ساکن جزیره‌ای در ایتالیا بشوید ۱۵ هزار یورو هم پاداش بگیرید؛ شرایط چیست؟

اگر همیشه رویای زندگی در یک جزیرۀ آفتابی را داشتید، اکنون این فرصت به دست آمده: مقامات ایتالیا به افرادی که به جزیرۀ ساردینیا نقل مکان کنند ۱۵ هزار یورو پاداش می‌دهند.

این جزیره که دومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه محسوب می‌شود و برای سواحل شنی، آسمان آبی و آب‌های فیروزه‌ایش مشهور است، اکنون با مشکل جدی کاهش جمعیت روبروست. زیرا بسیاری از جوانان آن برای یافتن کار به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

به همین دلیل دولت ایتالیا برای حل این مشکل، یک بودجۀ ۴۵ میلیون یورویی به عنوان کمک هزینۀ جابجایی برای افرادی در نظر گرفته که سکونت در ساردینیا را برگزینند.

اما اگر مایل به انجام چنین کاری هستید، پیشنهاد می‌شود قبل از بستن چمدانهایتان به نکات زیر توجه کنید:

اول اینکه برای استفاده از این کمک هزینه مالی، باید بطور کامل به شهر ساردینیا نقل مکان کنید؛ جایی که در حال حاضر کمتر از ۳ هزار نفر جمعیت دارد.

دیگر اینکه، دولت به همه متقاضیان رقم کامل ۱۵ هزار یورو را نمی‌دهد و رقم کمک مالی دریافتی نیز نمی‌تواند بیشتر از نیمی از کل هزینۀ خرید یا بازسازی خانه مربوطه در ساردینیا باشد.

دریافت کنندگان این کمک مالی نیز باید در ملک جدید خود بصورت تمام وقت زندگی کنند و ظرف ۱۸ ماه پس از ورود به این جزیره، باید برای اقامت دائم در ساردینیا ثبت نام کنند.

پیری جمعیت ایتالیا
دولت از آن رو به فکر پرداخت کمک هزینه برای نقل مکان به ساردینیا افتاده که جمعیت ایتالیا در حال پیر شدن است و بر اساس آمارها، میانگین سنی ایتالیایی‌ها ۴۵.۷ سال است؛ رقمی که قرار است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۵۰.۷ سال برسد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که جمعیت ایتالیا تا سال ۲۰۷۰ میلادی نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یابد و از ۵۹.۵۵ میلیون نفر به ۴۷.۶ میلیون نفر در سال ۲۰۷۰ میلادی برسد.

این مشکل به ویژه در مناطق روستایی این کشور و جزایری مانند ساردینیا شدیدتر است.

اما اگر همچنان قصد زندگی در ساردینیا را دارید، بدانید که احتمالا عمری طولانی خواهید داشت. زیرا بیش از ۵۰۰ نفر از ساکنان کنونی ساردینیا عمری بالای صد سال دارند و به همین دلیل این جزیره یکی از بالاترین تراکم جمعیت صدساله‌های جهان را دارد که تقریبا ۳۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top