کانادا مشاغل مورد نیاز اکسپرس اینتری را از سال 2023 هدف قرار می دهد

کانادا مشاغل مورد نیاز را در اکسپرس اینتری را از سال 2023 هدف قرار می دهد

از سال 2023، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از مسئولین جدید برای برگزاری قرعه کشی های اکسپرس انتری استفاده خواهد کرد که داوطلبان را بر اساس ویژگی های خاص به جای امتیاز کلی CRS دعوت می کند. بر این اساس کانادا مشاغل مورد نیاز اکسپرس اینتری را از سال 2023 هدف قرار می دهد.

 

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2023
چه مقدار پول برای اثبات تمکن مالی در اکسپرس انتری نیاز دارم؟

تغییرات مورد انتظار در اکسپرس انتری توسط لایحه C-19 امکان پذیر شد که در 23 ژوئن موافقت سلطنتی را دریافت کرد، و در هر دو مجلس پارلمان تصویب شد. بر اساس این لایحه، وزیر مهاجرت این اختیار را دارد که از کاندیداهایی با هر مهارت یا توانایی ها و مشاغل مورد نیاز اکسپرس اینتری دعوت کند.

 

وزیر مهاجرت شان فریزر در مصاحبه ای در ژوئن گذشته به CIC News گفت که تغییرات در اکسپرس انتری به کانادا کمک می کند تا مهاجرانی را انتخاب کند که از قبل برای موفقیت اقتصادی آماده شده اند.

 

وزیر گفت: اگرچه اکسپرس انتری در حال حاضر به کانادا مزیت رقابتی می دهد، اما فضایی برای بهبود وجود دارد.

 

«در حال حاضر جایی که [سیستم اکسپرس انتری] می تواند بهبود یابد، اگر چالش های خاصی وجود دارد که اقتصاد شما با آن مواجه است، ممکن است در دراز مدت با آن مواجه شود. فریزر گفت: ما توانایی تنظیم دعوت نامه ها برای درخواست سیستم اکسپرس انتری را نداریم تا آن مهارت ها یا صلاحیت های مورد تقاضا را برآورده کنیم.

 

IRCC می‌گوید که این لایحه به کانادا اجازه می‌دهد تا از کاندیداهای اکسپرس انتری بر مبنای جدیدی دعوت کند، هدفی که از یک هدف اقتصادی مشخص شده توسط وزیر حمایت می‌کند.

مشاغل مورد نیاز اکسپرس اینتری

چه کسی دعوت خواهد شد؟
تا به امروز هیچ تاییدیه ای وجود ندارد که نامزدها در قرعه کشی های هدفمند دعوت نامه های درخواست (ITA) را دریافت کنند. وزیر گفت که با استان ها، شوراهای تجاری و سایر ذینفعان مشورت خواهد کرد تا به بهترین نحو ارزیابی کند که کدام نامزدها را هدف قرار دهد.

 

اختیارات جدید وزیر به این معنی است که اکنون می توان از کاندیداهای اکسپرس انتری بر اساس مهمترین نیازهای اقتصادی و کمبود فوری نیروی کار دعوت کرد.

 

به عنوان مثال، مراقبت های بهداشتی به عنوان یکی از مهم ترین مقوله های شغلی دیده می شود. در ماه اکتبر، نرخ مشاغل خالی در این بخش به 6 درصد رسید. دولت اقداماتی را برای پر کردن مشاغل در این بخش انجام داده است، مانند حذف برخی از موانع برای پزشکان آموزش دیده بین المللی که در حال حاضر در کانادا هستند و برنامه شناسایی اعتبار خارجی که اخیراً اعلام شده است. با این حال، این احتمال وجود دارد که قرعه کشی های اکسپرس انتری در آینده فقط کاندیداهایی را هدف قرار دهند که پیشینه ای در حرفه های مراقبت های بهداشتی دارند تا موقعیت های خالی را با سرعت بیشتری پر کنند.

 

چرا سیستم تغییر می کند؟
کانادا در حال حاضر به دلیل پیری جمعیت و نرخ پایین زاد و ولد با کمبود نیروی کار مواجه است. پیش بینی می شود که نه میلیون کانادایی تا سال 2030 به سن بازنشستگی 65 سالگی برسند و کانادایی های جوان تری برای پر کردن موقعیت های خود به اندازه کافی وجود ندارد، که منجر به تعداد زیادی از مشاغل خالی می شود که پر کردن آنها دشوار خواهد بود. کانادا برای حفظ نیروی کار خود و قوی نگه داشتن اقتصاد به مهاجرت متکی است.

 

برای کمک به حفظ و رشد نیروی کار، برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 پذیرش حداکثر 500000 مقیم دائم جدید در سال تا سال 2025 را هدف قرار داده است. از این تعداد، بیش از 110000 نفر از طریق برنامه های اکسپرس انتری پذیرش خواهند شد.

 

اکسپرس اینتری چگونه کار می کند؟
سیستم مدیریت برنامه اکسپرس اینتری تلاش می کند تا پردازش را برای کارگران ماهر که تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی درخواست می کنند، ساده کند. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC).

 

از زمانی که سیستم مدیریت برنامه اکسپرس انتری در ژانویه 2015 به اجرا درآمد، نامزدها برای دریافت ITA منحصراً بر اساس امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) انتخاب شده اند.

 

بر اساس CRS، نامزدها بر اساس چندین فاکتور مانند تجربه کاری، تحصیلات یا توانایی زبان و سایر عوامل سرمایه انسانی مانند سن آنها یا اینکه آیا خانواده ای دارند که قبلاً در کانادا زندگی می کنند، ارزیابی می شوند. به هر فاکتور امتیاز داده می شود و نامزدهایی که بیشترین امتیاز کلی را دارند بالاترین امتیاز CRS را دارند و بنابراین احتمال بیشتری دارد که در قرعه کشی اکسپرس اینتری ITA دریافت کنند.

 

با قرعه‌کشی‌های هدفمند، IRCC همچنان از کاندیداها می‌خواهد که معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه اکسپرس اینتری را داشته باشند. با این حال، نمره CRS یک نامزد عامل تعیین کننده در دریافت ITA نخواهد بود. قرعه‌کشی‌ها می‌توانند برای کاندیداهایی که تجربه کاری، تحصیلات یا توانایی‌های زبانی خاصی دارند، تنظیم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top