آلمان آماده تصویب عضویت بلغارستان و رومانی در شینگن است.

عضویت بلغارستان و رومانی در شینگن

آلمان آماده تصویب عضویت بلغارستان و رومانی در شینگن است.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت که کشورش آماده است تا الحاق بلغارستان و رومانی به منطقه شنگن را که امکان سفر بدون ویزا و کنترل مرزی در اروپا را فراهم می کند، تایید کند.

 

تغییر روند وقت دهی در ویزامتریک آلمان

 

شولتز پس از دیدار با صدراعظم اتریش، کارل نهمر، کنفرانس مطبوعاتی مشترکی را در سالزبورگ اتریش برگزار کرد.

 

شولتز با بیان اینکه آلمان طرفدار توسعه بیشتر اتحادیه اروپا (EU) است، گفت: “البته این شامل امکان پیوستن کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منطقه شنگن نیز می شود. ما آماده هستیم تا در مورد بلغارستان موافقت مشخصی ارائه کنیم. و رومانی. همانطور که می دانیم، سایر (کشورها) او هنوز سوالاتی دارد. اما موضع آلمان در این مورد روشن است.”  گفت.

 

کنترل های مورد نیاز در مرز اتریش

شولتز با اشاره به اینکه با اجماع وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد اصلاح سیستم پناهندگی، گام بزرگی در این زمینه برداشته شده است، اظهار داشت که این موضوع قبل از پایان دوره قانونی مذاکرات که با آغاز شده است، به نتیجه خواهد رسید. پارلمان اروپا نخست وزیر شولتز اظهار داشت که با توجه به افزایش تعداد مهاجرانی که به کشورش می رسند، کنترل در مرز آلمان و اتریش ضروری است.

 

نهمر، صدراعظم اتریش نیز اعلام کرد که می‌خواهند با آلمان در مورد مهاجران اقدام کنند و اظهار داشت که با شولز موافق هستند که مرزهای خارجی اتحادیه اروپا باید به طور مؤثر محافظت شود.

 

نخست وزیران دو کشور خاطرنشان کردند که همکاری در زمینه انرژی بین آلمان و اتریش را توسعه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top