مقررات جدید خرید خانه در کانادا برای خارجی ها

مقررات خرید خانه در کانادا

مقررات خرید خانه در کانادا: قانون ممنوعیت خرید ملک مسکونی در کانادا توسط افراد غیرکانادایی در ژوئن 2022 در پارلمان تصویب شد و از اول ژانویه سال جاری اجرایی شد.

 

12 شغل پرتقاضا در کانادا برای 2023-2024
بهترین شهرها برای زندگی و کار در کانادا سال 2023

 

به طور کلی، مقررات جدید خرید ملک مسکونی توسط هر سرمایه گذار خارجی را که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیست، ممنوع می کند. این مقررات دو سال طول می کشد و سپس به طور خودکار لغو می شود. سرمایه گذاری در کانادا

 

این قانون به طور خاص شرکت های تجاری خارجی و افرادی را که شهروند کانادا یا مقیم دائم نیستند، از دستیابی به املاک غیرتفریحی و مسکونی در کانادا منع می کند.

 

املاک مسکونی شامل خانه های مستقل یا ساختمان های مشابه، خانه های نیمه مستقل، واحدهای ردیفی، واحدهای مسکونی مسکونی و سایر اماکن مشابه است.

 

دولت قانون بودجه 2022 را به عنوان بخشی از استراتژی کانادا برای کاهش هزینه مسکن معرفی کرد که در سال های اخیر افزایش یافته است.

 

داده های انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) میانگین قیمت یک خانه را در فوریه 2022 به 816720 دلار نشان می دهد. از آن زمان تا نوامبر 2022 به 632,802 دلار کاهش یافته است. با این وجود، این قیمت بالا محسوب می شود که مالکیت خانه را برای بسیاری غیر قابل بحث می کند زیرا میانگین درآمد کانادایی 58,800 دلار در سال 2021 بود.

 

دولت از سرمایه گذاران خارجی که در کانادا خانه می خرند، در حالی که هرگز در آن زندگی نمی کنند، به عنوان نیروی محرکه افزایش قیمت خانه های مسکونی یاد کرده است.

 

موارد استثنا چیست؟

قانون جدید ممنوعیت کل خرید ملک توسط سرمایه گذاران خارجی نیست. آنها همچنان مجاز به خرید املاک تفریحی مانند کلبه و خانه های تعطیلات هستند. املاکی که بیش از سه واحد مجزا دارند نیز معاف هستند.

 

علاوه بر این، این قانون شامل خانه هایی که خارج از کلانشهرهای هستند (شهرهایی با جمعیت بیش از 100000 نفر) نمی شود.

 

همچنین استثناهایی برای افراد غیرکانادایی وجود دارد که با یک همسر کانادایی یا شریک عرفی که بعداً در شرایط انتقالی قرار می گیرند، مانند طلاق، یا هر غیرکانادایی که پس از مرگ خانه ای را به ارث می برد، خانه خریداری می کنند.

 

آیا دارندگان اقامت موقت می توانند خانه ای در کانادا بخرند؟

این قانون برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائمی اعمال نمی شود. ساکنان موقت، کسانی که دارای مجوز تحصیل یا کار معتبر هستند، همچنان واجد شرایط خرید خانه در کانادا هستند. با این حال، شرایط متعددی برای ساکنان موقت وجود دارد، زیرا دولت برای اقامت دائم و استقرار نیاز به مدرکی دال بر قصد دارد.

 

به عنوان مثال، شخصی که در یک برنامه تحصیلی مجاز در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا ثبت نام کرده است، باید حداقل یکی از معیارهای زیر را داشته باشد:

آنها تمام اظهارنامه های مالیات بر درآمد مورد نیاز را تحت قانون مالیات بر درآمد برای هر یک از پنج سال مالیاتی قبل از سالی که خرید انجام شده است، ارائه کنند.
آنها حداقل به مدت 244 روز در هر یک از پنج سال تقویمی قبل از سالی که خرید انجام شده است، بطور فیزیکی در کانادا حضور داشته باشند.
قیمت خرید ملک مسکونی از 500000 دلار تجاوز نکند و آنها بیش از یک ملک مسکونی خریداری نکرده اند

این بدان معناست که هر کسی در کانادا که دارای مجوز تحصیل است و می‌خواهد خانه بخرد باید بتواند قبل از خرید، هر سال به مدت 244 روز در این کشور در پنج سال گذشته ثابت کند. آنها همچنین به مدرکی مبنی بر ارائه اظهارنامه مالیاتی در کانادا برای همان دوره نیاز دارند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که حداکثر قیمت خرید 500000 دلاری برای یک خانه احتمالاً برای خرید خانه در انتاریو یا بریتیش کلمبیا که میانگین قیمت خانه هنوز از 800000 دلار فراتر رفته و بحران مسکن حادتر است کافی نیست.

 

افرادی که با مجوز کار معتبر در کانادا هستند نیز دارای شرایطی هستند که باید آنها را داشته باشند مانند:

آنها در کانادا حداقل برای مدت سه سال در چهار سال قبل از سالی که خرید انجام شده است، کار کرده اند، در صورتی که کار تمام وقت است که در بخش 73(1) مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگان تعریف شده است.آنها تمام اظهارنامه های مالیات بر درآمد مورد نیاز را طبق قانون مالیات بر درآمد برای حداقل سه سال از چهار سال مالیاتی قبل از سالی که خرید انجام شده است، تسلیم کردند.
آنها بیش از یک ملک مسکونی خریداری نکرده اند.

در این مثال، زمان سپری شده در کانادا کمتر از افرادی است که در حال تحصیل هستند، اما دارندگان مجوز کار باید حداقل سه سال کار تمام وقت و اظهارنامه مالیاتی را در چهار سال گذشته نشان دهند.

این قانون همچنین می‌گوید افراد غیرکانادایی مسئولیت دارند واجد شرایط بودن خود را به مشاور املاک کانادا نشان دهند. ساکنان موقت مسئول تمام هزینه های مربوط به اخذ مدرک صلاحیت مانند بازیابی اسناد مربوط به مجوزهای کار و اعلامیه های ارزیابی هستند. آنها همچنین ممکن است برای اثبات حضور فیزیکی در کانادا به اسنادی مانند قرارداد اجاره، قبوض آب و برق یا سوابق ورود و خروج به کانادا نیاز داشته باشند.

 

مجازات ها چیست؟

سرمایه گذار خارجی که راهی برای خرید یک ملک مسکونی ممنوعه در کانادا پیدا کند، یا هرکسی که آگاهانه به آنها کمک کند، مرتکب تخلف شده و مشمول جریمه ای تا سقف 10000 دلار خواهد بود. ضمناً دادگاه عالی استانی که ملک در آن واقع است می تواند حکم به فروش ملک بدهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top