قانون جدید مهاجرت فرانسه: الزام تسلط زبان فرانسه برای اقامت چند ساله

قانون جدید مهاجرت فرانسه

قانون جدید مهاجرت فرانسه: الزام به تسلط بر زبان فرانسه برای اجازه اقامت “چند ساله”

 

نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه
مجوز الکترونیکی سفر به بریتانیا ETA چیست؟

 

قانون مهاجرت فرانسه که در حال حاضر لازم الاجراست، خارجی ها را ملزم به شرکت در آموزش زبان برای دریافت مجوز اقامت “چند ساله” می کند، اما قانون مهاجرتی جدید که در سنا ارائه می شود، حداقل سطح زبان فرانسه را برای دریافت این نوع اقامت الزامی می کند.

 

مجوزلایحه مهاجرت فرانسه که از 28 مارس به مجلس سنا ارائه خواهد شد، در نظر دارد “برای صدور اولین اجازه اقامت چند ساله، حداقل مهارت در زبان فرانسه را الزامی کند.” با علم به اینکه در حال حاضر قانون لازم الاجرا، شرایط آن محدود به شرکت در آموزش زبان برای اخذ این نوع اجازه اقامت می باشد.

 

دیدیه لسکه، مدیر دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه (OFI) که صبح روز دوشنبه از سوی اداره مهاجرت فرانسه شنیده شد، گفت: «نداشتن اجازه اقامت چند ساله به معنای عدم امکان دریافت مجوز اقامت یک ساله نیست. کمیسیون ملی مشورتی حقوق بشر این الزام مربوط به زبان است و هدف آن حذف افراد از حق اقامت نیست.

 

لشی از این الزام دفاع کرد و گفت که “تعیین یک هدف برای افراد راهی برای کمک به انگیزه آنها است. با توجه به اینکه متقاضیان فقط باید در 80 درصد ساعات کلاس شرکت کنند” الزامات زبان در حال حاضر بسیار پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top