مهاجرت به آمریکا- راهنمای 2022-2023

بابت تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده تبریک می گویم!

قبل از اینکه سفر و مهاجرت خود را شروع کنید، باید بدانید که این فرآیند شامل چه مواردی می شود. برای مهاجرت دائمی به ایالات متحده باید شرایط خاصی را رعایت کنید، هزینه های دولتی را پرداخت کنید و درخواست شما توسط دولت ایالات متحده تایید شود. این می تواند پیچیده و پرهزینه باشد، بنابراین مهم است که بدانید چه مراحلی در پیش دارید.

 

در این راهنمای گام به گام، کل فرآیند مهاجرت به ایالات متحده را با شما آشنا خواهیم کرد و به سوالاتی از جمله:

♦  آیا به ویزای «مهاجرتی» یا «غیر مهاجرتی» نیاز دارید؟

♦  چه نوع ویزای مهاجرتی وجود دارد؟

♦  شرایط مهاجرت چیست؟

♦  چگونه برای گرین کارت اقدام می کنید؟

♦  هزینه ویزای مهاجرت چقدر است؟

♦  روند مهاجرت چگونه انجام می شود؟

♦  گرفتن گرین کارت چقدر طول می کشد؟

♦  بعد از مهاجرت چه اتفاقی می افتد؟

♦  چگونه می توانید از مشکلات و دام های رایج جلوگیری کنید؟

 

مهاجرت ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما visashi اینجاست تا به شما کمک کند. با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

برای مهاجرت به ایالات متحده، باید نوع گرین کارت را که واجد شرایط دریافت آن هستید، مشخص کنید. شما احتمالا فقط در صورتی قادر به مهاجرت خواهید بود که واجد شرایط یکی از موارد زیر باشید:

 

♦  گرین کارت خانواده محور

♦  گرین کارت مبتنی بر اشتغال

♦  گرین کارت های بشردوستانه

♦  گرین کارت های لاتاری

♦  گرین کارت با اقامت طولانی مدت

♦  سایر گرین کارت ها

 

ادامه مطلب بر گرین کارت مبتنی بر خانواده و اشتغال متمرکز است زیرا این گزینه‌هایی است که اکثر مهاجران از آن استفاده می‌کنند. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

 

گرین کارت خانواده محور

بیشتر گرین کارت ها برای اعضای خانواده شهروندان فعلی ایالات متحده و دارندگان گرین کارت صادر می شود. اعضای خانواده واجد شرایط شامل همسر، فرزندان، والدین و خواهر و برادر هستند، اما قوانین بسته به اینکه اسپانسر شهروند ایالات متحده باشد یا دارنده گرین کارت، و همچنین به میزان ارتباط نزدیک مهاجر با حامی مالی متفاوت است.

 

دریافت گرین کارت از طریق خانواده به این معنی است که می توانید به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنید. شما می توانید در هر ایالتی که می خواهید زندگی کنید، به مدرسه بروید و برای یک کارفرمای آمریکایی کار کنید. شما مجاز به دریافت گواهینامه رانندگی ایالات متحده، سفر به داخل و خارج از ایالات متحده برای دوره های زمانی خاص هستید و در صورت عدم تخطی از قوانین ویزای خود، پس از مدتی می توانید برای شهروندی ایالات متحده نیز اقدام کنید.

 

بسته به نوع گرین کارت های خانوادگی، ممکن است محدودیت های سالانه در تعداد ویزاهای صادر شده وجود داشته باشد. اگر ویزا دارای محدودیت سالانه یا سقف باشد، ویزاها به ترتیب زمانی پردازش می شوند. بنابراین، اگر قبل از رسیدن به سقف آن سال درخواست داده باشید، درخواست شما بررسی خواهد شد. در غیر این صورت باید صبر کنید تا سال بعد یا تا نوبت شما برسد.

 

انواع گرین کارت های خانوادگی چیست؟

گرین کارت های خانوادگی انواع مختلفی دارند و بر اساس وضعیت فردی که خانواده شماست و در ایالات متحده زندگی می کند متفاوت است. برای کسانی که خانواده آنها در ایالات متحده شهروند ایالات متحده هستند، انواع ویزاهای زیر قابل اعمال است:

♦  ویزای IR-1 برای همسر یک شهروند ایالات متحده

♦  ویزای IR-2 برای فرزندان مجرد زیر 21 سال یک شهروند ایالات متحده

♦  ویزای IR-3 برای کودکانی که در خارج از کشور توسط یک شهروند آمریکایی به فرزندی پذیرفته شده اند.

♦  ویزای IR-4 برای کودکانی که در داخل ایالات متحده توسط یک شهروند آمریکایی به فرزندی پذیرفته شوند.

♦  ویزای IR-5 به عنوان گرین کارت برای والدین شهروندان ایالات متحده که حداقل 21 سال سن دارند.

 

این ویزاها ویزای نسبی فوری نامیده می شوند و سقف سالانه ندارند. این بدان معناست که هرکسی که درخواست دهد، بدون توجه به تعداد افرادی که پیش از آن‌ها هستند، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، پردازش می‌شوند.

 

اگر خانواده ای که در ایالات متحده دارید شهروند ایالات متحده نیستند، باید مقیم دائم قانونی (LPRs) یا بستگان دورتر باشند. برای این دسته از متقاضیان، ویزای خانواده مبتنی بر زیر است که می توانند درخواست دهند:

♦  ویزای F-1- به پسران و دختران مجرد شهروندان ایالات متحده و فرزندان خردسال آنها داده می شود.

♦  ویزای F-2 به همسر و فرزندان خردسال (ویزای F-2A) یا فرزندان بزرگسال (ویزای F-2B) مقیم دائم قانونی ایالات متحده داده می شود.

♦  ویزای F-3 به فرزندان متاهل شهروندان آمریکایی داده می شود که با همسر و فرزندان خردسال خود به ایالات متحده می روند.

♦  ویزای F-4 به خواهر و برادر شهروندان آمریکایی داده می شود که با همسر و فرزندان خردسال خود به ایالات متحده می روند. برای درخواست این ویزا، شهروند ایالات متحده باید حداقل 21 سال سن داشته باشد.

♦  این ویزاها ویزای ترجیحی خانواده نامیده می شوند و محدودیت های سالانه برای تعداد قابل صدور دارند. ویزای F-1 دارای سقف سالانه 23400 ویزا، ویزای F-2 دارای 114200 ویزا، ویزای F-3 دارای 23400 ویزا و F-4 دارای 65000 ویزا در سال است. پس از رسیدن به این محدودیت ها، بقیه متقاضیان در سال های آینده مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

شرایط لازم برای گرین کارت خانوادگی چیست؟

از آنجایی که گرین کارت های خانوادگی متفاوت است و برای افراد مختلف اعمال می شود، شرایط نیز متفاوت است. شرط اصلی همه آنها این است که شخصی که در ایالات متحده است باید آدرس معتبر ایالات متحده داشته باشد و وضعیت آنها تأیید شود. این بدان معناست که آنها باید مدارک معتبری داشته باشند که ثابت کند یا شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی هستند.

 

علاوه بر این، متقاضیان باید فاقد سوابق کیفری باشند و باید ثابت کنند که دارای روابط خانوادگی با فرد در ایالات متحده هستند. اگر شخص در ایالات متحده همسر باشد، باید گواهی ازدواج معتبر ارائه دهد. اگر رابطه بین فرزندان و والدین یا خواهر و برادر باشد، باید شناسنامه معتبر ارائه دهند.

 

چگونه می توان برای گرین کارت های خانوادگی اقدام کرد؟

از آنجایی که گرین کارت های بسیار متفاوتی برای خانواده ها وجود دارد، روند درخواست نیز می تواند متفاوت باشد. با این حال، یک نمای کلی از روش را می توان در زیر یافت. اکثر برنامه های گرین کارت مبتنی بر خانواده به دو بخش تقسیم می شوند:

درخواست شهروند ایالات متحده / LPR برای خانواده خود به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS)

هنگامی که دادخواست تأیید شد، یکی از اعضای خانواده از کشور خارجی باید به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خود مراجعه کند.

این نشان می دهد که روند درخواست باید در داخل ایالات متحده آغاز شود، با درخواست شهروند ایالات متحده / LPR به مقامات. درخواست باید تایید شود، در غیر این صورت، متقاضی نمی تواند برای دریافت ویزای خود به سفارت آمریکا مراجعه کند.

 

تشکیل دادخواست

دادخواست را می توان با پر کردن فرم I-130، دادخواست برای بستگان بیگانه انجام داد. این دادخواست باید توسط شهروند ایالات متحده / LPR در تمام بخش های لازم پر شود و سپس به USCIS ارسال شود. همچنین برای رسیدگی به دادخواست هزینه ای باید پرداخت شود.

 

پس از آن این طومار از طریق وزارت امنیت داخلی رفته و ظرف چند ماه بررسی می شود. پس از اتمام رسیدگی، وضعیت به درخواست کننده اعلام خواهد شد. اگر درخواست رد شود، USCIS به شما اطلاع خواهد داد که دلایل رد چه بوده است. اگر درخواست تایید شود، سپس به مرکز ملی ویزا (NVC) می رود. سپس NVC مخاطب اصلی شما برای گرین کارت خانواده مبتنی بر خانواده خواهد بود.

 

NVC بسته ای حاوی اطلاعات و دستورالعمل ها را برای متقاضی در کشور خارجی ارسال می کند. این بسته همچنین شامل شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور است که برای شروع درخواست از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خارجی استفاده می شود.

 

درخواست ویزای IR-2

برای ویزای نسبی فوری، هیچ سقفی وجود ندارد، بنابراین زمان انتظاری برای متقاضی برای شروع فرآیند خود در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خود وجود ندارد. با این حال، برای ویزای Family Preference، فرد باید منتظر بماند تا تاریخ اولویت او مشخص شود تا درخواست خود را آغاز کند. اپلیکیشن این مراحل را دارد.

 

فرم  DS-260

فرم DS-260، درخواست الکترونیکی ویزای مهاجرت، فرمی است که همه متقاضیان ویزای مهاجرت باید ارسال کنند. با استفاده از شماره پرونده NVC که آن را به پرونده شما و دادخواست تأیید شده مرتبط می کند، می توان به برنامه دسترسی داشت. متقاضی یا کسی که به آنها کمک می کند باید تمام بخش های لازم را پر کند، که سوالات مربوط به اطلاعات، سابقه و هدف متقاضی از مهاجرت به ایالات متحده وجود دارد. هنگامی که فرم DS-260 را ارسال می کنید، یک صفحه تایید و شماره دریافت خواهید کرد که باید به مدارک پشتیبانی خود پیوست کنید.

 

معاینه کامل پزشکی و واکسیناسیون

ایالات متحده الزامات پزشکی و واکسیناسیون خاصی دارد که شهروندان و مهاجران آن باید رعایت کنند. هر کسی که می خواهد به ایالات متحده مهاجرت کند باید معاینات پزشکی و واکسن های لازم را دریافت کند. بسته NVC که متقاضی پس از تأیید دادخواست دریافت کرده است، مشخص می کند که متقاضی باید چه اقدامات پزشکی را انجام دهد و واکسن هایی را که باید دریافت کند. مدارک و معاینات باید توسط پزشک دارای مجوز که آنها را امضا می کند تکمیل شود. این اسناد به فایل پشتیبان شما پیوست می شود و سپس به NVC ارسال می کنید.

 

جمع آوری اسناد و مدارک

علاوه بر فرم درخواست، باید مدارک پشتیبانی مختلفی را نیز پیوست کنید تا NVC دلیل بهتری برای اینکه چرا باید به شما اجازه مهاجرت به ایالات متحده را بدهید. می تواند به اسناد اضافی نیاز داشته باشد:

♦  گذرنامه معتبر شما برای بیش از 6 ماه پس از ورود برنامه ریزی شده شما به ایالات متحده

♦  فرم امضا شده I-864، سوگند نامه پشتیبانی از درخواست کننده ایالات متحده

♦  صفحه تایید فرم DS-260

♦  مدارک معاینه پزشکی و واکسیناسیون

♦  دو عکس ویزای ایالات متحده برای هر فرد با توجه به شرایط عکس

♦  دادگاه و سوابق کیفری و/یا گواهی پلیس

♦  در صورت گذراندن خدمت سربازی باید سوابق سربازی خود را به همراه داشته باشید

♦  در مصاحبه شرکت کنید

 

هر متقاضی مهاجر برای ایالات متحده باید در مصاحبه ای در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می کند شرکت کند. NVC ابتدا مطمئن می شود که تمام مدارک لازم را ارسال کرده اید و سپس زمان مصاحبه را تعیین می کند. شما باید در تاریخ و زمان مقرر در مصاحبه حضور داشته باشید و به سوالاتی که مصاحبه کننده دارد پاسخ دهید.

 

بسته NVC را دریافت کنید و به ایالات متحده سفر کنید.

اگر کارت سبز مبتنی بر خانواده تأیید شود، فرد می تواند آزادانه به ایالات متحده سفر کند. ویزا روی پاسپورت آنها مهر زده می شود و سفارت بسته ای را به آنها می دهد که هنگام ورود به کشور باید به ایالات متحده بیاورند. این بسته به هیچ عنوان نباید باز شود. فقط مقامات مهاجر ایالات متحده در هر نقطه ورودی ایالات متحده اجازه دارند آن را باز کنند و تصمیم بگیرند که آیا متقاضی اجازه ورود به کشور را دارد یا خیر.

 

هزینه های پرداخت برای گرین کارت های خانوادگی چیست؟

هزینه های مختلفی وجود دارد که متقاضی و متقاضی باید در طول فرآیند درخواست برای گرین کارت خانواده بپردازند. مبالغ متفاوت است و توسط USCIS، وزارت امنیت داخلی و سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می دهید تعیین می شود. دسته های اصلی هزینه هایی که باید پرداخت شود به شرح زیر است:

 

♦  هزینه بایگانی فرم I-130

♦  هزینه پردازش فرم DS-260

♦  هزینه معاینه پزشکی و واکسیناسیون

♦  هزینه دریافت و ترجمه تمام اسناد پشتیبانی

♦  هزینه مهاجرت USCIS که باید پس از دریافت ویزا و قبل از سفر به ایالات متحده پرداخت کنید. USCIS بدون پرداخت این هزینه برای شما گرین کارت صادر نمی کند.

 

چگونه می توان یک وضعیت اقامت دائم قانونی (LPR) دریافت کرد؟

گام بعدی پس از دریافت ویزای گرین کارت مبتنی بر خانواده، تبدیل شدن به یک اقامت دائم قانونی ایالات متحده است. این معمولاً به عنوان دریافت گرین کارت شناخته می شود. برای تغییر وضعیت خود از ویزای مهاجرتی به LPR، ابتدا باید یک دادخواست تایید شده از USCIS و ویزا داشته باشید و همچنین در ایالات متحده زندگی کنید.

 

پس از آن، باید فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم یا تنظیم وضعیت به USCIS را ارسال کنید. این فرم پردازش می شود و در صورت تایید، پس از چند هفته گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

گرین کارت مبتنی بر اشتغال

بسیاری از مهاجران با استفاده از گرین کارت های مبتنی بر اشتغال به ایالات متحده می آیند که در پنج دسته مختلف بر اساس مهارت ها یا مزایای دیگری که شما برای کشور به ارمغان می آورید، صادر می شود.

 

چهار دسته اول – به نام های EB-1، EB-2، EB-3، و EB-4 – بر مهارت هایی که شما به عنوان یک کارمند به ارمغان می آورید تمرکز دارند. در برخی موارد به یک کارفرمای آمریکایی برای حمایت مالی از درخواست شما نیاز دارید. در برخی دیگر، شما باید توانایی های فوق العاده یا آموزش های تخصصی را نشان دهید. در زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این الزامات بخوانید.

 

گرین کارت EB-5 کمی متفاوت است: برای سرمایه گذارانی صادر می شود که بین 500000 تا 1 میلیون دلار برای ایجاد شغل در جوامع آمریکایی هزینه می کنند. جزئیات بسته به کشور شما متفاوت است، بنابراین اگر مسیری است که می خواهید کاوش کنید، به دنبال مشاوره حقوقی و مالی باشید.

 

گرین کارت مبتنی بر اشتغال نباید با مجوز کار (که به طور رسمی “سند مجوز استخدام” نامیده می شود) اشتباه گرفته شود.

 

EB-1

کارکنان اولویت شامل:

♦  افراد دارای توانایی فوق العاده

♦  اساتید و محققان برجسته

♦  برخی از مدیران اجرایی و مدیران شرکت های چند ملیتی هستند.

 

توانایی خارق‌العاده یک فرد در هنر، علوم، تجارت، آموزش یا ورزش باید با تحسین مستمر ملی یا بین‌المللی نشان داده شود و دستاوردهای او باید از طریق اسناد و مدارک گسترده در رشته خود به رسمیت شناخته شده باشد. او باید برای ادامه کار در حوزه توانایی خارق‌العاده خود وارد ایالات متحده شود و ورود او باید به نفع ایالات متحده باشد.

 

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک استاد یا محقق برجسته، یک شخص باید:

(1) در سطح بین المللی به عنوان ممتاز در یک حوزه علمی خاص شناخته شود.

(2) حداقل سه سال تدریس یا تحقیق در حوزه دانشگاهی داشته باشند.

(3) به دنبال ورود به ایالات متحده برای یک موقعیت شغلی در یک دانشگاه یا سایر مؤسسه های آموزش عالی برای تدریس در منطقه دانشگاهی باشد.

 

یک مدیر اجرایی یا مدیر چند ملیتی باید حداقل در یکی از سه سال قبل از درخواست خود برای طبقه بندی کارکنان اولویت دار و پذیرش در ایالات متحده به عنوان کارمند در خارج از کشور استخدام شده باشد. او باید برای استخدام به عنوان مدیر اجرایی یا مدیر همان شرکت، موسسه یا شخص حقوقی (یا یک شرکت تابعه یا وابسته به آن) وارد ایالات متحده شود که او را در خارج از کشور استخدام کرده است.

 

EB-2 حرفه ای با مدارک تحصیلی پیشرفته و افراد دارای توانایی استثنایی

این ویزاها برای مهاجران واجد شرایطی است که دارای مهارت خاص و مدارک پیشرفته یا معادل آن باشند، یا  کسانی که توانایی استثنایی در علوم، هنر یا تجارت دارند، محفوظ است. لازم است که چنین مهاجرانی به طور چشمگیری از اقتصاد ملی، منافع فرهنگی یا آموزشی ایالات متحده بهره مند می شوند.

 

برای تعیین اینکه آیا یک شخص دارای توانایی استثنایی است، داشتن مدرک تحصیلی یا مجوز به خودی خود دلیل کافی برای چنین توانایی نیست.

 

یک فرد می تواند تحت این طبقه بندی  در صورتی می تواند به ایالات متحده مهاجرت کند که  کارفرمای او گواهینامه کار PERM را برای شغلش دریافت کرده باشد. کارفرما باید نشان دهد که حداقل مورد نیاز تحصیلی برای این شغل مدرک پیشرفته است. فردی که دارای مدرک لیسانس و پنج سال تجربه حرفه ای است ممکن است دارای مدرک معادل درجه پیشرفته در نظر گرفته شود.

 

با این حال، در مواردی که به نفع منافع ملی تلقی می شود، USCIS ممکن است از الزامات پیشنهاد شغلی و گواهینامه کار PERM چشم پوشی کند.

 

EB-3 حرفه ای ها، کارگران ماهر و غیر ماهر

اگر فردی دارای مدرک لیسانس یا تجربه معادل آن باشد و عضوی از حرفه ها باشد، در این دسته حرفه ای واجد شرایط است.

کارگر ماهر فردی است که قادر به انجام شغلی است که به حداقل 2 سال آموزش یا تجربه نیاز دارد، و کارفرما نیز باید اثبات کند که  کارگران واجد شرایط برای آن در ایالات متحده در دسترس نیستند.

سایر کارگران کسانی هستند که قادر به انجام کار غیر ماهر هستند، که کارگران واجد شرایط برای آنها در ایالات متحده در دسترس نیستند.

 

کارگران ماهر، متخصصان و سایر کارگران تنها پس از دریافت گواهینامه کار PERM برای مشاغل خود می توانند به ایالات متحده مهاجرت کنند. کارگران غیر ماهر تحت این دسته به حداکثر 10000 ویزا در سال محدود می شوند.

 

EB-4 مهاجران ویژه و کارگران مذهبی

این دسته شامل کارگران مذهبی، نوجوانان مهاجر ویژه (SIJs) و انواع دیگر مهاجران خاص است.

 

سرمایه گذاران EB-5

افرادی که مقدار مشخصی پول را در یک مرکز تجاری یا منطقه ای در ایالات متحده سرمایه گذاری می کنند و حداقل 10 شغل برای کارگران ایالات متحده ایجاد می کنند، می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاران EB-5 اقامت دائم ایالات متحده را دریافت کنند.

 

گرین کارت های بشردوستانه

گرین کارت گاهی برای پناهندگان و پناهجویان و همچنین برای قربانیان قاچاق انسان، سوء استفاده و جنایت صادر می شود. گرفتن ویزا به عنوان عضوی از یکی از این گروه ها می تواند پیچیده باشد، بنابراین اگر فکر می کنید که واجد شرایط هستید با یک وکیل صحبت کنید.

 

گرین کارت های قرعه کشی تنوع (لاتاری)

هر سال، قرعه کشی گرین کارت به 55000 نفر در سراسر جهان اجازه می دهد تا به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنند. با توجه به ماهیت قرعه کشی، افراد از همه کشورهای واجد شرایط شانس بسیار خوبی برای دریافت گرین کارت دارند، مشروط بر اینکه کل فرآیند درخواست را بدون خطا مدیریت کنند.

 

“کارت اقامت دائم”، همانطور که گرین کارت نیز نامیده می شود، تقریباً تمام حقوقی را که یک شهروند آمریکایی دارد به برنده خوش شانس اعطا می کند. مردم از همه جا باید فرصتی برای زندگی بهتر در ایالات متحده داشته باشند. با این حال، نرخ بسیار بالای مهاجرت از مناطق خاص، مانند مکزیک و چین، منجر به عدم تعادل بین ملیت های مختلف در گذشته شده است. بنابراین، در اواخر دهه 1980، رئیس جمهور رونالد ریگان، لاتاری گرین کارت را ایجاد کرد و محدودیت های مهاجرتی سالانه در حال تغییر را برای کشورهای شرکت کننده معرفی کرد.

 

سایر گرین کارت ها

دولت ایالات متحده بسیاری از انواع دیگر گرین کارت ها را صادر می کند، از جمله کارت هایی برای “مهاجران خاص” مانند متخصصان رسانه ها، کارگران مذهبی، اتباع افغانستان و عراق که به دولت ایالات متحده کمک کرده اند، و کارمندان سازمان های بین المللی. در برخی شرایط، گرین کارت برای شهروندان کوبایی و سرخپوستان آمریکایی متولد شده در کانادا نیز در دسترس است.

 

دارندگان گرین کارت ایالات متحده

پس از تمام تلاش های سخت و دریافت گرین کارت، اکنون آزاد هستید که در هر کجای ایالات متحده که دوست دارید زندگی و کار کنید. شما همچنین یک مسیر روشن برای شهروندی نهایی ایالات متحده دارید.

 

گرین کارت شما به آدرس ایالات متحده که در درخواست خود قرار داده اید پست می شود. این ممکن است تا 3 ماه طول بکشد، اما شما اجازه دارید در ایالات متحده بمانید و در این مدت برای کارفرمایان ایالات متحده کار کنید.

 

در برخی موارد، مانند اگر گرین کارت خود را از طریق ازدواج دریافت کرده اید اما کمتر از 2 سال ازدواج کرده اید، یک کارت سبز مشروط برای شما صادر می شود. این بدان معناست که شما باید شرایط خاصی را داشته باشید و فرم I-751 را برای درخواست گرین کارت بدون قید و شرط پس از دو سال زندگی در ایالات متحده تشکیل دهید. مطمئن شوید که فراموش نکنید، زیرا گرین کارت شما ممکن است باطل شود.

 

گرین کارت بدون قید و شرط باید هر 10 سال یکبار تمدید شود، اما محدودیتی در تعداد دفعاتی که می توانید آن را تمدید کنید وجود ندارد. با این حال، اگر شما مدت زیادی را در خارج از ایالات متحده سپری کنید، یا اگر قانون را زیر پا بگذارید، ممکن است گرین کارت شما باطل شود.

 

بین 3 تا 5 سال پس از دریافت گرین کارت، شما واجد شرایط شهروندی ایالات متحده خواهید شد – آخرین مرحله در سفر بسیاری از مهاجران. هیچ الزامی برای شهروند شدن وجود ندارد. شما باید شرایطی مانند تشکیل پرونده و پرداخت مالیات، اجتناب از محکومیت های جنایی و یادگیری در مورد تاریخ و جامعه ایالات متحده را رعایت کنید.

 

گرفتار کلاهبرداری های مهاجرتی نشوید. متأسفانه، کلاهبرداران زیادی وجود دارند که با ظاهر شدن به عنوان مقامات دولتی یا وکلای مهاجرت، مهاجران را هدف قرار می دهند. از عقل سلیم استفاده کنید و هرگونه کلاهبرداری مشکوک در مهاجرت را به مقامات مربوطه گزارش دهید.

ویزا برای کار در ایالات متحده

چندین گزینه ویزا برای کار در ایالات متحده وجود دارد. هر ویزای کاری برای ایالات متحده شامل شرایط ورود فردی، مراحل درخواست و هزینه ها می شود. اینکه کدام ویزای ایالات متحده در مورد خاص اعمال می شود و مهمتر از همه مناسب به نظر می رسد باید به دقت ارزیابی شود. عواملی مانند صلاحیت، ملیت، مدت اقامت برنامه ریزی شده و وابستگی به شرکت نقش تعیین کننده ای در تعیین اینکه کدام دسته برای شما و کارمندانتان بهتر است، دارند. لطفا برای مشاوره ویزای کاری آمریکا با ما تماس بگیرید.

 

ویزای کار آمریکا چیست؟

هیچ ویزای کاری عمومی برای ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. با این حال، شرکت ها یا کارمندان خارجی آنها که مایل به کار در ایالات متحده هستند، می توانند انواع ویزای کاری ایالات متحده را دریافت کنند.

 

ویزای کار برای ایالات متحده برای اقامت موقت کاری در نظر گرفته شده است. بنابراین آنها فقط به دارنده حق کار در ایالات متحده برای مدت زمان محدودی می دهند. استخدام موقت شامل سفرهای کاری یا مأموریت به ایالات متحده است. اگر می خواهید به طور دائم در ایالات متحده آمریکا زندگی و کار کنید، باید برای ویزای مهاجرت (گرین کارت) اقدام کنید.

 

Bild von einem  ویزای کار برای ایالات متحده آمریکا ویزای کاری ایالات متحده برای هر نوع استخدام موقت اجباری است با این حال، تصمیم گیری برای درخواست ویزا در طول سفرهای کاری همیشه آسان نیست.

اگر می خواهید به عنوان کارآموز، au pair  و غیره کار کنید و یا اگر به دنبال کار در تعطیلات هستید، ویزا نیز لازم است. با این حال، ویزای کار معمولاً قابل اجرا نیست.

 

با این حال، همه ویزاهای کاری ایالات متحده دارای چند نکته مشترک هستند:

♦  شرکت ایالات متحده برای کارمند مربوطه درخواست ویزا می دهد

♦  شرکت آمریکایی باید وجود داشته باشد

♦  ویزای کار از نظر زمانی محدود است

♦  باید یک رابطه کاری منظم وجود داشته باشد

فعالیت باید به کارفرمای ایالات متحده مرتبط باشد

 

داشتن یک پیشنهاد کاری

بنابراین زمانی که شما یا کارمندانتان می خواهید در ایالات متحده کار کنید، دو اصل مهم وجود دارد که باید همیشه به خاطر داشته باشید:

برای دریافت ویزای کار باید یک پیشنهاد کاری مشخص وجود داشته باشد. دلیل آن این است که این کارمند نیست که برای ویزا درخواست می کند، بلکه همیشه شرکت آمریکایی به عنوان متقاضی رسمی (= درخواست کننده) برای کارمند خارجی (= ذینفع) است.

بنابراین، هر کسی که آرزوی کار در ایالات متحده را دارد، ابتدا باید برای کار در ایالات متحده اقدام کند. هنگامی که کارفرمایی را در ایالات متحده پیدا کردید، او از طرف شما درخواستی برای مجوز کار برای ایالات متحده ارائه می دهد. سپس درخواست واقعی ویزا ارسال می شود.

استثناها: اگر در ایالات متحده آمریکا کار می کنید، می توانید تحت شرایط خاصی وضعیت ویزای کار را تنظیم کنید. امکان دیگر گرین کارت – اجازه اقامت و کار نامحدود برای ایالات متحده است.

 

هرگز بدون ویزای کار در ایالات متحده کار نکنید

اغلب ما سوالاتی دریافت می کنیم که از چه مدت اقامت در ایالات متحده ویزای کار لازم است. پاسخ این است: ویزای کار آمریکا از روز اول الزامی است! مهم نیست که مدت زمان یا مأموریت کاری چقدر کوتاه باشد، همیشه تنها در صورت اعطای ویزای کار مناسب از نظر قانونی امکان شروع کار وجود دارد.

 

*ما بررسی می کنیم که کدام دسته ویزای کاری مناسب است و به شما کمک می کنیم تا مجوز کار مناسب را دریافت کنید. اجازه دهید مشاوران ما به شما مشاوره دهند.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، تعداد زیادی ویزای کار ایالات متحده وجود دارد. نکات زیر بسته به نوع ویزای کاری متفاوت است:

 

الزامات

شرایطی که باید برای ویزای کار آمریکا رعایت شود را نباید دست کم گرفت. الزامات خاصی برای شرکت و کارمند مربوطه وجود دارد. در زیر به بررسی اجمالی مهم ترین عوامل می پردازیم:

 

شرکت:

♦  فرم حقوقی شرکت آمریکایی

♦  حضور یک سایت آمریکایی

♦  اندازه شرکت

♦  مالکیت

♦  استراتژی شرکت

 

کارمندان:

♦  ملیت

♦  دستیابی به امکانات آموزشی

♦  هدف از اقامت

♦  مدت اقامت

♦  طول خدمات

♦  صلاحیت

♦  وضعیت تأهل

♦  سابقه کیفری

 

علاوه بر این، بسته به دسته ویزا، شرایط بسیار خاص دیگری نیز وجود دارد.

 

فرایند

به طور سنتی، کارفرمای ایالات متحده در وهله اول باید یک دادخواست به اداره مهاجرت و خدمات شهروندی ایالات متحده USCIS ارائه کند. برای دریافت ویزای کار، از فرم I-129 قبل از درخواست در کنسولگری ایالات متحده استفاده می شود. در صورت موفقیت آمیز بودن دادخواست، اخطار تایید I-797 از USCIS باید در مرحله بعدی برای شروع پردازش کنسولی ارائه شود. درخواست ویزای کار در کنسولگری مسئول ایالات متحده ثبت می شود، جایی که کارمند باید مصاحبه شخصی ویزای خود را تکمیل کند.

 

لطفاً توجه داشته باشید که درخواست ویزای کار اغلب پیچیده و وقت گیر است. علاوه بر این، بسته به دسته بندی، تفاوت های قابل توجهی در روند درخواست وجود دارد. بنابراین، شرکت ها و کارمندان آنها باید به دقت بررسی کنند که کدام گزینه در دسترس است. گاهی اوقات می توان از روش های ساده درخواست برای صرفه جویی نه تنها در هزینه، بلکه در زمان استفاده کرد.

 

هزینه ها

هزینه های درخواست برای ویزای کار ایالات متحده بسیار متفاوت است. هرچه مراحل درخواست بیشتر مورد نیاز باشد و مقامات ایالات متحده بیشتر درگیر شوند، درخواست ویزا گرانتر خواهد بود.

 

روند درخواست

بسته به روند درخواست، گاهی اوقات بیشتر و گاهی کمتر مقامات ایالات متحده درگیر هستند. علاوه بر کنسولگری ایالات متحده، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و وزارت کار ایالات متحده (DOL) نیز مسئول دسته بندی های خاصی هستند.

 

در حالی که می‌توانید چندین هفته برای مراحل درخواست ساده‌شده انتظار داشته باشید، درخواست منظم برای ویزای کار از طریق USCIS و کنسولگری ایالات متحده چندین ماه طول می‌کشد. به همین دلیل، بهتر است هر چه زودتر به موضوع ویزای کار رسیدگی شود.

دسته بندی های مهم ویزای کار ایالات متحده

ویزاهای مختلفی وجود دارد که شامل مجوز کار موقت برای ایالات متحده آمریکا می شود. در زیر مهمترین ویزاهای کاری را به ترتیب حروف الفبا ارائه می دهیم.

 

VISAPURPOSE OF STAY
C-1/D Visa (Combined Transit and Crewman)برای اعضای خدمه خطوط هوایی یا شرکت های کشتیرانی که برای کار باید وارد ایالات متحده شوند
E-Registration / Visa (Treaty Trader / Treaty Investor)روش درخواست ساده شده برای شعب ثبت الکترونیکی ایالات متحده بر اساس تجارت یا سرمایه گذاری
E-1 Visa (Treaty Trader)برای شرکت ها و مدیران / مدیران / متخصصان / سرپرستان آنها که تجارت (کالا / خدمات) قابل توجهی با ایالات متحده دارند.
E-2 Visa (Treaty Investor)برای شرکت هایی (صاحبان و مدیران / مجریان / متخصصان / ناظران) که سرمایه گذاری قابل توجهی در اقتصاد ایالات متحده دارند یا سرمایه گذاری کرده اند.
H-1B visa (Specialty Occupation Workers)برای کارگران واجد شرایط و افراد دارای مدرک علمی یا معادل آن
I-Visa (Foreign News Media)برای بازدیدهای کاری روزنامه نگاران / نمایندگان شرکت های رسانه ای خارجی که برای تجارت به ایالات متحده سفر می کنند
L-1 Visa (Intracompany Transferee)برای ماموریت های داخلی شرکت به ایالات متحده آمریکا از مدیران ارشد / مدیران / پرسنل ماهر از همه ملیت ها
L-1 Blanket Registration / Visaروش درخواست ساده شده برای تمام مکان های شرکت ذکر شده در L-Blanket در سراسر جهان
O-1 Visa (Extraordinary Ability)برای افراد دارای توانایی های استثنایی در زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری، ورزشی یا رسانه
TN Visa (Treaty NAFTA)برای اقامت کاری اتباع کانادایی و مکزیکی

در حالی که جدول اولین نمای کلی از دسته های مختلف ویزاهای کاری را ارائه می دهد، ما می خواهیم در زیر به انواع ویزاها با جزئیات بیشتری بپردازیم.

 

ویزا C-1/D

ویزای C-1/D رسماً ویزای ترانزیت ترکیبی و ویزای خدمه ای نامیده می شود و برای یک گروه هدف بسیار خاص در نظر گرفته شده است. معمولاً برای اعضای خدمه مانند خلبانان، مهمانداران پرواز، کشتی و پرسنل خدماتی صادر می شود.

 

ثبت نام الکترونیکی / ویزا الکترونیکی

ویزای الکترونیکی یک دسته ویزای کاری است که به دارنده آن این حق را می دهد که بدون توجه به اینکه یک مأموریت طولانی مدت در ایالات متحده انجام می دهد، به کار کامل بپردازد. برای استفاده از این دسته بندی پرطرفدار، باید یک ثبت الکترونیکی معتبر شرکت یا گروه شرکت های ایالات متحده در کنسولگری مربوطه ایالات متحده وجود داشته باشد. شرکت هایی که دارای ثبت نام الکترونیکی در کنسولگری مسئول ایالات متحده هستند، می توانند بر این اساس کارمندان خود را به روشی ساده به ایالات متحده اعزام یا مستقر کنند.

 

ویزای E-1

ویزای تجاری E-1 به طور رسمی به عنوان ویزای تجاری شناخته می شود. ویزای کار E-1 نه تنها برای شرکت های بزرگ جالب است، بلکه شرکت های کوچکتر نیز می توانند واجد شرایط این دسته باشند.

 

ویزای E-2

شاید با ویزای سرمایه گذار پیمان E-2 آشنایی داشته باشید. دسته E-2 گزینه بسیار خوبی برای کارآفرینان یا شرکت هایی است که سرمایه قابل توجهی در اقتصاد ایالات متحده سرمایه گذاری کرده اند یا در حال سرمایه گذاری هستند. معمولاً سرمایه گذاری در قالب یک شرکت جدید، با افتتاح یک شعبه در ایالات متحده و یا با خرید یک شرکت در ایالات متحده آمریکا انجام می شود.

 

ویزای H-1B

ویزای H-1B نیز یک ویزای کار موقت است. برای کارگران بسیار ماهر، به اصطلاح کارگران حرفه ای مناسب است. علاوه بر یک پیشنهاد شغلی مشخص در ایالات متحده، کارمند خارجی آینده باید بتواند مدرک دانشگاهی ارائه دهد. اما لطفاً توجه داشته باشید: ویزای H-1B مشمول سیستم سهمیه بندی سالانه است و متأسفانه به سرعت در دسترس نیست.

 

I-VISA

ویزای I-Journalist برای کارمندان حوزه، مطبوعات، رسانه ها یا صدا و سیما مناسب است. پیش نیاز اصلی این است که هدف از اقامت گزارش رویدادهای ایالات متحده به صورت مستند باشد.

 

ویزای L-1

ویزای L-1 یکی دیگر از ویزای کار کلاسیک است که برای جابجایی کارمندان داخلی یا در چارچوب وظایف کاری به ایالات متحده استفاده می شود. شرایط مورد نیاز برای دسته L-1 بسیار زیاد است و فقط مدیران، مدیران اجرایی (L-1A) یا متخصصان (L-1B) می توانند برای آن درخواست دهند.

 

L-1 BLANKET ثبت نام / ویزا

در صورتی که به اصطلاح ثبت نام L-Blanket وجود داشته باشد، می توان برای ویزای L-1 با روشی ساده درخواست کرد. بر اساس ثبت L-Blanket گروه شرکت ها، تمام مکان های شرکت ذکر شده در “Blanket” می توانند از یک روش درخواست ساده برای کارمندان در سراسر جهان استفاده کنند.

 

ویزای O-1

ویزای O-1 منحصراً برای افراد با استعداد خاص رزرو شده است. توانایی فوق العاده به مهارت های برجسته در زمینه های علم، هنر، آموزش، تجارت، ورزش یا رسانه اشاره دارد. شرایط لازم برای این دسته ویزا بسیار بالا است و تأیید صلاحیت متقاضی توسط یک انجمن حرفه ای ایالات متحده الزامی است.

 

ویزا TN

ویزای TN ویزای کاری ویژه ای است که فقط برای شهروندان کانادایی یا مکزیکی قابل درخواست است. متقاضی مربوطه باید به عنوان یک متخصص نفتا عمل کند. وضعیت TN را می توان توسط حسابداران، مهندسان، وکلا، داروسازان، دانشمندان و معلمان به دست آورد.

 

*توجه: تمامی کنسولگری‌های ایالات متحده در سرتاسر جهان مجاز شده‌اند، فوراً از مصاحبه‌های حضوری مورد نیاز با متقاضیان برای ویزای مبتنی بر کار صرف‌نظر کنند، مشروط بر اینکه شرایط خاصی را داشته باشند. این معافیت به طور خاص برای متقاضیان ویزای کار موقت در دسته های H-1، H-3، H-4، L. O، P و Q اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top