اتحادیه اروپا قصد دارد صدور ویزای شنگن را دیجیتالی کند

صدور ویزای شنگن

اتحادیه اروپا قصد دارد صدور ویزای شنگن را دیجیتالی کند.🛑کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل می‌گویند که این کار، خطر تقلب، کلاهبرداری و سرقت را کاهش می‌دهد و این منطقه را امن‌تر می‌‌کند.

 

راهنمای تکمیل فرم ویزا شینگن

 

🛑اتحادیه اروپا قصد دارد با کنار گذاشتن سیستم برچسب ویزا روی گذرنامه، راه حلی دیجیتالی برای صدور ویزای شنگن پیدا کند.

 

🛑کشورهای حوزه شنگن بر این باورند که صدور آنلاین روادید برای متقاضیان، “آسان‌تر، ارزان‌تر و سریع‌تر” خواهد بود و از این رو تصمیم دارند مراحل صدور ویزا برای منطقه شنگن را به کلی دیجیتالی کنند.

 

🛑این تصمیم در جریان مذاکرات میان کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل اتخاذ شد. بر اساس شیوه جدید صدور ویزا، متقاضیان از این پس خواهند توانست صرف نظر از کشور هدف درخواست، از یک پلت‌فرم واحد استفاده کنند.

 

🛑متقاضیان دریافت ویزای شنگن در این پلت‌فرم جدید، هم می‌توانند هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا را پرداخت کنند و هم از آن برای بارگذاری اسناد و مدارک مربوط به سفر خود استفاده کنند.

 

🛑به گفته کشورهای عضو پیمان شنگن، این موضوع می‌تواند مراحل صدور ویزا را کارآمدتر و منطقه شنگن را ایمن‌تر کند.

 

🛑با این حال، این کشورها تاکید کرده‌اند که حتی پس از اجرایی شدن مقررات جدید، ممکن است که حضور فیزیکی شخص برای درخواست ویزا هنوز هم ضروری باشد.

 

🛑 از جمله زمانی که فردی برای نخستین بار برای اخذ ویزای شنگن درخواست داده باشد، یا زمانی که فردی، گذرنامه‌ای جدید دریافت کرده باشد و یا این که در داده‌های بیومتریک او تغییراتی صورت گرفته باشد.

 

🛑اتحادیه اروپا می‌گوید این کار، خطر تقلب، کلاهبرداری و سرقت را کاهش خواهد داد. به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا، روش‌های درخواست ویزای شنگن در کشورهای مختلف، هم هزینه‌بر و هم مستلزم مصرف میزان زیادی کاغذ است.

 

🛑بر اساس یکی از بیانیه‌های منتشر شده، خطر جعل، کلاهبرداری و سرقت با ویزای فیزیکی، به مراتب بیشتر از ویزای دیجیتالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top