پاسخ به سوالات مهم درباره لاتاری گرین کارت 2025

مهاجرت به ایالات متحده برای بیشتر افراد یک تصمیم بزرگ است. بنابراین، بسیار مهم است که هنگام درخواست برنامه ویزای تنوع در ایالات متحده، به خوبی آماده باشید. ما در زیر لیستی از متداول ترین سوالاتی که از متقاضیان خود از سراسر جهان دریافت می کنیم تهیه کرده ایم. اگر نمی‌توانید پاسخ خود را در زیر بیابید، اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید، همیشه می توانید با ارسال سوال خود در قسمت ن مستقیماً با پشتیبانی ما تماس بگیرید. تیم مهاجرت ما آماده کمک به شما است و اکثر سوالات پاسخ داده می شوند. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم، رویای خود را زندگی کنید و به ایالات متحده مهاجرت کنید.

 

گرین کارت چیست؟
گرین کارت ویزای اقامت دائم ایالات متحده است. به عنوان دارنده گرین کارت، از حقوق قانونی برای زندگی و کار دائمی در ایالات متحده برخوردار هستید. دارندگان گرین کارت در حین زندگی در ایالات متحده از سلامت، آموزش و چندین مزیت دیگر برخوردار می شوند. متقاضیان برنده گرین کارت می توانند پنج سال پس از دریافت گرین کارت برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهند. به عنوان دارنده گرین کارت، باید حداقل 30 ماه از این پنج سال را در ایالات متحده زندگی کرده باشید تا تابعیت ایالات متحده در نظر گرفته شود. گرین کارت بر شهروندی فعلی شما تأثیری ندارد. اگر برای برنامه ویزای تنوع، که به عنوان قرعه کشی گرین کارت نیز شناخته می شود، درخواست دهید، شما و خانواده تان می توانید برنده خوش شانسی باشید.

 

چه کسانی واجد شرایط درخواست برای لاتاری گرین کارت هستند؟
متقاضی باید بومی یک کشور واجد شرایط باشد. لطفاً قبل از درخواست، فهرست کشورهای واجد شرایط را بررسی کنید. ثانیاً، متقاضی باید یا دارای تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن یا دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته در شغلی باشد که حداقل به دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد. لطفا شرایط تحصیل و سابقه کار را نیز در زیر بخوانید.

 

اگر شرایط فوق را ندارید، نباید درخواستی را برای برنامه قرعه کشی ویزای تنوع ارسال کنید.
شما در هر کجا که زندگی می کنید واجد شرایط هستید و مجبور نیستید انگلیسی صحبت کنید. همچنین، شما نیازی به اسپانسر یا اقوام در ایالات متحده ندارید. تا زمانی که اقتصاد قوی داشته باشید و بتوانید از خود در ایالات متحده مراقبت کنید، می توانید درخواست ارسال کنید.

 

شرایط تحصیل یا تجربه کاری چیست؟
قوانین و مقررات ایالات متحده ایجاب می کند که هر متقاضی باید حداقل دارای تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن باشد. یا در پنج سال گذشته، دو سال سابقه کار در شغلی داشته باشید که حداقل به دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد. «تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن» به‌عنوان تکمیل موفقیت‌آمیز یک دوره دوازده ساله آموزش ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل موفقیت‌آمیز یک مطالعه رسمی در کشوری دیگر در زمینه تحصیلات ابتدایی و متوسطه قابل مقایسه با تحصیلات دبیرستانی در آمریکا تعریف می‌شود.هنگام درخواست برای قرعه کشی ویزای تنوع، مدارک تحصیلی یا تجربه کاری نباید به صورت آنلاین ارائه شود. با این حال، باید در زمان مصاحبه ویزای مهاجرت به افسر مهاجرت در سفارت آمریکا ارائه شود. برای بررسی اینکه آیا شغل یا تجربه کاری شما واجد شرایط برنامه ویزای تنوع است، لطفاً به اینجا مراجعه کنید.

 

آیا برای در نظر گرفتن قرعه کشی گرین کارت باید هر سال دوباره درخواست داد؟
قانون مهاجرت ایالات متحده مشخص می کند که متقاضیان باید هر سال درخواست جدیدی ارائه دهند. زمانی که درخواست دادید، این امکان را خواهید داشت که ارسال یک ساله یا دو ساله را انتخاب کنید. اگر ارسال دو ساله را انتخاب کنید، اگر درخواست شما در سال اول انتخاب نشود، سال دوم شما به طور خودکار ارسال می شود. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که عکس(های) برنامه باید هر سال به روز شوند. بنابراین، اگر درخواست شما برای سال اول انتخاب نشد، باید یک عکس جدید و جدید برای ارسال سال دوم خود آپلود کنید.

 

اصطلاح “بومی” چگونه تعریف می شود؟ آیا مبنایی وجود دارد که بر اساس آن افرادی که در یک کشور واجد شرایط متولد نشده اند، واجد شرایط ورود باشند؟
“بومی” معمولاً به معنای کسی است که در یک کشور خاص متولد شده است، صرف نظر از کشور محل اقامت یا ملیت فعلی فرد. بر اساس بخش 202 (ب) قانون مهاجرت و تابعیت، اگر شخصی در کشوری غیر واجد شرایط متولد شده باشد، اما همسر وی در کشوری واجد شرایط به دنیا آمده باشد، چنین شخصی می تواند کشور محل تولد همسر را به جای کشور خود  درخواست دهد. به عنوان مثال، فردی که در یک کشور مستثنی مانند مکزیک متولد شده باشد، اگر همسرش در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده باشد، ممکن است همچنان درخواست دهد. همچنین، اگر شخصی در کشوری غیر واجد شرایط به دنیا آمده باشد، اما هیچ یک از والدین آنها در زمان تولد در آنجا به دنیا نیامده باشند و یا در آنجا سکونت داشته باشند، ممکن است چنین شخصی بتواند در یکی از کشورهای محل تولد والدین خود درخواست دهد. به عنوان مثال، اگر یکی از والدین شما در فرانسه و دیگری در آلمان به دنیا آمده باشد، و در زمانی که والدینتان به کانادا سفر کرده اند، در کانادا متولد شده اید اما اقامت کانادا را ثابت نکرده اید، می توانید فرانسه یا آلمان را به عنوان واجد شرایط بومی خود درخواست کنید.

 

چرا برخی از کشورها واجد شرایط برنامه ویزای تنوع نیستند؟
ویزای تنوع در نظر گرفته شده است تا فرصتی برای مهاجرت برای افرادی از کشورهایی غیر از منبع اصلی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا فراهم کند. این قانون بیان می‌کند که برای کشورهای «پذیرش بالا»، یعنی کشورهایی که در پنج سال گذشته بیش از 50000 مهاجر در رده‌های ویزای حمایت‌شده خانواده و مبتنی بر اشتغال از آن‌ها بوده‌اند، ویزای تنوع ارائه نمی‌شود. لیست کشورهایی که واجد شرایط قرعه کشی گرین کارت نیستند، ممکن است از یک سال به سال دیگر تغییر کند. بنابراین قبل از درخواست، همیشه لیست کشورهای واجد شرایط را بررسی کنید.

 

آیا هر متقاضی فقط به یک درخواست در قرعه کشی گرین کارت محدود می شود؟
بله، اگر شرایط دیگری وجود داشته باشد، زن و شوهر می توانند هر کدام یک درخواست برای قرعه کشی گرین کارت ارائه دهند. اگر از طریق قرعه کشی گرین کارت دریافت کنید، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال شما به طور همزمان گرین کارت دریافت خواهند کرد. فرزندان مجرد زیر 21 سال ممکن است در هر یک از فرم های درخواست والدین خود گنجانده شوند. همه کودکان بالای 21 سال باید درخواست جداگانه ارائه دهند. هنگام ارسال درخواست خود از طریق دفتر گرین کارت ایالات متحده، ما به طور خودکار درخواست های فردی را برای شما و همسرتان ارسال می کنیم تا شانس شما برای برنده شدن دو برابر شود.

 

آیا حداقل سن برای درخواست قرعه کشی گرین کارت وجود دارد؟
هیچ حداقل سنی برای درخواست برای لاتاری گرین کارت وجود ندارد. با این حال، شرط داشتن تحصیلات دبیرستان یا تجربه کار برای هر متقاضی اصلی در زمان صدور ویزا، عملاً اکثر افراد زیر 18 سال را رد صلاحیت می کند.

 

قرعه کشی گرین کارت چگونه کار می کند؟
در مرکز ملی ویزا، تمام ورودی های دریافت شده به یکی از شش منطقه جغرافیایی تفکیک شده و به صورت جداگانه شماره گذاری می شوند. پس از پایان دوره درخواست، یک رایانه به طور تصادفی موارد را از بین تمام نامه های دریافتی برای هر منطقه جغرافیایی انتخاب می کند. در هر منطقه، اولین نامه ای که به طور تصادفی انتخاب می شود، اولین مورد ثبت شده، نامه دوم انتخاب شده برای ثبت نام دوم و غیره خواهد بود. هنگامی که پرونده ای ثبت شد، بلافاصله نامه ای از طرف اداره گرین کارت ایالات متحده برای متقاضی ارسال می شود. که دستورالعمل های مناسب درخواست ویزا را ارائه می دهد. موسسه ویزاشی به همه برندگان در ارسال فرم DS-260 و آماده شدن برای مصاحبه بازدید در سفارت آمریکا کمک خواهد کرد. استفاده از خدمات حرفه ای مهاجرت ما تضمین می کند که درخواست شما رد صلاحیت نمی شود و شما برای مصاحبه ویزا به خوبی آماده هستید، بنابراین بهترین شانس را برای دریافت گرین کارت به ایالات متحده آمریکا به شما و خانواده تان می دهد.

 

چگونه می توانم بفهمم که در قرعه کشی گرین کارت برنده شدم؟
متقاضیان به صورت تصادفی از طریق رایانه از بین تمامی متقاضیان واجد شرایط انتخاب خواهند شد. همه برندگان مستقیماً از طریق دفتر کارت سبز ایالات متحده از طریق پست به آدرس ذکر شده در درخواست آنها مطلع خواهند شد. اعلان‌ها در ماه می هر سال به همراه دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه ارسال فرم DS-260 به صورت آنلاین قبل از برنامه‌ریزی مصاحبه ویزا در سفارت ایالات متحده برای برندگان ارسال می‌شود. همچنین به متقاضیانی که انتخاب نشده‌اند، دستورالعمل‌هایی درباره نحوه آپلود عکس(های) جدید برای ارسال سال دوم یا نحوه درخواست مجدد برای برنامه بعدی از طریق ایمیل مطلع می‌شوند. لازم نیست بررسی کنید که آیا انتخاب شده اید، زیرا ما مستقیماً با شما تماس خواهیم گرفت. با این حال، می‌توانید بررسی کنید که آیا درخواست شما در وب‌سایت دولت ایالات متحده با استفاده از شماره تأیید شخصی منحصر به فرد شما که در حساب درخواست گرین کارت خود پیدا می‌کنید، انتخاب شده است یا خیر.

 

آیا افرادی که قبلاً در ایالات متحده زندگی می کنند می توانند درخواست دهند؟
بله، اگر متقاضی در آمریکا باشد، می تواند درخواست دهد. اگر به طور قانونی در ایالات متحده هستید، صرف نظر از اینکه چه ویزایی دارید، می توانید درخواست دهید.

 

آیا افرادی که قبلاً برای ویزای مهاجرتی در دسته دیگری از ویزا ثبت نام کرده اند می توانند درخواست دهند؟
بله، چنین افرادی ممکن است درخواست دهند. درخواست برای برنامه ویزای تنوع تاثیری بر هیچ ویزای دیگری که در حال بررسی است یا قبلاً برای متقاضی صادر شده است نخواهد داشت.

 

شانس من برای برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت چقدر است؟
شانس برنده شدن را نمی توان در حال حاضر تعیین کرد، زیرا بستگی به تعداد درخواست هایی دارد که امسال ارسال می شود. با این حال، توصیه می کنیم به صفحه شانس برنده شدن ما نگاه کنید، که به شما درک بهتری از شانس خود برای برنده شدن کارت سبز برای ایالات متحده آمریکا می دهد.

 

قرعه کشی ویزای مهاجرتی تنوع در کجا برگزار می شود؟
این برنامه توسط مرکز ملی ویزا در پورتسموث، نیوهمپشایر، ایالات متحده برگزار و نظارت می شود.

 

هزینه شرکت در لاتاری چقدر است؟
هزینه ثبت نام در لاتاری گرین کارت 2024 با موسسه ویزاشی به شرح زیر است:
مجرد
ازدواج نکرده / مطلقه/همسر فوت شده
100 هزار تومان
متاهل یک شانسه
تنها یک نفر به عنوان کیس اصلی ثبت نام خواهد شد.
150 هزار تومان
متاهل دو شانسه
شما و همسرتان دو ثبت نام خواهید داشت.
200 هزار تومان
هر فرزند
فرزندان زیر 21 سال
30 هزار تومان

 

زمان ثبت نام در لاتاری 2025
در اطلاعیه های سایت لاتاری آمده است که ثبت نام لاتاری گرین کارت 2024 طبق روال هر سال انجام خواهد شد. زمان آغاز ثبت نام لاتاری 2024 در 5 اکتبر 2024 (13 مهر 1401 ) و زمان پایان ثبت نام  8 نوامبر 2022 خواهد بود.

 

رزرو ثبت نام  در لاتاری 2025
به پاس اعتماد شما همراهان عزیز ویزاشی، امسال هم برای ثبت نام لاتاری گرین کارت 2024 آمریکا در خدمتتان هستیم.

 

با توجه به حجم بالای متقاضیانی که قصد دارند فرآیند ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارند و نیز به درخواست خود متقاضیان عزیز از امروز رزرو ثبت نام لاتاری در دسترس شما دوستان قرار دارد.

 

کافیست فرم ثبت نام لاتاری گرین کارت 2025 را تکمیل و سپس به شماره 09923486761 در واتس اپ پیام دهید تا فرآیند بررسی اطلاعات و رزرو انجام و به محض شروع فرآیند ثبت نام، ورود اطلاعات در سایت مربوطه انجام و تاییدیه ثبت نام برایتان ارسال شود‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top