مهمترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

سوالات متداول مصاحبه ویزای موجود در این مقاله صرفاً برای مصاحبه ویزای شینگن در نظر گرفته نشده است، از این رو برای هر نوع مصاحبه ویزا در هر کشور جهان قابل استفاده است.

 

مصاحبه ویزای شینگن تنها جلسه ای نیست که در آن مدارک پشتیبان درخواست ویزا را به یک مقام رسمی ویزای کشور مربوطه ارائه می دهید. در واقع، مصاحبه ویزا برای ارتباط عمیق تر بین متقاضی و نماینده یک دفتر دیپلماتیک در نظر گرفته شده است. سفارت یا کنسولگری کشور شینگن، در این مناسبت، به دنبال این است که با پرسیدن سؤالات خاص و دقیق متوجه شود که آیا متقاضی واقعاً شرایط دریافت ویزای شینگن را دارد یا خیر.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

 

در طول چنین مصاحبه ای، نامزد صرفاً در مورد اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا و مدارک پشتیبان آن سؤال نمی شود. سؤالات خاص دیگری نیز وجود دارد، حتی گاهی اوقات به طور غیرمعمول شخصی که مقامات دیپلماتیک از نامزد سؤال می کنند.

 

در پاسخ به چنین سؤالاتی، مقام دیپلماتیک فقط می خواهد اطلاعات عمومی بیشتری در مورد وضعیت نامزد، به ویژه در مورد حس پاسخگویی، صراحت و دقت آن جمع آوری کند. دفتر دیپلماتیک نمی خواهد برای کسی که چنین ویژگی هایی ندارد ویزا صادر کند. این برای این واقعیت است که دفتر می خواهد کاملاً مطمئن شود که دارنده ویزا در مدت زمان مورد انتظار به خانه باز می گردد و این امر مستعد فعالیت های غیرقانونی در منطقه شنگن نخواهد بود.

 

دریافت وقت فوری سفارت با ویزاشی

 

چگونه یک کاندید ویزا می تواند با موفقیت به چنین سوالاتی پاسخ دهد؟

در زیر، سوالات معمولی را که مقامات ویزای شینگن از متقاضیان ویزای خود می کنند، خواهید یافت. همچنین به توضیحات و توصیه های ما در زیر هر یک از سوالات زیر توجه کنید تا بتوانید به راحتی پاسخی را طراحی کنید که به شما کمک می کند بهترین های خود را در مصاحبه ویزا ارائه دهید.

 

توجه: سؤالات زیر نمونه ای از سؤالات احتمالی است که یک نماینده دفتر دیپلماتیک می تواند از متقاضیان ویزا بپرسد. مراقب باشید که همه سوالات به یک نامزد واحد داده نمی شود.

 

سوالات کلی که باید در طول مصاحبه برای ویزای شینگن انتظار داشته باشید به شرح زیر است:

 

آیا ازدواج کرده اید؟ اگر بله، همسرتان چه می کند؟ چه مدت است که ازدواج کرده اید؟

اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی تاریخ ازدواج و جزئیات ازدواج را به خاطر بسپارید (در صورت ازدواج). هرگونه پاسخ اشتباه در مورد سالهای ازدواج ممکن است به عنوان تلاشی برای دادن پاسخی غیرواقعی تلقی شود. اگر متاهل نیستید، ممکن است به سادگی ذکر کنید که ازدواج نکرده یا طلاق گرفته اید.

 

آیا با شخص دیگری سفر می کنید؟
به سادگی با بله یا خیر پاسخ دهید. همچنین حتماً رابطه ای را که با همراهی شما در سفر دارید روشن کنید.

 

آیا می توانید یک سفر کوتاهتر را دوباره برنامه ریزی کنید؟ چرا به ویزای سه ماهه نیاز دارید؟
علاقه خود را به گشت و گذار در مناطق مختلف گردشگری در منطقه شینگن ذکر کنید و اینکه نمی توانید در مدت زمان کوتاهی این کار را انجام دهید. با این حال، آمادگی کامل خود را برای برنامه ریزی مجدد برنامه های خود و در صورت نیاز کوتاهتر سفر خود ابراز کنید.

 

آیا می توانید صورت حساب بانکی خود را نشان دهید؟
هنگام ارائه سند صورتحساب بانکی خود به مسئول، دقت کنید که هیچ تردیدی از خود نشان ندهید.

 

آیا از بورسیه تحصیلی لذت می برید؟
این سؤال دیگری است که باید مستقیماً با بله یا خیر پاسخ دهید. در صورت داشتن بورسیه تحصیلی، نام موسسه صادر کننده بورس تحصیلی را به همراه میزان حمایت مالی آن و همچنین مدت زمان آن ذکر کنید.

 

آیا برای این سفر بیمه درمانی را پوشش داده اید؟
مدارک بیمه درمانی تحت پوشش را برای مدت اقامت در منطقه شینگن ارائه دهید.

 

آیا دوست دختر/دوست پسر داری؟
به صراحت با بله یا خیر پاسخ دهید.

 

آیا نامه تأیید مرخصی شغلی از کارفرمای خود دارید؟
به سادگی در اختیار داشتن این نامه از طرف کارفرمای خود (با امضا و مهر) تایید و آن را به مقام رسمی ارائه دهید. در صورت نداشتن چنین مدرکی، تلاش برای متقاعد کردن شفاهی مسئول در مورد داشتن مجوز کارفرما برای ترک کار در طول مدت سفر بی ارزش است.

 

آیا بچه دارید؟ اگر بله، چند سال دارند، چه کار می کنند؟
گاهی اوقات ممکن است در یادآوری سریع عنوان شغلی کودکان، تاریخ دقیق تولد، نام دقیق شرکت، دانشگاه یا مدرسه مشکل داشته باشید. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم خود را آماده کنید و این اطلاعات را زودتر به خاطر بسپارید تا از دادن پاسخ مردد در مصاحبه ویزا خودداری کنید.

 

ممکن است پاسخ دهید من هنوز فرزندی ندارم – در صورتی که متاهل و بدون فرزند هستید، باید اعلام کنید که مجرد هستید و فرزندی ندارید (اگر مجرد هستید)، یا به سادگی تعداد فرزندان و جنسیت آنها را بیان کنید.

 

آیا عضو خانواده یا دوستانی دارید که در منطقه شینگن زندگی می کنند؟
مطمئن شوید که فهرستی از تمام اعضای خانواده و دوستانی که در منطقه شینگن زندگی می‌کنند، قبل از مصاحبه تهیه کنید. در صورتی که فراموش کرده اید در طول مصاحبه به کسی اشاره کنید، سفارت ممکن است آن را تلاشی برای نادیده گرفتن پاسخ بداند.

 

آیا با هر فرد درگیر در آخرین فعالیت های تروریستی رابطه ای دارید؟
سعی کنید سوال را به عنوان یک هشدار تلقی نکنید. صادقانه و بدون تردید به سوال پاسخ دهید. به مقام مسئول بگویید که هیچ اقوام و خویشاوندی در این فعالیت ها ندارید و ناراحتی خود را از این گونه اعمال ابراز کنید. به مقام مسئول نشان دهید که شما کاملاً با چنین اعمال شنیع و افرادی که مرتکب آن می شوند مخالفید.

 

آیا فامیل یا فرد شناخته شده ای دارید که در این دانشگاه تحصیل می کند؟
اگر به دنبال ویزای دانشجویی هستید، نام و روابط خود را با اقوام یا دوستانی که در حال حاضر در دانشگاه منطقه شنگن که برای تحصیل در آن پذیرش شده اید (در صورت وجود) تحصیل می کنند، اعلام کنید.

 

آیا از درآمد سالانه پسر/دختر خود اطلاع دارید؟
درآمد سالانه فرزندانتان را بیان کنید. قبل از مصاحبه با فرزندتان در مورد میزان درآمد خالص سالانه اش مشورت کنید تا این اطلاعات خاص را به درستی به مسئول ارائه دهید.

 

آیا مالیات بر درآمد می پردازید؟
بله پاسخی است که مسئول می خواهد از شما بشنود. علاوه بر این، ممکن است شواهدی برای آن ارائه کنید. بنابراین، نشان دهید که یک شهروند مسئول هستید که مالیات آن را می پردازد.

 

آیا قصد دارید پس از پایان دوره لیسانس تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا را دنبال کنید؟
نگرانی خود را در مورد تحصیلات لیسانس فعلی ابراز کنید، اما ذکر کنید که ممکن است در آینده بلند مدت این فرصت را در نظر بگیرید.

 

آیا پسر/دختر شما فرزندی دارد؟
پاسخ باید ساده باشد، بله یا خیر. علاوه بر این، می توانید تعداد و جنسیت فرزندان او را نیز ذکر کنید.

 

آیا در دانشگاه های دیگر و در کدام دانشگاه ها اپلای کرده اید، همچنین در سایر دانشگاه ها پذیرفته شده اید؟
نام ایالتی دانشگاه هایی که برای پذیرش در آن ها درخواست داده اید (اگر در بیش از یک مورد درخواست داده اید)، به طور توافقی ذکر کنید که آیا با وجود دانشگاهی که برای تحصیل در آن انتخاب کرده اید، مجوز تحصیل در هر یک از آنها را گرفته اید یا خیر.

 

آیا بلیط هواپیما را رزرو کرده یا خریداری کرده اید؟
با ارائه مدارک مربوط به بلیط پرواز رزرو شده یا خریداری شده (بسته به اینکه کدام یک از فرم ها را برای دریافت آن به عنوان مدرک حمل و نقل برنامه ریزی شده انتخاب کرده اید) به سادگی پاسخ دهید.

 

آیا تا به حال به جاهای دیگر سفر کرده اید؟
با بله یا خیر پاسخ دهید. همچنین، ممکن است به کشورهایی که به خارج از کشور زندگی خود سفر کرده اید بگویید.

 

چگونه این دانشگاه یا کالج را انتخاب کردید؟
علاقه خود را به رشته تحصیلی خاصی که دانشگاه انتخابی ارائه می دهد، نشان دهید. درباره دانشگاه تحقیق کنید و در مورد تمایز پتانسیل هایی که این موسسه نسبت به سایر موسسات مشابه دارد صحبت کنید. در صورت داشتن بورسیه تحصیلی در این دانشگاه آن را با بورسیه تحصیلی ثابت کنید. به طور کلی سعی کنید این واقعیت را برجسته کنید که جذب تحصیل در آنجا شده اید زیرا انتظارات تحصیلی شما را برآورده می کند.

 

در مورد این دانشگاه چه میدانید؟
می‌توانید صادقانه روشی را که در مورد دانشگاه شنیده‌اید، مانند اینترنت، دوست، خانواده، آژانس‌های اطلاع‌رسانی محلی یا فرم‌های دیگر توضیح دهید.

 

چگونه مطمن شویم که در دوره مجاز ویزا به خانه بازمی گردید؟
به نماینده دفتر دیپلماتیک روابط مهم و وابستگی های تحصیلی/حرفه ای/شخصی خود در کشور خود که دلایلی برای بازگشت به شما می دهد، ذکر کنید. چنین مواردی می تواند خانواده شما، تحصیلات مداوم، موقعیت شغلی مداوم، کسب و کار، دارایی یا موارد دیگر باشد.

 

چه مدت میخواهید بمانید؟
پاسخی بدهید که کاملاً مطابق با برنامه سفر شما باشد – زمان حرکت و بازگشت خود را ذکر کنید. به یاد داشته باشید که ویزای شما بسته به زمانی که قصد اقامت در منطقه شینگن را دارید صادر می شود.

 

چه مدت در این شرکت کار می کنید؟
با ذکر تعداد سالهای کار در شرکت فعلی پاسخ دهید.

 

چند تا خواهر و برادر دارید؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ آنها چه کار می کنند؟ آنها چند فرزند دارند؟
تعداد کل خواهران و برادران (در صورت وجود) را ذکر کنید. تمام اطلاعات دیگر خواسته شده در بالا را به درستی و بدون تردید ارائه دهید. در مکالمه خود تا حد امکان طبیعی رفتار کنید.

 

شما چند کارمند دارید؟
به عنوان یک کارمند، باید اطلاعاتی در مورد تعداد واقعی کارمندان ارائه دهید و در صورت نیاز کارمندان زن و مرد را به اعداد تقسیم کنید.

 

حقوق شما چقدر است یا چقدر درآمد دارید؟
در صورتی که کارمند هستید، حقوق ماهانه خالص خود را اعلام کنید. اگر کارفرما هستید درآمد خالص را ذکر کنید.

 

این سفر چقدر برای شما هزینه دارد؟
محاسبات شما باید برای مصاحبه زودتر انجام شود. محاسبات باید شامل تمام سرمایه‌گذاری‌هایی باشد که قبل و بعد از ورود و همچنین در طول بازگشت به کشور خود انجام می‌دهید. بنابراین، نشان دهید که کاندیدای متقاعد کننده ای هستید که جنبه مالی خود را به درستی پیش بینی کرده است و می تواند در خارج از کشور با آنها مقابله کند.

 

چقدر مستمری میگیرید؟
این سؤال دیگری است که باید بلافاصله بدون فکر کردن، با ذکر مبلغ ماهانه پولی که از صندوق بازنشستگی انباشته دریافت می کنید، آن را مطرح کنید.

 

آیا این اولین بار است که وارد منطقه شینگن می شوید؟
به این سوال با بله یا خیر پاسخ دهید، اما همچنین می توانید جزئیاتی در مورد تعداد بازدیدها، تاریخ ها، مکان هایی که بوده اید ارائه دهید. سعی کنید با اطلاعاتی که ارائه می دهید دقیق باشید.

 

آیا پسر/دختر شما ازدواج کرده است؟
بله یا خیر برای پاسخ کافی است.

 

پس از بازگشت چه برنامه ای دارید؟
در صورتی که برای ویزای دانشجویی درخواست می دهید، بگویید که احتمالاً برای شغلی مرتبط با تحصیلات خود در خارج از کشور درخواست خواهید کرد. اگر به دنبال ادامه تحصیل هستید، پاسخ باید صادقانه باشد. همچنین، در صورتی که انتظار دارید آموزش های حرفه ای دریافت کنید یا در یک شرکت نوپا بپرید، به همین ترتیب بیان خواهید کرد.

 

مادر شما چه می کند؟
در مورد حرفه و شغل مادرتان (اگر مادر شاغل هستید) توضیح دهید. در صورتی که مادرتان کار نمی کند، باید فعالیت های روزانه او از جمله سرگرمی ها و علایق او را مشخص کنید.

 

در کشور خود چه می کنید؟
درباره فعالیت‌های خود در کشورهای خود، مانند تحصیل، خانواده، کار، سرگرمی‌ها و موارد دیگر بحث کنید.

 

درباره کشوری که از آن بازدید می کنید چه می دانید؟
زمانی را برای تحقیق در مورد کشور خاصی که می خواهید به آن سفر کنید و به طور کلی منطقه شنگن اختصاص دهید. فوکوس کمی در مورد آزادی حرکت، یکنواختی قانون و همکاری بین کشورهای شنگن صحبت می کند. علاوه بر این، مناطق مسافرتی مورد علاقه خود را که در منطقه شینگن یافت می شوند (به عنوان مثال حوله ایفل، قلعه های آلمانی، آمستردام) و اینکه چرا کشور خاصی را برای بازدید خود انتخاب کرده اید، ذکر کنید.

 

درباره کشوری که قرار است در آن تحصیل کنید چه می دانید؟
وقت بگذارید و کمی در مورد مزایای تحصیل در کشوری که می خواهید در آن تحصیل کنید در مقایسه با سایر کشورهای اطراف بررسی کنید.

 

شرکت شما چه کار میکند؟
در مورد فعالیت های اصلی شرکت به طور خلاصه صحبت کنید. به طور خلاصه دستاوردهای اصلی شرکت خود را در بازار محلی یا بین المللی به مقام رسمی بگویید. در مورد هر فعالیت شرکت فقط به این دلیل که مالک آن هستید بیش از حد صحبت نکنید که منجر به پاسخ بیش از حد مفصل و خسته کننده می شود.

 

بستگان شما در منطقه شنگن چه می کند؟
اطمینان حاصل کنید که قبل از مصاحبه، اطلاعات کافی در مورد شغل، تحصیل و زندگی او در منطقه شینگن را از بستگان خود دریافت کنید. یادداشت کنید و سعی کنید دانشگاه و گروهی که در آن تحصیل می‌کنند، موقعیت شغلی و شرکتی که در آن کار می‌کنید و جزئیات مکان را به خاطر بسپارید. شما تصور نمی کنید که یک نامزد جدی نمی تواند مشاغل فرزندان شما را به خاطر بیاورد، بنابراین ارائه اطلاعات واقعی در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

 

مدرک تحصیلی شما چیست؟
با ذکر بالاترین مدرک تحصیلی از مدرسه یا دانشگاه پاسخ دهید. در مورد هر مدرسه و مؤسسه آموزشی که قبلاً در آن شرکت کرده اید صحبت نکنید، فقط در صورتی که افسر ویزا از شما بخواهد.

 

هدف شما از این ملاقات چیست؟
داشتن اعتماد به نفس هنگام توضیح هدف از بازدید مهم است. با ارائه مدارک پشتیبان که هدف آن را اثبات می کند (مانند بازدید از مناطق توریستی فرانسه، آموزش حرفه ای، قرار ملاقات درمانی، مطالعات یا موارد دیگر) به افسر توضیح دهید که چرا می خواهید بازدید را انجام دهید.

 

درآمد پدر شما، حامی مالی چقدر است؟
سطح درآمد پدر یا اسپانسر باید توانایی آنها را برای مقابله با هزینه های سفر و اقامت شما در خارج از کشور برای دوره برنامه ریزی شده اقامت به مقام رسمی نشان دهد.

 

هزینه سالانه دانشگاه شما چقدر است؟
زمان لازم را برای محاسبه زودهنگام تحصیل سالانه و هزینه های زندگی در طول اقامت خود در منطقه شینگن برای اهداف تحصیلی اختصاص دهید. هر گونه اطلاعات نادرست ممکن است برای این مقام مشکوک به نظر برسد.

 

چه ملکی در کشور خود دارید؟
دارایی های خود را نام ببرید، سعی کنید هیچ کدام را فراموش نکنید (مانند خانه، ماشین، و غیره).

 

اگر ویزای شما رد شود چه خواهید کرد؟
مسئول می خواهد بشنود که شما چیزهایی دارید در کشور خود انجام دهید با ذکر تعهدات و روابط مهم خود به او بگویید که تعهداتی دارید که باید از آنها مراقبت کنید.

 

آیا زمانی که در منطقه شینگن هستید، به دنبال کار هستید؟
اگر به دنبال یک ویزا تحصیلی یا دیگر ویزا هستید که جستجوی کار در منطقه شینگن را ممنوع می کند، مطلقاً نباید به دنبال شغل باشید. بنابراین، در توضیح اینکه هدف شما یافتن شغل نیست، باید واضح باشد و از این طریق بر درک کامل محدودیت‌های ویزا تاکید کنید.

 

چه زمانی به منطقه شنگن سفر خواهید کرد؟
دلایل زیادی وجود دارد که نماینده سفارت یا کنسولگری بخواهد با وجود داشتن چنین اطلاعاتی در بلیط پرواز رزرو شده شما، پاسخ مستقیم شما را به این سوال دریافت کند. عمدتاً دفتر دیپلماتیک می‌خواهد مطمئن شود که محدودیت اعتبار ویزا را درک کرده‌اید و بیش از حد مجاز در منطقه شینگن باقی نخواهید ماند. بنابراین، پاسخی بدهید که همراه با تاریخ های رزرو شده پرواز رفت و برگشت یا بلیط پرواز باشد.

 

کجا اقامت خواهید نمود؟
از آنجایی که ممکن است در سراسر منطقه شینگن سفر کنید، در طول اقامت خود در منطقه شینگن، به جای دادن اطلاعات دقیق در مورد همه مکان‌هایی که بازدید می‌کنید، حتماً مکانی را که در این مدت اقامت خواهید داشت، ذکر کنید. اطمینان حاصل کنید که پاسخ مطابق با مدرک اقامت ارائه شده در میان سایر اسناد پشتیبانی برنامه است.

 

تحصیلات تکمیلی/کارشناسی ارشد را کجا به پایان رساندید؟
نام و محل دانشگاه یا کالجی که تحصیلات خود را در آن به پایان رسانده اید را ذکر کنید.

 

برای کدام شرکت کار می کنید؟
نام شرکتی که در حال حاضر در آن مشغول به کار هستید و همچنین حوزه اصلی فعالیت آن را به مقام رسمی بگویید.

 

قصد دارید از کدام کشورهای حوزه شنگن دیدن کنید؟
به تمام کشورهایی که قصد دارید هنگام حضور در منطقه شنگن از آنها بازدید کنید، مراجعه کنید. با این حال، شما باید اعلام کنید که کشور شما در منطقه شینگن که قصد دارید در طول سفر خود بیشتر در آن بمانید، کدام کشور خواهد بود.

 

چه کسی برای بازدید شما هزینه خواهد کرد؟
این موضوع مهم دیگری است. بهترین پاسخ صریح خود را بدهید! به هر حال دفتر دیپلماتیک صورت های مالی یا حامیان مالی شما را تجزیه و تحلیل می کند و هرگونه اطلاعات گمراه کننده به آنها ثابت می کند که شما کاندید شایسته ای برای دریافت ویزا نیستید.

 

چرا می خواهید به مدت سه یا شش ماه به منطقه شنگن بروید، جایی که در کشور زندگی خود شغل دارید؟
دلیل دقیقی را که باعث می شود شش ماه کار را رها کنید را مشخص کنید. چنین می تواند یکی از اعضای بیمار خانواده، آموزش شغلی در خارج از کشور یا موارد دیگر باشد. به هر حال پاسخ باید درست و غیرقابل انکار باشد.

 

سوالات دیگر ممکن است این باشد:
چه کسی اکنون با شما زندگی می کند و چه کار می کند؟
هنگام بازدید از منطقه شنگن چه کسی از تجارت / خانه / ملک شما مراقبت می کند؟
چرا فکر می کنید دانشگاه به شما بورسیه می دهد؟
چرا فکر می کنید برای تحصیل در منطقه شینگن باید به شما ویزا بدهیم؟
چرا مایل به تحصیل/کار در منطقه شنگن هستید و نه در کشور زندگی خود؟
آیا در منطقه شینگن تجارت خواهید کرد؟
آیا همسر/شوهر شما در سفر با شما همراه خواهد بود؟
فکر نمی کنم برگردی، نظرت چیست؟
خواهر یا برادر شما در منطقه شینگن کار می کند، آیا شما هم کار مشابهی انجام می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top