شرط گذرنامه لاتاری گرین کارت لغو شد

الزام ارائه پاسپورت معتبر برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت توسط یک قاضی فدرال ایالات متحده لغو شده است. قانون گذرنامه تنها توسط رئیس جمهور سابق ترامپ در سال 2019 معرفی شده بود و بسیاری از افراد را از قرعه کشی محبوب حذف کرده بود. و این خبری خوب برای متقاضیان ثبت نام در لاتاری 2024 خواهد بود.

 

از شانس زندگی در ایالات متحده استفاده کنید و برای قرعه کشی رسمی گرین کارت ایالات متحده برای سال 2024 درخواست دهید!

 

ثبت نام لاتاری2024 آمریکا با ویزاشی 

 

چرا قانون گذرنامه گرین کارت وجود داشت؟

به گفته مقامات آمریکایی، دلیل اجرای شرط اضافی در لاتاری گرین کارت در سال 2019، ثبت نام های تقلبی و غیرمجاز در قرعه کشی سالانه ویزای مهاجرتی آمریکا بوده است.

 

در موارد فردی، داده‌ها بدون اطلاع افراد مربوطه ارسال می‌شد تا در صورت برنده شدن، هزینه‌های قابل‌توجهی دریافت کنند. الزام به ارائه اطلاعات گذرنامه برای رفع این ضعف در فرآیند درخواست بود، زیرا اشخاص ثالث متقلب معمولاً نمی توانند گذرنامه ارائه دهند. بنابراین هویت متقاضیان می تواند بهتر تأیید شود.

 

برای راهنمایی بیشتر درباره مراحل بعدی لاتاری گرین کارت آمریکا ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

قانون گذرنامه چه آثاری داشت؟

فرض بر این بود که هدف از معرفی قانون گذرنامه توسط دولت ترامپ صرفاً کاهش تعداد شرکت کنندگان بود. این تأثیر به این دلیل رخ داد که یک پاسپورت معتبر فقط برای نیمی از شرکت کنندگان قبلی در قرعه کشی گرین کارت موجود است.

 

در حالی که حدود 14.7 میلیون نفر در سراسر جهان در لاتاری در سال 2018 شرکت کرده بودند، این رقم پس از معرفی الزام گذرنامه در سال 2019 به بیش از 7 میلیون کاهش یافت.

 

در بسیاری از کشورها (حتی برخی در اروپا)، تنها درصد کمی از جمعیت دارای گذرنامه هستند، زیرا سفر به خارج از کشور یا انجام نمی شود یا در داخل اتحادیه اروپا، بدون گذرنامه امکان پذیر است.

 

اخذ پاسپورت صرفاً برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت پرهزینه است و در برخی از کشورها نیز یک مانع اداری بالاست.

 

چرا قانون گذرنامه لغو شد؟

پس از اعلام شرایط شرکت در قرعه کشی گرین کارت در سال 2019، چهار شرکت کننده سابق به دلیل عدم امکان اخذ پاسپورت – حتی بیشتر از آن در مدت کوتاهی – از نظر مالی و فنی برای آنها شکایت کرده بودند. .

 

به دلایل استراتژیک، این شکایت علیه خود قانون گذرنامه نبود، بلکه علیه نحوه اجرای آن بود: بدون رعایت محدودیت‌های زمانی مورد نیاز توسط قانون و بدون فرصت برای استماع افراد آسیب‌دیده.

 

قاضی فدرال تیموتی جی. کلی اکنون حکم داد که این مقدمه “در پشت در” قانونی نیست. با این حال، در اصل، هیچ چیز مانع از استعلام داده های پاسپورت نمی شود، اما در قرعه کشی کارت سبز آتی، حداقل به دلایل رسمی، الزام گذرنامه لغو شده است.

 

آیا در آینده دیگر نیازی به پاسپورت نخواهد بود؟

هنوز مشخص نیست که آیا وزارت امور خارجه ایالات متحده درخواست اطلاعات گذرنامه را در لاتاری گرین کارت مجدداً معرفی خواهد کرد یا خیر. از آنجایی که این قانون فقط به دلیل یک خطای رسمی لغو شد، می‌توان آن را در هر زمان – در مسیر درست قانونی این بار – بازگرداند.

 

با این حال، کارشناسان این سناریو را بعید می‌دانند، زیرا دولت بایدن علاقه‌ای به محدود کردن بیشتر لاتاری گرین کارت ندارد. در مقابل، در طول مبارزات انتخاباتی، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از افزایش تعداد گرین کارت ها از 55000 به 80000 حمایت کرد.

 

با این وجود، اگر برنامه‌هایی برای بازگرداندن گذرنامه وجود داشته باشد، بعید است تا قبل از پایان سال 2022 اتفاق بیفتد. برای این امر زمان کافی وجود ندارد، زیرا دوره رسمی ثبت‌نام در لاتاری گرین کارت در دولت ایالات متحده در سال جاری آغاز می‌شود. اکتبر.

 

لغو برای شرکت کنندگان چه معنایی دارد؟

هدف اصلی بخت آزمایی گرین کارت اطمینان از تنوع فرهنگ ها در ایالات متحده و دادن فرصتی به مردم از سراسر جهان برای زندگی در آمریکا بود.

 

با این حال، قانون گذرنامه همان افرادی را که بیشتر به این فرصت نیاز داشتند و برای آنها به دلایل بوروکراتیک و اغلب سیاسی غیرممکن است، از قرعه کشی خارج شد.

 

پس از سه سال محدودیت های قابل توجه، لغو الزام گذرنامه خبر خوبی است. این اصل ایالات متحده را به عنوان یک کشور جهان باز باز می گرداند: آزادی، تنوع، و فرصت برای همه!

 

دلایل رد صلاحیت کمتر و برندگان بیشتر

حذف الزام گذرنامه نیز بدون موانع سیستمی روند را برای شرکت کنندگان آسان کرده است. در طول سه سال گذشته گاه به گاه مشکلاتی برای پاسپورت ها وجود داشته است، حتی برای برندگان خوش شانس گرین کارت.

 

دلایل این امر شامل اشتباهات در شماره پاسپورت (به عنوان مثال، اشتباه گرفتن “0” و “O”)، انقضای اعتبار، یا حتی سرقت گذرنامه است. لغو شرط گذرنامه اکنون این خطرات اضافی را برطرف کرده است و دریافت واقعی گرین کارت پس از یک برد حتی امن تر شده است.

 

همین حالا از شانس خود برای گرین کارت استفاده کنید!

 

لاتاری گرین کارت بار دیگر پذیرای همگان است

هرکسی که حداقل شرایط تحصیلی داشته باشد می‌تواند دوباره در قرعه‌کشی گرین کارت بدون موانع بوروکراتیک اضافی شرکت کند. بنابراین، حتی افرادی که در غیر این صورت شانس کمی برای درخواست مهاجرت و مجوز کار برای ایالات متحده دارند، فرصت واقعی برای زندگی در ایالات متحده را دارند.

 

لاتاری گرین کارت همیشه بهترین تبلیغ برای ایالات متحده آمریکا در خارج از کشور بوده است. تقریباً هر شهروند زمین، حداقل با کمی شانس، این شانس را دارد که راه خود را در سرزمین فرصت ها باز کند.

 

اگر اطلاعات پاسپورت دوباره درخواست شود چه؟

ما انتظار نداریم که اطلاعات پاسپورت معتبر در سال 2022 مورد نیاز باشد (DV-2024). با این حال، فرض کنید این یا سایر داده ها در حال حاضر یا در آینده درخواست شوند. در این صورت، ما فوراً به شما اطلاع خواهیم داد و تمام مراحل را انجام خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که درخواست شما به موقع و بدون خطا ارسال شده است.

 

چه زمانی باید پاسپورت معتبر ارائه کنم؟

اگر گرین کارت برنده شده اید، برای دریافت ویزای مهاجرتی خود در کنسولگری یا سفارت آمریکا همچنان باید پاسپورت معتبر ارائه دهید. با این حال، تنها پس از دریافت اعلان برنده شدن خود، کافی است برای پاسپورت اقدام کنید.

 

ویزا شی به عنوان یک شریک قابل اعتماد در مورد لاتاری گرین کارت در کنار شما خواهد بود و شما را با خیال راحت در تمام مراحل درخواست راهنمایی می کند و شما را در جریان آخرین اخبار قرار می دهد.

 

راهنمای کامل تصویری تکمیل فرم DS260  برای برندگان لاتاری 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top