مشاغل رایج و مورد نیاز در بریتانیا

بازار کار بریتانیا در چند سال اخیر تغییر کرده است. از زمان شروع همه‌گیری، بسیاری از آنها شغل خود را تغییر داده‌اند و برخی از شرکت‌ها به سمت کار از راه دور رفته‌اند. برخی از مشاغل بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضا هستند و برخی از مشاغل رایج منعکس کننده تکامل مداوم ما به دوران دیجیتالی تر هستند.

 

کانال ویزا شی در تلگرام

 

رایج ترین مشاغل در انگلستان عبارتند از:

مدیر پروژه

تحلیلگر کسب و کار

مهندس نرم افزار

دانشمند داده

طراح گرافیک

مهندس مکانیک

حسابدار

توسعه دهنده نرم افزار

تحلیلگر داده

راننده تحویل

دستیار اجرایی

 

در حالی که برخی از این مشاغل اغلب در بریتانیا تقاضای بالایی دارند، برخی دیگر منعکس کننده جو شغلی فعلی در این منطقه هستند. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به این خواهیم داشت که هر یک از این مشاغل پرطرفدار به چه چیزی نیاز دارند، چقدر حقوق دارند و هر شغل امروزی در بریتانیا چند شغل خالی دارد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

محبوب ترین مشاغل در بریتانیا  کدامند؟

ابتدا بیایید متداول ترین بخش هایی را که مردم در بریتانیا در آن کار می کنند را تجزیه و تحلیل کنیم. خدمات تا حد زیادی جایگاه پیشرو در اقتصاد بریتانیا دارد. با این اوصاف، از هر پنج نفر چهار نفر در صنایع خدماتی کار می کنند. این شامل همه چیز از کارگران بانک گرفته تا لوله کش و کارکنان رستوران است.

 

از داده‌های آماری ONS، می‌توان دریافت که خدمات رایج‌ترین بخش برای کار در بریتانیا هستند:

 

نوع سرویسShare
مدیریت عمومی، آموزش، بهداشت30%
خرده فروشی، هتل ها و رستوران ها19%
امور مالی و تجارت17%
حمل و نقل و ارتباطات9%
سایر خدمات6%

 

این مشاغل بخش خدمات در طول زمان رشد کرده اند، جایی که بیشترین رشد از آن زمان در مدیریت دولتی، آموزش و بهداشت بوده است.

 

سایر زمینه های مشترک برای کار عبارتند از:

ساخت

ساخت و ساز

کشاورزی و انرژی

 

علاوه بر این، برترین صنایع رایج برای کار در بریتانیا عبارتند از:

حسابداری، بانکداری و مالی

آموزش

مهندسی

مراقبت های بهداشتی

بازار یابی

استخدام و منابع انسانی

 

سایر بخش‌های مهم شامل فلزات، مواد شیمیایی، هوافضا، کشتی‌سازی، وسایل نقلیه موتوری، فرآوری مواد غذایی، منسوجات و پوشاک، طراحی، هنر و تجهیزات الکترونیک و ارتباطات است.

 

بر حسب درصد، 11.4 درصد از کل افراد را مدیران و مقامات ارشد، 10.2 درصد در تجارت، 7.3 درصد در بخش فروش و خدمات مشتریان شاغل هستند. بیشترین سهم در میان تمام مشاغل مربوط به کارگران ماهر است – 21.4٪.

ایالات متحده در مقابل بریتانیا: بهترین کشور برای زندگی

 

با این وجود، در این مقاله رایج‌ترین موقعیت‌های شغلی را در بین کارگران حرفه‌ای و معمولی با بیشترین تعداد شاغل در حال حاضر ارائه می‌کنیم.

 

 1. مدیر پروژه

به عنوان یک مدیر پروژه، شما اساساً مسئول اجرای (و گاهی اوقات جمع آوری) یک تیم به منظور تکمیل یک پروژه با موفقیت هستید. مدیر پروژه مسئول اطمینان از انجام کار بر اساس بودجه، به موقع و مطابق با مشخصات مناسب که توسط برنامه ریزان تعیین شده است، است.

 

یک مدیر پروژه معمولاً برای انجام صحیح وظایف شغلی به مهارت های ارتباطی و سازمانی حرفه ای نیاز دارد. مدیران پروژه نیز اغلب به عنوان سخنگوی پروژه عمل می کنند. راه خاصی برای تبدیل شدن به یک مدیر پروژه وجود ندارد.

 

سابقه ثابت رهبری سازمانی و بسیاری از مهارت‌های حین کار می‌تواند در استخدام شغل مدیر پروژه مفید باشد. داشتن دانش IT، کسب و کار و ارتباطات همه مهارت های ارزشمندی هستند. موقعیت‌های مدیریت پروژه بسیاری برای کسانی که هنوز در حال کسب تجربه هستند وجود دارد.

 

میانگین حقوق پایه: 42000 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 10000

 

 1. تحلیلگر کسب و کار

با ادامه گسترش بازار بریتانیا و آشکار شدن نیازهای تجاری جدید، به تحلیلگران تجاری بیشتر و بیشتر نیاز است. یک تحلیلگر کسب و کار وظیفه جمع آوری و درک داده ها و سپس انجام پیش بینی ها یا توصیه ها را بر عهده دارد.

 

یک تحلیلگر کسب و کار می تواند مسئول یافتن راه هایی برای سودآوری بیشتر یا حتی فرصت های تجاری کاملاً جدید باشد. برخی از تحلیلگران تجاری پروژه ها و تحقیقات بزرگ را رهبری می کنند و ممکن است مسئول ارتباط با سهامداران مهم باشند.

 

این موقعیت اغلب در بریتانیا مبتنی بر تجربه است و به میانگین حداقل تجربه دو تا چهار سال در این زمینه نیاز دارد. راه های زیادی برای پیشرفت وجود دارد، مانند شروع به عنوان یک تحلیلگر تجاری. دانش تجارت، اعداد و ارتباطات مورد نیاز است.

 

میانگین حقوق پایه: 42768 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 6000

 

 1. مهندس نرم افزار

مهندسان نرم افزار در بریتانیا و در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. کار اصلی یک مهندس نرم افزار ایجاد، نگهداری و تعمیر نرم افزار کامپیوتری است. این شامل نوشتن کد و برنامه هایی است که می توانند وظایف مورد نیاز مشاغل را انجام دهند.

 

مهندسان نرم افزار باید در نوشتن کدهای کامپیوتری مهارت بالایی داشته باشند. دانش برنامه هایی مانند جاوا و سی پلاس پلاس همگی مورد نیاز هستند. مهندسان نرم افزار برای انجام همه انواع نقش ها مورد نیاز هستند، اما توانایی های قوی IT، نرم افزار و کدنویسی بسیار مهم هستند.

 

میانگین حقوق پایه: 44851 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 22000

 

 1. دانشمند داده

نقش اصلی یک دانشمند داده در بریتانیا جمع آوری داده های مهم و سپس جمع آوری، تفسیر و استفاده از آن داده ها برای برآوردن نیازهای تجاری است. یک دانشمند داده باید علاقه و دانش کاری قوی در زمینه ریاضیات و اقتصاد داشته باشد.

 

بسیاری از دانشمندان داده در بریتانیا دارای مدرک یا پیشینه در آمار، اقتصاد، ریاضیات یا حتی علوم کامپیوتر هستند. یک دانشمند داده می تواند بسیاری از نیازهای مختلف را برای یک شرکت برآورده کند، اما تقریباً همیشه به شدت به تهیه، درک و استفاده از داده ها متکی است.

 

میانگین حقوق پایه: 46953 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 2000

 

 1. طراح گرافیک

 

موقعیت های طراح گرافیک در بریتانیا نقش بسیار خوبی برای جستجوی افراد ماهر و خلاق ساکن در بریتانیا است. این شغل پرطرفدار اغلب به شدت به طراحی و زیبایی شناسی تکیه می کند تا بتواند نقطه نظرات یک کسب و کار را منتقل کند.

 

طراحان گرافیک در بریتانیا به شدت برای بازاریابی، تبلیغات و طراحی وب استفاده می شوند. دانش کاری نرم افزار طراحی و نرم افزار ساخت وب سایت راه خوبی برای برجسته شدن در میان سایر متقاضیان است، اما مدرک خاصی لازم نیست.

 

میانگین حقوق پایه: 27771 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 1000

 

 1. مهندس مکانیک

مهندسان مکانیک در انگلستان تقریباً همیشه با ماشین آلات کار می کنند. یک مهندس مکانیک اغلب مسئول طراحی و ایجاد فناوری ماشین آلات جدید برای شرکت ها است. یک مهندس مکانیک نیز می تواند مسئول نگهداری یا بهبود این ماشین ها باشد.

 

طیف گسترده ای از فرصت های شغلی احتمالی وجود دارد که زیر چتر مهندس مکانیک قرار می گیرند. برخی شامل ایجاد ماشین‌های روباتیک هستند، در حالی که بسیاری از مشاغل دیگر مهندس مکانیک در بریتانیا شامل تحقیق و توسعه فناوری جدید است.

 

معمولاً برای استخدام به عنوان مهندس مکانیک، به مدرک لیسانس و احتمالاً کارشناسی ارشد در مهندسی مکانیک یا رشته بسیار مشابه نیاز دارید.

 

میانگین حقوق پایه: 35491 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 5000

 1. حسابدار

انواع مختلفی از حسابداران در انگلستان وجود دارد، و بنابراین راه های زیادی برای تبدیل شدن به یک حسابدار واجد شرایط در انگلستان نیز وجود دارد. معمولاً حداقل سطح مورد انتظار از یک حسابدار مدرک AAT است.

 

برای تبدیل شدن به یک حسابدار رسمی، باید مدارک دیگری مانند ACCA، CIMA یا ACA را کسب کنید. این الزامات بر اساس کار حسابداری دقیقی که به دنبال انجام آن هستید متفاوت خواهد بود.

 

در حالی که برای کسب این مدارک نیازی به مدرک خاصی در حسابداری ندارید، این یک مسیر محبوب در بریتانیا برای دریافت مدرک حسابداری یا رشته مشابه است.

 

میانگین حقوق پایه: 37956 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 13000

 

 1. توسعه دهنده نرم افزار

مشاغل در توسعه نرم افزار همچنان در حال رشد در محبوبیت در بریتانیا است. به عنوان بخشی از یک تیم توسعه نرم افزار، توسعه دهنده نرم افزار اغلب مسئول نوآوری است. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باید برنامه‌ها و نرم‌افزارهای جدیدی را به منظور متناسب با نیازهای شرکت خود ایجاد کنند.

 

برای اینکه یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باشید، باید از فناوری بسیار آگاه باشید، زیرا بیشتر موقعیت‌ها در دنیای فناوری یافت می‌شوند. شما با کدنویس ها و سایر توسعه دهندگان کار خواهید کرد، بنابراین دانش قوی از کد نویسی نیاز می شود. توجه به نوآوری و درک نیازهای مشتری نیز برای موفقیت بسیار مهم است.

 

میانگین حقوق پایه: 39943 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 22000

 

 1. تحلیلگر داده

در حالی که یک دانشمند داده داده ها را ایجاد می کند، یک تحلیلگر داده در بریتانیا به تحقیق و استفاده از داده ها می پردازد. تحلیلگران داده در بسیاری از زمینه ها، از علم گرفته تا تجارت و فناوری، مورد نیاز هستند. نقش کلیدی یک تحلیلگر داده در بریتانیا تحقیق و درک داده های یک شرکت است.

 

بسیاری از تحلیلگران داده دارای مدرک تحصیلات تکمیلی در علوم داده هستند، به خصوص که این رشته محبوب تر می شود. با این حال، هیچ مدرک تحصیلی خاصی برای این شغل وجود ندارد. همچنین کاملاً ممکن است که مدرک تحصیلی متفاوتی کسب کنید و از طریق مهارت‌های شغلی و موقعیت‌های شغلی پیشرفت کنید.

 

میانگین حقوق پایه: 32899 پوند

فرصت های شغلی در Glassdoor:  حدود 8000

 

 1. راننده تحویل

در دنیای پس از همه‌گیری، پرداخت و خرید غیر حضوری به شدت افزایش یافته است. حتی با رفع بسیاری از محدودیت‌ها، بسیاری از شهروندان در بریتانیا همچنان از خدمات آنلاین برای خرید همه چیز، از اثاثیه منزل گرفته تا خواربار و حتی غذاهای فانتزی استفاده می‌کنند.

 

درایورهای تحویل از هر نوع تقاضای بیشتری از همیشه دارند. این موقعیت ها از رانندگان کامیون های حمل و نقل تا رانندگان حمل و نقل دوچرخه فست فود متغیر است. این موقعیت فقط به مهارت های لازم برای استفاده از هر نوع حمل و نقلی که برای ارائه استفاده می کنید نیاز دارد.

 

میانگین حقوق پایه: 23475 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 6000

 

 1. دستیار اجرایی

موقعیت های دستیار اجرایی نه تنها در بریتانیا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، بلکه بسیاری از آنها به اندازه کافی به پست های از راه دور تبدیل شده اند. برای تبدیل شدن به یک دستیار اجرایی، نیازی به مدرک شبکه ای ندارید، اما بیشتر و بیشتر تمایل به داشتن مدرک لیسانس دارید.

 

از آنجایی که بسیاری از نقش‌های دستیار اجرایی از راه دور می‌روند، فرصت و علاقه بیشتری وجود دارد. برای تبدیل شدن به یک دستیار اجرایی، می توان از یک موقعیت دستیار سطح پایین تر شروع کرد.

 

درک مدیریت پروژه، تمام نقش های اداری، و هر برنامه کامپیوتری مورد نیاز برای سازماندهی و برقراری ارتباط با مافوق خود – همه در هنگام پیگیری نقشی در این زمینه مفید هستند.

 

میانگین حقوق پایه: 37883 پوند

موقعیت های باز در Glassdoor:  حدود 1000

 

کمبود مهارت در بریتانیا

اکثر مشاغل رایج شانس شما را برای استخدام در بریتانیا در نظر نمی گیرند. در واقع، به‌دلیل رقابت بیشتر و تعداد فارغ‌التحصیلان بیشتر، گرفتن شغل در یک بخش پرطرفدار می‌تواند به عنوان یک خارجی چالش برانگیز باشد.

 

مشاغل با کمبود مهارت معمولاً با کمبود قابل توجه متقاضی روبرو هستند. بنابراین، مهاجران و استعدادهای خارجی معمولاً شانس موفقیت زیادی در استخدام در انگلستان دارند.

 

در اینجا برخی از صنایع مورد تقاضا بریتانیا با کمبود نیروی کار آورده شده است:

صنعتعنوان شغلی
خدمات تجاری تحلیلگران، محققان بازار، افسران منابع انسانی
ساخت و سازنقشه برداران ساخت و ساز، برنامه ریزان، و مدیران پروژه
آموزشآموزش و پرورش معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه (به ویژه معلمان ریاضی)
مهندسیمهندسی برق، مکانیک، و مهندسی شیمی، مهندسین عمران و مهندسین محصول و فرآیند
مراقبت های بهداشتیپرستاران مراقبت های بهداشتی، رادیوگرافی های پزشکی و متخصصان اطفال
ITتحلیلگران امنیت سایبری فناوری اطلاعات، بازاریابان سئو، توسعه دهندگان نرم افزار و مهندسین سیستم
مراقبت اجتماعیمشاوران مراقبت اجتماعی، مددکاران اجتماعی

 

رایج ترین شغل در لندن چیست؟

لیست بالا محبوب ترین مشاغل را در کل بریتانیا نشان می دهد. شاید تعجب کنید که آیا رایج ترین مشاغل در لندن، بزرگترین شهر بریتانیا، متفاوت است یا خیر. در حالی که بدون شک طیف وسیع تری از مشاغل معمولی را در لندن خواهید دید، مدیران پروژه همچنان رایج ترین شغل در پایتخت بریتانیا هستند.

 

مدیران پروژه در اکثر انواع شرکت ها در لندن مورد نیاز هستند، به همین دلیل است که آنها بسیار محبوب هستند. تحلیلگران کسب و کار همچنین در تمام هیئت های شغلی در لندن رتبه برتر را دارند، همانطور که در کل بریتانیا هستند.

 

متوسط دستمزد پایه برای یک مدیر پروژه در لندن 49109 پوند است در مقابل 42000 پوند در کل بریتانیا. دلایل این امر نیاز به مدیران پروژه در لندن و هزینه بسیار بالاتر زندگی در لندن در مقایسه با سایر نقاط انگلستان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top