تسهیل صدور ویزای لهستان برای کارگران ایران، ترکیه و…

صدور ویزای لهستان برای کارگران ایران

تسهیل صدور ویزای لهستان برای کارگران ایران، ترکیه و…: لهستان روند روادید را برای مهاجران غیر اتحادیه اروپا اصلاح می کند. این تغییر درست زمانی صورت می‌گیرد که دولت بلاروس محدودیت‌ها را برای مهاجرت‌های غیر اروپایی که می‌توانند به لهستان وارد می‌شوند را کاهش می دهد.

 

پس از اینکه دولت لهستان روند درخواست‌های ویزای اتباع غیر اتحادیه اروپا را ساده‌تر کرد، اصلاح فرآیند ویزا در لهستان می‌تواند به اقامت سالانه بیش از 400000 مهاجر غیر اتحادیه اروپا کمک کند.

 

سیستم مهاجرتی جدید کانادا برای جذب فوری نیروی کار ماهر

حداقل دستمزد یک ساعت کار در آلمان به ۱۲.۴۱ یورو افزایش می‌یابد

 

بر اساس این سیستم جدید، متقاضیان می توانند برای ویزا برای زندگی و کار در لهستان به جای نزدیکترین کنسولگری لهستان، مستقیماً در وزارت امور خارجه لهستان درخواست دهند. هدف از این اقدام کاهش هجمه اداری است که سیستم صدور ویزا را مختل می کند. این تغییرات فقط برای کشورهای منتخب غیر اتحادیه اروپا مانند نیجریه، هند، ترکیه و همچنین ایران و بسیاری از کشورهای خاورمیانه و اتحاد جماهیر شوروی سابق، به استثنای روسیه اعمال خواهد شد.

 

پیش از این، اتباع غیر اتحادیه اروپا فقط می توانستند از طریق خدمات کنسولی لهستان در کشورهای خود برای ویزا درخواست دهند. فرآیند درخواست معمولاً شامل ارائه مدارک مورد نیاز، مانند پیشنهاد شغل یا قرارداد کاری، اثبات ثبات مالی، و پاسپورت معتبر، همراه با تکمیل فرم‌های لازم و پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌شد.

 

تأثیر اصلاحات توسط اندیشکده محافظه کار Ordo Iuris کم اهمیت جلوه داده شده است و گفت که این اقدام به جای آزادسازی ویزا فقط یک فرآیند ساده است. به گفته پرزمیسلاو پیترزاک، تحلیلگر Ordo Iuris، دولت در تلاش است تا به هزینه های رو به رشد مدیریت سیستم ویزا رسیدگی کند و ترجیح می دهد فرآیند – نه معیارها – را برای صدور ویزاهای جدید ساده کند.

 

مقررات جدید با وجود مناقشه ادامه دار بین ورشو و اتحادیه اروپا در مورد اعمال سهمیه های اجباری پناهجویان از بروکسل بلافاصله اجرایی می شود. دولت لهستان اصرار دارد که آنها حق دارند تصمیم بگیرند که چه کسی وارد کشور شود.

 

این تلاش‌ها برای اصلاح رویه ویزا می‌تواند با انتشار اخباری مبنی بر اینکه بلاروس – که ورود بدون روادید به ۷۳ کشور غیر اتحادیه اروپا را گسترش داده است – می‌تواند تلاش کند مهاجرت در مرز شرقی لهستان را تسلیحاتی کند، پیچیده شود.

 

دولت لهستان در حال پاسخگویی به کمبود شدید نیروی کار در صنایع دستی مانند ساخت و ساز است که کمبود نسبی کارگران مرد اوکراینی به آن کمک نمی کند. تخمین زده می شود که لهستان از اوایل سال گذشته تقریباً 1.5 میلیون پناهنده اوکراینی را پذیرفته است، با این امید که برخی از آنها از سیستم مراقبت های بهداشتی لهستان حمایت کنند.

 

حتی قبل از جنگ، لهستان شاهد آغاز موج مهاجرت بود، زیرا در سال 2021 در مجموع 790000 مجوز کار صادر کرد که بالاترین مجوز در اتحادیه اروپا، عمدتاً برای مهاجران از شرق اروپا و آسیای مرکزی بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top