قانون جدید پابلیک شارژ (public charge) برای مهاجرت به آمریکا

قانون جدید پابلیک شارژ (public charge)

از اواخر دسامبر 2022، قانون جدید پابلیک شارژ (public charge) دولت بایدن اجرایی خواهد شد.

 

معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا

 

مفهوم پابلیک شارژ (public charge) برای بیش از یک قرن بخشی از قانون مهاجرت بوده است. از سال 1999، دولت public charge  را برای افرادی که احتمالاً به منافع عمومی نیاز دارد تعریف کرده است. زیادی از افراد به دلایل پابلیک شارژ از دریافت کارت سبز محروم شدند. این در سال 2018 تغییر کرد، زمانی که دولت ترامپ تعریف هزینه عمومی را گسترش داد، که از نظر بسیاری به عنوان یک ارزیابی ثروت برای جلوگیری از ورود مهاجران فقیر تلقی می شد. دولت بایدن حکومت دوران ترامپ را در سال 2021 پس گرفت، و نسخه خود را از این قانون در اوایل سال جاری نهایی کرد، و تعریف «پابلیک شارژ» را برای بازتاب دستورالعمل‌های قدیمی سال 1999 محدود کرد.

 

از 23 دسامبر 2022، همه متقاضیان گرین کارت که از داخل ایالات متحده درخواست می کنند، باید نسخه جدیدی از فرم I-485 (برنامه تنظیم وضعیت) را ارسال کنند.

 

دولت برای اولین بار در حال جمع آوری داده های جدید است:

1. تلاش برای متعادل کردن درآمد / دارایی خود با بدهی خود. دولت در گذشته در مورد بدهی های شما سوالی نکرده است. نسخه جدید I-485 شامل سؤالاتی در مورد درآمد، دارایی ها و میزان بدهی شما است. انواع بدهی‌هایی که گزارش می‌کنید مربوط به مواردی مانند وام مسکن (رهن)، وام خودرو، وام دانشجویی، و وام تجاری/کسب و کار کوچک است. بدهی‌های گردان مانند کارت‌های اعتباری و اشتراک‌ها در اینجا اهمیت کمتری دارند، اما اگر مهم هستند (بیش از 10000 دلار) همچنان باید آنها را گزارش کنید.

2. دولت می خواهد در مورد تحصیلات، مهارت ها و مدارک شما بداند. اکنون باید بالاترین سطح تحصیلات، گواهینامه های حرفه ای و مهارت های شغلی خود را بیان کنید. این اطلاعات به دولت کمک می کند تا تعیین کند که آیا شما احتمالاً شاغل هستید و در چه حرفه هایی هستید.

3. استفاده شما از مزایای عمومی، به ویژه مزایای نقدی که از ایالت یا دولت فدرال جمع آوری کرده اید. دولت همچنین از شما خواهد پرسید که آیا با هزینه دولت ایالات متحده نهادینه شده اید یا خیر. استفاده از این مزایای عمومی اغلب به شهروندان ایالات متحده یا اعضای خانواده آنها محدود می شود. حتی زمانی که توسط سیاست های دولت محدود نشده باشد، جمع آوری این مزایا توسط شهروندان غیر آمریکایی یا مقیم دائم می تواند تأثیر منفی بر درخواست مهاجرت شما داشته باشد.

 

رفع ریجکتی ویزای آمریکا

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) در مورد فرآیند تصمیم گیری خود تحت قانون جدید شفاف نبوده است. آژانس فدرال راهنمایی هایی را به مردم ارائه کرده است که چه مواردی در بخش مزایا به حساب می آیند و چه مواردی را شامل نمی شود (به عنوان مثال، دریافت آزمایش رایگان کووید-19، واکسیناسیون و درمان به حساب نمی آید).

 

در دستورالعمل‌های فرم جدید، USCIS بیان می‌کند که برای پشتیبانی از اطلاعاتی که در بخش جدید فرم ارائه کرده‌اید، نیازی به ارائه مدارک اضافی با درخواست خود ندارید. با این حال، اگر آژانس بخواهد اسناد پشتیبانی را ببیند، می‌تواند درخواستی برای شواهد (RFE) صادر کند. مانند تمام اطلاعاتی که در یک درخواست رسمی به دولت ارائه می کنید، باید تا حد امکان صادق و کامل باشید. هر گونه حذف یا اطلاعات متناقض می تواند زمینه ای برای RFE یا انکار در برخی موارد باشد.

 

اگر در مورد اینکه قانون پابلیک شارژ (public charge) جدید چگونه بر شما تأثیر می گذارد سؤالی دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top