سوالات مصاحبه سفارت ویزای تحصیلی ایتالیا

مصاحبه سفارت ویزای تحصیلی ایتالیا

مصاحبه سفارت ویزای تحصیلی ایتالیا: ایتالیا کشوری از نظر فرهنگی غنی است که مکان‌های زیادی برای گشت و گذار و کاوش دارد. دانشجویان بین المللی زیادی وجود دارند که ترجیح می دهند در ایتالیا تحصیل کنند زیرا این کشور دارای دانشگاه های درجه یک مختلف است. همچنین دانشگاه های ایتالیا تحصیلی با کیفیت با شهریه کم و هزینه زندگی بسیار پایین را برای شما فراهم می کنند.

 

دلایل رد ویزا و رفع ریجکتی ویزای دانشجویی ایتالیا
سفارت ایتالیا در تهران- 6 مرحله برای درخواست ویزای شینگن

 

دانشجویانی که می خواهند تحصیلات عالی خود را در ایتالیا دنبال کنند، باید برای ویزا اقدام کنند. برای دریافت ویزا ابتدا باید برای مصاحبه سفارت ویزای تحصیلی ایتالیا در سفارت حاضر شوید.

 

در اینجا چند سوال است که به طور کلی در مصاحبه پرسیده می شود:

 

چرا این دانشگاه را انتخاب کردید؟

در این سوال باید دلیل انتخاب دانشگاه خاص را توجیه کنید و از سفر تحقیقاتی خود بگویید. همچنین سعی کنید 2 تا 3 دانشگاه را با هم مقایسه کنید و نکات مثبت دانشگاهی را که انتخاب کرده اید ذکر کنید.

 

چرا ایتالیا را برای تحصیلات عالی خود انتخاب می کنید؟

اولین چیزی که در پاسخ به این سوال به ذهن دانشجویان می‌رسد، آموزش رایگان است، اما دانشجویان از بیان این دلیل خودداری کنند. بلکه باید نکات مثبت دیگری را ذکر کنید، مانند این که ایتالیا کشوری بسیار متنوع است، در آنجا فرصتی خواهید داشت که از طریق آن می توانید یک زبان اضافی را یاد بگیرید. علاوه بر این، می‌توانید به این نکته نیز اشاره کنید که زیرساخت‌های دانشگاه‌های ایتالیا تاریخی و مستقر است که حدود 700 تا 800 سال پیش ساخته شده است. و بسیاری از نکات دیگر که می توانید ذکر کنید، به جز برنامه های بورسیه به دلیل که ذکر برنامه های بورسیه ممکن است احتمال رد ویزای شما را افزایش دهد.

 

 چرا این رشته را انتخاب می کنید؟

در این سوال، شما باید در مورد ارتباط این دوره با مطالعات قبلی خود پاسخ دهید. گاهی اوقات، دانشجویان یک دوره متفاوت را نسبت به دوره قبلی خود انتخاب می کنند. در این صورت، لازم نیست وحشت کنید و دلیلی که شما را ترغیب به انتخاب رشته ای که می خواهید دنبال کنید به جای دوره قبلی، پاسخ خواهید داد. دلایل انگیزه را می توانید ذکر کنید مانند اینکه آیا کار یا کارآموزی در آن رشته انجام داده اید یا انگیزه خانوادگی و … مثلا قبلاً در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می کردید اما اکنون به دلیل انتخاب رشته بازرگانی انتخاب شده اید. انگیزه خانواده با این فکر که بعد از دوره های کسب و کار می توانید درک درستی از کسب و کار داشته باشید و بعد از مطالعه بتوانید کسب و کار خانوادگی را راه اندازی/رشد دهید، پس می توانید به این دلیل اشاره کنید. و اگر دوره مرتبط با دوره قبلی خود را دنبال می کنید، باید دلیلی را نیز ارائه دهید که بر اساس آن انگیزه شما را برای انتخاب همان دوره ایجاد کرده است.

 

در مورد دامنه آینده این دوره چطور؟

در این نوع سوال، شما باید در مورد برنامه های آینده بعدی پس از اتمام دوره و اینکه چگونه دوره به شما در برنامه های آینده شما کمک می کند، اشاره کنید.

 

برنامه های آینده شما چیست؟

در این، شما باید پاسخ دهید که پس از اتمام این دوره، چه شغلی را انتخاب خواهید کرد. اشتباه رایج دانشجویان در پاسخ به این سوال این است که فرصت های شغلی را که می خواهند در ایتالیا دنبال کنند ذکر می کنند. دانشجویان باید از دادن پاسخ‌هایی که نشان می‌دهد قصد دارند در ایتالیا مستقر شوند اجتناب کنند. بلکه باید به صراحت ذکر کنید که پس از اتمام دوره به کشور خود بازمی‌گردید و فرصت‌های بیشتری را در کشور خود جستجو می‌کنید. زیرا هیچ کشوری دوست ندارد که دانشجویان برای تحصیل به کشور خود بیایند و سپس در آنجا ساکن شوند.

 

 کجا در ایتالیا اقامت خواهید کرد؟

دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل به ایتالیا بروند، قبل از تکمیل ویزا، محل اقامت خود را رزرو کرده و ضمن پاسخ به این سوال، آدرس را نیز ذکر کنند.

هنگام جستجوی محل اقامت، سعی کنید اقامتگاهی را که نزدیک به دانشگاه در شعاع 6 کیلو متری است رزرو کنید.

 

اسپانسر شما کیست و چه مقدار بودجه برای سرمایه شما تامین خواهد کرد؟

در اینجا باید جزئیات اسپانسر خود را ذکر کنید. در ایتالیا عمدتاً فکر می کنند که والدین شما می توانند اسپانسر شما باشند. در بدترین حالت، اگر والدین به هر دلیلی نتوانند اسپانسر شوند، شما باید دلیلی برای معرفی آن اسپانسر ارائه دهید و دلیل آن را توجیه کنید. همچنین، باید دلیل عدم توانایی والدینتان را برای حمایت از تحصیل شما ذکر کنید و مدرکی مبنی بر آن را همراه با درخواست ویزای خود ارائه دهید.

 

درباره وجوهی که در این سوال پرسیده می شود، کل بودجه مورد نیاز شما است. اگر به طور خاص، هزینه تحصیل پرسیده شود، باید فقط در مورد شهریه ذکر کنید. همچنین قبل از مهاجرت به ایتالیا اسپانسر شما مبلغ هزینه های زندگی (که 6000 یورو است) و هر هزینه دیگری را به حساب شما واریز می کند. بنابراین، ضمن پاسخ به این سوال، به تمام این جزئیات نیز اشاره خواهید کرد.

 

تاریخ شروع دوره چه زمانی است؟

برای این سوال، باید تاریخ شروع دوره را به خاطر بسپارید و در حین پاسخ دادن، تاریخ آن را ذکر کنید. اکثر دوره ها در دانشگاه ها از هفته آخر شهریور یا هفته اول مهر شروع می شود.

 

در حین پیش ثبت نام در دانشگاه، پیام خوش آمدگویی از سایت دانشگاه دریافت می کنید، در آنجا تاریخ شروع دوره شما ذکر می شود. و اگر در آنجا ذکر نشده است، باید به دانشگاه ایمیل بزنید و تاریخ شروع دوره را قبل از پر کردن ویزا بخواهید.

 

هزینه کل تحصیل شما چقدر خواهد بود؟

در این سوال، شما باید در مورد شهریه ها بگویید که بسته به رشته و دانشگاه شما ممکن است از 300 یورو تا 6000 یورو متغیر باشد. در این باید هزینه های واقعی را ذکر کنید نه هزینه هایی که باید پس از بورسیه واریز کنید.

 

هنگام مصاحبه اطمینان حاصل کنید که نباید در مورد بورسیه ها صحبت کنید. در واقع، اگر مصاحبه کننده ویزا خودش درخواست آن را دارد، باید رد کنید که برای بورسیه درخواست می کنید و ذکر کنید که برای هیچ نوع بورسیه ای درخواست نمی کنید زیرا اسپانسر شما به اندازه کافی توانایی تحمل هزینه ها را دارد.

 

وقت فوری و عادی ویزای توریستی سفارت ایتالیا

 

اینها چند سوال اساسی هستند که باید قبل از رفتن به مصاحبه ویزا برای تحصیل در ایتالیا آماده کنید. اگر به غیر از این سؤالات سؤال دیگری پرسیده شود، می توانید به سؤالات مرتبط با این سؤالات نیز پاسخ دهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل و پذیرش در دانشگاه های ایتالیا، می توانید از مشاوران متخصص ویزاشی راهنمایی بگیرید. یا برای هرگونه سؤال، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top