سفارت آمریکا در آنکارا

آمریکا یکی از کشور های پیشرفتۀ جهان است. سالانه افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشور آمریکا هستند. کشور آمریکا به دلیل داشتن تعداد زیادی دانشگاه و موسسۀ آموزشی، بزرگترین مقصد تحصیلی در جهان به شمار می رود. سالانه تقریبا بیش از 800.000 دانشجو خارجی به آمریکا سفر می کنند. همان طور که می دانید افراد برای ورود به کشور آمریکا باید ویزا یا روادید از سفارتخانه های این کشور دریافت کنند. متأسفانه در کشور ایران سفارتخانۀ آمریکا وجود ندارد. متقاضیان ایرانی مجبور هستند به یکی از کشور های همسایه که سفارت آمریکا در آن دایر است، سفر کرده و امور مربوط به کار های ویزای خود را پیگیری کنند. 

 ترکیه یکی از کشورهای موردتایید آمریکا برای درخواست ویزای ایرانیان است. شما می‌توانید یکی از شهر آنکارا را برای اخذ ویزای آمریکا انتخاب نموده و  وقت سفارت آمریکا را از کنسولگری این شهر دریافت نمایید. سفارت آمریکا در آنکارا یکی از پرکارترین و بزرگترین سفارت های آمریکاست، این سفارت را میتوان سفارت مادر در منطقه خواند. شلوغی و بزرگی و تعداد بالای کارمند و افسر از ویژگیهای آن است.

آدرس سفارت

بلوار آتاتورک ، کاواکلیدر 110

 

110 Atatürk Blvd.

Kavaklıdere, 06100 Ankara – Turkey

وب سایت سفارت : https://tr.usembassy.gov/

تلفن : 5555-455-312 (90+)

فکس : 0019-467-312 (90+)

 

ساعات کاری سفارت آمریکا در استانبول در روز های دوشنبه تا جمعه بین ساعت های 8:30 تا 16:30 ارائه خدمات می دهند. 

لیست پزشکان معتمد سفارت 

دکتر محمت اونگان (Dr.Mehmet Ungan)

دکتر هاندان اونگان (Dr.Handan Ungan)

آدرس : آنکارا،25-44/237 ، بلوار آتاتورک (Atatürk Bulvarı 237/44-45, Ankara)

ایمیل (ها) : drungan@doctorun.com

doctorun@doctorun.com

mungan@duzen.com.tr

وبسایت : www.doctorun.com

ساعات مراجعه : دوشنبه تا جمعه ساعت 9:00 تا 19:00، شنبه 9:00 تا 13:00

 

انواع ویزای سفارت آمریکا در آنکارا

در سفارت ایالات متحدۀ آمریکا نزدیک به 185 نوع ویزا وجود دارد. تمامی ویزا ها در دو دستۀ مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می شوند. ویزای غیر مهاجرتی مثل ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … می باشد. ویزای غیر مهاجرتی به صورت موقتی صادر شده و ویزای مهاجرتی با هدف مهاجرت و اقامت دائم در کشور آمریکا صادر می شود. ویزای موقت مسافرتی یا توریستی آمریکا موسوم به ویزای نوع  B است که به چند دسته تقسیم می شود. ویزای تحصیلی نیز در انواع ویزای نوع F  ، ویزای نوع J و ویزای نوع M وجود دارد. 

هزینه های داخل سفارت برای تمامی سفارت های آمریکا در تمام دنیا تقریبأ یکسان است. هزینۀ وقت سفارت برای افراد حدودا ً 300 دلار به بالا خواهد بود.در صورت پذیرفته نشدن ویزای اقامت آمریکا این هزینه به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

 

 

هتل های نزدیک به سفارت آنکارا

1-هتل ریکسوس گرند آنکارا (RIXOS GRAND ANKARA)
2-هتل سورملی استانبول (SURMELI ISTANBUL HOTEL)
3-هتل الیت پالاس آنکارا (ELIT PALAS HOTEL)
4-هتل بست آنکارا (BEST HOTEL ANKARA)
5-هتل هیلتون سا آنکارا (ANKARA HILTON SA)
6-(HOLIDAY INN ANKARA-KAVAKLIDERE)