سفارت کانادا در آنکارا

از بین کشورهای مختلفی که امکان انجام انگشت نگاری ویزای کانادا در آن‌ها وجود دارد کشور ترکیه از محبوبیت بیشتری برخوردار است. از دلایل این موضوع می‌توان به عدم نیاز شهروندان ایرانی به ویزا جهت ورود به این کشور و هزینه کمتر رفت و آمد و اقامت در آن اشاره داشت. 

اگر برنامه شما رفتن به سفارت کانادا در ترکیه است، یکی از گزینه‌های مناسب سفارت کانادا در آنکارا است. در وبسایت این سفارت خانه علاوه بر خدمات مربوط به مهاجرت و ویزا می‌توانید اطلاعات لازم در زمینه تحصیل در کانادا را نیز کسب کنید.

بعد از حضور در مرکز وک آنکارا و انجام کار انگشت نگاری که بین ۱۵ الی ۲۵ دقیقه وقت می‌گیرد، ایمیلی برای شما خواهد آمد که انجام انگشت‌نگاری را تأیید می‌کند. ضمناً مصاحبه‌ای از شما گرفته نمی‌شود و نیاز به مترجم ندارید. بعد از انگشت نگاری باید حدود یک ماه باید صبر کنید تا جواب نهایی ویزا شدن یا نشدن شما بیاید. در صورت دریافت جواب مثبت، پاسپورت شما باید برای نصب برچسب ویزا به مرکز وک برود و برگردد. شما می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید و یک بار دیگر به ترکیه بروید. راه به صرفه تر این است که از خدمات پیکاپ ویزا کانادا استفاده کنید. در صورت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، دیگر نیاز به رفت و برگشت دوباره به ترکیه نخواهید داشت. 

آدرس سفارت

آدرس این سفارت خانه کانادا در آنکارا Cinnah Caddesi No: 58 – 06690, Cankaya – Ankara, Turkey می باشد .

روز و ساعات کاری سفارت کانادا در آنکارا
دوشنبه تا پنجشنبه: از ۸:۰۰ صبح تا ۱۶:۴۵
جمعه: از ۸:۰۰ صبح تا ۱۲:۳۰
Tel.: +90 (312) 409 27 00
Fax: +90 (312) 409 27 12
E-mail: ankra@international.gc.ca

 

مراکز وک در بیشتر کشورهای دنیا فعال هستند. با این حال بهتر است این افراد با استفاده از لیست مراکز VAC کانادا در مورد کشور مورد نظر خود مطمئن شوند. همانطور که در مطالب دیگر هم گفته شد سفارت کانادا به کسانی که قبلاً ویزای معتبری داشته‌اند، خیلی راحت‌تر ویزا می‌دهد. کشورهایی عضو پیمان شینگن مانند فرانسه، آلمان، اسپانیا و … و همچنین کشورهای آمریکا، ژاپن و انگلیس از این دسته هستند. به کسانی که می‌خواهند با اطمینان بیشتری برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند اکیداً پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک سفر به کشوری مانند فرانسه، شانس خود را برای ویزا شدن افزایش دهند.

 

برای اینکه بتوانید به سرعت به کار خود در وک کانادا برسید بهتر است در یک هتل نزدیک به سفارت کانادا در آنکارا مستقر شوید. فهرست نزدیک‌ترین هتل‌های آنکارا به وک کانادا عبارت است از:

Midi Hotel Ankara

CK Hotel Farabi Ankara

Niza Park Otel Ankara

Hotel Cinnah Ankara

Seven Deep Hotel Ankara