شرط تجربه کاری کانادایی برای مهندسان در انتاریو حذف شد

شرط تجربه کاری کانادایی برای مهندسان در انتاریو حذف شد

شرط تجربه کاری کانادایی برای مهندسان در انتاریو حذف شد: در 23 مه در تورنتو، مونته مک ناتون، وزیر کار، مهاجرت، آموزش و توسعه مهارت های انتاریو اعلام کرد که مهندسین حرفه ای انتاریو (PEO) اولین انجمن حرفه ای در استان است که شرط تجربه کاری کانادا را از معیارهای درخواست خود حذف می کند.

 

بیانیه جدید وزیر مهاجرت کانادا در مورد برنامه الحاق خانواده‌ها

 

وزیر می گوید که حذف شرط تجربه کاری کانادا به متخصصان واجد شرایط کمک می کند تا به حرفه ای که برای آن آموزش دیده اند وارد شوند.

 

مک ناتون گفت: “این یک تجربه بسیار رایج است: ملاقات با یک تازه وارد ماهر که به عنوان مهندس، دکتر یا حسابدار آموزش دیده است، و در شغلی با دستمزد پایین کار می کند که ربطی به حرفه آنها ندارد.”

 

طبق آخرین الزامات تجربه کاری تحت PEO، داوطلبانی که برای مجوز درخواست می کنند باید بتوانند 48 ماه تجربه مهندسی قابل تایید و قابل قبول پس از فارغ التحصیلی را نشان دهند. حداقل 12 ماه از این تجربه باید در حوزه قضایی کانادا تحت یک مهندس حرفه ای دارای مجوز باشد.

 

مک ناتون می گوید 300000 شغل خالی در سراسر استان وجود دارد، از جمله هزاران شغل در زمینه مهندسی که می تواند میلیاردها شغل از دست دادن بهره وری را به همراه داشته باشد.

 

این تغییر به دنبال قانون کار برای کارگران، 2021 است. بر اساس این قانون، مشاغل تحت نظارت، مانند مهندسی، باید شایستگی را به روشی بدون تبعیض ارزیابی کنند. این به این منظور است که اطمینان حاصل شود که تازه واردان می توانند حرفه خود را در انتاریو ادامه دهند.

 

رویدون فریزر، رئیس PEO گفت که 60 درصد از درخواست های مجوز دریافت شده هر ساله از مهندسین آموزش دیده بین المللی است. او می‌گوید که حذف شرط تجربه کاری کانادایی تضمین می‌کند که مهندسین بین‌المللی واجد شرایط سریع‌تر مجوز خواهند گرفت.

 

طبق داده‌های PEO، تا سال 2019، 85649 مهندس دارای مجوز در انتاریو بودند. با 24258 نفر ثبت نام در این حرفه، دومین تعداد اعضای آموزش دیده بین المللی را دارد. این استان می‌گوید که حذف شرط تجربه کاری به متخصصان واجد شرایط کمک می‌کند تا ضمن حفظ مجوز و الزامات آزمون انتاریو، شغل خود را دنبال کنند.

 

PEO ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که همه مهندسین حرفه‌ای دارای صلاحیت‌های دقیق برای صدور مجوز هستند و اینکه فقط افراد واجد شرایط، مهندسی را از طریق مدل ارزیابی مبتنی بر شایستگی و سایر روش‌های ارزیابی انجام می‌دهند. رویس می گوید.

 

تحت سیستم فعلی، یک تازه وارد با مهارت ها و توانایی فنی برای قبولی در آزمون های مجوز حرفه خود ممکن است همچنان از ثبت نام در حرفه خود بدون سابقه کار کانادایی منع شود. این بدان معناست که بسیاری باید این تجربه را از طریق هر شغلی که می‌توانند به دست آورند – حتی اگر آن کار در یک بخش غیرمرتبط مانند خرده‌فروشی یا مهمان‌نوازی اتفاق بیفتد.

 

انتاریو پرجمعیت ترین استان کانادا است و در چندین بخش با کمبود شدید نیروی کار مواجه است. یکی از بزرگترین موانع برای پر کردن مشاغل خالی، گرفتن اعتبار مورد نیاز در مشاغل تحت نظارت برای تازه واردان است.

 

انتاریو اقداماتی را انجام می دهد تا کار برای سایر تازه واردان را در زمینه های تحت نظارت آسان تر کند. به عنوان مثال، قوانینی را تصویب کرده است که به پرستاران سایر حوزه های قضایی کانادا اجازه می دهد بدون نیاز به ثبت نام در کالج های نظارتی بهداشتی در استان کار کنند. همچنین به پرستاران تحصیل کرده بین المللی اجازه می دهد تا در یک کلاس موقت ثبت نام کنند و در حالی که برای ثبت نام کامل تلاش می کنند، زودتر شروع به کار کنند.

 

کالج پرستاران انتاریو گزارش می دهد که از 12385 پرستار جدید ثبت نام شده توسط کالج در سال گذشته، 5124 نفر در خارج از کشور آموزش دیده اند.

 

کالج همچنین خط مشی مهارت زبان خود را تغییر داده و با کالج ها و دانشگاه ها همکاری کرده است تا به متقاضیان کمک کند تا شرایط تحصیلی را برآورده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top