تغییر در سیستم گزینش اکسپرس انتری کانادا

سیستم گزینش اکسپرس انتری کانادا

سیستم گزینش اکسپرس انتری کانادا در تابستان امسال با  قرعه‌کشی‌های جدیدی مبتنی بر مشاغل occupation-based، که شامل 82 عنوان شغلی در پنج زمینه است را آغاز خواهد کرد.

 

شرط تجربه کاری کانادایی برای مهندسان در انتاریو حذف شد

 

در روش جدید، علاوه بر انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری بر اساس امتیاز سیستم جامع رتبه‌بندی، به مهارت‌ها و ویژگی‌های خاص آنها توجه می‌شود.

 

قبلا متقاضیان اکسپرس انتری فقط بر اساس ویژگی‌های مانند سن، مهارت‌های زبانی، تحصیلات و تجربه، امتیازهایی را دریافت می‌کردند. سپس وارد استخر اکسپرس انتری می شدند و هر کس که امتیاز بالاتری داشت، انتخاب می‌شد.

 

در روش جدید سیستم گزینش اکسپرس انتری کانادا، اداره مهاجرت یک سری مهارت‌های خاص را برای هر دوره معرفی می کند. هر کسی که این مهارت‌ها را دارد، علاقه‌مندی خود را اعلام می کند و امتیازاتی را بر اساس این مهارت‌ها دریافت می‌کند. سپس اداره مهاجرت متقاضیان با امتیاز بالا را از بین این افراد انتخاب می‌کند.

 

طبق اعلام اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، قرعه‌کشی‌های جدید همچنین شامل متقاضیانی می‌شود که توانایی زبان فرانسوی بالایی دارند.

 

مشاغل شامل پنج زمینه زیر می‌شود:

▪️مراقبت‌های بهداشتی
▪️علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM).
▪️مشاغل فنی مانند نجار، لوله کش و پیمانکاران
▪️حمل و نقل
▪️کشاورزی و مواد غذایی

 

برای واجد شرایط بودن، داوطلبان باید در سه سال گذشته حداقل شش ماه تجربه کار مداوم، در کانادا یا خارج از کانادا را در یکی از مشاغل زمینه‌های شغلی بالا داشته باشند.

 

هدف  از این تغییر این است که اکسپرس انتری، که برنامه‌های مهاجرتی فدرال شامل برنامه کارگران ماهر فدرال، برنامه کارگران فنی ماهر فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی را مدیریت می‌کند، بیشتر با نیازهای بازار کار کانادا همخوانی داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top