فارغ التحصیلان بین المللی اکنون می توانند مدت بیشتری در استرالیا بمانند

شرایط کار فارغ التحصیلان بین المللی در استرالیا

شرایط کار فارغ التحصیلان بین المللی در استرالیا: دانشجویان بین المللی در استرالیا، در اینجا چند خبر خوب برای شما وجود دارد. فارغ التحصیلان بین المللی اکنون می توانند مدت بیشتری در استرالیا بمانند.

 

پردرآمدترین مشاغل استرالیا پس از فارغ‌التحصیلی
پرتقاضاترین مشاغل استرالیا برای دانشجویان بین المللی سال 2023

 

شرایط کار فارغ التحصیلان بین المللی در استرالیا

استرالیا تصمیم گرفته است تا تغییراتی در محدودیت های کاری ویزای دانشجویی ایجاد کند، زیرا با شرایط کار فارغ التحصیلان بین المللی در استرالیا پس از همه گیری سازگار است.

 

در ژانویه 2022، دولت تصمیم گرفت محدودیت های کاری ویزای دانشجویی را با اجازه دادن به دارندگان ویزای دانشجویی ابتدایی و متوسطه برای کار بیش از حد معمول 40 ساعت در هر دو هفته کاهش دهد.

 

این کار برای رفع کمبود نیروی کار که کشور با آن مواجه بود انجام شد. با پایان یافتن این قانون در 30 ژوئن، مقررات جدیدی اجرا خواهد شد.

 

این باعث می شود سقف ساعت کاری از 40 ساعت به 48 ساعت در هر دو هفته افزایش یابد. این امر برای همه دانشجویان بین المللی، صرف نظر از زمان شروع تحصیل در استرالیا، اعمال می شود.

 

اما این تنها خبر خوبی نیست که اعلام شده است. در کنار آن، استرالیا شرایط کار فارغ التحصیلان بین المللی در استرالیا را تسهیل خواهد کرد.

 

این تصمیم برای افزایش تعداد سال های اقامت دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از سپتامبر 2022 در حال بررسی است.

 

اخیراً شورای آموزش بین المللی تصمیم گرفته است که این ایده را پیش برده و قانون جدید را در تاریخ 1 ژوئیه 2023 اجرا کند.

 

پیش از این، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در سطح لیسانس اجازه داشتند پس از اتمام دوره خود به مدت دو سال در کشور بمانند، در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد می‌توانستند به مدت سه سال و دانشجویان دکترا بر اساس ویزای خود، چهار سال در این کشور بمانند.

دانشجویان بین المللی در استرالیا اکنون پس از فارغ التحصیلی می توانند فرصت ها و مهارت های بیشتری کسب کنند.

 

از ماه جولای، یک تمدید دو ساله حق کار پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان بین المللی با ویزای موقت فارغ التحصیل (زیر کلاس 485) در دسترس است.

 

این دو سال بیشتر از زمان موجود برای افرادی که در مناطق منطقه ای اقامت و کار می کنند مجاز خواهد بود.

 

تمدید حقوق کار به دانشجویان بین المللی با مدرک تحصیلی عالی در رشته های تحصیلی انتخاب شده اعطا می شود. این تصمیم برای کمک به صنایعی گرفته شد که در بخش‌های کلیدی با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

 

کاتریونا جکسون، مدیر اجرایی دانشگاه‌های استرالیا، گفت: «استرالیا به کارگران ماهر بیشتری نیاز دارد تا فشارهای فعلی را که بر بازار کار و اقتصاد ما وارد می‌کند کاهش دهد.

 

وی افزود که بحران مهارتی فعلی کشور نیاز فوری به حفظ دانشجویان بین‌المللی بیشتری را نشان می‌دهد که 40.3 میلیارد دلار استرالیا فعالیت اقتصادی قبل از همه‌گیری ایجاد کردند.

 

صدها هزار دانشجوی بین‌المللی هر ساله به دانشگاه‌های سطح جهانی ما می‌آیند، اما تعداد بسیار کمی در اینجا باقی می‌مانند – فقط 16 درصد. وضعیت ما از نظر اقتصادی و اجتماعی بدتر است.

 

او می‌گوید: «تصمیم به تمدید حقوق کار برای دانشجویان دکترا، به‌ویژه، کمک قابل توجهی به توسعه اقتصاد دانش استرالیا خواهد کرد.»

 

افرادی که در مقاطع منتخب در مقطع لیسانس تحصیل می کنند، چهار سال، برای دانشجویان کارشناسی ارشد پنج سال و برای فارغ التحصیلان دکترا شش سال اجازه اقامت خواهند داشت.

 

این افزایش، استرالیا را به یکی از سخاوتمندانه ترین کشورهای میزبان از نظر حقوق کار پس از تحصیل تبدیل می کند.

 

فهرست برنامه‌های واجد شرایط برای این افزونه برای 226 دوره شامل پزشکی و پرستاری، بهداشت حرفه‌ای، تشخیص، بهداشت وابسته، تدریس، مهندسی، فناوری، کشاورزی و بسیاری دیگر اعمال می‌شود.

 

به دانشجویان بین المللی استرالیا در بخش های کلیدی، تمدید کار پس از تحصیل اعطا می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top