ساده ترین کشورها برای دریافت اقامت دائم در سال 1401

مهاجرت به یک کشور جدید و شروع دوباره همیشه جذاب است. ایده ملاقات با افراد مختلف، سفر به مکان‌هایی که قبلاً نرفته‌اید، و یادگیری یک فرهنگ جدید هیجان‌انگیز و لذت‌بخش به نظر می‌رسد.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

با این حال، مهاجرت هرگز آسان نیست، به خصوص اگر مهارت های مطلوب یا تمکن مالی کافی نداشته باشید. اکثر کشورها چندین برنامه مهاجرتی را ارائه می دهند، اما این برنامه ها بر اساس پر کردن کمبود نیروی کار هستند و با سقف سالانه محدود می شوند. بنابراین، برای مهاجرت به یک کشور جدید، باید عوامل اساسی مانند ادغام در یک ساختار اجتماعی متفاوت و جنبه مالی را در نظر بگیرید.

 

ساده ترین کشورها برای مهاجرت

در اینجا برخی از ساده ترین کشورها برای مهاجرت آورده شده است:

نیوزلند

استرالیا

اسپانیا

پاراگوئه

آلمان

مونته نگرو

چک

تایلند

کانادا

پرتغال

 

لطفاً توجه داشته باشید که این کشورها بر اساس برنامه‌های مهاجرتی ساده و فرصت‌های متعدد ویزا انتخاب شده‌اند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نیوزلند

نیوزلند عمدتاً به دلیل برنامه مهاجرت ماهر خود یک مقصد محبوب برای مهاجرت است. با این حال، برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، چندین معیار وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. برای شروع، شما باید زیر 55 سال داشته باشید، در رشته خود مهارت بالایی داشته باشید و تجربه کاری داشته باشید. اما، اگر این معیارها را داشته باشید، می توانید به مدت دو سال در نیوزلند زندگی کنید و سپس برای ویزای اقامت اقدام کنید.

 

استرالیا

برنامه مهاجرت استرالیا یکی از کارآمدترین و تنظیم‌شده‌ترین برنامه‌ها است که روند جابجایی را آسان‌تر می‌کند. برای مهاجرت به استرالیا، چندین گزینه دارید که برخی از محبوب ترین مهاجرت ها عبارتند از:

ویزای استعدادهای جهانی

طرح نامزدی کارفرما

ویزای نامزد ماهر.

ویزای موقت فارغ التحصیلان

ویزای موقت کمبود مهارت

 

با این حال، مانند نیوزلند، شما باید زیر 50 سال (برای اکثر ویزاها)، مهارت های لازم، تجربه مرتبط، و معمولاً امتیاز کافی در سیستم امتیازدهی را داشته باشید – اگر برای ویزای مبتنی بر امتیاز درخواست می کنید.

اسپانیا

برای بومیان کانادا و آمریکا، اسپانیا یکی از ساده ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت است. این به خاطر برنامه زبان و فرهنگی آن در آمریکای شمالی است، جایی که می توانید به اسپانیا بروید و انگلیسی تدریس کنید. اگر خارج از برنامه شغل دیگری پیدا کردید، می توانید برای ویزای کار درخواست دهید. اسپانیا به دلیل آب و هوای دلپذیر، هزینه های پایین زندگی در اروپای غربی، مراقبت های بهداشتی عمومی و خصوصی و سیستم آموزشی، بین مهاجران بسیار محبوب است.

 

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود اسپانیا کشور مقصد برتر باشد، برنامه ویزای طلایی آن است. با این حال، برای دریافت اقامت دائم تحت این برنامه، باید پول کافی و هدف سرمایه گذاری داشته باشید. علاوه بر این، اسپانیا همچنین یک برنامه شهروندی سریع را برای فیلیپینی ها و سایر ملیت های مستعمرات قبلی اسپانیا ارائه می دهد.

 

پاراگوئه

پاراگوئه به دلیل داشتن ویزای سرمایه گذاری و طرح بازنشستگی یکی از آسان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود. هر دوی این گزینه‌ها، گرفتن اقامت دائم و سپس اعطای شهروندی را بدون دردسر می‌سازد. شما باید از نظر امکانات مالی خوب باشید.

 

برای اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری می توانید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 

حداقل 5500 دلار در یک حساب بانکی سرمایه گذاری کنید – می توانید مبلغ را در بانک مرکزی پاراگوئه واریز کنید.

یک شرکت با حداقل سرمایه به همان میزان 5000 دلار تأسیس کنید

خرید یک قطعه زمین حداقل 10 هکتاری.

 

پس از سرمایه گذاری، می توانید اقامت خود را به سرعت سه ماه و سپس شهروندی خود را پس از سه سال دریافت کنید. در این سه سال، حداقل یک بار باید به پاراگوئه سفر کنید. از سوی دیگر، طرح بازنشستگی برای پاراگوئه به شما اجازه می دهد تا در صورتی که بتوانید ثابت کنید که درآمد ماهانه حداقل 1300 دلار دارید، اقامت دائم دریافت کنید.

 

آلمان

آلمان به دلیل قانون مهاجرت کارگران ماهر و فرصت های متفاوت ویزای آن کشوری معروف برای مهاجرت است. قانون مهاجرت برای افراد ماهر، روند حرکت را ساده تر و سریع تر می کند. ابتدا می توانید برای یافتن کار در آلمان به مدت شش ماه مجوز دریافت کنید و پس از آن بسته به نوع ویزای خود می توانید برای مجوز کار اقدام کنید. پس از آن، می توانید تا چهار سال تحت مجوز اقامت موقت بمانید و در صورت داشتن تمام شرایط، می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

 

مونته نگرو

اخیراً، مونته نگرو مقصدی عالی برای مهاجرت بوده است – در درجه اول به دلیل هزینه پایین زندگی آن (در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی) و به دلیل اینکه به عنوان «ریویرای جدید فرانسه» لقب گرفته است.

 

اکثر خارجی ها می توانند مجوز اقامت یک ساله را تحت استخدام، تحصیل یا الحاق خانواده دریافت کنند. با این حال، یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به آنجا، گرفتن ویزای کار است. علاوه بر این، اگرچه مونگرو همچنین یک برنامه سرمایه گذاری جدید برای شهروندی راه اندازی کرده است، برای شرکت در این برنامه باید حداقل 350000 دلار سرمایه گذاری کنید.

جمهوری چک

یکی از دلایل اصلی آسان بودن مهاجرت به جمهوری چک، این است که بالاترین فرصت شغلی در اروپا را دارد. فرصت های شغلی، یافتن شغل و مهاجرت به آنجا تحت ویزای کار را نسبتاً ساده می کند. معمولا می توانید ویزای کاری یک ساله بگیرید و در صورت معتبر بودن قرارداد کاری، آن را تمدید کنید. سپس، پس از پنج سال تحت مجوز اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

 

تایلند

تایلند کشوری آسان برای مهاجرت به آن است اگر شما یک کارگر بسیار ماهر هستید یا پول کافی برای سرمایه گذاری برای اقامت دائم خود دارید. در صورت درخواست ویزای SMART می توانید به تایلند مهاجرت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک کارگر ماهر در صنایع خاص، یک سرمایه گذار، یک مدیر اجرایی یا یک کارآفرین تازه کار باشید. بسته به نوع ویزای SMART خود، می توانید یک تا چهار سال در تایلند زندگی کنید.

 

راه دیگری که می توانید به تایلند مهاجرت کنید این است که پول کافی برای عضویت در برنامه اقامت نخبگان تایلند داشته باشید. این برنامه هفت گزینه مختلف را ارائه می دهد، اگرچه یکی از محبوب ترین آنها Elite Easy Access است که در آن می توانید با هزینه 500000 THB یا 14850 دلار در طی چهار ماه اقامت پنج ساله دریافت کنید.

کانادا

کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت شهرت دارد. همچنین یکی از ساده ترین ها است زیرا دارای خشکی وسیع و جمعیت کمی است. کانادا چندین برنامه را برای مهاجرت مهاجران برای جذب ساکنان جدید پوشش می دهد.

 

یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی، طرح اکسپرس انتری است. با این حال، این برنامه توسط یک سیستم مبتنی بر امتیاز تنظیم می شود، و برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، باید از مهارت بالایی برخوردار باشید و تجربه مرتبط در زمینه خاص خود را داشته باشید.

 

یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی برای جذب جوانان، برنامه International Experience Canada است. اگر بین 18 تا 30 سال دارید، می توانید ویزای کار به مدت دو سال دریافت کنید.

 

کشور پرتغال

پرتغال یکی از ساده ترین کشورها برای مهاجرت در صورت داشتن پول کافی است. طرح ویزای طلایی آن به شما اجازه می دهد پس از پنج سال برای اقامت دائم درخواست دهید. اگر پس از گذشت پنج سال، 35 روز را در پرتغال گذرانده باشید، واجد شرایط درخواست شهروندی هستید. با این حال، برای دریافت این ویزا، شما نیاز به خرید املاک و مستغلات به ارزش 500,000 دلار یا سرمایه گذاری 350,000 دلار در ملک منطقه تولید شهری، در میان گزینه های دیگر سرمایه گذاری دارید.

 

مهاجرت به پرتغال به دلایل مختلفی برای مهاجران بسیار جذاب است، یکی امکان داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا پس از تنها پنج سال و سفر بدون ویزا در کشورهای شنگن است. همچنین فرصت های آموزشی عالی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی رایگان را ارائه می دهد.

 

بسیاری از کشورهای دیگر مشابه پرتغال فرصت های مهاجرت را از طریق ویزای طلایی ارائه می دهند:

 

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذاری دبی

ویزای سرمایه گذاری ایرلند

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top