوت GCMS دقیقا چیست؟

اولین قدم در دانستن نحوه درک یادداشت های GCMS، دانستن چیستی GCMS است.

GCMS مخفف سیستم مدیریت پرونده جهانی است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از این سیستم برای پردازش درخواست های شهروندی و مهاجرت استفاده می کند.

این شامل اطلاعات دقیق پرونده هر متقاضی، مدارک دریافت شده توسط IRCC، مکاتبات به و از IRCC، یادداشت های جامع توسط افسرانی که پرونده را بررسی می کنند، و سایر اطلاعات حیاتی است.

 

نوت GCMS برای متقاضیانی که به دنبال چشم‌اندازی دقیق و فراگیر از پرونده IRCC خود هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با یادداشت‌های GCMS خود، می‌توانید اطلاعات صریحی از درخواست ویزای/مهاجرت کانادا خود به دست آورید و این دانش را به گام‌های عملی برای افزایش شانس تأیید مهاجرت/ویزا تبدیل کنید.

 

یادداشت هایی که افسر ویزا هنگام پردازش پرونده های متقاضی انجام می دهد به مسائل مربوط به درخواست فردی، نوع ویزای درخواستی و دفتر ویزا مسئول درخواست بستگی دارد.

 

به عنوان مثال، درخواست های کارگران ماهر به طور مناسب بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که آنها دارای تحصیلات و تجربه مورد نیاز برای حرفه انتخابی خود هستند. این فرآیند می تواند شامل بررسی ریز نمرات آموزشی و تایید مراجع استخدامی باشد.

 

فهرست رسمی کدهایی که IRCC (مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) هنگام پردازش فایل‌های GCMS استفاده می‌کند، فهرست کدها است. افسر مهاجرت این کدها را در سیستم GCMS به زبان انگلیسی (یا فرانسوی برای مهاجران کبک) وارد می کند.

 

تفسیر برخی از کدهای استفاده شده در فایل GCMS ممکن است دشوار باشد. نگران نباشید، در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

چه کسی می تواند برای یادداشت های GCMS درخواست دهد؟

اگر به هر یک از سؤالات زیر پاسخ «بله» دادید، باید یادداشت‌های GCMS خود را سفارش دهید:

آیا درخواست مهاجرت شما به کانادا (ویزای بازدید کننده/توریستی، مجوز تحصیل، اکسپرس اینتری و غیره) رد شده است و می خواهید قبل از درخواست مجدد مطمئن شوید که چه مشکلی پیش آمده است؟

شاید فقط بخواهید مدارک یا اطلاعات ارسال شده برای درخواست ویزا یا وضعیت ویزای خود را تأیید کنید؟

آیا IRCC شما را برای مصاحبه دعوت کرده یا مقالات بیشتری درخواست کرده است و می خواهید بدانید چرا؟

شاید درخواست ویزا/مهاجرت شما به تاخیر افتاده است؟

اگر در هر یک از دسته های بالا قرار می گیرید، به نوت GCMS خود نیاز دارید. چه خوب که در مسیر درستی هستید!

 

درخواست های مهاجرت می تواند به شرح زیر باشد:

درخواست های اقامت موقت: مجوز کار، مجوز تحصیل، ویزای توریستی یا بازدید کننده و غیره.

درخواست های اقامت دائم: خلبان مهاجرت آتلانتیک، حمایت خانواده، اکسپرس اینتری، ویزای راه اندازی و غیره.

اساساً، اگر قبلاً برای IRCC درخواست داده اید، IRCC واقعاً یک فایل GCMS روی شما دارد که می توانید درخواست کنید.

 

چگونه برای نوت GCMS درخواست دهید؟

برای درخواست یادداشت های GCMS باید یک شهروند کانادا، مقیم دائم (PR) یا یک فرد یا شرکت در کانادا باشید. اگر نیستید، باید از طریق یک اقامت دائم یا یک نماینده شهروند کانادا مانند CanadaWiz بروید. ما به شما کمک می کنیم برای درخواست یادداشت های GCMS قانون دسترسی به اطلاعات درخواست دهید. این کار به صورت آنلاین در 3 مرحله ساده انجام می شود.

 

قانون دسترسی به اطلاعات یک قانون فدرال است که به افراد اجازه می دهد تا به اطلاعات خود از دولت فدرال دسترسی داشته باشند. یادداشت های GCMS شما تحت این قانون صادر می شود.

 

برای درخواست GCMS Notes به چه چیزی نیاز دارید؟

برای درخواست نوت GCMS، به این دو شماره نیاز دارید:

شماره درخواست شما – هنگام درخواست برای یادداشت های GCMS خود باید این را ارائه دهید.

شماره UCI (شناسه مشتری منحصر به فرد) شما – اجباری نیست، اما برای پردازش دقیق تر درخواست خود به آن نیاز دارید.

حالا بیایید توضیح دهیم که چگونه می توانید این دو عدد را پیدا کنید:

 

شماره درخواست
به محض درخواست با IRCC، شماره درخواست شما ایجاد خواهد شد. اگر چندین درخواست مهاجرت ارسال کرده باشید، می توانید چندین شماره درخواست داشته باشید. شماره درخواست شما با یک حرف و سپس چند رقم شروع می شود. آنها به این ترتیب دسته بندی می شوند:

اگر با E یا B یا F یا EP شروع می‌شوند (به عنوان مثال، E01234566، B01234566، F01234566، EP01234566)، درخواست‌های اقامت دائم هستند.
اگر با S شروع شود (به عنوان مثال، S01234566)، آنها درخواست مجوز تحصیل هستند.
اگر با W شروع شود (به عنوان مثال، W01234566)، آنها درخواست مجوز کار هستند.
اگر با V شروع شود (به عنوان مثال، V01234566)، آنها درخواست ویزای بازدید کننده هستند.

 

شماره UCI
فقط پس از شروع پردازش درخواست شما می توانید شماره UCI خود را دریافت کنید. برخلاف شماره برنامه، شما فقط یک شماره UCI دریافت می‌کنید، حتی اگر بیش از یک درخواست را ثبت کنید.

عدد UCI یا یک عدد هشت رقمی است که با یک خط فاصله (1234-5678) یا یک عدد ده رقمی با دو خط فاصله (12-3456-7890) از هم جدا شده است.

تفاوت بین شماره برنامه و شماره UCI در این است که شماره برنامه ویژه برنامه است، در حالی که شماره UCI ویژه مشتری است.

به عنوان مثال، شما می توانید بلافاصله پس از ورود به جمع متقاضیان، شماره درخواست خود را برای درخواست ورود سریع دریافت کنید. می توانید آن را به راحتی در مکاتبات IRCC و نمایه IRCC آنلاین خود پیدا کنید.

از سوی دیگر، برای شماره UCI، حدود 30 روز پس از شروع پردازش درخواست Express Entry، آن را در نمایه آنلاین خود دریافت خواهید کرد.

 

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای دانشجویی کانادا

 

چه زمانی باید برای GCMS Notes درخواست دهید؟

شما می توانید نوت GCMS را هر زمان که بخواهید، به هر دلیلی سفارش دهید. شما در واقع به هیچ دلیلی برای سفارش یادداشت های GCMS خود نیاز ندارید. اگر شما هم مثل من کنجکاو هستید، ممکن است فقط بخواهید به پرونده خود نگاهی بیندازید.

 

همچنین می توانید نوت GCMS خود را پس از درخواست اقامت دائم یا پس از رسیدگی به ویزای اقامت موقت (TRV) سفارش دهید و IRCC به یک تصمیم مثبت یا منفی رسیده است. اگر تصمیم IRCC نامطلوب باشد، یادداشت های GCMS شما به تفصیل توضیح می دهد که چرا افسر مهاجرت درخواست شما را رد کرده است.

 

برای برنامه های اقامت دائم (PR) مانند اکسپرس اینتری، زمان مناسب برای سفارش یادداشت های GCMS بعد از مرحله بررسی کامل بودن R10 است. R10 به معنای مقررات 10 قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان است.

 

این مرحله ای است که IRCC بررسی می کند و تأیید می کند که تمام اطلاعات و مدارک شما در هنگام پردازش درخواست شما کامل است.

 

معمولاً این مرحله ظرف 30 روز پس از درخواست شما به IRCC تکمیل می شود. بهترین زمان برای سفارش یادداشت‌های GCMS برای برنامه‌های روابط عمومی تقریباً ماه دوم تا سوم پس از درخواست شما خواهد بود.

 

چه زمانی GCMS Notes خود را دریافت می کنید؟

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ظرف 30 روز به درخواست قانون دسترسی به اطلاعات پاسخ می دهد. با این حال، IRCC ممکن است این مدت را به دلایل محدود و خاص، که در بخش 9 قانون دسترسی به اطلاعات و بخش 15 قانون حفظ حریم خصوصی فهرست شده است، تمدید کند. به عنوان مثال، اگر:

درخواست برای بسیاری از رکوردها، یا

این درخواست از آنها می‌خواهد که در بسیاری از اسناد جستجو کنند و رعایت محدودیت زمانی اولیه در عملکرد مؤسسه دولتی اختلال ایجاد می‌کند.

مشاوره برای اطمینان از انطباق با درخواست مورد نیاز است و بنابراین تکمیل درخواست در مدت زمان اولیه واقعی نخواهد بود.

اگر تمدید زمان از 30 روز بیشتر شود، IRCC به شما اطلاع خواهد داد. معمولاً باید یادداشت‌های GCMS خود را ظرف 30 تا 40 روز دریافت کنید، اما در برخی شرایط ممکن است 30 تا 60 روز دیگر طول بکشد. هیچ راهی برای تسریع در زمان رسیدگی حتی با استخدام وکیل یا مشاور وجود ندارد.

 

اکنون که اصول اولیه را می دانید، بیایید به نحوه درک نوت GCMS برویم و به شما نشان دهیم که چگونه یادداشت های GCMS را هنگام دریافت آنها تفسیر کنید.

 

نحوه درک، خواندن و تفسیر نوت  GCMS

آیا می خواهید یادداشت های GCMS خود را بخوانید و درک کنید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ ادامه مطلب ما همه چیز را ساده کرده ایم تا بتوانید خودتان به راحتی آن را انجام دهید.

وقتی GCMS Notes خود را در قالب یک فایل PDF دریافت کردید، از صفحه آخر شروع به خواندن آن کنید. جدیدترین نظرات افسران مهاجرت کانادا معمولاً در انتهای سند GCMS Notes قرار دارد.

بنابراین، ابتدا می توانید آخرین به روز رسانی فایل خود را مشاهده کنید. پس از خواندن نظر، می توانید با خواندن یادداشت ها از پایین به بالا، به ترتیب معکوس ادامه دهید.

به عنوان مثال، اگر برای مصاحبه با یک افسر مهاجرت دعوت شده اید، آن را در نظر اخیر مشاهده خواهید کرد. وقتی به بالا بروید، ممکن است دلیلی برای دعوت پیدا کنید.

مثال دیگر در مورد رد درخواست ویزا است. همیشه می توانید دلایل امتناع را در پایین سند پیدا کنید. مطالعه این دلایل به شما در آماده شدن برای ارسال مجدد یا درخواست تجدید نظر کمک می کند.

نوت GCMS پر از اختصارات، کلمات اختصاری و اصطلاحات خاص هستند و بسیاری از آنها واضح نیستند. به عنوان مثال، به طور معمول واضح است که PA نماینده متقاضی اصلی است، اما اکثر مردم COR را به معنای کشور محل اقامت نمی دانند. این یکی از جنبه هایی است که نحوه درک یادداشت های GCMS را کمی دشوار می کند، اما می توانید از آنها عبور کنید.

برای کمک به اینکه بدانید چگونه GCMS Notes خود را تفسیر کنید، صفحه به صفحه آنچه در یادداشت های GCMS وجود دارد را پوشش می دهیم و آنها را تفسیر می کنیم.

نوت GCMS می توانند بیش از 200 صفحه را پوشش دهند، بسته به اینکه پردازش برنامه چقدر پیچیده یا طولانی بوده است. یادداشت ها را می توان به 17 بخش تقسیم کرد. شما نمی توانید بدانید که چگونه GCMS Notes را بدون تفسیر دقیق هر یک از این بخش ها درک کنید.

 

 

1. نحوه درک نوت GCMS – بخش برنامه

APPLICATION: این بخش خلاصه برنامه را پوشش می دهد

Created Date: تاریخی که IRCC برنامه را دریافت کرد.

Created by: نام رمز افسر مهاجرت، به عنوان مثال MC23456.

Updated Date: تاریخ یا زمانی که برنامه آخرین به روز رسانی شده است.

Updated by: نام رمز افسر مهاجرت، به عنوان مثال MC23456.

Primary Office: این دفتری است که PPR (درخواست پاسپورت) شما را صادر می کند. اگر در خارج از کانادا درخواست می دهید، این سفارت محلی است.

Secondary Office: این دفتری است که درخواست شما را ارزیابی می کند.

App: شماره پرونده درخواست مهاجرت. با یک حرف و سپس 9 عدد شروع می شود.

App Status: وضعیت برنامه، بسته یا باز.

App Status Reason: دلیل وضعیت فوق، در حال پیشرفت، تایید شده یا رد شده است.

Received Date: تاریخی که دفتر اصلی درخواست را دریافت کرد.

Received Via: آنلاین یا پستی (چگونه دفتر اصلی برنامه را دریافت کرد).

Lock-In Date: تاریخی که IRCC برنامه را باز کرد.

Category: کد دسته مهاجرت (SW1-FED برای کارگران ماهر فدرال، FC1 برای کلاس خانواده، TRV برای ویزای اقامت موقت، و غیره).

Sub-Category: این فضا معمولاً خالی می ماند

Group Name: این فاصله معمولا خالی می ماند

Group: این فاصله معمولا خالی می ماند

Special Program(s): این فضا معمولاً خالی می ماند

Correspond Lang: زبان مکاتبه، انگلیسی یا زبان دیگر.

Interview Lang: انگلیسی یا زبان دیگر. در صورت عدم نیاز به مصاحبه می توان آن را خالی گذاشت.

Cost Recovery: معوق، کامل و غیره

RPRF: (هزینه حق اقامت دائم) کامل، غیر قابل اجرا، معوق، معوق و غیره.

Overpayment: بله یا خیر

Loan Warrant: معمولاً خالی می ماند

Restricted Notes: بله یا خیر

Prospective App Delete Date: در صورت وجود، تاریخ لغو درخواست.

Preferred Correspondence Channel: پستی یا آنلاین

Name: نام متقاضی اصلی

DOB: تاریخ تولد متقاضی اصلی (Yyyyy/mm/dd)

of Client: تعداد متقاضیان (شامل وابستگان و متقاضی اصلی).

of Potential Visas: تعداد ویزاهایی که صادر خواهد شد (بستگی به تعداد مشتریان دارد).

Province of Destination: مقصد فرود اعلام شده در درخواست

City of Destination: همانطور که در برنامه ذکر شده است.

CSQ:CSQ File یعنی. شماره فایل Certificat de Sélection du Québec (در صورت وجود).

FOSS Doc#:

Associated App:

Travel Doc Expiry: تاریخ سند سفر دیگر معتبر نخواهد بود (سال/میلیم/روز)

of Entries: تعداد دفعاتی که دارنده ویزای موقت مجاز به ورود به کشور در بازه زمانی مشخص شده است.

Stay/Program – From date:

Stay/Program – From date:

Travel Itinerary:

FAMILY CLASS SPONSORSHIP

SPR Correspond Lang: زبان مکاتبه با حامی. ممکن است انگلیسی یا زبان دیگری باشد

CSC Date:

If eligible:

Misrepresentation:

Family Size:

SA’s Met for:

Status:

REFUGEE
Processing Priority:

Financial Support:

Access Via:

Referral #:

ECONOMIC
HRSDC File#:

Available Funds (CAD): funds you stated in your application

Net Worth (CAD):

Sub Eval:

Facilitator:

Ministerial Instruction Criteria:

Ministerial Instruction:

PNC INFORMATION

PNC: در صورت وجود، شماره نامه نامزدی استانی شما

Issuance Date: تاریخ صدور نامزدی استانی در صورت لزوم

Valid To: تاریخ منقضی شدن نامه نامزدی استانی، در صورت لزوم

Stream: در صورت مرتبط بودن، جریان استانی نامزدی شما

Other Stream Description:

ASSESSMENTS

Eligibility: این خلاصه درخواست است. نمی‌توان شروع کرد، محاسبه در حال انجام است، محاسبه، بررسی لازم است، برآورده شد، یا تصویب شد.

Security: شروع نشده، پاس شده یا فقط خالی مانده است.

HIRV: شروع نشده، گذشت، در حال انجام است، یا فقط خالی مانده است.

HIRV: شروع نشده، در حال انجام، تصویب شده یا لغو شده است

Criminality: شروع نشده، در حال انجام، تصویب شده یا خالی مانده است

Org Crime: قبول شده، ناموفق، کامل، لغو شده یا شروع نشده است

Medical: شروع شده، شروع نشده، کامل شده است

Misrepresentation: کامل یا شروع نشده است

Info Sharing:

Other Reqs:

Final: تصميم ارزيابي كلي، اعم از اينكه رد شده باشد، تاييد شده باشد يا خالي بماند

PAPER FILE

Office:

Location: اداره مهاجرت

APPLICATION ASSIGNMENT

Assigned To: نام رمز افسر مهاجرت

Assigned By: نام رمز افسر مهاجرت

Due Date:

معمولاً، سه بخش فرعی دیگر وجود دارد که می‌توانید اطلاعات مهمی درباره برنامه ویژه و دستورالعمل‌های وزارتخانه، نام گروه، دفاتر ثانویه، ضمانت وام شماره، در صورت لزوم پیدا کنید. با این حال، آنها معمولاً خالی هستند.

 

2. نحوه خواندن یادداشت های GCMS – بخش جزئیات مشتری

جزئیات مشتری: این بخش دارای جزئیات هر متقاضی است.

CLIENT DETAILS:  – برای شخص حمایت شده یا متقاضی اصلی

Created Date: تاریخی که IRCC برنامه را دریافت کرد|

Create By: نام رمز افسر مهاجرت، به عنوان مثال، BA23456

Updated Date: تاریخی که فایل به روز شد

Updated By: کد افسر مهاجرت، به عنوان مثال BA23456

مشتری/طرف: متقاضی اصلی (PA)

شناسه UCI/Party: شماره شناسه مشتری (UCI) یا شناسه طرف

Relationship: رابطه با متقاضی اصلی مانند همسر، شریک زندگی مشترک، والدین، فرزند و غیره.

Other Relationship Desc:

Acc: شریک یا همسر عرفی همراه، اعم از بله، خیر، یا خیر

Name: نام متقاضی اصلی یا شخص مورد حمایت

Gender: مرد یا زن

DOB: تاریخ تولد متقاضی اصلی

DEP Type:

Dep Type Other Desc:

Effective Date: تاریخی که IRCC برنامه را باز کرد

Expiry Date:

Disassoc Reason:

Other Disassoc Desc:

Counterfoil Required: بله یا خیر

Security: در حال پیشرفت، شروع نشده، پاس شده یا خالی مانده است

HIRV: در حال پیشرفت، شروع نشده، گذشت یا خالی مانده است

Criminality: در حال پیشرفت، شروع نشده، گذشت

Medical: شروع نشده، ناموفق یا پاس شده است

Misrepresentation:

Min Relief – Security:

Min Relief – HIRV:

Min Relief – Org Crime:

Citizenship: کشور تابعیت متقاضی اصلی

CoR: Principal: کشور مبدا متقاضی

Place of Birth (City/Town): شهر تولد متقاضی اصلی

Country of Birth: کشور محل تولد متقاضی اصلی

Marital Status: متاهل، زناشویی، حقوق عمومی، مجرد / هرگز ازدواج نکرده است

Country of Refuge:

Sponsor Length (months):

Searched By: کد افسر مهاجرت

Searched Date:

Travel Doc : شماره گذرنامه متقاضی اصلی

Travel Doc Expiry Date: تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی اصلی

Travel Doc Country of Issue: کشوری که گذرنامه متقاضی اصلی در آن صادر شده است

Official Language: انگلیسی یا زبان دیگری

Can Communicate English: بله/خیر

Can Communicate French: بله/خیر

Official Language Proficiency Test: بله/خیر

of Years of Education: تعداد سالهای تحصیلات تکمیلی

Level of Education:

NOC: کد ملی طبقه بندی مشاغل (NOC).

Occupation: شغل متقاضی اصلی

Telephone:

Fax :

E-mail:

BIOMETRICS

IRCC : شماره بیومتریک شما

Assessment: الزامی، کامل

Other Description:

Info: دریافت شد

Review:

REFUGEE DETERMINATION

Determination Decision:

Determined by:

Determination Date:

Reference:

IRB Office:

اطلاعات CSQ- برای متقاضیان دارای گواهی انتخاب کبک (Certificat de Sélection du Québec)
شماره مرجع انفرادی:

Individual Ref#:

Issuance Date:

Valid To:

ADDRESS

Type: Address Type (Mailing)

Country:

Apt/Unit:

Street :

Street Address:

Street Address2:

PO Box:

City/Town:

Province/State:

District:

Postal Code:

N.B: جزئیات مشتری: 2 برای حامیان مالی و افراد وابسته است. دارای زیربخش های دقیق به عنوان CLIENT DETAILS 1 است. تعداد زیربخش های CLIENT DETAILS به تعداد حامیان مالی یا افراد وابسته بستگی دارد.

 

3. نحوه تفسیر یادداشت های GCMS – بخش جزئیات مهمانی

جزئیات مهمانی – این بخش حاوی جزئیات نماینده یا مشاور مهاجرت شما در صورت وجود است.

Created Date:

Created By:

Updated Date:

Updated By:

Client/Party:

UCI/Party ID:

Relationship:

Other Relationship Desc:

Acc:

Name:

Gener:

DOB:

Effective Date:

Expiry Date:

Disassoc Reason:

Other Disassoc Descrip:

AUTHORIZED REPRESENTATIVE
Status:

Province/Territory:

Membership #:

Expiry Date:

ADDRESS
Type:

Country:

Apt/Unit #:

Street #:

Street Address:

Street Address 2:

PO Box:

City/Town:

Province/State:

District:

Postal Code:

Telephone #:

Fax #:

E-mail:

 

4. نحوه درک نکات GCMS – بخش واجد شرایط بودن

واجد شرایط بودن – این بخش جزئیاتی در مورد وضعیت ارزیابی واجد شرایط بودن دارد

ELIGIBILITY ASSESSMENT: 1 ((برای متقاضیان اکسپرس اینتری، این قسمت خالی خواهد بود))

Created Date: Date the file was created

Created By: Immigration officer’s code, (e.g BA23456)

Update Date: Date the file was updated

Updated By: Immigration officer’s code, (e.g BA23456)

UCI: Unique Client Identifier (UCI) number

Family Name: Principal Applicant’s surname

Given Name: Principal Applicant/Sponsored person’s given name.

Type: Selection, Eligibility, etc.

Status: In Progress, Not Started, Passed

Status Updated by: Immigration officer’s code (e.g., BA23456)

Status Date: The date of the status update

Updated By: Immigration officer’s code, (e.g., BA23456)

Due Date: Bring forward date (the date the immigration officer will look at the file again)

Assigned To: Immigration officer’s code (e.g., BA23456)

Assigned Date: The date the immigration officer was assigned the file

Assigned By: Immigration officer’s code (e.g., BA23456)

Activity #:

Total Points:

این بخش معمولاً دارای این شش بخش فرعی است، یعنی، تجربه کاری، جزئیات PNC (یعنی نامزدی استانی)، تأیید نامه استانی، زبان(ها)، آموزش، و پیشنهاد شغل. با این حال، برای کاندیداهای اکسپرس اینتری، آنها معمولاً خالی می مانند. تنها استثنا PNC DETAILS برای متقاضیانی است که نامزدهای استانی هستند.

 

5. نحوه درک نکات GCMS – بخش واجد شرایط بودن EE

واجد شرایط بودن EE – این بخش فقط برای متقاضیان اکسپرس اینتری قابل اجرا است.

Language(s)

Languages: 1

UCI: The Unique Client Identifier (UCI) number

Relationship: Common-law Partner or Spouse (if it’s language results of a common-law partner or spouse). It’s left blank if it’s the language results of Principal Applicant.

Test Type: Type of test taken (IELTS, TCF, TEF, CELPIP)

Test Version:

Test Result Date: Date of the test results

Test Date: Test date

Test Official Language: First or Second Official Language

Speaking: Speaking ability score

Listening: Listening ability score

Reading: Reading ability score

Writing: Writing ability score

Certificate #: Certificate number of test results

Test PIN:

Status: Received or Obsolete

Source: e-app

Status Updated by: Usually “EAIEAPP.” System update (not manual update by an immigration officer

Status Updated Date: Date of Status update

Languages: 2 (etc.)

Same data as Language(s): Follows the same format as 1 above but contains other language test results or updates.

EMPLOYMENT HISTORY
Employment History: 1

​UCI: Unique Client Identifier (UCI) number

Relationship: Common-law Partner or Spouse if it’s the work experience of a common-law partner or spouse. It’s left blank if it’s work experience of Principal Applicant

Primary Occupation NOC: National Classification Occupation (NOC) code

From: Date work experience began

To: Date work experience ended if it’s not current

Ongoing: N (no), or Y (yes)

Country: Country you got work experience

NOC: NOC code (National Occupation Classification)

Employer: Employer’s name

Job Title: The job title

Status: Received or Obsolete

Source: e-app

Status Updated by: Usually EAIEAPP. System update (not manual update by an immigration officer)

Status Update Date: Date of status update

Province/Territory: Canadian province or territory if the work experience was in Canada

City/Town: City or town work experience was gained

Hours per Week: Number of hours spent working per week

Working Legally: Yes, or No. It’s left blank if work experience is outside Canada

Work Permit Category: Work permit type if work experience is inside Canada

Self Employed: No, or Yes

Studying Full Time at Same Time: No, or Yes

Primary Occupation NOC: NOC i.e., National Occupation Classification code

Employment History: 2 (etc.)
داده‌های مشابه سابقه استخدام: از همان قالب 1 در بالا پیروی می‌کند اما شامل سایر تجربه‌های کاری یا به‌روزرسانی‌ها است.

EDUCATION
Education: 1

UCI: Unique Client Identifier (UCI) number

Relationship: Spouse or “Common-law Partner if it’s spouse or common-law partner’s education. It’ll be blank if it’s Principal Applicant’s education.

From: Date of commencement of studies

To: Date of conclusion of studies

Country: Country of study

Canadian Level of Education: Level of education. It’s left blank if studies weren’t in Canada

School: School’s name

Result: Not completed, Diploma, Certificate, or Degree

Canadian Credential: Yes or No

Full Time/Part Time: Either Full-Time or Part-Time

Status: Received or Obsolete

Source: e-app

ECA Level of Education: Bachelor’s or 3yr post-sec, Masters or 1st prof degree, or Doctorate etc.

Status Updated By: Usually EAIEAPP. System update (not manual update by an immigration officer)

Status Updated Date: Date of status update

Ongoing: N (no), or Y (yes)

Completed Years of Study: Years of study

Field of Study: Arts/Humanities/Social Science, Business/Mgmt/Marketing, etc.

Foreign Level of Education: Bachelor’s or 3yr post-sec, Masters or 1st prof degree, Doctorate etc.

City/Town: City or town of study

Province/State: Canadian province or territory of studies, if applicable

ECA #: ECA i.e. Education Credential Assessment number

ECA Issuing Organization: Organization issuing the ECA i.e. World Education Services, etc.

ECA Issue Date: The date the Education Credential Assessment (ECA) was issued.

DLI Name: Name of Designated Learning Institution (DLI) if studies was in Canada. If not, space will be blank

ESL or FSL Study: “Yes” if English is the Second Language i.e. ESL, or if French is the Second Language i.e. FSL. “No,” if neither.

Recognized Institution: Yes or No

Studying Under Award: Yes or No

Education: 2 (etc.)
Same data as Education: Follows the same format as 1 above but contains other education credentials or updates.

EE ELIGIBILITY Section also contains these four other sub-sections:

JOB OFFERS

اطلاعات دیگر نامزدها: جزئیات مربوط به اعضای خانواده در کانادا.
جزئیات PNC: اطلاعات در مورد نامزدی استانی.
تحقیق: پاسخ هایی که در هنگام ایجاد نمایه اکسپرس انتری به سؤالات تحقیقاتی داوطلبانه ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top