زندگی در آلمان در مقابل ایالات متحده آمریکا: کدام بهتر است؟

آلمان و آمریکا دو کشوری هستند که هر ساله پذیرای هزاران خارجی هستند. ایالات متحده آمریکا همیشه جایی بود که مردم برای تحقق رویاهای بزرگ خود به آنجا می رفتند، در حالی که آلمان در بین کارگران ماهر ترجیح داده می شود.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

به عنوان یک حرفه ای یا دانشجو می خواهید بهترین تجربه خود را در خارج از کشور کسب کنید. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به جنبه های مختلف زندگی در ایالات متحده در مقابل آلمان.

 

تحصیل و زندگی دانشجویی در آلمان در مقابل ایالات متحده

 

آلمان

آلمان 380 دانشگاه و 370000 دانشجوی بین المللی دارد. این سومین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در سراسر جهان و محبوب ترین مقصد در اروپا است.

 

مزیت اصلی تحصیل در آلمان این است که برای شهروندان خارجی و آلمانی رایگان است. نقطه ضعف این است که احتمالاً به زبان آلمانی تحصیل خواهید کرد و دانشگاه شما در صدر رتبه بندی قرار نخواهد گرفت. اگر می خواهید در برخی از بهترین دانشگاه های آلمان تحصیل کنید، ممکن است در طول پذیرش با رقابت بالایی روبرو شوید.

 

هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه ها بین 100 یورو تا 350 یورو در هر ترم است که شامل کارت حمل و نقل عمومی شما می شود. در حالی که در ایالات متحده، دانش آموزان هزاران دلار بدهی جمع می کنند تا مدرک بگیرند.

 

بیش از 12 درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان از خارج از کشور می آیند. آلمان مکانی جذاب برای تحصیل است و کارفرمایان به مدارک آلمانی در سراسر جهان احترام زیادی قائل هستند.

 

دانشگاه های آلمان آموزش با کیفیت بالا را با تمرکز بر کاربرد عملی یا تحقیق ارائه می دهند. به عنوان مثال، دانشگاه‌های علمی کاربردی برنامه‌های کاربردی مختلفی را ارائه می‌دهند.

 

نقطه ضعف تحصیلات عالی در آلمان نبود دوره های آموزشی به زبان انگلیسی است. اگر مدرک زبان انگلیسی باشد، معمولاً دانشجویان باید هزینه‌های بالاتری را برای مدرک کارشناسی بپردازند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

ایالات متحده آمریکا

در سال های اخیر، در ایالات متحده حدود 1095000دانشجوی بین المللی در 400 دانشگاه در سراسر کشور تحصیل می کنند. ایالات متحده محبوب ترین مقصد جهان برای تحصیل در خارج از کشور است. در واقع، اکثر دانشگاه ها رتبه برتر در این کشور واقع شده اند.

 

تحصیلات آمریکایی در سراسر جهان شهرت بسیار خوبی دارد. با این حال، آموزش عالی در ایالات بسیار پرهزینه است.

 

بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند در ایالات متحده به دلیل زیرساخت‌های درون دانشگاهی مانند محل اقامت، فناوری، جوامع دانشجویی و مهمانی‌های گاه به گاه تحصیل کنند.

 

دوره لیسانس در ایالات متحده 4 سال طول می کشد، در حالی که در آلمان فقط 3 سال طول می کشد و دوره کارشناسی ارشد نیز به همین مدت – بین 1 تا 2 سال است.

 

زندگی دانشجویی ایالات متحده در سراسر جهان شناخته شده است. بسیاری از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی می کنند و روابط دوستانه و نزدیک تری نسبت به آلمانی ها دارند. در آلمان، بسیاری از دانشجویان در عوض در آپارتمان زندگی می کنند. در واقع، تنها تعداد کمی از دانشگاه ها در محوطه دانشگاه محل اقامت ارائه می دهند.

 

در نتیجه، در حین تحصیل در ایالات متحده، دانشجویان می توانند در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند زیرا پردیس ها انواع فعالیت های علمی، فرهنگی و ورزشی را ارائه می دهند.

 

متأسفانه، دانشگاه‌های آلمانی در سطح آمریکایی‌ها نیستند و کمتر زندگی پردیسی را ارائه می‌دهند.

 

راهنمای مهاجرت به آمریکا 2022-2023

 

فرصت های شغلی

 

آلمان

آلمان بدون شک مکان خوبی برای کار به عنوان مهندس، متخصص فناوری اطلاعات، دانشمند و همچنین در امور مالی و تجارت و تدارکات است. با این حال، پیدا کردن یک شغل انگلیسی زبان ممکن است چالش برانگیز باشد. شاید لازم باشد شهرهای بزرگتری مانند برلین، مونیخ یا هامبورگ را جستجو کنید.

 

برای انگلیسی زبانان، شانس های خوبی در بخش فناوری اطلاعات، خدمات مشتریان بین المللی، تدریس خصوصی و مهندسی وجود دارد. صحبت کردن به زبان آلمانی هنگام جستجوی کار در آلمان مفید است، اما همیشه ضروری نیست.

 

قانون این است که هر چه صلاحیت های شما بهتر باشد، شانس شما بیشتر است! آلمان چیزهای زیادی برای ارائه دارد مگر اینکه در مشاغل ارزان قیمت وانمود کنید، به ویژه برای افرادی که مایل به کار سخت هستند.

 

برای کار به عنوان یک خارجی در آلمان، باید برای EU-Blue Card یا اجازه اقامت کاری درخواست دهید. این مجوزها به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا حداکثر 4 سال در این کشور اقامت و کار کنند.

 

کارت آبی اتحادیه اروپا به حداقل حقوق 56800 یورو و 44304 یورو برای مشاغل با کمبود نیاز دارد. همچنین باید یک پیشنهاد کاری در آلمان داشته باشید که با شرایط شما مطابقت داشته باشد.

 

علاوه بر این، پس از دو سال کار در آلمان، می توانید برای وضعیت اقامت دائم اقدام کنید.

 

آلمان به فارغ التحصیلان این فرصت را می دهد که پس از اتمام دانشگاه کار کنند. بنابراین، دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند اقامت خود را در آلمان تمدید کنند و تا 18 ماه پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار باشند. موقعیتی که برای آن درخواست می کنید باید مرتبط با رشته تحصیلی باشد.

 

راهنمای مهاجرت به آلمان 2022-2023

 

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده نرخ بیکاری پایینی دارد و اقتصاد آن در حال رونق است. بنابراین، خارجی ها می توانند انتظار فرصت های شغلی عالی را داشته باشند. به طور خاص، شهرهایی مانند نیویورک و سانفرانسیسکو فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای مهاجران ارائه می دهند.

 

همه اتباع خارجی باید ویزای کار در ایالات متحده دریافت کنند. معمولاً شرکت استخدام کننده از آن حمایت می کند. با این حال، تنها 5 درصد از شرکت های آمریکایی مایل به پذیرش این مسئولیت هستند.

 

آنها ترجیح می دهند فردی را استخدام کنند که در حال حاضر در ایالات متحده است، مگر اینکه رشته شما تقاضای زیادی داشته باشد و شما در این حرفه تجربه داشته باشید.

 

کارفرمایان عمده ایالات متحده عبارتند از:

Apple

AT&T

Chevron

Exxon Mobil

Ford Motor

General Electric

Google

IBM

JPMorgan Chase & Co.

Microsoft

Pfizer

Procter & Gamble

Walmart

WarnerMedia

 

در حال حاضر، ایالات متحده تقاضای زیادی برای کارکنان مراقبت های بهداشتی مانند پرستاران، دستیاران پزشکی و پزشکان دارد. علاوه بر این، همیشه به آشپزها، حسابداران، توسعه دهندگان نرم افزار، کارگران خرده فروشی، نمایندگان خدمات مشتری، کارمندان اداری، تحلیلگران تحقیقات بازار و متخصصان بازاریابی نیاز است.

 

بسیاری از کارمندان خارجی در محل کار خود در کشور خود که شعبه هایی در خارج از کشور دارد به ایالات متحده نقل مکان می کنند.

 

همچنین، بسیاری از آلمانی ها دوست دارند در ایالات متحده کار کنند. برای شرکت های آلمانی وجود شعبه در آمریکای شمالی غیرمعمول نیست. در نتیجه، این ساده ترین راه برای کارگران بین المللی برای نقل مکان به خارج از کشور است.

 

حقوق آمریکا در مقابل آلمان

 

آلمان

آلمان یکی از پردرآمدترین کشورهای اروپایی است، اما آیا می‌تواند با آمریکا رقابت کند؟

 

متوسط حقوق در آلمان 45240 یورو ناخالص با پرداخت ماهانه 3770 یورو است.

 

برخی از صنایع آلمانی مانند داروسازی، بانکداری، پزشکی و دندانپزشکی، حقوق، مهندسی صنایع، مهندسی صنایع و علوم کامپیوتر، حقوق بالایی دارند. با این حال، کارمندان در آلمان نیز باید مالیات بیشتری نسبت به هر جای دیگری بپردازند.

 

حقوق خوب در آلمان چقدر است؟

به طور کلی، حقوق ناخالص برای اکثر مشاغل کمتر از ایالات متحده است.

در اینجا می توانید میانگین حقوق در آلمان را بر اساس صنعت مشاهده کنید:

Doctor€77.359
Finance€72.222
Banking€64.152
Consulting €63.717
Engineering€62.802
IT€62.278
Law€61.690
Marketing€60.468
Sales€58.020
HR€57.593
Scientific research€56.317
PR€56.000
Insurance€55.874
Technical occupations/Engineers€53.292
Purchasing, transport & logistics€47.907
Design €47.058
Administration€43.919
Skilled crafts & Trade€43.919

برای بررسی حقوق فعلی در آلمان، می توانید از این ابزار رایگان استفاده کنید. فیلترهایی مانند مکان، تجربه، مهارت‌ها، اندازه شرکت و موارد دیگر را اضافه کنید تا دقیق‌ترین اعداد را ببینید!

 

ایالات متحده آمریکا

نیویورک یکی از مکان های پردرآمد در جهان است. در اینجا، تعدادی از پردرآمدترین دانشمندان داده و توسعه دهندگان وب را در جهان خواهید یافت.

 

همچنین درآمد مدیران به طور متوسط بیشتر از سایر کشورهاست. موقعیت های فنی و مالی همیشه مورد تقاضا هستند.

 

در اینجا چند نمونه از میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده به طور کلی آورده شده است.

Salary averages for the USAAverage annual salary
Cashier$25,790
Copywriter$60,405
Financial analyst$83,559
Graphic designer$52,253
Mobile developer$79,717
Product manager$97,060
Receptionist$34,635

به عنوان مثال، متوسط ​​حقوق یک توسعه دهنده نرم افزار در ایالات متحده بسیار بیشتر از آلمان است.

 

مالیات آمریکا در مقابل آلمان

 

آلمان

آلمان به‌خاطر مالیات‌های بالایش معروف است، اما این مالیات شامل کسر کمک‌های اجتماعی نیز می‌شود، که بعداً در جاده مزایایی به شما می‌دهد.

 

مالیات و کمک های اجتماعی حدود 35 تا 42 درصد از حقوق ناخالص شما در آلمان خواهد بود. حقوق آلمانی ها نیمی از حقوق شما در ایالات متحده است، بنابراین مردم پس از مالیات پول کمتری خواهند داشت.

 

علاوه بر این، مالیات بر فروش 19 درصد است که 9 درصد بیشتر از ایالات متحده است.

 

خوشبختانه، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر برای جلوگیری از مالیات مضاعف درآمد مهاجران، معاهدات مالیاتی دارند. بنابراین هنگام کار در آلمان، مالیات اضافی پرداخت نخواهید کرد. به عنوان یک آمریکایی، چه بروید، همیشه با نرخ های ایالات متحده مالیات خواهید گرفت.

 

مالیات بر درآمد در آلمان تصاعدی است: نرخ مالیات بر درآمد از 14% شروع می شود، سپس به 42% می رسد. سطوح بسیار بالای درآمد 45 درصد مالیات می دهند.

 

اولین حقوق 9408 یورو در سال در آلمان معاف از مالیات است. هر مبلغی پس از آن مشمول مالیات بر درآمد است.

 

در زیر می توانید نرخ  مالیات بر درآمد آلمان را مشاهده کنید:

Taxable incomeThe marginal rate
up to EUR 9,4080%
EUR 9,408 – EUR 57,05114% rising progressively to 42,00%
EUR 57,051 – EUR 270,50042%
from EUR 270,50045%

 

نرخ مالیات بر درآمد برای یک خارجی با حقوق ناخالص 40000 یورو حدود 36٪ است.

 

نرخ مالیات همچنین به شرایط شخصی شما مانند ازدواج، داشتن فرزند یا طلاق بستگی دارد. بالاترین مالیات به یک فرد بدون بچه پرداخت می شود. چه بی انصافی است، شما می خواهید در جوانی به جای دادن پول به دولت از آن لذت ببرید.

 

ایالات متحده آمریکا

حقوق ها در ایالات متحده بیشتر و مالیات ها پایین تر است. بالاترین مالیات بر فروش کمتر از 10٪ است و اکثر ایالت های ایالات متحده مالیات کمتری از آن دارند.

 

مالیات بر درآمد در ایالات متحده نیز به پرانتز تقسیم می شود: 10٪، 12٪، 22٪، 24٪، 32٪، 35٪ و 37٪. نرخ با درآمد در حال رشد است.

 

مانند آلمان، گروه مالیاتی شما به درآمد مشمول مالیات و وضعیت ازدواج شما بستگی دارد: مجرد، متاهل، بیوه واجد شرایط، متاهل اما پرداخت مالیات جداگانه، و سرپرست خانواده.

 

میانگین نرخ مالیات برای یک کارمند در ایالات متحده 31.65٪  در سال 2020 بود.

 

تفاوت بزرگ این است که تمام درآمد شما مشمول مالیات است. از این رو، هیچ مبلغ معاف از مالیات مانند آنچه در آلمان است وجود ندارد. تفاوت دیگر – در ایالات متحده، کارمندان برای بیمه درمانی جداگانه پرداخت می کنند.

 

در آلمان، سود سهام و فروش دارایی‌های سرمایه‌ای با 25% مالیات تعلق می‌گیرد، در حالی که در ایالات متحده، حداکثر 23.8% (یا تا 37.1% اگر در کالیفرنیا زندگی می‌کنید) وجود دارد.

 

نرخ مالیات شرکتی در ایالات متحده 35 درصد است در حالی که در آلمان 15 درصد است. بنابراین مشخص نیست که در کدام کشور به عنوان صاحب کسب و کار مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد، در آلمان با مالیات بر ارزش افزوده 20٪ و مالیات شرکتی 15٪ یا در ایالات متحده با مالیات بر ارزش افزوده 10٪ و مالیات کسب و کار 35٪.

 

تنها مزیت برای افراد پردرآمد این است که درآمد از 510301 دلار یا بیشتر فقط با 37٪ مالیات مشمول مالیات می شود، در حالی که در آلمان 45٪ خواهد بود.

 

تعادل زندگی و کاری

 

آلمان

شرکت‌های آلمانی معمولاً برای داشتن تعادل بین کار و زندگی، زمان کاری انعطاف‌پذیر را تمرین می‌کنند. کارکنان فقط مجاز به کار 8 ساعت در روز یا 40 ساعت در هفته هستند.

 

آلمانی ها روز کاری خود را به موقع تمام می کنند تا بقیه روز را در کنار خانواده، لذت بردن از فضای باز یا فقط اوقات فراغت خود بگذرانند. با این حال، اضافه کاری هنوز اتفاق می افتد اما نه اغلب. کارمندانی که اضافه کاری می کنند همیشه حقوق می گیرند.

 

بسیاری از افراد در آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند، به خصوص زنان دارای فرزند. شرکت ها برای این نوع اشتغال بسیار باز هستند. معمولاً یافتن شغل پاره وقت در صنعت خود آسان است.

 

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده به عنوان کشوری با تعادل عالی بین کار و زندگی در نظر گرفته نمی شود. بسیاری از کارمندان ساعت های بسیار طولانی کار می کنند، در واقع 11 درصد از آنها ساعت ها کار می کنند.

 

آمارها می گویند بیش از نیمی از آمریکایی ها تعادل ناسالم کار و زندگی دارند. یک سوم کل کارکنان در ایالات متحده بیش از 45 ساعت در هفته کار می کنند و حدود 9.7 میلیون نفر حتی بیش از 60 ساعت کار می کنند.

 

قطعاً مشکلی در رابطه با ایجاد تعادل بین کار و زندگی در ایالات متحده وجود دارد. مردم بیشتر از آلمانی ها برای کار فداکاری می کنند و کمتر از زندگی لذت می برند.

 

مراقبت های بهداشتی

آلمان

آلمان یکی از بهترین مراقبت‌های بهداشتی در جهان را دارد و جهانی است – همه بیمه سلامت و دسترسی به خدمات پزشکی دارند.

 

کیفیت خدمات فوق‌العاده است، و هرگز نباید نگران بدهی پس از بیماری خود/خانواده‌تان باشید.

 

بیمه درمانی تمام هزینه های درمانی در آلمان را پرداخت می کند. اگر دانشجو یا بیکار هستید، بیمه ارزان است. کارمندان 7.3٪ از حقوق ناخالص خود را پرداخت می کنند (7.3٪ دیگر توسط کارفرما پرداخت می شود).

 

ارزان ترین بیمه برای مهاجران و بیکاران در آلمان Feather است. شما در حال حاضر با 72 یورو در ماه پوشش دریافت خواهید کرد.

 

یکی دیگر از مزایای کار در آلمان این است که کارمندان روز مریضی حقوق می گیرند. دوراهی نیست؛ اگر احساس ناراحتی کردید یا در دفتر حاضر نشدید، می توانید محل کار خود را ترک کنید. به هر حال دستمزد خود را خواهید گرفت.

 

علاوه بر این، اگر یکی از اعضای خانواده شاغل قبلاً تحت پوشش قرار داشته باشد، اعضای خانواده می توانند بدون هیچ هزینه ای از بیمه درمانی قانونی استفاده کنند. این بدان معناست که یک کارمند در آلمان می تواند نه تنها برای خود بلکه برای کل خانواده بیمه درمانی ارائه کند!

 

همچنین کارمندان می توانند از بیمه درمانی خصوصی برای پرداخت مبلغ ثابت در ماه بدون ربط به حقوق استفاده کنند. این بهترین گزینه برای افراد با درآمد بالا یا صاحبان مشاغل است.

 

ایالات متحده آمریکا

متأسفانه، مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده جهانی نیست، همه مردم بیمه درمانی ندارند، و همیشه افراد باید برای خدمات پزشکی هزینه کنند. ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری برای مراقبت های بهداشتی پول خرج می کند، به طور متوسط ​​حدود 8500 دلار در سال.

 

معمولاً آمریکایی ها بیمه درمانی نیز دارند که بیشتر درمان ها را پوشش می دهد. با این حال، حق بیمه عمدتا بسته به ایالت بسیار متنوع است. متوسط ​​هزینه سالانه بیمه درمانی در ایالات متحده 403 دلار بود.

 

کمترین قیمت برای یک جوان 27 ساله در سال 2020 در نیومکزیکو با 282 دلار و گرانترین آن در وایومینگ با 723 دلار است.

 

در آلمان، هرگز مجبور نخواهید بود 723 یورو بپردازید. هزینه بیمه درمانی بین 50 تا 500 یورو است.

 

 

 

بحث های زیادی در مورد مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده وجود دارد. اقامت کوتاه مدت در بیمارستان حتی با داشتن بیمه درمانی خوب می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. هزینه جراحی اغلب توسط بیمه نیز پرداخت نمی شود.

 

مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده یک تجارت بزرگ است و از ساکنان درآمد کسب می کند، در حالی که در آلمان، شرکت های بیمه مشتریان اصلی بیمارستان ها هستند. به این معنی که آنها بیشترین هزینه های مراقبت های بهداشتی را برای یک بیمار پرداخت می کنند. در عین حال، شرکت های بیمه درمانی در آلمان عمدتا غیرانتفاعی هستند و توسط دولت اداره می شوند.

 

هزینه زندگی آمریکا در مقابل آلمان

هزینه زندگی در هر دو کشور متغیر است. برای برخی از اقلام و خدمات، در آلمان نسبت به ایالات متحده و راه دیگر هزینه کمتری خواهید پرداخت.

 

به طور کلی سخت است که بگوییم زندگی در کجا ارزان تر است. بسیاری از آمریکایی هایی که در آلمان زندگی می کنند می گویند که هزینه های زندگی در ایالات متحده کمتر است. اما اگر در شهرهایی مانند نیویورک یا سانفرانسیسکو زندگی می کنید، می تواند در ایالات متحده گران تر باشد. همش خیلی نسبیه..

 

سوخت، اتومبیل، پوشاک، لوازم الکترونیکی و سایر «موارد» در آلمان گران‌تر هستند. مراقبت های بهداشتی، آموزش و حمل و نقل عمومی در آلمان ارزان تر است.

 

آلمان

هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای غربی نسبتاً پایین است. برلین، پایتخت، به عنوان 106 گران ترین شهر از بین 200 شهر رتبه بندی شده در سراسر جهان رتبه بندی شده است.

 

مردم حتی هر ماه با میانگین حقوق آلمانی موفق به پس انداز پول می شوند.

 

به عنوان مثال، متوسط ​​هزینه های ماهانه برای یک خانواده با یک فرزند حدود 2300 یورو تا 3000 یورو خواهد بود و به شدت به منطقه و سبک زندگی بستگی دارد.

 

یک خانواده چهار نفره برای داشتن یک زندگی راحت در آلمان به طور متوسط ​​به 3800 یورو در ماه نیاز دارد.

 

میانگین هزینه های زندگی برای دانشجویان بین 800 تا 1000 یورو در ماه با احتساب محل اقامت متغیر است.

 

قیمت ها نیز بین شهرهای بزرگ آلمان به طور قابل توجهی متفاوت است. برای زندگی در مونیخ به پول بیشتری نسبت به درسدن نیاز دارید. شهرهای کوچک دانشگاهی نیز مقرون به صرفه تر هستند.

 

به طور کلی شرق آلمان به دلیل اجاره بهای ارزان آن برای زندگی بسیار مقرون به صرفه است.

 

مهم ترین هزینه ماهانه، مانند همیشه – اجاره است. با این حال، اجاره بها در شهرهای آلمان بسیار متفاوت است. به عنوان یک دانشجو، شما بین 290 تا 560 یورو در ماه برای یک اتاق در یک آپارتمان مشترک یا گاهی اوقات یک آپارتمان مجردی پرداخت خواهید کرد.

 

به عنوان یک کارمند یا کارگر، ممکن است یک آپارتمان کامل بخواهید، سپس انتظار داشته باشید که برای یک آپارتمان یک خوابه از 500 تا 1000 یورو بپردازید.

 

غذا کاملاً مقرون به صرفه و بسیار با کیفیت است، مخصوصاً اگر در تخفیفانی مانند Lidl، Aldi و Netto خرید کنید.

 

برای شام در رستوران، 10 یورو برای غذا در رستوران ارزان و 15 یورو برای غذای معمولی پرداخت خواهید کرد. یک وعده غذای سه وعده برای دو نفر در یک رستوران متوسط ​​45 یورو و یک نوشیدنی اضافی 4 یورو خواهد بود.

 

میانگین هزینه های زندگی برای یک دانشجو / فرد مجرد با بودجه بین 800 تا 1000 یورو در ماه، با احتساب محل اقامت است.

 

بسته به موقعیت مکانی شما، قیمت ها متفاوت است. به عنوان مثال، شرق آلمان بسیار مقرون به صرفه است، و اجاره به طور قابل توجهی ارزان است.

 

میانگین قیمت ها بر اساس Numbeo:

غذا در رستوران 10 یورو

کاپوچینو 2.75 یورو

آب 2 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم) 8.24 یورو

سیب (1 کیلوگرم) 2,33 یورو

بلیط ماهیانه برای حمل و نقل عمومی 75 یورو

آب و برق 221 EUR

آپارتمان (1 خوابه) 750 یورو

میانگین حقوق خالص ماهانه 2,329 یورو

 

ایالات متحده آمریکا

در ایالات، مردم تا پایان ماه درآمد قابل تصرف بیشتری دارند. بنابراین قدرت خرید بالاتر است.

 

اگرچه زندگی در ایالات متحده بسیار گران است. و هزینه ها به شدت به شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. گران ترین شهرها عبارتند از سانفرانسیسکو، نیویورک، بوستون و لس آنجلس.

 

با این حال، هنوز مکان‌های شناخته‌شده‌ای وجود دارند که زندگی با قیمت مناسب همراه است – برای مثال اوکلاهاما سیتی یا سینسیناتی هزینه‌های متوسط ​​بسیار کمتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ دارند.

 

در مناطق روستایی و شهرهای کمتر محبوب، متوجه خواهید شد که هزینه زندگی بسیار کمتر است.

 

برای دانشجویان هزینه زندگی در ایالات متحده حدود 700 تا 1000 دلار در ماه برآورد می شود. این شامل هزینه های اقامت، اتاق، غذا، سفر، کتاب های درسی، لباس های مناسب با آب و هوا و هزینه های سرگرمی نیز می شود.

 

به عنوان مثال، به عنوان یک بزرگسال، در نیویورک، 3003 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، 75 دلار برای ناهار برای 2 نفر و 119 دلار برای کارت حمل و نقل ماهانه پرداخت خواهید کرد.

 

هزینه های تک نفره بدون اجاره در نیویورک 1100 دلار و در سانفرانسیسکو 1114 دلار برآورد شده است. با این حال، اجاره بها در این شهرها حداقل دو برابر این مبلغ خواهد بود

 

بنزین یا سوخت در ایالات متحده ارزان تر است و 0.69 دلار در هر لیتر است. احتمالاً به همین دلیل است که مردم ایالات متحده ترجیح می دهند از اتومبیل به جای حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

 

خرید خانه در ایالات متحده برای شما بسیار کمتر از آلمان هزینه خواهد داشت – میانگین قیمت آپارتمان در هر متر مربع دو برابر کمتر است.

 

غذا خوردن در رستوران در ایالات متحده گران تر است، اگرچه فست فود ارزان تر است. خواربار در ایالات متحده 55 درصد گران تر از آلمان است. از سوی دیگر، آمریکایی ها 22 درصد کمتر برای پوشاک پرداخت می کنند.

 

هزینه زندگی در هر دو کشور قطعاً دارای مزایا و معایبی است.

 

میانگین قیمت ها بر اساس Numbeo:

غذا در رستوران 13 یورو

کاپوچینو 3.75 یورو

آب 1,36 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم) 9.34 یورو

سیب (1 کیلوگرم) 4,09 یورو

بلیط ماهیانه برای حمل و نقل عمومی 65 یورو

آب و برق 141 یورو

آپارتمان (1 خوابه) 1,219 یورو

میانگین حقوق خالص ماهانه 3,186 یورو

 

زندگی مهاجر بین المللی

آلمان

آلمان یک کشور بین المللی است، به خصوص شهرهای بزرگی مانند برلین، مونیخ و فرانکفورت تعداد زیادی مهاجر دارند. به عنوان مثال، حتی دوسلدورف نسبتا کوچک (700000 نفر) دارای 8400 نفر ژاپنی است.

 

آلمان 12 میلیون ساکن خارجی دارد که حدود 12 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهد.

 

برخی از بخش ها در آلمان به کارگران ماهر از خارج نیاز دارند. کمبودها به ویژه در زمینه های مهندسی برق و مکانیک مشهود است. این عامل باعث می شود سالانه تعداد زیادی کارگر خارجی به آلمان بیایند.

 

همچنین مکان خوبی برای متخصصان فناوری اطلاعات انگلیسی زبان، مهندسان، محققان، اساتید دانشگاه و مدیران سطح بالا است. در بسیاری از موقعیت های دیگر، مهاجران برای اینکه بتوانند در آلمان کار کنند به دانش آلمانی نیاز دارند.

 

شرکت‌هایی مانند L’Oreal، Henkel، BMW و Samsung فضای بین‌المللی خوبی ایجاد می‌کنند، و این بدون اشاره به برلین، مونشن و هامبورگ است.

 

اما فراموش نکنید که این کشور آلمانی زبان است. بنابراین تعداد مهاجران به طور قابل توجهی کمتر از ایالات متحده است.

 

ایالات متحده آمریکا

احتمالاً هیچ کشوری وجود ندارد که از نظر تعداد مهاجران و کارگران بین المللی از ایالات متحده پیشی بگیرد. با این حال، بیشتر و بیشتر آمریکایی ها مهاجر می شوند و کشور را ترک می کنند، در حالی که مهاجران همچنان به این کشور می آیند.

 

این کشور دارای 47 میلیون مهاجر با 328.2 میلیون نفر جمعیت یا 14 درصد است. بزرگترین جوامع مهاجر در ایالات متحده در نیویورک، واشنگتن دی سی و سانفرانسیسکو هستند.

 

مزیت ناعادلانه مهاجرت به عنوان یک خارجی به ایالات متحده این است که مانند آلمان نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارید!

 

ایالات متحده یک مقصد محبوب مهاجران و یکی از چند فرهنگی ترین کشورها در سطح جهان است، با جوامع بزرگ مکزیکی، اسپانیایی، ایتالیایی، آفریقایی آمریکایی، پورتوریکویی، هندی و چینی.

 

نیویورک و وال استریت معروف ترین مناطق مالی در جهان هستند. بسیاری از مهاجران شاغل در بخش مالی در آنجا مستقر هستند.

 

بزرگترین چشم انداز برای کارگران خارجی در ایالات متحده در فناوری یا بازارهای خاص وجود دارد. وزارت کار ایالات متحده کمبود 900000 مهندس در علوم زیست پزشکی، نرم افزار و علوم زیستی را پیش بینی کرده است.

 

با وجود فرصت های عالی، قانون مهاجرت آمریکا، آمدن خارجی ها را برای کار دشوار می کند. دریافت گرین کارت در طول سال ها پیچیده تر شده است. آلمان برای مهاجران و مهاجران بازتر و راحت تر است.

 

استاندارد زندگی

هر دو کشور استاندارد زندگی بالایی دارند. با این حال، آلمان نسبت به ایالات متحده فقر، عدم تعادل اجتماعی، تنش ها یا پناهندگان کمتری دارد.

 

آلمان

به طور کلی، آلمان استاندارد زندگی بالایی دارد: محیطی پاک، نرخ بسیار پایین جرم و جنایت، اوقات فراغت و جاذبه های فرهنگی فراوان، زیرساخت های توسعه یافته، و حمل و نقل عالی.

 

اکثر مردم از زندگی در آلمان بسیار راضی هستند، حقوق، آزادی زیادی دارند و صدای آنها توسط دولت جدی گرفته می شود. به طور دقیق، 93٪ از جمعیت آلمان از زندگی فعلی خود راضی هستند، در حالی که این تعداد در ایالات متحده فقط حدود 80٪ است.

 

نسبت قیمت ها و درآمدها به خوبی مطابقت دارد. می توانید راه هایی برای پس انداز و همچنین هزینه های زیادی پیدا کنید. فرانکفورت نهمین بالاترین دستمزد در سطح جهان و هزینه نسبتاً پایین زندگی را دارد. بنابراین، مردم آنجا می توانند بیشتر هزینه کنند.

 

نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. بنابراین، آلمان مکان امن تری نسبت به ایالات متحده است.

 

ایالات متحده آمریکا

استاندارد زندگی در ایالات متحده نیز بالا است، اما بستگی به این دارد که در مورد کدام جنبه صحبت می کنیم. خدمات درمانی گران است و در سطح آلمان نیست. ایالات متحده نیز نسبت به آلمان شکاف قابل توجهی بین فقیر و غنی دارد.

 

با این حال، ایالات متحده در رتبه اول در مسکن قرار دارد. یافتن آپارتمان نسبت به آلمان در دسترس تر، آسان تر و مقرون به صرفه تر است. درآمد در برخی رشته ها بیشتر است. مردم به دلیل مالیات کمتر قدرت خرید بیشتری دارند.

 

تفاوت دیگر در استاندارد زندگی این است که نرخ جرم و جنایت در ایالات متحده بسیار بالاتر است، به ویژه در قتل.

 

مشکلی در آمریکا که  در آلمان وجود ندارد این است که بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه نمی توانند شغل مناسبی پیدا کنند. بعد از دانشگاه، بسیاری تصمیم می گیرند در زمینه های مختلف کار کنند تا حداقل مقداری پول به دست آورند.

 

تنوع چشم انداز

 

آلمان

آلمان کشوری متنوع با مناظر مختلف بسیار متنوع است. از شمال و دریای بالتیک تا آلپ در جنوب، جایی که مرز با اتریش نیز قرار دارد، امتداد دارد.

 

جنگل درصد قابل توجهی از زمین های آلمانی را پوشش می دهد، تقریبا یک سوم. مناظر عمدتاً مسطح و آب و هوای معتدل با دمای سرد است. اما ارتفاعات، تپه های غلتان، دشت ها، دریاچه های زیبا و رودخانه ها نیز وجود دارد.

 

می توانید تعطیلات آخر هفته خود را با پرسه زدن در جنگل ها، نشستن در کنار رودخانه ها و دریاچه های بسیاری، پیاده روی در تپه ها و کوه ها یا کاوش در سواحل و جزایر شمال بگذرانید.

 

ایالات متحده آمریکا

مطمئناً ایالات متحده در این مرحله آلمان را شکست می دهد. وسعت کشور در اینجا نقش دارد. ایالات متحده چندین برابر بزرگتر از آلمان است و در مناطق آب و هوایی مختلف واقع شده است.

 

ایالات متحده سومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت و سومین کشور بزرگ از نظر جمعیت است. این کشور که در آمریکای شمالی قرار دارد، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس همسایه است.

 

این ایالت دارای 50 ایالت است و تقریباً هر یک از آنها در طبیعت و چشم انداز خود چیز خاصی دارند.

 

از سواحل گرمسیری فلوریدا گرفته تا قله های برفی کوه های راکی، از زمین های غلتان و بیابان های بایر در غرب تا مناطق عظیم بیابان متراکم در شمال.

 

اگر واقعاً به دنبال تنوع و تجربه سفر هیجان انگیز هستید، ایالات متحده آمریکا انتخاب مناسبی خواهد بود. اروپا همه چیز در مورد فرهنگ است و چیز زیادی در مورد چشم انداز نیست.

 

حمل و نقل

 

آلمان

سیستم حمل و نقل عمومی آلمان به خوبی متصل است و بسیار وقت شناس است. بسیاری از شهرها دارای مترو یا حمل و نقل بین شهری از جمله اتوبوس و تراموا هستند. همه شهرهای کوچکتر اتوبوس و قطار محلی دارند.

 

قیمت ها ممکن است کمی بالا باشد، بنابراین می خواهید به دنبال تخفیف قطار یا معاملات ویژه باشید، به عنوان مثال، سفر به صورت گروهی همیشه مفید خواهد بود.

 

با کارت دانشجویی هم تخفیف می گیرید، مخصوصا برای شارژ ماهیانه یا سالیانه که معمولا گران است.

 

شهرهای بزرگ آلمان با قطارهای پرسرعت به هم متصل هستند، که زندگی مسافران تجاری را آسان تر می کند زیرا تقریباً نیازی به پرواز نیست.

 

اگر ترجیح می‌دهید سفرهای زیست محیطی داشته باشید، آلمان برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری نیز مناسب است. هر شهر دارای جاده های دوچرخه سواری اجباری است که دوچرخه سواری را بدون دردسر می کند.

 

در مقایسه با شهرهای ایالات متحده، رانندگان در اینجا توجه بیشتری دارند و کمتر قوانین جاده را نادیده می گیرد.

 

به طور کلی، هر کسی که در آلمان زندگی می کند می تواند بدون داشتن وسیله نقلیه راحت زندگی کند.

 

ایالات متحده آمریکا

حمل و نقل عمومی در ایالات متحده با آلمان متفاوت است، اما وجود دارد! در شهرهای بزرگ، مترو خواهید یافت، در شهرهای کوچکتر، ممکن است بخواهید از اتوبوس استفاده کنید. با این حال، اگر در حومه شهر زندگی می‌کنید، اتوبوس‌ها به دفعات تردد نمی‌کنند و ممکن است مجبور شوید روش‌های جایگزینی برای رفت و آمد پیدا کنید.

 

به طور کلی، زیرساخت ها به خوبی آلمان نیست و اگر خارج از شهر زندگی می کنید، به ماشین نیاز دارید.

 

خدمات تاکسی مانند آلمان گران است اما در ایالت ها می توانید از اوبر استفاده کنید! این یک مزیت بزرگ است.

 

از دوچرخه نیز استفاده می شود و می تواند راهی عالی برای رفت و آمد در منطقه باشد. اگر در یک شهر زندگی می کنید، سیستم اتوبوس احتمالاً بسیار گسترده خواهد بود، مانند اکثر سیستم های حمل و نقل عمومی در مناطق بزرگ شهری.

 

در ایالات متحده، نداشتن ماشین می تواند یک نقطه ضعف باشد، در حالی که در آلمان، بسیاری از مردم بدون اینکه حتی به داشتن ماشین فکر کنند، زندگی خود را می گذرانند. علاوه بر این، سوخت ارزان، داشتن وسیله نقلیه را بسیار مقرون به صرفه تر از آلمان می کند.

 

تنوع غذا

 

آلمان

اگر به آلمان مهاجرت کنید، می توانید انتظار داشته باشید که غذاهای زیادی را بخورید که بخشی از غذاهای سنتی هستند. با این حال، می‌توانید غذاهای ایتالیایی، ترکی، مکزیکی، ژاپنی، چینی و ویتنامی را در سراسر آلمان پیدا کنید که به شما تنوع می‌دهد.

 

با این حال، آلمان رستوران های زنجیره ای و فروشگاه های زنجیره ای کمتری نسبت به ایالات متحده دارد و مکان های خانوادگی بیشتری دارد.

 

با توجه به تعداد زیاد ترک ها و عرب ها در جمعیت آلمان، غذاهای خاورمیانه و ترکی، به ویژه فست فودهایی مانند دونر کباب و فلافل در همه جا یافت می شود.

 

غذای آلمانی بیشتر حاوی گوشت خوک به اشکال مختلف مانند سوسیس و همچنین سیب زمینی و غذاهای ترشی است.

 

گوشت خوک عنصر اصلی یک وعده غذایی خوب در آلمان است. با این حال، غذاهای آلمانی با منطقه متفاوت است. در شمال، ماهی زیادی می خورند. اگر گیاهخوار هستید، ممکن است در جنوب و در سراسر کشور روزهای سختی داشته باشید.

 

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده در نتیجه مهاجران زیادی که از کشورهای مختلف دیگر در سراسر جهان به اینجا آمده اند، دیگ ذوب فرهنگ ها است.

 

بنابراین، آنها غذاها را از کشورهای دیگر، از جمله سرخپوستان آمریکایی، آفریقایی آمریکایی، آسیایی، اروپایی و آمریکای لاتین انتخاب کرده اند.

 

به طور کلی، آمریکایی ها مانند آلمانی ها گوشت و سیب زمینی را دوست دارند، اما سیب زمینی اغلب به عنوان سیب زمینی سرخ شده عرضه می شود. غذاهای مکزیکی در ایالات متحده به دلیل تعداد قابل توجهی از مردم اسپانیایی زبان رایج است.

 

بیشتر فست فودها از ایالات متحده آمریکا می آمدند که به طور خودکار به غذاهای سنتی و مد روز آنها تبدیل شدند، مانند هات داگ، برگر، پیتزا، همبرگر، بوریتو، تاکو و غیره.

 

در نتیجه، زمانی که آلمانی ها ترجیح می دهند بیشتر از غذاهای سنتی خود بخورند، غذا در ایالات متحده بین المللی تر است.

 

 

تعطیلات

آلمان

در آلمان، شما می توانید از 13 تعطیلات ملی علاوه بر حداقل 20 روز تعطیلی هفته خود لذت ببرید.

 

اگر پنج روز در هفته را به صورت تمام وقت کار کنید و اگر 6 روز در هفته کار کنید، از نظر قانونی حداقل حق 20 روز مرخصی با حقوق به شما تضمین می شود. اگر از کار افتاده باشید، 5 روز دیگر دریافت خواهید کرد. اگر زیر سن قانونی هستید، بیشتر دریافت می کنید (بسته به سن شما بین 25 تا 30 روز).

 

در عمل، تقریباً همه اغلب روزهای تعطیل بیشتری دارند (بین 25 تا 30 روز)، و به طور متوسط، آلمانی ها 29 روز دارند. این روزها البته توسط کارفرما پرداخت می شود.

 

مجموع: 38 روز (تعطیلات به اضافه تعطیلات ملی)

 

ایالات متحده آمریکا

در ایالات متحده، کارمندان 15 روز مرخصی با حقوق در سال و 10 روز دیگر تعطیلات رسمی دریافت می کنند. این به 25 روز تعطیل در سال می رسد که تقریباً دو هفته کمتر از آلمان است.

 

سرگرمی/ چیزهایی که باید ببینید و انجام دهید

 

آلمان

هر دو کشور کارهای مختلفی را برای انجام، دیدن و کاوش ارائه می دهند. آلمان بیشتر فرهنگی است، بازدید از تابلوهای تاریخی در بین مردم محلی بسیار محبوب است. مردم دوست دارند به سفرهای یک روزه یا آخر هفته بروند.

 

آلمان همچنین بسیاری از رویدادهای فرهنگی و فرصت‌های سرگرمی مانند کنسرت‌ها، جشنواره‌ها، جشن‌ها، مهمانی‌ها، مکان‌های طبیعی، پارک‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها، شهرها را برای بازدید از مناظر معماری بی‌شمار، کلیساهای جامع و غیره ارائه می‌دهد.

 

ایالات متحده آمریکا

با توجه به وسعت و موقعیت این کشور، ایالات متحده دارای طبیعت، چشم انداز و آب و هوای بسیار متنوعی است. در حالی که در ایالات متحده زندگی می کنید، می توانید مکان های هیجان انگیز بی شماری را کشف کنید و احتمالاً همه آنها را پوشش نخواهید داد.

 

هر ایالت چیز خاصی دارد و آب و هوا نیز متفاوت است. زیبایی طبیعی ایالات متحده در مقایسه با ذخایر طبیعی آلمان که همه آن را می شناسند و از آن بازدید کرده اند، هنوز بسیار دست نخورده و کشف نشده است.

 

ایالات مملو از پارک های ملی، کوه های حماسی، مسیرهای پیاده روی زیبا و سواحل خیره کننده است. این تنوع قطعاً در ایالات متحده وجود دارد.

 

آمریکا آنقدر بزرگ است که می توانید کیلومترها در بزرگراه های بین شهرها و شهرهای مرکزی بدون دیدن روحی دیگری سفر کنید.

 

با این حال، این کشور تقریباً هیچ تاریخی یا بناها و مکان‌های تاریخی ندارد، اگر معماری، سنت‌ها و میراثی که به آلمان علاقه دارید، انتخاب بهتری خواهد بود.

 

فرودگاه های آلمان و آمریکا

آلمان تعداد زیادی فرودگاه (539) دارد که بسیاری از آنها بین المللی و برخی فقط داخلی یا چارتر هستند. این کشور به خوبی با قطارها و پروازهای بین شهرهای بزرگ ارتباط برقرار کرد.

 

در ایالات متحده می توانید برخی از بزرگترین فرودگاه های جهان را با پرواز به اکثر نقاط در سراسر جهان پیدا کنید. در مجموع 19700 فرودگاه دارد که 149 فرودگاه بین المللی است. در حالی که در آلمان تنها 36 پرواز به کشورهای دیگر ارائه می دهند.

 

با این حال، آلمان گزینه های زیادی برای پرواز با خطوط هوایی ارزان قیمت مانند Ryanair، Wizzair و سایرین با قیمت اندک دارد.

 

بنابراین می توانید با کمتر از 50 یورو به داخل و خارج از کشور سفر کنید. در واقع، پروازهای محبوب به مایورکا با قیمت 30 یورو در هر دو طرف ارائه می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top