ساسکاچوان، انتاریو، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا قرعه کشی مهاجرت PNP را برگزار کردند

انتاریو بیش از 1500 نامزد حرفه ای را دعوت کرد و ساسکاچوان بیش از 1700 دعوت نامه را در دو قرعه کشی صادر کرد.

ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو و بریتیش کلمبیا نتایج برنامه های استانی (PNP) خود را در این هفته منتشر کردند.

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند. اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند با به حداکثر رساندن امتیاز CRS شما به عنوان اولین گام در جهت کسب وضعیت اقامت دائم برای داوطلبان واجد شرایط عمل کند.

 

چگونه می توانم از طریق برنامه استانی (PNP) به کانادا مهاجرت کنم؟
کانادا در مسیر پذیرش رکورد 431000 مهاجر است / رتبه 6 پذیرش مهاجران ایرانی در کانادا

 

به عنوان مثال، نامزدهای PNP با نمایه های اکسپرس اینتری که نامزدی دریافت می کنند، 600 امتیاز به امتیاز خود اضافه می کنند. آنها همچنین واجد شرایط دعوت به درخواست برای یک دور دعوت نامه خاص PNP هستند.

 

پس از راه اندازی در سال 1998، PNP تنها پذیرای 400 مهاجر بود، اما به دلیل موفقیت، اکنون پذیرای بیش از 80000 مهاجر در سال است. افزایش تعداد پذیرش PNP در کانادا به این دلیل است که دولت های فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی کشور می دانند.

 

نتایج قرعه کشی PNP 2-8 سپتامبر

ساسکاچوان

ساسکاچوان در مجموع 1703 نامزد را طی دو روز در 6 و 7 سپتامبر دعوت کرد که تقریباً دو برابر تعداد نامزدهای دعوت شده در قرعه کشی قبلی در 1 سپتامبر است که بزرگترین قرعه کشی سال 2022 بود.

 

در 6 سپتامبر، ساسکاچوان قرعه کشی های هدفمندی را برای انواع مشاغل NOC مورد تقاضا و از طریق سیستم اکسپرس اینتری برگزار کرد. در هر رشته دو قرعه کشی انجام شد که در مجموع 760 نامزد به دلیل حداقل امتیازات متفاوت بودند. برخی حداقل امتیاز مورد نیاز NOC 61 را هدف قرار دادند و برخی دیگر به امتیاز 69 نیاز داشتند.

 

قرعه کشی 7 سپتامبر 521 نامزد را از طریق اکسپرس اینتری و 422 نامزد را از طریق جریان مشاغل مورد تقاضا برای مجموع 943 نامزد با حداقل امتیاز 70 برای هر دو دسته دعوت کرد.

 

این آخرین قرعه کشی ها روند ساسکاچوان را برای دعوت از نامزدهای بیشتری در هر هفته ادامه می دهد. تا ژوئیه سال جاری، ساسکاچوان تقریباً هر دو ماه یک بار قرعه کشی برگزار می کرد و حتی قبل از همه گیری، مجموع به ندرت از 500 نامزد در هر قرعه کشی فراتر می رفت.

 

انتاریو

در 7 سپتامبر انتاریو قرعه‌کشی را تحت جریان تجارت ماهر برنامه نامزدهای مهاجر انتاریو (OINP) برگزار کرد. این استان از 1521 داوطلب با حداقل نمرات 320 و بالاتر دعوت به عمل آورده است. این جریان با اکسپرس انتری هماهنگ است، به این معنی که نامزدهای دعوت شده امتیاز اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) و یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم در قرعه کشی آینده از استخر اکسپرس اینتری دریافت می کنند.

 

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا بیش از 369 نامزد را برای درخواست نامزدی استانی در 7 سپتامبر دعوت کرد. BC معمولاً هر هفته یک قرعه کشی نامزدهای استانی برگزار می کند.

 

اکثر نامزدها، 361 نفر، در یک قرعه کشی منطقه ای و هدفمند برای مشاغل فنی دعوت شدند. در این قرعه‌کشی منطقه‌ای، دعوت‌نامه‌ها فقط برای کاندیداهایی صادر شد که پیشنهادهای کاری خارج از منطقه منطقه‌ای مترو ونکوور داشتند. کاندیداها ممکن است بر اساس معیارهای دیگری مانند:

تحصیلات – سطح و رشته تحصیلی و محل تکمیل آن
توانایی های زبانی
اشتغال
مدت و سطح مهارت تجربه کاری
دستمزد و/یا سطح مهارت پیشنهاد شغل
قصد زندگی، کار و استقرار در یک منطقه خاص
اولویت‌های استراتژیک – عواملی که نیازهای خاص بازار کار را در بریتیش کلمبیا برطرف می‌کنند. یا از پروژه ها و طرح های آزمایشی دولتی حمایت کنید
این دعوت‌نامه‌ها برای داوطلبان گروه‌های کارگر ماهر و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی صادر شد و شامل کاندیداهای اکسپرس اینتری نیز می‌شد. این قرعه کشی شامل داوطلبان سطح ورودی و نیمه ماهر نیز بود.

 

حداقل امتیاز SIRS برای قرعه کشی منطقه ای هدف بین 95 برای کارگران ماهر با اکسپرس اینتری تا 71 برای داوطلبان سطح ورودی و نیمه ماهر متغیر بود. SIRS بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) عمل می کند اما فقط برای PNP بریتیش کلمبیا استفاده می شود.

 

این استان همچنین دورهای دعوت از نامزدهای شاغل در مشاغل زیر را برگزار کرد:

8 مربی و دستیار دوران کودکی (NOC 4214) با حداقل امتیاز 60.
کارکنان مراقبت های بهداشتی با حداقل امتیاز 60.

مانیتوبا

منیتوبا آخرین قرعه کشی PNP خود را در 8 سپتامبر برگزار کرد و 278 دعوت نامه را از طریق برنامه نامزدی استانی مانیتوبا صادر کرد.

دعوت‌نامه‌ها در سه جریان مهاجرت تقسیم شدند:

کارگران ماهر در منیتوبا 217 دعوت نامه با حداقل امتیاز 616 صادر کردند.
Skilled Workers Overseas 20 دعوتنامه با حداقل امتیاز 703 صادر کرد
جریان آموزش بین المللی 41 دعوت نامه بدون نیاز به امتیاز صادر کرد.
از مجموع افرادی که برای درخواست دعوت شده بودند، 79 نفر دارای پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top