راه اندازی کسب و کار در آمریکا

راه اندازی کسب و کار در آمریکا

آیا راه اندازی کسب و کار در آمریکا یک فرآیند سخت است؟ آیا راه اندازی یک شرکت در آمریکا دشوار است؟ شهروندان غیر آمریکایی باید چه شرایطی داشته باشند؟

 

انواع ویزای کارآفرینی ایالات متحده آمریکا

 

شهروندان غیر آمریکایی می توانند به دو روش مختلف در آمریکا کسب و کار راه اندازی کنند.

این دو روش تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و شرکت (C-Corp) هستند.

گزینه دیگر برای خارجی ها نوع S-Corporation است.

با این حال، این نوع شرکت ها را می توان تنها خارجیانی که شهروند یا مقیم دائم هستند راه اندازی کنند.

 

آیا کسب و کار در ایالات متحده برای گرفتن ویزا مفید است؟

برای راه اندازی کسب و کار در ایالات متحده نیازی به ویزا است. حضور یک شرکت در ایالات متحده آمریکا حق اقامت مستقیم در ایالات متحده را نمی دهد. از سوی دیگر، راه اندازی یک شرکت در ایالات متحده، فرصت هایی را برای دریافت ویزا در صورت داشتن شرایط خاص فراهم می کند. به خصوص ویزای L-1 و E-2 به کارآفرینان فرصت می دهد تا در ایالات متحده زندگی کنند. در حالی که ویزای L-1 تا یک سال حق اقامت می دهد، ویزای E-2 تا دو سال حق اقامت می دهد. این دوره نیز قابل تمدید است.

 

راه اندازی کسب و کار در آمریکا

ویزای L-1 فقط برای خارجیانی معتبر است که در ایالات متحده یا در خارج از ایالات متحده تجارت دارند. این نوع ویزا زمانی قابل اخذ است که شعبه ای از آن کسب و کار در ایالات متحده تاسیس شود و به مدت یک سال می تواند توسط دولت ایالات متحده به شرط موفقیت در کسب و کار تمدید شود.

 

سه شرط اصلی برای دریافت ویزای E-2 به شرح زیر وجود دارد:

شهروندی هر کشوری که دارای معاهده دوستی، بازرگانی و ناوبری با ایالات متحده است .
داشتن سرمایه گذاری قابل توجه یا داشتن برنامه ای برای انجام شعبه در ایالات متحده. اگرچه هیچ حداقل مبلغ مشخصی برای این کار وجود ندارد، سرمایه گذاری زیر 100000 دلار در عمل نمی تواند کافی باشد. معیار دیگر برای این امر، میزان نسبی سرمایه گذاری در دارایی های سرمایه گذار است.
داشتن قدرت کنترل بر تجارت

ویزای E-2 را می توان به طور دائم تمدید کرد.

 

در حالی که ویزای E-2 و L-1 به سرمایه گذاران این حق را می دهد که برای مدت معینی در ایالات متحده بمانند، این افراد باید اقامت خارج از ایالات متحده را نیز ادامه دهند. هر دو ویزا برای این سرمایه گذاران معتبر است. بنابراین همسر و فرزندان این افراد نیز باید شرایط لازم را برای کار یا زندگی در آمریکا به طور جداگانه داشته باشند.

 

راه اندازی کسب و کار در آمریکا/ سایر گزینه های ویزا چیست؟

گزینه های دیگر ویزا به غیر از ویزای E-2 و L-1 به شرح زیر است:

F-1 OPT (آموزش عملی اختیاری برای دانشجویان F-1): این ویزا برای دانشجویانی که تحصیلات دانشگاهی را در ایالات متحده می گذرانند معتبر است. این حق را می دهد که یک کسب و کار در منطقه ای مرتبط با رشته دانشجو افتتاح کند.

H-1B (شغل های تخصصی، کارگران پروژه تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع، و مدل های مد): این ویزا به افرادی داده می شود که در موقعیت هایی کار می کنند که نیاز به مدرک لیسانس یا فوق لیسانس دارند.

O-1A (افراد با توانایی یا موفقیت فوق العاده): این ویزا را افرادی می توانند دریافت کنند که ثابت کنند توانایی فوق العاده ای در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی یا ورزشی دارند. هر دستاورد ملی یا بین المللی در یکی از این زمینه ها پیش نیاز این ویزا است.

EB-5 (برنامه سرمایه گذار مهاجر): سرمایه گذارانی که می توانند حداقل 500000 دلار به عنوان سرمایه گذاری اولیه سرمایه گذاری کنند، می توانند گرین کارت دریافت کنند. فردی که این نوع گرین کارت را دریافت می کند می تواند مقیم دائم ایالات متحده باشد.

 

علاوه بر مقررات فدرال، هر ایالت مقررات خاص خود را دارد. به همین دلیل، انتخاب مناسب ترین حالت در جایی که شرکت در آن راه اندازی می شود بسیار مهم است. اگر دلیل محکمی برای انتخاب یک ایالت خاص وجود نداشته باشد، مالیات های نسبتاً پایین نقش مهمی در اینجا ایفا می کنند. مخصوصاً برای سرمایه گذارانی که یک کسب و کار آنلاین را اداره می کنند، می توان ایالت هایی مانند نوادا یا دلاور را انتخاب کرد که در آنها مالیات کمتر است. علاوه بر این، برای راه اندازی یک شرکت در دلاور، نیازی به آدرس فیزیکی یا حساب بانکی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top