زمان اعلام نتایج لاتاری 2024/ راهنمای مشاهده نتایج

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024-راهنمای مشاهده نتایج2

یکی از اصلی ترین سوال های شرکت کنندگان لاتاری2024 ، زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 است. از آنجا که هیچ گونه پیغامی مبنی بر برنده شدن یا نشدن در قرعه کشی برای شرکت کنندگان ارسال نمی شود، کلیه این افراد می بایست در زمان مقرر به سایت رسمی این برنامه مراجعه کرده و نتایج نهایی را مشاهده نمایند.

 

دلیل اهمیت زمان اعلام نتایج لاتاری این است که در صورت عدم مراجعه به سایت و باز ماندن از اجرای فرآیند مراجعه به سفارت و دریافت ویزا، فرصت مجدد برای از سر گیری این پروسه در اختیار این افراد قرار نخواهد گرفت.

 

شرکت کنندگان لاتاری 2024 که در مهر و آبان در قرعه کشی ثبت نام کرده میتوانند نتایج خود را در اردیبهشت ماه 1402 مشاهده کنند. ثبت نام لاتاری 2025 نیز از اواسط مهر ماه 1402 آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود، مطابق سال گذشته، جواب لاتاری 2025 نیز در اواسط اردیبهشت ماه سال بعد صورت گیرد.

 

شرکت کنندگان لاتاری 2024 میتوانند با وارد کردن کانفرمیشن نامبر خود، نام خانوادگی و سال تاریخ تولد از طریق لینک زیر از نتیجه قرعه اطلاع پیدا کنند.

 

نتایج از در ماه می 2023 در سایت زیر در دسترس خواهد بود.

 

https://dvprogram.state.gov/

 

به این نکته توجه داشته باشید که بخاطر ترافیک بالای سایت ساعات اولیه نتوانید نتیجه را مشاهده نمایید. دوستانی که ثبت نام را از طریق سایت ما انجام داده اند اعلام نتایج براشان رایگان می‌باشد.*

 

راهنمای اعلام نتایج لاتاری 2024

جهت اطلاع از نتایج لاتاری گرین کارت DV-2024 داشتن Confirmation Number که در زمان ثبت نام دریافت کرده اید ضروری می باشد. کد رهگیری یا کانفرمیشن نامبر یک کد ۱۶ رقمی بوده و برای افرادی که در لاتاری دوره گذشته (که سال پیش ثبت نام کرده اند) شرکت کرده اند با عدد 2024 شروع میشود.

همانطوریکه در تصویر زیر مشاهده میکنید، بایستی در قسمت اول Confirmation Number، در قسمت دوم فقط نام خانوادگی، در قسمت سوم سال تولد خود را به میلادی نوشته و در قسمت چهارم نوشته های داخل تصویر را وارد نموده دکمه Submitt را فشار دهید.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024-راهنمای مشاهده نتایج2

در صورتیکه کانفرمیشن نامبر خود را فراموش یا گم کرده اید، روی گزینه Forgot Confirmation Number کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا کانفرمیشن نامبر شما بازیابی گردد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر به صفحه مربوط به فراموشی کانفرمیشن نامبر مراجعه نمایید و دستورالعمل را با دقت مطالعه نمایید.

 

افرادی که ثبت نام خود را تکمیل کرده اند در آخرین ایمیلی که از طرف لاتاری دریافت کرده اند اطلاعاتی نظیر نام خانوادگی، سال تولد و شماره تاییدیه یا رهگیری (Confirmation Number) ارسال شده است که به همراه همان ایمیل نحوه بررسی قبولی یا عدم قبولی اعلام شده است.

 

اطلاع از قبولی در لاتاری:
در صورت قبولی در لاتاری، نامه ای مشابه نامه زیر در صفحه ظاهر خواهد شد. این نامه به صورت اینترنتی صادر شده و دارای مشخصات انحصاری و اختصاصی زیر میباشد:

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024-راهنمای مشاهده نتایج2

اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
محل مصاحبه که در سفارت ایالات متحده در “آنکارا”، “ابوظبی” و یا “ایروان” می باشد.

نــکــات اصلی و مـهـم:
◾️ لطفاً اطلاعات و مشکلات نمایش ندادن نتیجه را در بخش زیر با دقت بخوانید.
◾️ وزارت امور خارجه آمریکا به هیچ شخصی جهت اطلاع رسانی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، ایمیل، نامه پستی، تماس تلفنی یا موبایلی، تلگرام یا پیامک و … نمیزند.
◾️ مشاهده نتایج لاتاری کاملاً رایگان و مجانی می باشد، لذا از پرداخت وجه به افراد سودجو با بهانه های (مشاهده دقیق، استعلام رسمی و …) خودداری فرمایید.
◾️ جهت مطلع شدن از نتیجه قرعه کشی و وضعیت فرد، تنها راه، مراجعه به لینک بالا و چک نمودن وضعیت توسط اطلاعات فردی همان شخص می باشد.
◾️ قرعه کشی فقط یکبار انجام شده و اگر شما برنده شده باشید مشخص می شود و اینطور نیست که مجدد قرعه کشی صورت گیرد.

 

آموزش مشاهده جواب لاتاری 2023:

پس از کلیک بر روی لینک فوق صفحه ای باز می شود که عبارت Continue در آن قرار دارد، روی آن کلیک نمایید، در صفحه بعد اطلاعات شما شامل موارد زیر خواسته می شود.

 

◾️ Confirmation Number: در این بخش کد تاییدیه ثبت نام را به صورت کامل وارد نمایید (این کد ۱۶ کاراکتر بوده و با عدد 2023 شروع می شود، حتماً با حروف بزرگ تایپ نمایید) مثال: 2024۵MOUNJIWZ1JJ

◾️ Last/Family Name: در این بخش روی گزینه اول کلیک نموده و فقط نام خانوادگی خود را وارد نمایید (دقیقاً مطابق با حروفی که زمان ثبت نام وارد نموده اید و فقط با حروف بزرگ) مثال: ZANGANEH

◾️ Year of Birth: در این بخش سال تولد را به میلادی وارد نمایید (دقیقاً مطابق با سال ۴ رقمی که زمان ثبت نام وارد نموده اید) مثال: ۱۹۸۷

◾️ Authentication: در این بخش کد نمایش داده شده درون عکس را در کادر خالی وارد نمایید.

◾️سپس برای نمایش نتیجه روی گزینه Submit کلیک نمایید.

 

پس از کلیک بر روی این گزینه یکی از پیام های زیر نمایش داده می شود:

پیام اشتباه وارد نمودن اطلاعات:

The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth
to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Pag.

Several characters are often confused:
۰ = zero, O = letter ‘O’, 1 = one, I = letter ‘I’ (like ‘Ice’), 6 = six, G = letter ‘G’, 8 = eight, B = letter ‘B’

 

پیام برنده نشدن در لاتاری:
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

 

بازیابی کانفرمیشن نامبر 

این کد بعد از اتمام ثبت نام در سایت اداره مهاجرت به متقاضی داده میشود، ولی دریافت این کد به این معنی نیست که اطلاعات شما به طور صحیح وارد شده است. اطلاعات و تصاویرشما پس از تکمیل فرم توسط کارشناسان اداره مهاجرت مورد بررسی قرار میگیرند و در صورت تایید نهایی کارشناسان از نظر فنی و منطقی، در لاتاری شرکت داده خواهید شد. جهت دیدن اعلام نتایج لاتاری، شما به این کد نیاز دارید تا بتوانید از قبولی یا عدم قبولی تان مطلع شوید. در مواقعی که این کد را گم کرده اید، سایت اداره مهاجرت امکان بازیابی این اطلاعات را فراهم نموده است.

 

با مراجعه به صفحه بازیابی کانفرمیشن نامبر با صفحه زیر مواجه میشوید. تمامی قسمت هایی که خواسته شده را تکمیل کنید. دوره ثبت نام لاتاری، نام، نام خانوادگی، تاریخ دقیق تولد و آدرس ایمیل را کاملاً مطابق با اطلاعاتی که در زمان ثبت نام لاتاری داده بودید وارد کنید. در صورتی که Middle Name ندارید گزینه No Middle Name را تیک بزنید. اگر اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام را دقیقاً به همان روال وارد کنید، و دکمه Submit را فشار دهید، در صفحه بعدی کد تاییدیه ثبت نام ظاهر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024-راهنمای مشاهده نتایج2

قبولی در لاتاری کاملا به شانس فرد متقاضی بستگی دارد، اما مهم ترین بخش، ادامه فرآیند پس از پذیرش در قرعه کشی می باشد. از این رو از نکات مهم درباره نتایج لاتاری می توان به ادامه مسیر ادارای دریافت ویزای تنوع نژادی یا DV اشاره کرد. در نتیجه، ورود فرد برنده به کشور آمریکا به عملکرد صحیح و بی نقص او بستگی دارد.

 

لازم به ذکر است که پس از اعلام نتایج لاتاری در ماه می، برندگان لاتاری تا تاریخ 30 سپتامبر سال بعد یعنی به مدت 1 سال و 4 ماه پس از برنده شدن، فرصت تکمیل فرآیند اداری دریافت ویزای لاتاری را دارند. در صورتی که برندگان لاتاری نتوانند تا تاریخ ذکر شده، وارد خاک آمریکا شوند و گرین کارت دریافت کنند، فرصت قبولی آن ها در لاتاری از بین خواهد رفت.

 

در انتها گفتنی است که برنده نشدن در لاتاری کوتاهی به حساب نمی آید و کاملا به شانس فرد شرکت کننده بستگی دارد، اما عدم موفقیت در دریافت ویزای لاتاری و گرین کارت آمریکا پس از برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، نتیجه کوتاهی و عدم پیگیری روند اداری می باشد.

 

خبر خوب وِِیژه برندگان لاتاری 2024

خبر خوب این که موسسه ویزا شی با سال ها تجربه در امر لاتاری در کنار شما دوستان عزیز می باشد.

شما میتوانید بعد از قبولی یک وقت مشاوره رزرو کنید و با کارشناسان ما دربازه مراحل لاتاری آکاهی های لازم را کسب کنید.

 

فرم مشاوره برندگان لاتاری گرین کارت

 

همچنین میتوانید تمام مراحل لاتاری شامل تکمیل فرم – ترجمه مدارک- خدمات سفارتی – خدمات پزشکی و واکسیناسیون و… را به ما بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top