خانواده کارگران موقت خارجی اکنون واجد شرایط برای مجوز کار کانادا هستند

مجوز کار کانادا برای خانواده کارگران

از امروز، 30 ژانویه، اعضای خانواده برخی از کارگران موقت خارجی (TFW) واجد شرایط دریافت مجوز کار خواهند بود.

 

کار در کانادا با ویزای توریستی تجاری
افزایش استخدام، حقوق و دستمزد در کانادا

 

وزیر مهاجرت شان فریزر گفت که صدور مجوز کار برای اعضای خانواده متقاضیان اصلی در برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) و برنامه تحرک بین المللی (IMP) خواهد بود. این اقدام به کانادا در مبارزه با کمبود نیروی کار کمک خواهد کرد.

 

همسران، شرکای عادی و وابستگان کارگران در مشاغل TEER 4 یا 5 تحت جریان دستمزد پایین برنامه کارگران فصلی کشاورزی و جریان کشاورزی برنامه کارگران خارجی موقت در حال حاضر واجد شرایط درخواست نیستند.

 

مجوز کار فقط برای همسران و اعضای خانواده متقاضیان اصلی در مشاغل با مهارت بالا قبلا در دسترس بود. دولت امیدوار است با صدور موقت مجوز کار برای همسران، افراد تحت تکفل و شرکای معمولی TFWs بتواند با بهبود ثبات مالی و تسهیل در کنار هم ماندن و ادغام خانواده ها در جوامع خود، بخشی از استرس را از کارگران دور کند.

 

بین ژانویه تا اکتبر 2022، کانادا بیش از 645000 مجوز کار صادر کرد. این تقریباً چهار برابر بیشتر از 163000 صادر شده در مدت مشابه در سال 2021 است.

 

این اقدام تا دو سال آینده ادامه خواهد داشت و شامل کودکان در سن کار، 16 سال و بالاتر، متقاضیان اصلی همه سطوح مهارت می شود. این شامل خانواده های کارگران در مراقبت های بهداشتی، مشاغل و مهمانداری می شود. تخمین زده می شود که این برنامه این امکان را برای خانواده های بیش از 200000 کارگر خارجی فراهم می کند تا وارد نیروی کار کانادا شوند.

 

وزیر در دسامبر گذشته در ادمونتون گفت: “هرجا که می روم، کارفرمایان در سراسر کشور همچنان کمبود کارگران را بزرگترین مانع خود می دانند.” «اعلامیه امروز به کارفرمایان کمک می‌کند تا با گسترش مجوزهای کار به اعضای خانواده در تمام سطوح مهارت، کارگران مورد نیاز خود را برای پر کردن شکاف‌های کاری خود بیابند و در نتیجه اعضای خانواده بیش از 200000 کارگر خارجی بتوانند در کانادا کار کنند. دولت ما به کمک کارفرمایان برای غلبه بر کمبود نیروی کار ادامه می‌دهد و در عین حال از رفاه کارگران و متحد کردن خانواده‌های آنها حمایت می‌کند.»

 

این اقدام موقت برای اطمینان از اجرای موفقیت آمیز آن در 3 مرحله اجرا می شود. تاریخ فاز دو و سه هنوز اعلام نشده است:

فاز 1 اعضای خانواده کارگرانی را که از طریق جریان دستمزد بالا برنامه کارگران خارجی موقت یا برنامه تحرک بین‌المللی به کانادا می‌آیند را قادر می‌سازد تا برای مجوز کار آزاد درخواست دهند.

فاز 2 با هدف گسترش این اقدام به اعضای خانواده کارگران خارجی با دستمزد کم است.

فاز 3 شامل اقدامات برای دسترسی به مجوز کار برای اعضای خانواده کارگران کشاورزی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top