تأکید جاستین ترودو بر یک سیستم مهاجرتی نظام‌مند در کانادا

تأکید جاستین ترودو بر یک سیستم مهاجرتی نظام‌مند در کانادا

پس از مرگ هشت مهاجر از جمله دو کودک خردسال در هفته گذشته که تلاش داشتند وارد آمریکا شوند، جاستین ترودو بر اهمیت یک سیستم مهاجرتی نظام‌مند در کانادا مجدداً تاکید کرد.

 

ایجاد یک مسیر مهاجرتی جدید برای پناهجویان در کانادا
دریافت گواهینامه رانندگی به عنوان یک مهاجر تازه وارد در کانادا

 

ماه گذشته، کانادا توافقی را با ایالات متحده برای راندن پناهجویان در گذرگاه‌های مرزی غیررسمی مانند جاده Roxham منعقد کرد، و شکاف قانونی در توافقنامه «کشور ثالث امن» را بست.

 

این قرارداد به این معنی است که مهاجران بدون توجه به اینکه قصد داشته باشند از کجا عبور کنند، اجازه عبور نخواهند داشت و با آن سوی مرز بازگردانده خواهند شد. هدف این است که افراد درخواست پناهندگی خود را در اولین کشوری که وارد آن می‌شوند، خواه کانادا باشد یا ایالات متحده، ارائه کنند.

 

حامیان حقوق مهاجران هشدار می‌دهند که این قوانین جدید مردم را مجبور می‌کند تا در تلاش‌های خود برای عبور از مرز، خطرات بیشتری از جمله کمک گرفتن از قاچاقچیان انسان و رفتن به گذرگاه‌های دورافتاده، را متحمل شوند.

 

جاستین ترودو در واکنش به جان باختن هشت مهاجر در رودخانه سنت لارنس، گفت که کانادا آماده است تا بیشتر از همیشه مهاجر بپذیرد، «اما ما می‌خواهیم این کار به روش‌های مناسب و به درستی انجام شود.

 

شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا هم در واکنش به این حادثه گفته است که دولت در وهله اول به دنبال سرمایه‌گذاری برای برخی از علل ریشه‌ای است که مردم را به سفرهای خطرناک از طریق گذرگاه‌های مرزی غیر رسمی سوق می‌دهد، و بر گفته جاستین ترودو مبنی بر اهمیت یک سیستم مهاجرتی منظم تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top