راهکار هایی برای تحصیل در کانادا بدون آیلتس

برای بسیاری از دانشجویان، شرکت در آیلتس برای نشان دادن تسلط خود به زبان انگلیسی، گزینه ای پرهزینه و وقت گیر است. بنابراین، اگر می خواهید بدون شرکت در آیلتس در کانادا تحصیل کنید، گزینه هایی را برای شما گردآوری کرده ایم.

 

راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا
گپ تحصیلی قابل قبول کانادا برای دانشجویان بین المللی

 

کانادا یکی از کشورهای مورد علاقه برای دانشجویان بین المللی است. تاریخچه طولانی چندفرهنگی و تنوع آن را به مکانی بسیار جذاب برای خارجی ها تبدیل کرده است تا تحصیلات عالی خود را دنبال کنند. علاوه بر این، تعداد زیادی دانشگاه با برنامه های جذاب وجود دارد.

 

کیفیت تحصیل در کانادا یکی از بهترین ها در جهان است و باعث می شود دانشجویان در بازار بین المللی رقابت کنند. با این حال، هنگام تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در کانادا، مواردی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

 

یکی از آنها زبان است. همانطور که قبلاً می دانید، کانادا مناطقی دارد که در آن صحبت کردن به زبان فرانسوی بیشتر از صحبت کردن به انگلیسی است. برعکس، مناطقی از کشور نیز وجود دارد که زبان انگلیسی در آنها زبان غالب است.

 

بنابراین، بسته به منطقه کشور و دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید، ممکن است به مدرک مهارت نیاز داشته باشند. در مورد زبان انگلیسی معمولاً نمره آیلتس درخواست می شود.

 

1. نشان دهید که تحصیلات شما به زبان انگلیسی بوده است
اگر برای تحصیلات تکمیلی خود به کانادا می روید و دوره های کارشناسی خود را به زبان انگلیسی گذرانده اید، می توانید بدون آیلتس در کانادا تحصیل کنید. این واقعیت که شما قبلاً با گذراندن تحصیلات خود به طور کامل به زبان انگلیسی مدرک گرفته اید، نشان می دهد که می توانید به این زبان تحصیل کنید.

 

مسلط بودن به زبانی که قرار است یاد بگیرید برای موفقیت تحصیلی شما مفید است. دانشگاه های مختلف این را به عنوان مدرک می پذیرند، اما اکثر آنها نیاز دارند که تحصیلات قبلی شما حداقل به مدت چهار سال انجام شده باشد.

 

ریز نمرات قبلی شما ممکن است برای اثبات مهارت انگلیسی شما کافی باشد. این در مورد تحصیلات دبیرستان نیز صدق می کند.

 

2. انگلیسی زبان مادری شماست
شما باید ثابت کنید که در یک کشور انگلیسی زبان متولد شده اید. انگلیسی زبان بودن مطمئن ترین راه برای تحصیل در کانادا بدون آیلتس است.

 

فرض بر این است که اگر در یک کشور انگلیسی زبان به دنیا آمده باشید، تسلط زیادی به زبان انگلیسی دارید و به این زبان کاملا مسلط هستید.

 

3. نامه مهارت زبان انگلیسی
راه دیگر برای جلوگیری از شرکت در آیلتس این است که از موسسه ای که تحصیلات قبلی خود را در آن انجام داده اید، نامه مهارت زبان انگلیسی بخواهید. نامه رسمی توسط دانشگاه های متعددی در کانادا از جمله دانشگاه وینیپگ و دانشگاه کنکوردیا پذیرفته می شود.

 

ممکن است از شما اسنادی درخواست شود که اعتبار بیشتری به این نامه بدهد. این جایی است که مدارک شما ممکن است مفید باشد. این مدارک برای معتبر بودن باید به درستی تایید شوند.

 

4. ارائه نمرات از سایر آزمون های ارزیابی انگلیسی
اگر قبلاً در آزمون هایی مانند تافل یا CAEL شرکت کرده اید، احتمالاً این آزمون ها توسط دانشگاه های کانادا پذیرفته می شوند. آنها مدرکی هستند مبنی بر اینکه دانش شما از زبان برای ادامه تحصیلات عالی در آنجا کافی است. پس این را در نظر داشته باشید.

 

اگر قبلا در هر یک از این آزمون ها شرکت کرده اید، قطعا می توانید بدون آیلتس در کانادا تحصیل کنید. اما، اگر این تست ها را انجام نداده اید، ممکن است این بهترین گزینه برای شما نباشد.

 

می‌توانید ببینید کدام آزمون همان آزمونی است که احساس می‌کنید با مهارت‌های آزمون‌دهی شما مطابقت دارد و به جای آیلتس یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید.

 

5. مطالعات خود را به زبان فرانسه انجام دهید
یکی از چیزهای مهم در مورد کانادا این است که دانشگاه هایی وجود دارند که کل برنامه درسی خود را به زبان فرانسه تدریس می کنند. اگر به زبان مسلط هستید یا اگر بومی یک کشور فرانسوی زبان هستید، ممکن است این بهترین گزینه برای شما باشد. ریز نمرات دبیرستان که نشان می دهد شما به یک مدرسه فرانسوی زبان رفته اید نیز ممکن است بسته به دانشگاه قابل قبول باشد.

 

6. قبل از ادامه دروس دیگر، یک دوره زبان انگلیسی بگیرید
اکثر دانشگاه ها دوره های انگلیسی را ارائه می دهند که ممکن است در دسترس شما باشد. به این ترتیب می توانید با ویزای دانشجویی وارد کشور شوید و ضمن تمرین آن در زندگی روزمره، زبان را یاد بگیرید. این یک راه سریع و مطمئن برای یادگیری زبان قبل از ادامه تحصیل است.

 

این گزینه غوطه‌ور به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از ادامه زندگی آکادمیک خود به اصطلاحات محلی توجه کنید و حس جامعه را ایجاد کنید. این یکی از گزینه هایی است که بسیاری از دانشجویان جوان ترجیح می دهند. همچنین راهی برای آشنایی با کشور و شهری است که در آن تحصیلات عالی خود را دنبال خواهید کرد.

 

به این ترتیب، تا زمانی که دوره های تحصیلی خود را شروع می کنید، کاملا سازگار خواهید بود.

 

دانشگاه هایی در کانادا که می توانید بدون آیلتس تحصیل کنید
بیایید نگاهی به برخی از دانشگاه‌های کانادا بیندازیم که درخواست‌های دانشجویان بدون نمره آیلتس را می‌پذیرند. اکثر آنها به یکی از موارد فوق نیاز دارند تا بتوانید مدرک مورد نظر خود را در این کشور زیبا دنبال کنید.

 

1. دانشگاه کنکوردیا
این دانشگاه در مونترال، کبک واقع شده است. علیرغم اینکه در منطقه ای هستند که مردم عمدتاً فرانسوی صحبت می کنند، آنها یکی از سه مؤسسه در منطقه ای هستند که مدرک به زبان انگلیسی ارائه می شود. این یکی از بهترین دانشگاه های کشور است که دارای یک مدرسه کسب و کار برنده جایزه است.

 

دانشگاه کنکوردیا یکی از منعطف ترین موسسات در زمینه اثبات مهارت انگلیسی است. یکی از گزینه ها اثبات این است که حداقل سه سال در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی شرکت کرده اید.

 

گزینه دیگر نشان دادن مدرکی است که نشان دهد بیش از سه سال در یک محیط انگلیسی زبان کار کرده است. این گزینه مستلزم آن است که متقاضی مصاحبه شخصی را نیز انجام دهد. واجد شرایط بودن شما برای این گزینه ها با توجه به برنامه ای که به آن علاقه دارید متفاوت است.

 

2. دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه ساسکاچوان یک موسسه تحقیقاتی واقع در ساسکاتون، ساسکاچوان است. اگرچه به عنوان یک کالج کشاورزی شروع شد، اما گسترش یافته است و اکنون برنامه های متنوعی را ارائه می دهد.

 

علاوه بر این، این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در کشور شناخته شده است. این امر آن را به گزینه ای بسیار جذاب برای دانشجویان فارغ التحصیل تبدیل می کند. در اینجا می توانید بدون آیلتس در کانادا تحصیل کنید.

 

یکی از این موارد نشان دادن این است که حداقل سه سال از تحصیلات دبیرستان شما به زبان انگلیسی بوده است. اگر در دوره های خود نمرات عالی کسب کنید، ممکن است تعداد سال ها کمتر شود. اگر دانشجوی کارشناسی ارشد هستید گزینه دیگری در دسترس است. نشان دادن اینکه حداقل یک سال تحصیلات پس از دبیرستان را در مدرسه ای که زبان اصلی آن انگلیسی بوده است، قابل قبول است.

 

گزینه دیگر در این دانشگاه تبدیل شدن به بخشی از برنامه انگلیسی برای مقاصد آکادمیک است که در دانشگاه ساسکاچوان ارائه می شود. پس از اتمام موفقیت آمیز دوره، می توانید دوره های بالاتر خود را بگذرانید.

 

3. دانشگاه وینیپگ
این موسسه در وینیپگ، منیتوبا واقع شده است و طیف گسترده ای از برنامه ها را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی ارائه می دهد. از هنر تا سلامت، تقریباً هر دانش آموزی می تواند برنامه ای را در حوزه مورد علاقه خود در این موسسه بیابد. این یکی از بهترین موسسات برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می شود و به طور مداوم در بین 10 دانشگاه برتر کشور قرار می گیرد.

 

این دانشگاه گزینه های مختلفی را برای معافیت از هر نوع آزمون مهارت انگلیسی ارائه می دهد. یکی از این گزینه ها این است که نشان دهید از یک کشور معاف هستید. اینها کشورهایی هستند که در آنها انگلیسی زبان اول است. گزینه دیگر این است که نشان دهید در یک دبیرستان با برنامه درسی کانادایی در خارج از کانادا تحصیل کرده اید.

 

4. دانشگاه براک
این یکی از بزرگترین موسسات در کشور است. این دانشگاه که در سنت کاترینز، انتاریو قرار دارد، یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها است و نکته جالب این است که می‌توانید با حضور در این دانشگاه بدون آیلتس در کانادا تحصیل کنید. تعداد برنامه های تحقیقاتی و تحقیقات انجام شده آن را به گزینه ای بسیار جذاب برای دانشجویان علاقه مند به نوآوری تبدیل می کند.

 

آنها برنامه های منحصر به فردی مانند تنها مدرک کارشناسی بهداشت عمومی در کل کشور ارائه می دهند. به غیر از برنامه های متعدد کارشناسی، آنها بیش از 40 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند که 9 مدرک دکترا در دسترس است. این دانشگاه به عنوان مدرک زبان انگلیسی به آیلتس نیاز دارد.

 

با این حال، اگر احساس می کنید که باید معافیت بگیرید، می توانید نامه ای بنویسید و درخواست رسمی معافیت بدهید. این گزینه برای دانشجویانی است که دوره های کارشناسی را به زبان انگلیسی گذرانده اند و می تواند این را ثابت کند. ارائه درخواست تضمینی برای پذیرفته شدن آن نیست.

 

علاوه بر این، در صورت رد درخواست شما، باید قبل از مهلت تعیین شده، نمرات آزمون لازم را در آزمون مهارت ارائه کنید.

 

کانادا یک مقصد عالی برای ادامه تحصیلات عالی است. اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، به غیر از شرکت در آیلتس، گزینه های دیگری نیز دارید. حتماً الزامات دانشگاهی را که به آن علاقه دارید بررسی کنید. نشان دادن مهارت شما ممکن است ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top