سفارت آمریکا در استکهلم

سفارت ایالات متحده در سوئد به عنوان نماینده رسمی دیپلماتیک رئیس جمهور و دولت ایالات متحده آمریکا نزد پادشاه و دولت پادشاهی سوئد فعالیت می کند. 

به طور کلی، شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید ویزا دریافت کند، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. شهروندان کشورهای واجد شرایط نیز ممکن است بتوانند بدون ویزا تحت برنامه لغو ویزا از ایالات متحده بازدید کنند. اگر واجد شرایط برنامه لغو ویزا نیستید یا برای تحصیل، کار یا شرکت در یک برنامه مبادله سفر می کنید، باید برای ویزای غیر مهاجرتی اقدام کنید.

متقاضیان ویزای ایالات متحده باید شخصاً برای مصاحبه ویزا در سفارت ایالات متحده حاضر شوند. شما باید یک قرار ملاقات برای مصاحبه تعیین کنید، چه به صورت آنلاین با استفاده از این وب سایت یا از طریق مرکز تماس.

آدرس سفارت

آدرس: Dag Hammarskjölds väg 31, 115 89 Stockholm, Sweden

ساعت کاری : هر روز  8 صبح تا 4:30 بعد از ظهر
شنبه و یکشنبه تعطیل

وبسایت: https://se.usembassy.gov/ 

 

برای تعیین وقت ویزای غیر مهاجرتی، باید اطلاعات و مدارک زیر را در دسترس داشته باشید:

گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا (MRV).
صفحه تایید DS-160 شما؛
آدرس ایمیل شمh
در صورت امکان، مدارک مورد نیاز بر اساس کلاس ویزا

 

هدف از سفر مورد نظر شما و سایر شرایط تعیین می کند که چه نوع ویزا بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده مورد نیاز است. به عنوان یک متقاضی ویزا، باید ثابت کنید که تمام شرایط لازم برای دریافت ویزای مورد نظر خود را دارید.

 

دایرکتوری دسته‌های ویزا ما را در usvisas.state.gov ببینید تا مشخص کنید کدام دسته ویزا ممکن است برای هدف شما از سفر به ایالات متحده مناسب باشد.

 

 هتل های نزدیک به سفارت 

Clarion Hotel Stockholm
Comfort Hotel Xpress Stockholm Central
Hotel C Stockholm
Scandic Grand Central
Haymarket by Scandic