شرایط استخدام معلم در مدارس خصوصی دبی

شرایط استخدام معلم در دبی

شرایط استخدام معلم در دبی: امارات به دلیل طیف متنوعی از برنامه‌های درسی که برای ملیت‌های مختلف ساکن در این کشور تهیه می‌شود، شناخته شده است. در اصل دو نوع مؤسسه آموزشی در کشور وجود دارد: خصوصی و دولتی.

 

اصلاح قوانین ویزای خانوادگی و توریستی کویت

 

برای مهاجرانی که به دنبال شغلی در حرفه معلمی در دبی هستند، مدارس خصوصی گزینه خوبی هستند. این مدارس زیر نظر اداره دانش و توسعه انسانی (KHDA) هستند.

از سوی دیگر، وزارت آموزش و پرورش یک نهاد فدرال است که تمام اشکال آموزش در کشور را تحت نظر دارد.

از مدارک تحصیلی گرفته تا وضعیت حقوقی، در اینجا هز آنچه که لازم است برای معلم شدن در دبی بدانید آمده:

 

معلمان برای تدریس در مدارس خصوصی یا دولتی در امارات باید حداقل ۴ سال تجربه داشته باشند. در اینجا روند مدارس خصوصی در دبی توضیح داده شده است:

▪️برای تدریس به مدرسه مراجعه کنید
▪️اگر انتخاب شدید، مدرسه برای قرار اولیه درخواست می‌دهد
▪️ثبت‌نام در سامانه مجوز آموزش (Educator Permit System) صورت می‌گیرد

 

شرایط استخدام معلم در دبی

برای اینکه معلمی بتواند مجوز کار امارات را برای شروع تدریس دریافت کند، مدارس در دبی باید برای «قرار ملاقات اولیه» (Initial Appointment) درخواست دهند. مدارک این کار بسته به نوع معلمی که متقاضی درخواست داده است متفاوت است.

 

معلم کلاس: مدرک لیسانس در آموزش (B.Ed) مورد نیاز است، که باید مدرکی معتبر باشد. متقاضیان همچنین می‌توانند گواهی / دیپلم تحصیلات تکمیلی یا مدرک کارشناسی ارشد در آموزش (M.Ed) را ارائه دهند.

 

معلم موضوعی: حداقل مدرک تحصیلی لیسانس مرتبط با موضوع مورد تدریس مورد نیاز است.

این مدارک باید اصل باشند. در صورتی که از دانشگاه‌های خارج از امارات اخذ شده باشد، گواهی باید توسط وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی و سفارت این کشور در امارات تایید شود.

 

پس از اینکه معلم در دبی قرار ملاقات اولیه را دریافت کرد، باید در سیستم مجوز آموزش ثبت‌نام کند. انواع مختلفی از صلاحیت‌ها وجود دارد که متقاضیان باید هنگام درخواست برای این مورد بررسی کنند.

 

صلاحیت موضوعی: این الزامات مانند مواردی است که برای انتصاب اولیه وجود دارد که به معلمان کلاس و معلمان موضوعی طبقه‌بندی می‌شود.

 

صلاحیت آمادگی معلم (معلمان موضوعی): معلمان موضوعی خاص باید دارای مدرک آماده‌سازی معلم معتبر باشند. در سطح دیپلم یا بالاتر، عنوان آن باید موضوعاتی مانند:

▪️آموزش و پرورش (روش و عمل تدریس)
▪️توسعه و طراحی برنامه درسی
▪️ارزیابی یادگیری
▪️مدیریت کلاس
▪️فناوری آموزشی
▪️روانشناسی (رشد شناختی، اجتماعی و جسمانی)
▪️عمل تدریس

 

معلمانی که می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی را به عنوان یک موضوع دنبال کنند، باید دارای مدرک اضافی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم یا خارجی باشند. این شامل مدارک تحصیلی مانند CELTA، DELTA، TESOL است.

 

شرایط استخدام معلم در دبی الزامات اضافی: متقاضیانی که در حال تدریس یک برنامه فنی‌وحرفه‌ای هستند باید صلاحیت مناسبی برای آن داشته باشند که آن را تایید و ارائه کند.

 

مهارت‌های زبانی: معلمان زبان موضوعی انگلیسی باید حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس داشته باشند.

معلمانی که ممکن است زبان‌های دیگری را تدریس کنند اما از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزشی استفاده می‌کنند باید حداقل نمره آیلتس ۶ داشته باشند.

 

متقاضیانی که به دنبال آموزش زبان‌های دیگر هستند باید مدارکی دال بر مهارت زبان ارائه شده توسط مقامات ذیصلاح ارائه دهند.

 

وضعیت حقوقی: معلمانی که در این برنامه ثبت‌نام می‌کنند باید ویزای معتبر اقامت امارات و قرارداد مدرسه یا قرارداد کاری داشته باشند.

 

تست سلامت جسمانی: معلمان باید از آمادگی کافی برای تدریس برخوردار باشند.

 

سابقه خوب: برای نشان دادن سوابق خوب متقاضی در داخل و خارج از کشور، باید مدارکی را ارائه دهند که همین امر را ثابت کند، که شامل این موارد هستند:

▪️گواهی عدم سوپیشینه پلیس امارات
▪️نامه‌ای از مدرسه که وضعیت خوب معلم را تأیید می‌کند
▪️اگر معلمی در پنج سال گذشته در امارات سکونت نداشته باشد، باید گواهی عدم سوپیشینه پلیس از هر کشوری که در آن پنج سال در آن اقامت داشته است ارائه کند.

 

دوره‌های اجباری: معلمان موظفند مدارکی مبنی بر گذراندن مجموعه‌ای از دوره‌های حرفه‌ای را ارائه دهند، که شامل این موراد است:

▪️حفاظت از کودک و محافظت ایمن
▪️برخورد با افراد دگرتوان
▪️تنوع جمعیتی
▪️تربیت اخلاقی
▪️پایداری و محیط زیست
▪️تندرستی

 

این مدارک باید توسط ارائه‌دهندگانی که توسط KHDA ایجاد شده‌اند انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top