راهنمای دریافت ویزای توریستی و ویزیتور آلمان

تالار شهر قدیمی بامبرگ، قلعه شورین، بازار کریسمس نورنبرگ، جشنواره اکتبر، کلیسای جامع کلن، و بسیاری مکان‌ها و رویدادهای دیگر در آلمان برای مسافران در سراسر جهان بسیار جذاب بوده‌اند. علاوه بر این، انواع نوشیدنی ها، نان و سوسیس های خوشمزه، مهمان نوازی مردم و بسیاری موارد دیگر هرساله میلیون ها بازدید کننده را به این کشور جذب می کند.

 

هزینه ویزای شینگن
حساب مسدود شده برای دانشجویان خارجی در آلمان

 

با این حال، بسیاری از گردشگران قبل از ورود به آلمان باید ویزا دریافت کنند. اگرچه آلمان با بیش از 60 کشور (از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا، انگلستان، ژاپن و غیره) موافقت نامه تسهیل صدور روادید دارد، اما هنوز کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که شهروندان آنها حتی برای سفرهای کوتاه توریستی نیاز به دریافت ویزا دارند.

 

این ویزا به عنوان ویزای شینگن آلمان شناخته می شود و به دارنده آن اجازه می دهد تا در مدت زمانی که صادر می شود (حداکثر 90 روز) از آلمان و سایر کشورهای منطقه شینگن بازدید کند.

 

اگر قصد دارید برای مدت کمتر از سه ماه به این کشور سفر کنید، باید برای ویزای شینگن درخواست دهید، یا برای بازدید از خانواده یا دوستان یا گشت و گذار.

 

نحوه درخواست ویزای شینگن برای گردشگری و همچنین شرایط ویزا، هزینه ها، مدت زمان و موارد دیگر را بیاموزید.

 

ویزای توریستی/ویزیتور آلمان چیست؟
ویزای شینگن توریسم / ویزای بازدید کننده به آلمان ویزائی است که توسط کشورهای شینگن ایجاد شده است که به دارنده آن اجازه می دهد تا از آلمان و تمامی 26 کشور عضو شنگن بازدید کند. به صورت برچسبی که روی پاسپورت مسافر چسبانده شده است صادر می شود.

 

ویزای شینگن برای مقاصد گردشگری یا دیدار دوستان و اعضای خانواده شما را به سفر و گشت و گذار در سراسر منطقه شینگن محدود می کند.

 

لطفا توجه داشته باشید که به عنوان دارنده ویزای توریستی شینگن، اجازه کار یا تحصیل را ندارید. بنابراین، شما باید برای ویزای دانشجویی یا ویزای کار یا سایر انواع ویزا با توجه به هدف خود از ورود، اگر می خواهید برای غیر از گردشگری وارد آلمان شوید، درخواست دهید.

 

آیا برای بازدید از آلمان نیاز به درخواست ویزای شینگن دارم؟
این که آیا به ویزای کوتاه مدت آلمان نیاز دارید یا نه، همه اینها به ملیت/شهروندی شما بستگی دارد، طبق سیاست های رایج ویزای تعیین شده توسط کشورهای شنگن. لیستی از بیش از 60 کشور وجود دارد که شهروندان آنها برای ورود به منطقه شینگن و آلمان نیازی به درخواست ویزا ندارند.

 

چگونه ویزای توریستی/ویزیتور آلمان را دریافت کنیم؟
برای دریافت ویزای توریستی/ویزیتور آلمان، باید مراحل فرآیند درخواست ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

♦ مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. لیست زیر را ببینید!
♦ مشخص کنید که کجا باید درخواست بدهید. به عنوان مثال، این می تواند سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا آلمان در کشور شما باشد.
♦ مصاحبه تعیین کنید می توانید آن را به صورت آنلاین یا حضوری در کنسولگری/سفارت آلمان تعیین کنید.
♦ هزینه ویزا را پرداخت کنید.
♦ در مصاحبه شرکت کنید مصاحبه ممکن است حدود 20 دقیقه طول بکشد و در طی آن کنسول ویزا از شما سوالاتی در مورد سفر شما می پرسد و مدارک شما را می خواهد.
♦ منتظر پاسخ در مورد درخواست خود باشید.

 

دریافت وقت سفارت آلمان با ویزاشی 

 

 شرایط درخواست ویزای توریستی/ویزیتور آلمان
مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی آلمان به شرح زیر است:

♦ فرم درخواست تکمیل شده به زبان انگلیسی یا آلمانی. فرم باید به طور کامل، صادقانه و صحیح تکمیل، چاپ و در پایان امضا شود.
♦  تاییدیه صحت اطلاعات
♦ عکس سایز پاسپورت لطفاً توجه داشته باشید که این عکس‌ها باید یکسان باشند و شرایط عکس ویزای کشورهای شینگن را برآورده کنند.
♦ پاسپورت حداقل یک صفحه خالی برای چسباندن برچسب ویزا روی آن و رعایت سایر شرایط گذرنامه داشته باشد.
♦ صورتحساب های بانکی شخصی در سه ماه گذشته.
♦ بیمه مسافرتی شینگن شما باید یک نامه تاییدیه از بیمه سلامت خود ارسال کنید که در آن پوشش درمان فوری پزشکی با حداقل 30000 یورو ذکر شود.
♦ مدرک اقامت. این می تواند رزرو هتل برای کل اقامت شما در منطقه شینگن یا دعوت نامه یکی از اعضای خانواده یا دوست مقیم هر یک از کشورهای شنگن باشد.
♦ اثبات رزرو پرواز شما
♦ اثبات تمکن مالی. این می تواند باشد:
♦ صورت حساب بانکی که بیش از سه ماه یا بیشتر نباشد
♦ نامه حمایت از شخص دیگری – اعلامیه تعهد “Verpflichtungserklärungen”.
♦ گواهی اشتغال از شرکت شما (در صورت شاغل بودن)
♦ گواهی عدم سو پیشینه
♦ اگر دانشجو هستید، مدرسه یا دانشگاه شما باید این گواهی را برای شما صادر کند.
♦ اگر کارمند هستید، کارفرما یا شرکتی که در آن کار می کنید باید این نامه را صادر کند.
♦ اگر دانشجو نیستید و کار هم نمی کنید، این مدرک الزامی نیست.
♦ پاکت نامه. این کاور نامه شخصی باید توضیح دهد که چرا می خواهید از آلمان دیدن کنید، چه مدت قصد دارید در آنجا بمانید، و از جمله موارد دیگر در آنجا چه خواهید کرد.
♦ دعوتنامه. نامه دعوت از فردی که متقاضی در آلمان به آن سفر می کند، که ممکن است به شکل اسپانسر یا اقامتگاه خصوصی باشد. دعوت نامه همچنین باید شامل آدرس، مدت اقامت و اطلاعات تماس میزبان باشد.
♦ اثبات وضعیت مدنی. این می تواند گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت جیره (در صورت وجود) و غیره باشد.
♦ گواهینامه رانندگی و/یا قبض آب و برق به نام شما. این به عنوان مدرک اقامت در کنسولگری که در آن قصد دارید برای ویزا درخواست دهید مورد نیاز است.
♦ برای خردسالان:
اگر بدون همراه والدین سفر می کنید، رضایت نامه ای امضا شده توسط هر دو والدین
فرم امضا شده توسط هر دو والدین
کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت والدین

 

برای ویزای توریستی/ویزیتور آلمان از کجا باید اقدام کرد؟
اگر آلمان تنها مقصد شینگن شما باشد، بسته به اینکه مقامات آلمانی درخواست‌های ویزا را در کشور شما تنظیم کرده‌اند، ممکن است مجبور باشید در این آدرس‌ها درخواست دهید:

♦ سفارت آلمان
♦ کنسولگری آلمان
♦ مرکز ویزا

 

با این حال، اگر قصد دارید به بیش از آلمان سفر کنید، تنها در صورتی که این کشور مقصد اصلی شما باشد، می توانید از سفارت/کنسولگری/مرکز ویزا در کشور خود درخواست دهید. یعنی:

شما از کشورهای دیگر دیدن خواهید کرد اما روزهای بیشتری را در آلمان سپری خواهید کرد.
در هر کشوری که بازدید کنید روزهای مساوی را سپری خواهید کرد، اما از طریق آلمان وارد شینگن خواهید شد.

اگر هیچ یک از عبارات فوق در مورد شما صدق نمی کند، با وجود اینکه قصد دارید از آلمان، در میان سایر کشورها دیدن کنید، ممکن است مجبور شوید در سفارت یکی دیگر از کشورهای عضو شنگن درخواست دهید.

 

چه زمانی برای ویزای توریستی/ویزیتور آلمان اقدام کنیم؟
اولین زمانی که می توانید درخواست ویزای شینگن خود را ثبت کنید حداکثر شش ماه قبل از سفر مورد نظر شما به آلمان است. در حالی که آخرین کاری که می توانید انجام دهید دو هفته قبل از سفر به آلمان است.

 

با این حال، به شما توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای ویزای توریستی درخواست دهید تا از تاخیر در پردازش جلوگیری کنید.

 

هزینه ویزا برای ویزای توریستی/ویزیتور
برای رسیدگی به درخواست شما باید هزینه ویزا بپردازید. هزینه ویزای شینگن از سال 2020مبلغ 80 یورو است. با این حال، برخی از دسته ها از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند یا باید هزینه کاهش یافته را بپردازند. قبل از پرداخت هزینه، مطمئن شوید که متعلق به یکی از آنها هستید یا خیر.

 

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه ویزا در صورت رد ویزا بازپرداخت نمی شود و قیمت در هر زمان ممکن است تغییر کند.

 

چه مدت طول می کشد تا ویزای آلمان برای اقامت کوتاه مدت برای گردشگری رسیدگی شود؟
رسیدگی به ویزای کوتاه مدت آلمان حدود ده روز طول می کشد. با این حال، زمانی که سفارت در حال رسیدگی به بسیاری از درخواست‌های ویزا است، ویزای گردشگری ممکن است کمی بیشتر طول بکشد زیرا ویزای تجاری یا سایر موارد با اولویت بیشتری در نظر گرفته می‌شوند. این دلیل اصلی این است که چرا به شما پیشنهاد می شود در اسرع وقت درخواست خود را برای ویزای گردشگری/بازدیدکننده آلمان ثبت کنید.

 

با ویزای شینگن چه مدت می توانید در آلمان بمانید؟
طبق قانون 90/180، طولانی ترین زمانی که می توانید با ویزای توریستی شینگن در این کشور بمانید، سه ماه است. با این حال، سفارت آلمان در کشور شما تصمیم می گیرد که چند روز و در چه تاریخی می توانید در آلمان بمانید. بنابراین، لطفاً درک کنید که بین اعتبار ویزا و مدت اقامت تفاوت جزئی وجود دارد.

 

اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می توانید وارد منطقه شینگن شوید و آخرین روز را ترک کنید. در حالی که مدت اقامت تعداد روزها است، شما می توانید در مدت اعتبار ویزای خود در شینگن سپری کنید. بنابراین اعتبار ویزا همیشه بیشتر از مدت اقامت بوده است. اعتبار ویزای خود و مدت زمان اقامت خود را نقض نکنید. در غیر این صورت، ممکن است با ممنوعیت یا اخراج مواجه شوید.

 

آیا می توان ویزای شینگن آلمان را به اجازه اقامت تبدیل کرد؟
ویزای شینگن تنها در صورتی می تواند به اجازه اقامت تبدیل شود که برخی از الزامات در زمان حضور در این کشور برآورده شود.

 

اگر هنوز در مورد ویزای آلمان سؤالی دارید، لطفاً با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top