مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت DV 2024

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری: هنگامی که برای برنامه ویزای مهاجرت تنوع (برنامه DV) درخواست می کنید، این احتمال وجود دارد که شما جز 50000 متقاضی خوشانس برنده در قرعه کشی را  باشید و شانس درخواست ویزای مهاجرت ایالات متحده را داشته باشید.

 

ثبت نام لاتاری 2025 با ویزاشی

 

هر سال، برنامه DV حداکثر 50000 ویزا گرین کارت را از طریق یک فرآیند انتخاب تصادفی اعطا می کند که به عنوان قرعه کشی DV نیز شناخته می شود. در صورت برنده شدن در لاتاری گرین کارت، می توانید برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنید.

 

برای شرکت، ابتدا باید برای قرعه کشی ویزای تنوع اقدام کنید. روند درخواست رایگان است و شما می توانید از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر هر سال در قرعه کشی شرکت کنید.

 

بعد از ارسال درخواست ویزای تنوع چه اتفاقی می افتد؟

وزارت امور خارجه از یک فرآیند انتخاب تصادفی مبتنی بر رایانه برای انتخاب برندگان قرعه کشی DV استفاده می کند. هر منطقه از جهان دارای تخصیص ویزاهای خاص است، به طوری که هیچ کشوری بیش از 7 درصد از کل ویزاهای تنوع اختصاص داده شده در هر سال خاص را دریافت نمی کند. نتایج قرعه کشی گرین کارت برای سال 2023 به اردیبهشت ماه در وب سایت ویزای تنوع الکترونیکی (E-DV) منتشر می شود. برای دسترسی به وضعیت، باید شماره تاییدیه خود را وارد کنید. این شماره ای است که هنگام پر کردن فرم شرکت در قرعه کشی دریافت می کنید.

 

پس از انتخاب، باید به زودی برای ویزای خود اقدام کنید. برنامه ریزی برای مصاحبه و دریافت ویزا ممکن است 14 ماه طول بکشد. با این حال، برخی از الزامات بیشتری وجود دارد که باید قبل از دریافت ویزا برای اخذ تابعیت ایالات متحده از طریق تابعیت انجام دهید.

 

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024/ راهنمای مشاهده نتایج

 

هزینه های یک برنده لاتاری

هزینه های یک برنده لاتاری با ذکر جزئیات در زیر آمده است. دقت کنید که موارد ۶ و ۷ پس از صدور ویزای آمریکا قابل پرداخت است
 براورد هزینه ها
هزینه های یک برنده لاتاری با ذکر جزئیات در زیر آمده است. دقت کنید که موارد ۶ و ۷ پس از صدور ویزای آمریکا قابل پرداخت است.

 

شرحهزینه هازمان پرداخت هزینه
ترجمه مدارک1 تا 3 میلیون تومان به نسبت تعداد مدارک برای هر فردپس از تکمیل فرم DS260  و قبل از مراجعه به سفارت
هزینه واکسیناسیون100 تا 300 هزار تومانقبل از انجام مصاحبه
هزینه سفر به کشور محل سفارت آمریکا ( ترکیه، امارات، ارمنستان)8 تا 10 میلیون تومان نسبت به نوع سفر ( هوایی، زمینی ) مدت اقامت و نوع هتل ، در این باره بهتر است از آژانس های هواپیمایی استعلام شودجهت انجام مصاحبه
هزینه معاینات پزشکی پزشک معتمد سفارت آمریکا در ترکیه، امارات یا ارمنستاناز 150 تا 250 دلار برای هر نفرجهت انجام مصاحبه قبل از حضور در سفارت
هزینه سفارت آمریکا 330 دلار آمریکا برای هر نفر در زمان مصاحبه داخل سفارت آمریکا
هزینه صدور گرین کارت220 دلار برای هر نفردر صورت صدور ویزا قبل از سفر به آمریکا
هزینه سفر به آمریکااز آژانس های هواپیمایی و مسافرتی استعلام شودپس از صدور ویزا

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت آمریکا

 

 

 تکمیل فرم DS260

فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. بخش های مهم آن مربوط به اطلاعات فردی، اطلاعات خانواده، سابقه سفر، سابقه شغلی و تحصیلات و بخش امنیتی میباشد. در صورت اشتباه در تکمیل فرم DS-260 احتمال از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های سنگین را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 مراجعه کنید.
راهنمای کامل تصویری تکمیل فرم DS260  برای برندگان لاتاری

 

 پیگیری ویزا بولتن

ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند.
برای ورود به این سایت بهاین لینک بروید.

 انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی

واکسیناسیون در مراکز حلال احمر یا مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

مراجعه به پزشک معتمد سفارت

بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و را ارائه واکسیناسیون و انجام آزمایشات پزشکی و عکس قفسه سینه یک پاکت ممهور از پزشک دریافت کنید و به سفارت ارائه کنید.

آماده سازی مدارک

اگر شما در قرعه کشی DV برنده شدید، لیستی از اسنادی وجود دارد که باید تهیه کنید. این شامل:

فرم درخواست ویزای مهاجرت آنلاین DS-260 را ارسال کنید. برای این کار باید شماره پرونده ویزای DV خود را ارائه دهید. صفحه تایید را چاپ کنید و آن را در مصاحبه خود همراه داشته باشید.

گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ صدور ویزا. برای سفر به ایالات متحده باید معتبر باشد. هر متقاضی ویزا بدون در نظر گرفتن سن خود باید با گذرنامه مربوطه خود در محل حضور داشته باشد.

شما باید اصل شناسنامه هر متقاضی برای قرعه کشی DV را به همراه یک کپی تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی ارائه دهید.

گواهی ازدواج یا طلاق

اسنادی که تحصیلات یا تجربه کاری شما را تایید می کند

هر مدرکی که نشان دهنده تغییر نام شما یا هر یک از متقاضیان باشد

گواهی پلیس از مقام پلیس کشور محل سکونت فعلی شما

یک عکس رنگی تمام رخ فعلی، ابعاد 5×5 سانتی متر

سوابق زندان و دادگاه

سوابق نظامی

اوراق تبعید

نتایج معاینه پزشکی

برای درک جزئیات لیست اسناد، به اینجا مراجعه کنید.

 یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ ۳۳۰ دلاری، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند.

پیکاپ پاسپورت

پس از اینکه افسر کنسولی شمارا به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به کارگزار سفارت ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از کارگزار دریافت کنید.

 پرداخت هزینه گرین کارت

قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف ۱۰ الی ۲۰ روز گرین کارت دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top