سفارت آمریکا در اسلام آباد

سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان، شامل سفارت های آمریکا در ترکیه، ارمنستان و امارات می‌شوند. افسران کنسولی مستقر در سفارت های این سه کشور، به زبان فارسی مسلط هستند و آشنایی خوبی با شرایط ایرانیان دارند؛ اما در صورتی که برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به دریافت وقت سریع از سفارت آمریکا دارید، می‌توانید از سفارت آمریکا در اسلام آباد پاکستان وقت مصاحبه دریافت کنید. در سفارت آمریکا در پاکستان مصاحبه ویزای دانشجویی به یکی از زبان های انگلیسی یا اردو انجام می‌شود. بنابراین چنانچه به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید، تعیین وقت سریع از سفارت آمریکا در اسلام آباد امکانپذیر خواهد بود.

سفارت آمریکا در اسلام آباد پاکستان، پس از کشورهای ارمنستان و ترکیه نزدیک ترین سفارت آمریکا برای مصاحبه ویزای دانشجویی است و به همین جهت نسبت به سفارت آمریکا در لبنان مناسب تر است. در گذشته امکان تعیین وقت مصاحبه از کنسولگری آمریکا در کراچی پاکستان نیز وجود داشت، اما در حال حاضر کنسول گری آمریکا در کراچی پاکستان به ایرانیان خدماتی ارائه نمی‌کند.

آدرس سفارت

آدرس سفارت آمریکا در پاکستان 

آدرس: پاکستان، اسلام‌آباد، رامنا 5، محوطه دیپلماتیک سفارت آمریکا

تلفن: (+92) 051-201-4000

سایت: https://pk.usembassy.gov/

ایمیل: ACSIslamabad@state.gov

کارکنان سفارت آمریکا در اسلام‌آباد پاکستان روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 8 صبح تا 4:30 بعدازظهر پاسخگوی شما هستند.

مزایای مصاحبه سفارت آمریکا در پاکستان

 

◾️ در حال حاضر و با وجود بیماری کرونا دریافت سریع ترین وقت سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی، از پاکستان امکان‌پذیر است.‌
◾️ پاکستان همسایه جنوب شرقی ایران است و سفر به آن از طریق هواپیما به راحتی امکانپذیر است و به دلیل نزدیکی آن به ایران، هزینه سفر کمتری دارد.
◾️ هزینه غذا و محل اقامت در این کشور به صرفه است.
◾️ دریافت ویزای پاکستان به راحتی و سرعت امکان پذیر است.
◾️ اطراف سفارت آمریکا در اسلام آباد تعداد زیادی هتل وجود دارد که همه آن ها در منطقه امن دیپلماتیک قرار دارند.
◾️ سفارت آمریکا در اسلام آباد نوساز است و امکانات رفاهی همچون تلویزیون، فروشگاه و بخش امانات (برای به امانت گذاشتن گوشی) دارد.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا با ثبت‌نام آنلاین در وب‌ سایت کنسولگری مجازی آمریکا آغاز شده و در نهایت با حضور در سفارت آمریکا در کشور موردنظر و مصاحبه حضوری پایان خواهد یافت. به طور کلی مراحل را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:

◾️ ثبت نام آنلاین در وب‌سایت کنسولگری مجازی آمریکا در پاکستان
◾️ پر کردن فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی به صورت آنلاین
◾️ پرداخت آنلاین هزینه وقت سفارت و انگشت‌نگاری
◾️ تعیین وقت مناسب سفارت

 

هتل‌ های نزدیک سفارت آمریکا در اسلام‌آباد

1. هتل سرنا اسلام‌آباد
2. هتل ماریوت اسلام‌آباد
3. هتل رامادا
4. هتل مگنولیا گست هاوس