خبری خوب: شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانیان با ویزای موقت

شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانیان با ویزای موقت

شرایط جدید دولت کانادا برای ایرانیان: دولت کانادا جزئیات جدید در مورد تسهیلات کانادا برای تمدید اقامت ایرانیان با ویزای توریستی را اعلام کرد.

 

گزارش سالانه اداره مهاجرت کانادا از اکسپرس انتری
مهاجرت ایرانیان به کانادا: ایران جزء ده کشور برتر مهاجرت به کانادا

 

این قوانین از 1 مارس 2023 تا 28 فوریه 2024 ایرانیانی که در کانادا با ویزای موقت هستند می توانند به صورت رایگان برای موارد زیر اقدام کنند:

تمدید ویزای توریستی کانادا
تمدید ویزای کار باز کانادا
تمدید استادی پرمیت کانادا

 

همچنین کانادایی های دارنده (پاسپورت یا کارت PR) که در ایران زندگی می کنند می توانند برای مدارک زیر به صورت رایگان اقدام کنند تا زمینه سفر آن تسهیل شود:
تمدید پاسپورت کانادایی
دریافت برگه سیتی زن شیپی
تراول داکیومنت برای کارت PR

 

تمدید ویزای توریستی، کار و تحصیل:
اگر با ویزای توریستی در داخل خاک کانادا هستید می توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید، دولت کانادا ویزیتور رکورد به شما بدون هزینه و در اولویت کاری ارائه می دهد. اگر ویزای شما اعتبار نداشته باشد تا زمانیکه جواب ویزا توسط دولت ارائه شود حضور شما در کانادا قانونی است.

 

تغییر ویزای توریستی به کار:
برای تبدیل ویزای توریستی به کار شما باید درخواست اپن ورک پرمیت بدهید. برای اینکار نیاز به ارائه اطلاعات معتبر کارفرما یا تقاضا از کارفرما برای دریافت مجوز مخصوص شما نخواهید داشت. این بدان معناست که نیاز به ارائه جاب آفر از کارفرما نخواهید داشت. (*شرایط دیگر ممکن است شامل متقاضی گردد) لیست مدارک مورد نیاز را از موسسه گنجی دریافت کنید.

 

اگر ویزای شما اعتبار نداشته باشد تا زمانیکه جواب ویزا توسط دولت ارائه شود حضور شما در کانادا قانونی است.

 

تغییر ویزای توریستی به تحصیل:
برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا شما باید درخواست تمدید دانشجویی دهید در حالیکه در مرکز اموزشی دارای DLI ثبت نام کرده اید. اب درخواست دیفر نیاز مجدد به ثبت نام در مرکزآموزشی قبل از تبدیل ویزا دارید.

 

تغییر ویزای توریستی، کار و تحصیل منقضی شده:
اگر ویزای توریستی، کار و تحصیل کمتر از 90 روز پیش منقضی شده ابتدا باید جواب مثبت ویزای فعلی خود را از اداره مهاجرت بگیرید سپس برای قانون جدید اقدام کنید.

 

ایرانیان خارج از کانادا

تمدید پاسپورت کانادایی متقاضی دارای پاسپورت کانادایی اکسپایر شده که در ایران زندگی می کند تا یکسال از تصویب این قانون می تواند درخواست پاسپورت کانادایی یکساله به صورت رایگان بدهد. جهت اینکار باید به نزدیکترین سفارت کانادا مراجعه کند. برای درخواست های فوری، تراول داکیومنت صادر خواهد شد.

 

دریافت برگه سیتی زن شیپی اگر واجد شرایط دریافت برگه شهروندی کانادا به صورت آنلاین هستید اقدام کاغذی که زمانبر است را انجام ندهید. برای این کار به اکانت خود در وب سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید.

 

تراول داکیومنت برای کارت PR  اگر کارت پی آر منقضی شده دارید و واجد شرایط تمدید مجدد آن می باشید می توانید برای تراول داکیومنت تقاضا دهید. برای تقاضا کد IRAN2023 را در فرم درج کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top