دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای دانشجویی کانادا

رد ویزای تحصیلی کانادا - هدف از بازدید و دلایل رایج رد ویزای دانشجویی

این مقاله تمام آنچه را که باید در مورد رد مجوز تحصیل کانادا بدانید – هدف از بازدید و سایر دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا را مورد بحث قرار می دهد.

 

ما در مورد اینکه چه چیزی منجر به قوانین سختگیرانه ویزای دانشجویی کانادا شده است، دلایل متداول برای رد مجوز تحصیل در کانادا و اینکه چگونه می توانید از آنها اجتناب کنید، بحث خواهیم کرد. سپس، ما مراحلی را که می‌توانید در صورت رد شدن مجوز تحصیلتان انجام دهید، بررسی می‌کنیم.

 

پس از پذیرش در موسسه آموزشی رویایی خود (کالج/دانشگاه) در کانادا، اقدام بعدی که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید انجام دهید این است که برای مجوز تحصیل کانادا اقدام کنید. مجوز تحصیل یک ویزای غیر مهاجرتی است.

 

متأسفانه، رد شدن مجوز تحصیل برای یک دانشجوی بین‌المللی رایج است و ممکن است با «رد اجازه تحصیل کانادا – هدف از بازدید» به عنوان دلیل رد ویزا مواجه شوید. خوبی این است که می توانید از این اتفاق اجتناب کنید، و اگر قبلاً اتفاق افتاده است، می توانید آن را برطرف کنید.

 

ما دلایل رایج مجوز تحصیل کانادا را در این راهنما تشریح کرده ایم و اینکه چگونه می توانید از آنها اجتناب کنید یا آنها را برطرف کنید.

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا 

 

«رد مجوز تحصیل کانادا – هدف از بازدید» به چه معناست؟

برای بسیاری، این اصطلاح ممکن است مبهم باشد. ممکن است افسر متقاعد نشده باشد که قصد شما از درخواست ویزای موقت برای تحصیل در کانادا واقعی است. رشته ای که انتخاب می کنید و مدت زمانی که می خواهید در کانادا تحصیل کنید نقش مهمی در درخواست های مجوز تحصیل ایفا می کند.

 

افسر ویزا که درخواست شما را ارزیابی می کند این کار را طبق بخش 16 (1) قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان انجام می دهد. در این بخش آمده است: “شخصی که درخواست می دهد باید به تمام سوالاتی که برای بررسی از او می شود، صادقانه پاسخ دهد و باید ویزا و همه مدارک و مدارک مربوطه را ارائه دهد که افسر به طور منطقی نیاز دارد.”

 

بنابراین، اگر اطلاعات یا مدارک شواهدی را حذف کرده باشید، افسر ممکن است درخواست مجوز تحصیل شما را تایید نکند. بنابراین، اگر هدف شما ورود به کانادا در درجه اول برای کار و ماندن در آن است، از هیچ شانسی برای درخواست مجوز تحصیلی استفاده نکنید.

 

افسر ویزا باید متقاعد شود که شما یک دانشجوی قانونی با هدف واقعی برای تحصیل هستید. افسر ویزای IRCC که به پرونده شما رسیدگی می کند همچنین ممکن است مطمئن نباشد که شما منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیل، سفر و زندگی در کانادا دارید و اینکه شما در کانادا غیرقابل پذیرش نیستید.

 

بند 216 (1) قانون حقوق بین الملل حقوق بشر

این بخش به این معنی است که افسر ویزا متقاعد نشده است که شما پس از برنامه تحصیلی خود در کانادا، کانادا را ترک خواهید کرد.

216 (1) با رعایت بندهای (2) و (3) می گوید: یک افسر باید برای یک تبعه خارجی مجوز تحصیل صادر کند اگر پس از بررسی مشخص شود که:

(الف) تبعه خارجی طبق این قسمت درخواست آن را داده است.

(ب) تبعه خارجی در پایان دوره مجاز اقامت خود در بخش 2 قسمت 9 کانادا را ترک خواهد کرد.

ج) تبعه خارجی الزامات این قسمت را برآورده می کند.

(د) اگر تبعه خارجی طبق بند (2) (ب) بند 16 قانون باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد، شرایط مندرج در بخش‌های 30 (2) و (3) را برآورده می‌کند.

(ه) تبعه خارجی برای انجام یک برنامه تحصیلی در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) پذیرفته شده است.

 

دلایل قوانین سختگیرانه ویزای دانشجویی کانادا

مجوز تحصیل و ویزای ورود برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند اجباری است. پس از اخذ پذیرش در DLI (موسسه آموزشی تعیین شده)، گام بعدی درخواست و دریافت ویزای تحصیلی/مجوز تحصیلی کانادا است.

 

از 31 دسامبر 2019، IRCC (مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) تعداد دانشجویان بین المللی با ویزای دانشجویی کانادا را تقریباً 640000 محاسبه کرد. این تعداد هر سال بیشتر می شود.

 

افزایش درخواست های ویزای تحصیلی کانادا منجر به رد شدن ویزای تحصیلی کانادا مازاد شده است. طبق IRCC، به طور متوسط ​​30 درصد از کل درخواست های ویزای دانشجویی کانادا هر سال رد می شود.

 

دولت کانادا قوانین سختگیرانه ای برای ویزای دانشجویی وضع کرده است. دلایل اصلی این تصمیم برای پیروی از فرمت سفت و سخت و رد درخواست های مجوز تحصیل با کوچکترین شک عبارت بودند از:

افزایش پرونده های تقلبی منجر به قوانین سخت گیرانه شده است.

حدود 10 درصد موارد مشکوک بین فوریه 2018 تا نوامبر 2018 ثبت شده است.

افزایش نرخ عدم پذیرش از سال 2012 تا 2018 مشاهده شد.

نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا طی پنج ماه اول سال 2019 افزایش شدیدی داشت. از هر ده درخواست ویزای دانشجویی کانادا، چهار مورد رد شد. این تعداد حدود 39 درصد از کل برنامه ها را تشکیل می دهد.

دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع لیسانس خود درخواست داده بودند بیشترین رد شدن را متحمل شدند در حالی که دانشجویانی که برای دکترا (PhD) درخواست داده بودند کمترین آسیب را متحمل شدند.

 

رد و درخواست تجدید نظر برای درخواست های مهاجرت به کانادا

 

آمار نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا

نوع متقاضی درصد درخواست های رد شده
دانشگاه ها 43%
کالج ها 43%
لیسانس 54%
کارشناسی ارشد 32%
دکتری 12%
کلی/متوسط ​​39%

 

پس از برآورده کردن حداقل معیارهای پذیرش، اکثر دانشجویان بین المللی به طور طبیعی نسبت به این تصمیم خوش بین هستند. با این حال، حتی زمانی که متقاضی تمام شرایط تحصیلی و ورودی موسسه را برآورده کرده باشد، ممکن است همچنان مجوز تحصیل خود را دریافت نکند.

 

ما برخی از دلایل رایج برای رد مجوز تحصیل توسط IRCC را در زیر فهرست کرده ایم:

 

1. نامه پذیرش مشکوک

برای درخواست مجوز تحصیل به نامه پذیرش از DLI کانادا (موسسه آموزشی تعیین شده) نیاز دارید. اگر نامه پذیرش شما مورد سوال باشد، افسر مهاجرت ممکن است ویزای تحصیلی کانادا شما را رد کند.

 

به غیر از نامه پذیرش، شما باید حداقل شرایط پذیرش برای موسسه خاص را نیز داشته باشید. اگر افسر مهاجرت شک داشته باشد که آیا شما این شرایط را دارید، ممکن است اجازه تحصیل شما را نیز رد کند.

 

گواهی نامه پذیرش کبک:

اگر در مدرسه ای در کبک تحصیل می کنید، گواهی پذیرش کبک (CAQ) مورد نیاز است که توسط دولت کبک صادر می شود. موسسه آموزشی شما می تواند تمام اطلاعات مربوط به نحوه درخواست CAQ را در اختیار شما قرار دهد.

 

اگر درخواست شما برای CAQ توسط وزارت مهاجرت، MIFI (MIFI) تایید شد، اما همچنان منتظر دریافت CAQ هستید، می توانید با تایید نامه برای مجوز تحصیل خود درخواست دهید. از MIFI لازم نیست منتظر CAQ برای درخواست مجوز تحصیل خود باشید. آنچه برای تحصیل در کبک نیاز دارید را بیابید.

 

نحوه اجتناب:

شما می توانید با اطمینان از ارسال نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی ثبت شده در کانادا از این مشکل جلوگیری کنید. مدارک کافی را ضمیمه کنید تا ثابت کنید که حداقل شرایط پذیرش را دارید و در صورت امکان، مدارک پشتیبانی اضافی را پیوست کنید.

 

همچنین، اگر در مدرسه ای در کبک تحصیل خواهید کرد، قبل از درخواست مجوز تحصیلی، مطمئن شوید که نامه تاییدیه ای از MIFI دریافت کرده اید.

 

2. انتخاب شما از برنامه

اگر افسر مهاجرت انتخاب برنامه شما را زیر سوال ببرد، ویزای دانشجویی کانادا و مجوز تحصیل شما ممکن است رد شود.

در شرایطی که برنامه انتخابی شما با سوابق تحصیلی یا شغلی شما مطابقت ندارد، احتمال رد شدن شما حتی بیشتر است.

علاوه بر این، اگر برای برنامه‌ای درخواست می‌کنید که به نظر می‌رسد برای آن صلاحیت بیشتری دارید، ممکن است رد کنید. به عنوان مثال، شما قبلاً مدرک کارشناسی ارشد از خارج از کانادا دارید و متعاقباً نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزشی کانادایی برای یک برنامه گواهینامه/دیپلم تحصیلات تکمیلی (PGD) در کانادا دریافت می کنید. در این مثال، احتمال زیادی وجود دارد که مجوز تحصیل شما در کانادا رد شود زیرا برنامه جدید شما پیشرفت تحصیلی را نشان نمی دهد.

 

توضیح نامه (LOE):

LOE به افسر ویزا کمک می کند تا شما و اهداف شما را برای تحصیل در کانادا درک کند. توجیه می کند:

چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید
تعهدات خود را به عنوان یک دانشجو بدانید.

 

نحوه اجتناب:
در صورتی که با تحصیلات یا تجربه کاری گذشته شما مطابقت نداشته باشد، می‌توانید با گنجاندن یک بیانیه شخصی دقیق (که به آن نامه SOP نیز گفته می‌شود) به این موضوع رسیدگی کنید.

 

از طرف دیگر، اگر انتخاب شما با سابقه قبلی شما مطابقت دارد، می توانید یک تحصیلات یا سابقه کاری دقیق را به همراه برنامه های خود ضمیمه کنید.

 

هنگام درخواست مجوز تحصیل، باید یک توضیح نامه را نیز همراه داشته باشید.

 

3. مهارت زبان رسمی کانادا (انگلیسی/فرانسه)

اگر شما یک دانشجوی بین المللی غیر بومی انگلیسی زبان هستید، باید مدرکی مبنی بر مهارت زبان را به عنوان بخشی از بسته درخواست مجوز تحصیلی کانادا ارائه دهید.

 

به طور مشابه، اگر در مدرسه‌ای در کانادا تحصیل می‌کنید که زبان آموزشی آن فرانسوی است، یا باید فرانسوی زبان مادری باشید یا مدرکی دال بر مهارت زبان فرانسه همراه با درخواست ویزای دانشجویی کانادا ارائه دهید.

 

هنگام درخواست از طریق SDS (Student Direct Stream) یا برنامه SPP باید حداقل نمرات آزمون استاندارد زبان انگلیسی (TOEFL/IELTS) را داشته باشید. آمادگی کافی کلید اصلی است. بنابراین، یکی از بهترین کتاب های آمادگی آیلتس را تهیه کنید تا مطمئن شوید که بالاترین امتیاز ممکن را در آزمون آیلتس خود کسب می کنید.

 

حتی اگر حداقل امتیاز را داشته باشید و شرایط DLI ELP را برآورده کنید، عدم رعایت شرایط برنامه ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای دانشجویی شما شود.

 

نحوه اجتناب:
مطمئن شوید که حداقل شرایط لازم برای نمره زبان برای برنامه تحصیلی خاص خود در کانادا را دارید تا از دریافت مجوز تحصیل کانادا امتناع نکنید.

همچنین، قبل از درخواست برای مجوز تحصیل در کانادا، با شرایط نمرات آزمون زبان استاندارد برای تحصیل در کانادا آشنا شوید.

 

4. نامناسب بودن مدارک هویتی یا سفر (از جمله نداشتن سابقه سفر)

اگر سابقه سفر قبلی به خارج از کشور خود نداشته باشید، ممکن است مجوز تحصیل شما رد شود. به خاطر داشته باشید که این یک دلیل ذهنی است و نه یک دلیل عینی. با این حال، متقاضیان مجوز تحصیل از برخی کشورها (به ویژه کشورهای جهان سوم و کمتر توسعه یافته) به همین دلیل مجوز تحصیل آنها رد شده است.

 

اگر مجوز تحصیل کانادا را به دلیل نداشتن سابقه سفر دریافت کردید، توصیه می‌کنیم ابتدا یادداشت‌های GCMS خود را از IRCC سفارش دهید و سپس بر اساس آنچه در یادداشت‌های GCMS شما ذکر شده است، دوباره درخواست دهید.

همچنین، اگر در فرم درخواست مجوز تحصیل خود ذکر کرده اید که سابقه سفر قبلی دارید اما مدارک سفری که ارائه می دهید (مانند گذرنامه قبلی شما با ویزا یا مهر ورود و خروج از کشورهایی که بازدید کرده اید) آن دوره ها را پوشش نمی دهد. می تواند منجر به امتناع شود زیرا شما شواهد کافی برای اثبات سابقه سفر خود ارائه نکرده اید.

 

اگر مدارک هویتی شما ناقص باشد یا خواندن آن دشوار باشد، احتمال رد شدن مجوز تحصیل شما حتی بیشتر است. مسئولیت ارسال مدارک سفر به عهده شماست.

 

نحوه اجتناب:

بهتر است سابقه سفر خود را با مدارک و مدارک کافی توجیه کنید. مدارک هویتی شما باید ساده و قابل خواندن باشد. برای برنامه های آنلاین، مطمئن شوید که اسناد اسکن شده خود را به ترتیب زمانی مرتب می کنید تا درک آن برای افسر IRCC آسان باشد.

 

5. کمبود بودجه کافی

حداقل نیاز مالی که برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، مدرکی است مبنی بر وجود بودجه کافی برای سال اول دوره/برنامه شما – برای خودتان و اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند. این نشان می دهد که شما منابع مالی کافی برای تحصیل در کانادا دارید و همچنین نشان می دهد که از نظر مالی با ثبات هستید.

 

جداول زیر حداقل بودجه مورد نیاز برای حمایت از خود به عنوان دانشجو و هر عضوی از خانواده تان را که شما را به کانادا همراهی می کند نشان می دهد:

تمام استان های کانادا (به جز کبک)

Persons coming to CanadaMinimum funds required per year (this does not include tuition)Minimum funds required per month (this does not include tuition)
You (the student)$10,000 CAD$833 CAD
First family member$4,000 CAD$333 CAD
Every additional family member who come with you to Canada$3,000 CAD$255 CAD

برای مثال:

اگر مدرسه ای در کانادا که قصد تحصیل در آن را دارید در استانی خارج از کبک قرار دارد. فرض کنید هزینه تحصیل شما برای یک سال 19000 دلار کانادا است و شما و 3 نفر از اعضای خانواده تان شما را به کانادا همراهی می کنید (به عنوان مثال خودتان به علاوه همسر و 2 فرزندتان)، باید مدرک مالی حداقل در مجموع 39000 دلار کانادا ارائه دهید. تفکیک زیر را ببینید:

هزینه تحصیل شما برای یک سال: 19000 دلار کانادا +
هزینه های زندگی: 10000 دلار (برای شما – دانشجو) +
هزینه های زندگی: 4000 دلار (برای اولین عضو خانواده) +
هزینه های زندگی: 3000 دلار (برای عضو دوم خانواده) +
هزینه های زندگی: 3000 دلار (برای عضو دوم خانواده).

در کبک

Persons coming to CanadaMinimum funds required per year (this does not include tuition)Minimum funds required per month (this does not include tuition)
You (the student)$11,000 CAD$917 CAD
First family member (18 years or older)$5,100 CAD$425 CAD
First family member (under the age of 18)$3,800 CAD$317 CAD
Every additional accompanying family member (18 years or older)$5,125 CAD$427 CAD
Every additional accompanying family member (under the age of 18)$1,903 CAD$15

بنابراین، اگر افسر مهاجرت IRCC به نشانه ای از کمبود بودجه مشکوک شود، ممکن است درخواست مجوز تحصیل شما را رد کند. همچنین، اگر کشور شما از کنترل‌های FX (صرافی خارجی) برای محدود کردن مقدار پول قابل انتقال به یک کشور خارجی (مانند کانادا) استفاده می‌کند، باید ثابت کنید که مجاز به انتقال وجه برای تمام هزینه‌های خود در طول دوره تحصیل خود در کانادا هستید.

 

نحوه اجتناب:

شما می توانید این مشکل بالقوه را با اطمینان از اینکه صرفاً بر ارائه شواهد برای حداقل بودجه مورد نیاز تمرکز نمی کنید، برطرف کنید. درعوض، توصیه می‌شود شواهدی مبنی بر تامین مالی کافی برای بیش از یک سال و مدارک اضافی که از امور مالی شما پشتیبانی می‌کنند را در درخواست مجوز تحصیل کانادا خود بگنجانید.

 

از هزینه تحصیل در کانادا مطلع شوید. سپس، هزینه های خود را در یک راستا برنامه ریزی کنید تا بتوانید به طور کامل زمینه های خود را پوشش دهید.

 

تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزا چیست؟

 

6. قصد بازگشت به کشور خود

مجوز تحصیل کانادا یک ویزای موقت است و بنابراین دارای یک دوره اعتبار مشخص است. بنابراین، شما باید مدارک کافی برای اثبات قصد خود برای بازگشت به کشور خود پس از تحصیل در کانادا ارائه دهید.

 

این بدان معنا نیست که نمی توانید درخواست تمدید مجوز تحصیلی خود کنید یا وضعیت مهاجرت خود را در کانادا تغییر دهید (مانند اخذ اقامت دائم کانادا – PR – از طریق کلاس تجربه کانادا). با این حال، مهم است که هنگام درخواست مجوز تحصیل کانادا از خارج از کانادا، مدارکی ارائه دهید که از قصد شما برای بازگشت به کشور خود پس از تحصیل در کانادا پشتیبانی کند.

 

دلیل آن این است که مطمئن شوید پس از انقضای مجوز تحصیل خود در کانادا نخواهید ماند، به خصوص در شرایطی که هیچ فرصتی برای ماندن قانونی شما در کانادا وجود ندارد.

 

نحوه اجتناب:

شما می توانید این نگرانی را با ارائه یک بیانیه شخصی دقیق برطرف کنید. هنگام پرداختن به این نگرانی در بیانیه خود، باید مفهوم قصد دوگانه را نیز درک کنید.

برای متقاضیانی که در ابتدا می خواهند به طور موقت (با ویزای تحصیلی یا کاری) به کانادا سفر کنند و قصد دارند بعداً اقامت دائم کانادا شوند، حساب های دوگانه در نظر گرفته می شود.

 

7. فرصت های شغلی کم در کشور شما

فقدان چشم انداز شغلی در کشور اصلی متقاضی معمولاً به عنوان معیاری در ارزیابی قصد متقاضی برای بازگشت به خانه استفاده می شود.

 

افسر ویزای IRCC ممکن است به این نتیجه برسد که شما قصد اقامت در کانادا را دارید، اگر یکی از موارد زیر در زمان درخواست مجوز تحصیل شما در کانادا اعمال شود:

اگر شاغل نیستید یا

اگر برای مدت طولانی در کشور محل اقامت خود بیکار بوده اید، یا

اگر پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا به نظر نمی رسد که در کشور خود آینده شغلی داشته باشید،

هر یک از شرایط فوق ممکن است منجر به رد مجوز تحصیل کانادا (ویزای دانشجویی) شما شود.

 

نحوه اجتناب:

مدرکی از وضعیت شغلی فعلی خود ارائه دهید. در صورت امکان، اسناد و اظهاراتی را نیز وارد کنید که نشان می دهد پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا، فرصت های شغلی کافی در کشور شما وجود دارد.

 

در صورت امکان، از کارفرمای فعلی خود بخواهید نامه ای به شما ارائه دهد که نشان دهد مرخصی تحصیلی را برای شما تایید کرده است. و اینکه پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا، کار خود را در کشور خود از سر بگیرید.

 

8. دلایل دیگر برای رد مجوز تحصیل در کانادا

عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی توسط متقاضی، به عنوان مثال، اگر متقاضی دارای سابقه کیفری باشد.

اظهار نادرست: اگر قبلاً اطلاعات نادرست به مهاجرت کانادا ارائه کرده اید و ممنوع شده اید.

اگر قبلاً به دلیل اقامت بیش از حد در هر کشور دیگری اخراج شده اید.

نقض حقوق بشر: اگر قبلاً در کشوری که به نظر می رسد درگیر جنایات جنگی بوده در ارتش خدمت کرده باشید. شما می توانید با ارائه مدارک اضافی بر این عدم پذیرش غلبه کنید.

عدم پذیرش پزشکی: عدم رعایت استانداردهای بهداشتی کانادا توسط متقاضی. به عنوان مثال، اگر شما یک بیماری مسری دارید که برای کانادایی ها تهدید است.

به خاطر داشته باشید که به عنوان بخشی از فرآیند درخواست مجوز تحصیل در کانادا، IRCC از شما می خواهد که معاینه پزشکی انجام دهید.

 

عوامل دیگری می تواند منجر به رد ویزای کانادا یا رد مجوز تحصیل شود، اما اکثر آنها در پارامترهای ذکر شده در بالا قرار دارند. اگر افسر ویزای کانادا درخواست مجوز تحصیل کانادا شما را رد کرد، می توانید در مورد رد درخواست تجدید نظر کنید یا دوباره برای ویزا درخواست دهید.

 

درخواست جدید ممکن است از طریق افسر ویزا دیگری ارسال شود که ممکن است نظر متفاوتی در مورد مدارکی که قبلا ارائه کرده اید داشته باشد.

 

بهترین گزینه معمولا برای شما این است که با یک بسته درخواست ویزا بهبودیافته دوباره درخواست دهید.

برای اطمینان از اینکه در برنامه قبلی خود به علائم قرمز توجه می کنید، ابتدا باید یادداشت های GCMS خود را به صورت آنلاین از IRCC، کانادا سفارش دهید.

 

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی ویزای کانادا می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top