مهاجرت به کانادا 2022-2023

برنامه اکسپرس اینتری

برنامه مهاجرتی کانادا که به مهاجران اجازه می دهد تا به عنوان یک کارگر ماهر از طریق اکسپرس اینتری Express Entry در کانادا زندگی و کار کنند. سیستم جدید به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا به طور فعال مهاجرانی را که ماهر هستند و/یا دارای شرایط مربوطه تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال هستند، ارزیابی، استخدام و انتخاب کند:

♦  برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

♦  برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

♦  کلاس تجربه کانادایی (CEC)

 

برنامه اکسپرس انتری همچنین به استان ها و مناطق مجزا اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های نامزد استانی استفاده کنند تا کمبود های موجود در بازار کار جبران شود.

 

معمولاً این یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کانادا است و به دلیل شیوع کووید-19 زمان‌های پردازش کندتر بوده است، اما ما تشویق می‌کنیم. شما باید به درخواست خود ادامه دهید زیرا همه چیز باید تا اواسط سال 2022 به حالت عادی بازگردد.

 

حمایت مالی کلاس خانوادگی (Family Class Sponsorship)

اتحاد مجدد خانواده سنگ بنای سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده ها در کانادا می توانند از بستگان خود حمایت مالی کنند تا به طور دائم به کانادا بیایند. برای اینکه واجد شرایط حمایت مالی از بستگان خود باشید، باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید. همچنین افرادی که می توانید اسپانسر شوید عبارتند از: همسر و فرزندان زیر 22 سال شما (در این مورد استثناهایی وجود دارد). در حال حاضر حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ دیگر گزینه ای نیست. با این حال، می توانید آنها را تحت رده سوپر ویزا به کانادا بیاورید.

 

ویزای کار LMIA

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای شغلی کانادا را دریافت می کنند، برای ویزای کار اقدام می کنند و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می کنند. LMIA شامل تضمین یک پیشنهاد شغلی کانادایی است، از کارفرمای کانادایی درخواست LMIA از طریق Service Canada، و سپس متقاضی درخواست مجوز کار پس از تایید LMIA. این یک فرآیند بسیار پیچیده است اما می تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود.

 

LMIA چیست؟

LMIA که مخفف Labor Market Impact Assessment است یک سند مجوز از Employment and Social Development Canada است. LMIA برای کارفرمایان کانادایی است که باید ثابت کنند که کمبود نیروی کار و مهارت وجود دارد که استخدام یک کارگر خارجی را توجیه می کند. این فرآیند در هنگام درخواست از طریق برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) بسیار محبوب است.

 

Owner Operator LMIA با LMIA معمولی متفاوت است، زیرا بیشتر بر پیشنهاد تجاری شما تمرکز می کند تا ارزیابی یک نامزد واحد. برخی از مزایای یک Owner Operator LMIA عبارتند از داشتن فرصتی برای راه اندازی کسب و کار خود در کانادا، آزادی راه اندازی کسب و کار خود در هر شهر کانادا، و عدم نیاز به تبلیغات اجباری / فرآیند استخدام.

 

صلاحیت ها و الزامات Owner Operator LMIA

مدارک مورد نیاز:

♦  سهامدار اصلی کسب و کار باشید.

♦  نشان دهید که کسب و کار شما برای شهروندان کانادایی شغل ایجاد می کند.

♦  باید بالاترین جایگاه در کسب و کار باشد.

 

الزامات کلی:

♦  باید با جزئیات نشان دهید که چگونه با یک طرح تجاری به کسب و کار کمک مالی می کنید و اشتغال ایجاد می کنید.

♦  باید ثابت کنید که در درازمدت به طور فعال با تجارت درگیر هستید و برای توسعه بیشتر تجارت برنامه ریزی می کنید.

♦  باید قصد استخدام شهروندان کانادایی را در طرح تجاری خود نشان دهد.

 

زمان پردازش LMIA

هنگام درخواست برای LMIA، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ​​ظرف 10 روز کاری تایید یا رد شوید. در برخی موارد، به دلیل تاخیر، ممکن است تا چند ماه طول بکشد.

هزینه LMIA: 1000 دلار به ازای هر درخواست کارمند

 

برنامه های استانی (PNP)

مسیر PNP در حال تبدیل شدن به یک راه محبوب برای مهاجرت به کانادا است. استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌های کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را توسعه داده‌اند که اغلب منجر به یک روند سریع می‌شود. با این حال، دسته PNP عموماً مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در استان های مربوطه اقامت داشته باشند. علاوه بر این، اکثر PNP ها برای واجد شرایط شدن نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی دارند.

 

برنامه مهاجرتی آلبرتا (AINP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در آلبرتا هستید، برنامه آلبرتا PNP ممکن است برای شما مناسب باشد. آلبرتا یکی از استان های کانادا با رشد سریع است و شهرهایی مانند کلگری و ادمونتون با سرعت بالایی در حال رشد هستند. فرصت های شغلی در آلبرتا یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند.

 

برنامه AINP آلبرتا چیست؟

این یک برنامه مهاجرتی است که از طرف دولت آلبرتا اجرا می شود. آلبرتا PNP یا AINP به استان این امکان را می دهد که کارگران ماهری را استخدام کند که دارای تجربه کاری مناسب و آموزش لازم برای تکمیل مشاغل در آلبرتا هستند.

کسانی که با موفقیت برای این برنامه درخواست دهند، زمانی که نامزد استانی (PN) از استان دریافت کنند، می توانند اقامت دائم دریافت کنند.

 

نحوه درخواست برای جریانهای INP آلبرتا برای مهاجرت سریع به کانادا

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان آلبرتا را دریافت می کنند که زمان رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرت کانادا (مقیم دائم) را تسریع می کند. برنامه نامزد مهاجر آلبرتا دارای یک برنامه کاربردی جدید به نام جریان فرصت آلبرتا (AOS) و گسترش مشاغل و سطوح مهارتی است که می توان پذیرفت.

این تغییرات جدید به کارگرانی در آلبرتا که می‌خواهند ساکن دائمی شوند، خدمات بهتری خواهد داد. ما فرآیندهای ساده‌سازی شده‌ای داریم که زمان انتظار را کاهش می‌دهد و دسترسی عادلانه را برای همه کارگرانی که مایل به ساختن زندگی در آلبرتا هستند فراهم می‌کند.

 

شما می توانید تحت یکی از دو جریان واجد شرایط باشید:

♦  جریان فرصت آلبرتا

♦  جریان کشاورز خوداشتغال

 

1) جریان فرصت آلبرتا

جریان رانده کارفرما؛ و

جریان استخدام استراتژیک

 

تغییرات در استریم

برای درخواست این برنامه دیگر نیازی به حمایت کارفرما ندارید.

 

الزامات برای جریان فرصت آلبرتا

شرایط اقامت و مجوز کار

شما باید این شرایط داشته باشید:

وضعیت اقامت موقت در کانادا برای کار قانونی در این کشور؛

 

یک مجوز کار معتبر برای یک کار معتبر NOC از طریق:

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)؛ یک کارگر معاف از LMIA که تحت پوشش قرارداد تجارت بین المللی است. یا

یک دانشجوی بین المللی معاف از LMIA که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است.

 

شما نمی توانید درخواست دهید اگر:

یک مدعی پناهندگی؛ یا

فردی که از کشور اخراج می شود

 

مهارت زبان

آزمون های زبان خاصی وجود دارد که باید واجد شرایط آنها باشید. اینها بر اساس موارد زیر هستند:

♦  معیار زبان کانادایی یا CLB؛

♦  Niveaux de compétence linguistique canadiens یا NCLC

♦  برای واجد شرایط بودن باید برای هر دو CLB و NCLC امتیاز 5 بگیرید.

 

این برای کدهای NOC شغلی مانند 3413، که شامل کمک پرستار، خدمات بیمار و سفارشات است، اعمال نمی شود.

برای این مشاغل باید حداقل امتیاز بگیرید:

♦  7 برای CLB به زبان انگلیسی؛ و الف

♦  7 برای NCLC در فرانسه

 

الزامات تحصیلی

♦  یک گواهی یا یک برنامه گواهینامه پس از فارغ التحصیلی

♦  مدرکی که حداقل دو سال در آن تحصیل کرده باشید.

♦  مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد؛ مدرک یا مدرک تحصیلات تکمیلی

♦  از 10 ژوئیه 2018، اگر دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستید، باید تمام شرایط لازم برای فارغ التحصیلی را داشته باشید. این باید توسط آموزش آلبرتا تایید شود.

 

الزامات شغلی

شما باید:

در شغلی در آلبرتا که بخشی از AINP است کار کنید. (بیشتر سطوح طبقه بندی ملی شغلی مانند 0، A، B، C و D توسط برنامه پذیرفته می شود)

در شغلی که درخواست می کنید، تجربه کاری کافی داشته باشید.

 

تجربه کاری

شما باید برای یک شغل قابل اجرا تحت AINP درخواست دهید. این شغل باید با تجربه کاری مورد نیاز برای درخواست شما مطابقت داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که نمی توانید شغلی را که برای آن درخواست داده اید در برنامه خود تغییر دهید.

 

برای واجد شرایط بودن برای این بخش از برنامه، لازم است که:

♦  12 ماه تجربه کار تمام وقت در آلبرتا برای یک شغل پذیرفته شده AINP در مدت 18 ماه

♦  24 ماه سابقه کار تمام وقت در کانادا در مدت 30 ماه

♦  مجوز کار پس از فارغ التحصیلی با شش ماه سابقه کار تمام وقت در یک دوره 18 ماهه (این تجربه کاری باید با مدرک یا رشته تحصیلی شما مرتبط باشد)

 

*لطفاً توجه داشته باشید که اگر بعد از 1 اکتبر 2018 بخشی از برنامه اعتبار آلبرتا هستید، باید:

♦  دارای گواهینامه تحصیلات تکمیلی مورد تایید آموزش پیشرفته باشند

♦  شغلی داشته باشید که با تحصیلات شما مرتبط باشد

 

اگر متقاضی دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشد، باید:

♦  باید حداقل شش ماه تجربه کار تمام وقت در شغل فعلی خود در آلبرتا در 18 ماه گذشته داشته باشد.

♦  باید در حال حاضر در یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود در آلبرتا بر اساس مدرک تحصیلی تایید شده آلبرتا از یک موسسه تحصیلات تکمیلی آلبرتا مورد تایید آموزش پیشرفته باشد. همچنین، اگر متقاضی مدرک تحصیلات تکمیلی یک ساله تایید شده توسط Advanced Education را تکمیل کرده باشد، این شغل باید با رشته تحصیلی قبلی او در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کانادا نیز مرتبط باشد.

 

علاوه بر برآوردن شرایط چارچوب زمانی فوق، تجربه کاری:

♦  باید تمام وقت، حداقل 30 ساعت در هفته باشد (کار پاره وقت در نظر گرفته نخواهد شد).

♦  باید شغلی مشابه «شغل فعلی» ذکر شده در برنامه داشته باشد.

♦  باید توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا مجوز داشته باشد و در صورت تکمیل در آلبرتا یا کانادا، دارای وضعیت اقامت موقت معتبر باشد.

 

* دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی که تجربه کاری از محل های مشارکتی پولی به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی در یک موسسه عالی آلبرتا دارند، می توانند از این تجربه به عنوان بخشی از شرط تجربه کاری استفاده کنند. برای این متقاضیان، سابقه کار باید دارای شرایط زیر باشد:

♦ مدت کار مشارکتی با حقوق باید تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشد.

♦ تجربه کاری باید مستقیماً با “شغل فعلی” دارنده مجوز کار پس از فارغ التحصیلی مرتبط باشد.

 

بودجه مورد نیاز

قبل از درخواست برای این برنامه، باید بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود داشته باشید. واحد خانواده شما شامل:

♦  شما؛

♦  فرزندان وابسته (زیر 22 سال که ازدواج نکرده اند)؛

♦  همسر یا شریک زندگی

شما باید این اعضای خانواده را نیز مد نظر قرار دهید، حتی اگر آنها با شما مهاجرت نمی کنند. لطفاً توجه داشته باشید که باید از درآمد ناخالص سالانه خود استفاده کنید که حقوق سالانه شما پس از کسر مالیات است.

 

جریان کشاورز خوداشتغال

این جریان کشاورز خوداشتغال در آلبرتا برای کمک به مهاجران خارجی ایجاد شد تا مزارع خود را در کانادا راه اندازی کنند.

الزامات اساسی برای درخواست در جریان کشاورز خوداشتغال آلبرتا در موارد زیر ارزیابی می شود:

♦  تحصیلات: شما باید دبیرستان را تمام کرده باشید و دیپلم گرفته باشید. لطفاً توجه داشته باشید که اینها باید با استانداردهای آموزشی آلبرتا برابری کنند.

تجربه

♦  درآمد: برای هر برنامه ای که از سال 2018 تا 2019 به بعد ارائه می شود، باید حداقل 21883 دلار در سال درآمد کسب کنید. و 23,392 دلار در سال برای هر درخواستی که از سال 2020 تا 2021 ارائه شود.

♦  مهارت های زبانی: باید معیار زبان کانادایی (CLB) یا Niveaux de compétence linguistique canadiens –NCLC- CLB یا NCLC 5 را از تاریخ 14 ژوئن 2019 به بعد داشته باشید.

 

الزامات برای جریان کشاورز خوداشتغال

♦  یک طرح تجاری پیشنهادی برای مزرعه آلبرتا

♦  آموزش و تجربه کاری لازم برای توسعه یک تجارت کشاورزی پایدار

♦  شواهد منابع مالی کافی برای توسعه یا حفظ عملیات کشاورزی

♦  حداقل 500000 دلار کانادا حقوق صاحبان سهام برای سرمایه گذاری در شرکت کشاورزی

♦  حداقل دارایی خالص 500000 دلار کانادا یا تایید دسترسی به این وجوه از منابع دیگر

 

دلایلی که نمی توانید برای این استریم درخواست دهید

♦  یک متقاضی پناهندگی؛

♦  در حال اخراج از کانادا؛

♦  کار به عنوان یک کارگر خارجی موقت که در آلبرتا زندگی نمی کند.

♦  یک دانشجوی بین المللی که دوره های کارآموزی یا کار مشترک را انجام می دهد.

 

اکسپرس انتری آلبرتا

چند برنامه مختلف وجود دارد که می توان از آنها برای اخذ اقامت دائم آلبرتا استفاده کرد که محبوب ترین و موثرترین مسیر برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP) است. AINP مشارکتی بین اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) و دولت آلبرتا است که به دنبال اتباع خارجی ماهر و نیمه ماهر است که بتوانند بلافاصله وارد نیروی کار آلبرتا شوند و بنابراین در اسرع وقت به اقتصاد منتفع شوند.

 

مهاجران احتمالی می توانند به دو روش مختلف برای PNP  آلبرتا درخواست دهند. اظهار علاقه (EOI) را می توان مستقیماً بدون مراجعه به سیستم اکسپرس اینتری کانادا به اداره مهاجرت آلبرتا ارسال کرد. در صورت نامزد شدن از طریق این مسیر، متقاضی می تواند با بارگذاری اعتبار نامزدی استانی خود در پلت فرم، برای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری اقدام کند. گزینه دیگر برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به آلبرتا هستند این است که فرآیند را با ایجاد یک پروفایل اکسپرس انتری جدید آغاز کنند. پس از انجام این کار، فرد می تواند مستقیماً از طریق سیستم به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا علاقه نشان دهد. اگر نامزدی آلبرتا دریافت شود، در نتیجه مهاجر احتمالی 600 امتیاز در امتیاز اکسپرس انتری خود به دست خواهد آورد که به طور قابل توجهی شانس آنها را برای دریافت دعوت نامه برای درخواست در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری افزایش می دهد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در بریتیش کلمبیا هستید، برنامه PNP بریتیش کلمبیا ممکن است برای شما مناسب باشد. بریتیش کلمبیا با شهرهایی مانند ونکوور و ویکتوریا یکی از استان‌های در حال رشد کانادا است. فرصت های شغلی در بریتیش کلمبیا یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند. بریتیش کلمبیا دارای منابع طبیعی فراوان و فرصت های شغلی مبتنی بر منابع است. برنامه BC PNP به متقاضیان این امکان را می دهد که مستقیماً به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنند.

 

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان بریتیش کلمبیا را دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت (مقیم دائم) کانادا را سرعت می بخشد. تحت برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (PNP)، ممکن است تحت یکی از دو جریان واجد شرایط باشید.

 

سه جریان PNP بریتیش کلمبیا برای مهاجرت سریع به کانادا

 

1) BC PNP Skills Immigration

الزامات برای جریان مشاغل استراتژیک BC PNP:

♦  باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در بریتیش کلمبیا داشته باشد که نمی تواند توسط یک شهروند کانادایی یا مقیم دائمی پر شود و یکی از آنها باشد.

♦  تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

♦  حداقل درآمد مورد نیاز BC را برآورده کنید

 

در رده مهاجرت مهارت ها 4 دسته وجود دارد که متقاضی در آن ثبت نام می کند. شما باید یک نمایه اکسپرس اینتری داشته باشید:

♦  یک کارگر ماهر

♦  باید پیشنهاد شغلی در نوع مهارت 0، A و B NOC داشته باشد.

♦  یک متخصص بهداشت و درمان: پزشکان، پرستاران ثبت نام شده، پرستاران روانپزشکی و ماماهای ثبت شده

♦  فارغ التحصیل بین المللی: این برای دانشجویانی است که از یک دانشگاه کانادایی فارغ التحصیل شده اند و می خواهند برای برنامه BC PNP درخواست دهند.

♦  تحصیلات تکمیلی بین المللی: این برای دانشجویانی است که مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را از موسسه ای واقع در بریتیش کلمبیا دریافت کرده اند.

♦  یک کارگر نیمه ماهر در مشاغل منتخب گردشگری / هتلداری و مشاغل فرآوری مواد غذایی.

♦  دانشجویان بین المللی که در دو سال گذشته مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را در علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی از موسسات واجد شرایط و شناخته شده بریتیش کلمبیا دریافت کرده اند، حتی اگر پیشنهاد کاری از یک کارفرمای BC دریافت نکرده باشند، می توانند درخواست دهند.

 

2) BC PNP Entrepreneur Immigration

جریان مهاجرت کارآفرین برنامه نامزد استانی BC -BC PNP- مسیری برای مهاجرت به کانادا و اقامت در بریتیش کلمبیا است. برای کارآفرینان با تجربه که می توانند از نوآوری و رشد اقتصادی در استان حمایت کنند.

برای واجد شرایط بودن، باید:

♦  دارایی خالص شخصی حداقل 600000 دلار کانادا باشد.

♦  نشان دادن تجربه تجاری و/یا مدیریت

♦  وضعیت مهاجرت قانونی به کانادا داشته باشید یا واجد شرایط باشید.

♦  دارای مهارت پایه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 4 یا بالاتر

 

الزامات برای پایلوت منطقه ای کارآفرین BC PNP

برای واجد شرایط بودن، باید:

♦  حداقل 300000 دلار دارایی خالص شخصی است

♦  بیش از سه سال تجربه به عنوان یک مدیر فعال صاحب کسب و کار یا بیش از چهار سال تجربه به عنوان مدیر ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال تجربه به عنوان یک مدیر فعال و حداقل دو سال تجربه به عنوان یک مدیر ارشد.

♦  مدرک تحصیلی یا تجربه به عنوان یک مالک-مدیر فعال کسب و کار با مالکیت 100 درصدی

♦  کسب و کار برای حداقل سه سال از پنج سال گذشته.

♦  تسلط پایه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل زبان کانادایی

♦  معیار (CLB) سطح 4 یا بالاتر

 

3) BC PNP Tech Pilot

صنعت فناوری BC به طور تصاعدی در حال رشد است. بنابراین، بریتیش کلمبیا در استخدام نیروهای با استعداد فناوری برای پر کردن فرصت های خالی می کند. در نتیجه، BC PNP Tech Pilot معرفی شد. از طریق این فرآیند، درخواست های متقاضیان فناوری در اولویت قرار می گیرند و دعوت نامه های هفتگی برای متقاضیان واجد شرایط ارائه می شود.

 

برنامه استانی مانیتوبا (MPNP)

از طریق برنامه نامزد استانی به منیتوبا مهاجرت کنید.

ده ها سال است که اتباع خارجی مهاجر به استان مانیتوبا کانادا از روش های استاندارد در درخواست ویزای کار پیروی می کنند. زندگی در منیتوبا یک انتخاب عالی برای بسیاری از افراد است، بنابراین بررسی همه گزینه های شما حیاتی است! به لطف برنامه نامزدهای استانی، مانیتوبا به سرعت به خواسته های اقتصادی استان پاسخ می دهد.

 

تحت یکی از جدیدترین و متمایزترین برنامه های مهاجرت، برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP)، این استان متقاضیان ماهر و با استعداد بیشتری را جذب می کند. افرادی که توسط استان منیتوبا نامزد شده اند از رسیدگی سریع به درخواست های مهاجرتی و ویزای مربوطه خود بهره مند خواهند شد.

اگر به فکر مهاجرت به منیتوبا هستید و حداقل یکی از مقوله‌های این برنامه را دارید، ممکن است بتوانید زودتر از متقاضیانی که روند عادی مهاجرت را طی می‌کنند به کانادا سفر کنید.

متقاضیانی که گواهی نامزدی منیتوبا را دریافت خواهند کرد روند درخواست اقامت دائم کانادا برای آنها تسریع می شود. تحت برنامه نامزد منیتوبا (MPNP)، ممکن است تحت یکی از چهار جریان واجد شرایط باشید:

♦  نیروی متخصص در خارج از کشور

♦  کارگر ماهر در منیتوبا استریم

جریان آموزش بین المللی

♦  جریان سرمایه گذار تجاری

 

ویروس کرونا بر قرعه کشی های Manitoba PNP تاثیری نداشته است.

 

1) جریان کارگران ماهر در خارج از کشور

دسته کارگران ماهر منیتوبا در خارج از کشور برای کارگران ماهر واجد شرایطی است که ممکن است خارج از کانادا باشند اما می توانند در استان کار پیدا کنند. این برنامه از یک سیستم امتیازی برای ارزیابی داوطلبان با توجه به عواملی مانند سن، مهارت زبان، تجربه کاری، تحصیلات و سازگاری استفاده می کند.

 

2) کارگر ماهر در منیتوبا

Skilled Worker in Manitoba Stream –SWM- متقاضیانی را معرفی می کند که از طریق اشتغال مداوم و مهارت های کافی، آموزش، تجربه کاری و مهارت زبان رسمی، ارتباط قوی با استان دارند تا کمکی فوری و مداوم به اقتصاد منیتوبا داشته باشند.

 

3) مسیر استخدام مستقیم کارفرما

♦  جریان آموزش بین المللی

♦  مسیر اشتغال شغلی

 

4) جریان سرمایه گذار تجاری

♦  مسیر کارآفرینی

♦  مسیر سرمایه گذاران مزرعه

 

مانیتوبا کارگران ماهر و متخصصان واجد شرایط را از طریق برنامه نامزد استانی مانیتوبا (MPNP) برای کارفرمایان استان که به کارمندان جدید نیاز دارند انتخاب می کند. اما این کارگران ماهر باید دارای مهارت و تجربه باشند تا بتوانند در بازار کار استان کار کنند. مانیتوبا هر سال فهرستی از مشاغل ایجاد می کند که خواسته های استان را بیان می کند.

برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در نیوفاندلند و لابرادور هستید، برنامه PNP نیوفاندلند و لابرادور ممکن است برای شما مناسب باشد. نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان‌های در حال رشد کانادا است که شهرهایی مانند سنت جان با سرعت زیادی در حال رشد هستند. با فرصت های شغلی فراوان، زندگی در نیوفاندلند و لابرادور گزینه جذابی برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند.

 

برنامه نامزد استانی نیوفاندلند و لابرادور یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که برای کمک به مهاجران ماهر و خانواده های آنها برای آمدن و زندگی و کار در نیوفاندلند و لابرادور طراحی شده است. متقاضیان باید معیارهای خاصی مانند داشتن شغل یا پیشنهاد شغلی، توانایی استقرار اقتصادی و قصد اقامت در استان را داشته باشند تا بتوانند برای اقامت دائم نامزد شوند. این برنامه یک افسر مهاجرت اختصاصی به متقاضیان ارائه می دهد که برای توضیح شرایط و فرآیندهای برنامه تا زمانی که نامزدها وضعیت اقامت دائم خود را دریافت کنند در دسترس خواهد بود.

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان نیوفاندلند و لابرادور را دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت (مقیم دائم) کانادا را تسریع می کند. تحت برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (PNP)، ممکن است تحت یکی از چهار جریان واجد شرایط باشید.

 

تحت برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (PNP)، ممکن است تحت یکی از چهار جریان واجد شرایط باشید.

 

1) جریان کارگران ماهر

جریان کارگران ماهر PNP نیوفاندلند برای استخدام افراد برتر از سراسر جهان طراحی شده است. وقتی یک مهاجر مهارتی داشته باشد که می تواند به نیازهای بازار و اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور کمک کند، هم استان و هم فرد از آن سود می برند. این جریان مهاجرتی برای اتباع خارجی است که از یک کارفرمای مستقر در استان پیشنهاد شغلی تضمین شده دارند. مهاجرانی که در حال حاضر در داخل استان اقامت دارند و تحت یک مجوز کار معتبر دارای شغل هستند نیز ممکن است واجد شرایط درخواست برای این جریان مهاجرتی باشند. جریان کارگر ماهر دارای الزامات اضافی است که هم کارفرما و هم کارمند احتمالی باید آن را رعایت کند:

 

شرایط لازم برای متقاضی عبارتند از:

♦  یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور، یا یک پیشنهاد شغلی با بسته حقوق و مزایا که مطابق با استانداردهای استخدام استانی باشد و با هیچ‌یک از توافق‌نامه‌های موجود یا اختلافات استخدامی مغایرت نداشته باشد.

♦  مجوز کار معتبر داشته باشید یا واجد شرایط درخواست برای آن باشید.

♦  داشتن تجربه لازم برای انجام کار، از جمله اعتبار سنجی در صورت نیاز؛

♦  نشان دادن قصد و توانایی برای استقرار در استان؛

♦  نشان دادن بودجه کافی برای استقرار در استان؛

♦  مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه ارائه دهید. مهارت زبان انگلیسی باید توسط یکی از موارد زیر تأیید شود:

♦  گواهی مهارت زبان انگلیسی از کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور که به کارگر پیشنهاد کار داده است.

♦  داشتن تجربه لازم برای انجام کار، از جمله اعتبار سنجی در صورت نیاز؛

♦  کارگران در مشاغل سطح C و D NOC باید حداقل الزامات زبان را داشته باشند

 

شرایط لازم برای کارفرما عبارتند از:

♦  پیشنهاد شغلی باید برای استخدام تمام وقت با دستمزد در سطح استاندارد صنعت باشد

♦  کارفرما باید نیاز آشکار به استخدام یک مهاجر را نشان دهد

♦  پیشنهاد شغلی نباید هیچ گونه اختلافات شغلی یا قراردادهای موجود را نقض کند

 

2) جریان فارغ التحصیلان بین المللی

این دسته برای فارغ التحصیلان اخیر است که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و کار یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور هستند.

رده فارغ التحصیلان بین المللی NLPNP برای دانشجویان بین المللی است که از یک موسسه آموزشی معتبر پس از متوسطه در کانادا فارغ التحصیل شده اند تا برای نامزدی برای اقامت دائم در کانادا در نظر گرفته شوند.

 

حداقل شرایط برای متقاضیان عبارتند از:

♦  حداقل نیمی از تحصیلات خود را در یک کالج یا دانشگاه کانادا به پایان رسانده باشند

♦  حداقل یک دوره دیپلم یا مدرک دو ساله را گذرانده باشید.

♦  بتوانند نشان دهند که قصد دارند در استان زندگی و کار کنند

♦  بتوانند از نظر مالی از خود حمایت کنند

♦  به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. این می تواند از طریق مدارک آموزشی یا تحصیلی یا با استشهادنامه ارسال شده توسط کارفرما در نیوفاندلند باشد.

♦  دارای وضعیت قانونی برای کار در کانادا. این می تواند یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشد. برخی از متقاضیان ممکن است وضعیت قانونی خود را از طریق مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کانادا نشان دهند. در حالی که این امر مجاز است، اما برای نامزدهای این جریان نیز بسیار نادر است. علاوه بر این، فارغ التحصیلان یک دانشگاه کانادایی در خارج از نیوفاندلند ممکن است به حداقل یک سال تجربه کاری در رشته تحصیلی خود نیاز داشته باشند.

 

حداقل الزامات برای کارفرمایان عبارتند از:

♦  یک شغل تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلی فرد باشد. این پیشنهاد باید از طرف شرکتی باشد که در استان نیوفاندلند فعالیت می کند.

♦  فرصت هایی برای پیشرفت داشته باشید

♦  هیچ مغایرتی با قراردادهای موجود یا اختلافات استخدامی ندارد

 

3) جریان کارآفرین بین المللی

توجه: این دسته هنوز در کانادا عملیاتی نشده است. با این حال، اگرچه این الزامات ممکن است در آینده ای نزدیک تغییر کنند، آنها هنوز یک ایده کلی از آنچه متقاضیان بالقوه نیاز دارند ارائه می دهند. کارآفرینانی که تحت این دسته پذیرفته می شوند، مجوز کار موقت برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود دریافت می کنند.

نامزدهای رده کارآفرین بین‌المللی نیوفاندلند و لابرادور باید حداقل یک سال تجربه در مالکیت و اداره فعال کسب‌وکار خود در نیوفاندلند و لابرادور قبل از پیگیری نامزدی استانی داشته باشند.

اولین قدم برای هر کسی که علاقه مند به هر یک از این دسته ها است، ارسال یک ابراز علاقه (EOI) به دفتر مهاجرت و چندفرهنگی نیوفاندلند و لابرادور است.

♦  سن 21 تا 59 سال؛

♦  نشان دادن مهارت انگلیسی یا فرانسوی معادل معیار زبان کانادایی (CLB) 5 در صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن؛

♦  دارای 600000 دلار دارایی خالص تجاری و شخصی بدون محدودیت است که می تواند به راحتی به نیوفاندلند و لابرادور منتقل شود.

♦  200000 دلار آماده سرمایه گذاری در یک تجارت جدید یا موجود در استان داشته باشید. و حداقل دو سال تجربه مدیریت فعال و مالکیت یک کسب و کار، یا بیش از پنج سال تجربه در نقش مدیریت ارشد کسب و کار

 

اکسپرس اینتری در نیوفاندلند و لابرادور

برنامه نامزد استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) استان را قادر می سازد تا نامزدهایی را برای مهاجرت نیوفاندلند معرفی کند که مهارت ها و تجربه دقیق مورد نیاز در اقتصاد محلی را دارند. مزیت اصلی نیوفاندلند اکسپرس اینتری نسبت به سایر مسیرهای مهاجرت به کانادا سرعت است. مهاجران احتمالی که گواهی نامزدی PNP نیوفاندلند را دریافت می کنند، 600 امتیاز اضافی از طریق سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) دریافت می کنند، که در اصل برای تضمین دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم کانادا کافی است. زمان پردازش برای نامزدهای برنامه استانی نامزد نیوفاندلند در اکسپرس اینتری در مقایسه با روش سنتی مبتنی بر کاغذ بسیار سریع‌تر است، به طوری که اکثر درخواست‌های مقیم دائم در کمتر از ۶ ماه پردازش می‌شوند.

 

دو راه برای دریافت نامزدی از برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند وجود دارد:

اولین مورد این است که مستقیماً به PNP NL، خارج از اکسپرس اینتری، از طریق اداره مهاجرت و چندفرهنگی نیوفاندلند درخواست دهید. در صورت موفقیت، مهاجر می تواند یک حساب کاربری اکسپرس اینتری به صورت آنلاین ایجاد کند که نشان می دهد با درج شماره گواهی نامزدی و تعیین حوزه قضایی در نمایه خود، یک نامزدی استانی دارند.

گزینه دوم این است که با ایجاد نمایه اکسپرس انتری جدید شروع کنید که نشان دهنده علاقه به مهاجرت به نیوفاندلند است. سپس فرد ممکن است علاقمندی را از استان دریافت کند که از آنها دعوت می کند تا برای NLPNP درخواست دهند.

با استفاده از اکسپرس انتری، برنامه نامزد استانی نیوفاندلند می‌توانید به طور رسمی گواهی نامزدی شما را مستقیماً در سیستم ارسال کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به صورت آنلاین بپذیرید و امتیاز CRS اکسپرس انتری شما بلافاصله افزایش می‌یابد. سپس شما واجد شرایط دریافت “دعوت نامه برای درخواست” (ITA) برای اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس انتری بعدی هستید.

برنامه استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

راه های مختلفی برای اخذ اقامت دائم نیوبرانزویک وجود دارد. متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان نیوبرانزویک دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت (اقامت دائم) کانادا را سرعت می بخشد. تحت برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (PNP)، ممکن است تحت یکی از هفت جریان واجد شرایط باشید:

 

کارگران ماهر با پشتیبانی کارفرما

برنامه پشتیبانی کارفرما برای کارگران خارجی با پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای نیوبرانزویک ایجاد شد.

الزامات:

♦  یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از یک کارفرمای NB داشته باشید که قادر به پر کردن موقعیت با یک شهروند یا مقیم دائم کانادا نیست.

♦  غرامت مطابق با دستمزدهای منطقه ای و قراردادهای جمعی موجود را ارائه می دهد.

 

کارگران ماهر با حمایت خانواده (بسته)

برنامه حمایت از خانواده برای افراد دارای تجربه کاری و اعضای خانواده در نیوبرانزویک است. متاسفانه این برنامه در حال حاضر بسته شده است.

الزامات:

♦  متقاضی باید بر اساس تحصیلات و آموزش، مهارت های زبان، تجربه کاری، سن و توانایی انطباق با NB، یک پیشنهاد شغلی تمام وقت یا مهارت های شغلی داشته باشد.

♦  حامیان بر اساس تعهد وی به فرآیند مهاجرت و اسکان موفق اعضای خانواده ارزیابی خواهند شد.

 

جریان کارآفرینی

جریان کارآفرینی صاحبان مشاغل با تجربه یا مدیران ارشد کسب و کار را هدف قرار می دهد که می خواهند در نیوبرانزویک زندگی کنند.

الزامات:

♦  ارائه یک طرح کسب و کار

♦  نشان دادن تجربه مدیریت کسب و کار به عنوان مالک یا مدیر ارشد

♦  شواهد محکمی ارائه دهید که نشان دهد در NB زندگی خواهید کرد

♦  برای انجام تحقیقات گسترده و تکمیل مصاحبه با افسر برنامه مهاجرت به NB مراجعه کنید

♦  دارایی خالص شخصی تایید شده حداقل 300000 دلار CDN ارائه دهید

♦  حداقل 125000 دلار CDB سرمایه گذاری کنید

♦  نشان دادن دانش انگلیسی و/یا فرانسوی

♦  75000 دلار CDN سپرده مشروط قابل استرداد ایجاد کنید.

 

جریان بازار کار اکسپرس اینتری

این روش با برنامه اکسپرس اینتری کانادا کار می کند. برای واجد شرایط بودن، باید در استخر اکسپرس اینتری باشید. این جریان به دنبال رفع نیازهای شغلی خاص در نیوبرانزویک است. برنامه ها در حال حاضر برای این جریان متوقف شده است.

 

جریان فارغ التحصیلان بین المللی (جدید)

آن دسته از دانشجویانی که از کالج تجارت آتلانتیک، کالج شرقی، کالج مکنزی یا کالج اولتون فارغ التحصیل شده اند و در یکی از 19 شغل مورد نظر تحصیل کرده اند، می توانند برای جدیدترین مسیر PNP درخواست دهند. این برنامه با همکاری Opportunities NB -ONB-، که شرکت پیشرو در توسعه تجارت نیوبرانزویک است، و IRCC است.

 

جریان کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی

جریان اجازه کار پس از فارغ التحصیلی برای اتباع خارجی است که از یک مدرسه عالی در نیوبرانزویک فارغ التحصیل شده اند و یک تجارت موفق در این استان ایجاد کرده اند.

الزامات:

♦  بین 22 تا 40 سال باشد

♦  تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی را ثابت کنید

♦  در حین اقامت در استان، مدرک خود را از موسسه نیوبرانزویک دریافت کرد

♦  مجوز کار داشته باشید

♦  نشان دهید که قصد دارید در استان بمانید

 

Succession Connect Pilot

این برنامه که در سال 2016 راه اندازی شد، با هدف کمک به مهاجران جدید با ساکنان فعلی صاحب مشاغل ارتباط برقرار می کند. این به مهاجران اجازه می دهد تا به دنبال سرمایه گذاری های تجاری باشند و به کسب و کار محلی اجازه می دهد تا با افرادی که می خواهند در حوزه تخصص خود کار کنند، سرمایه گذاری کنند.

 

برنامه استانی نوا اسکوشیا (NSPNP)

نوا اسکوشیا ممکن است دومین استان کوچک کانادا باشد، اما منابع طبیعی آن بسیار زیاد است و تقاضای فزاینده ای برای کارگران بسیار ماهرتر وجود دارد. این استان در برنامه نامزدهای استانی (PNP) شرکت می کند که بر اساس آن، دولت استانی نوا اسکوشیا می تواند کارگران خارجی را که واجد شرایط این برنامه هستند، معرفی کند.

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان نوا اسکوشیا را دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت (مقیم دائم) کانادا را سرعت می بخشد.

 

اگر شما علاقه مند به اقامت در نوا اسکوشیا هستید و معیارهای یکی از هفت جریان زیر را دارید، ممکن است بتوانید در مدت زمان کمتری وارد کانادا شوید:

 

1) تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری

شرایط لازم برای درخواست تحت رده A، شما باید:

♦  دارای پروفایل ثبت شده در سیستم مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اکسپرس انتری؛

♦  در شش فاکتور انتخاب جریان، 67 امتیاز یا بیشتر کسب کنید.

♦  یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نوا اسکوشیا برای کار ماهرانه تمام وقت که حداقل یک سال پس از صدور ویزای اقامت دائم شما ادامه دارد، داشته باشید. برای اینکه یک پیشنهاد شغلی در اکسپرس اینتری معتبر باشد و امتیاز دریافت کند، کارفرمایان معمولاً به LMIA از ESDC نیاز دارند.

 

شرایط لازم برای درخواست تحت رده A، شما باید:

♦  دارای 1 سال سابقه کار ماهر مرتبط با شغل؛

♦  دارای مدرک تحصیلی کانادایی یا معادل آن؛

♦  اثبات توانایی زبان به زبان انگلیسی یا فرانسوی در معیار زبان کانادایی 7؛

♦  منابع مالی کافی برای اقامت موفقیت آمیز در نوا اسکوشیا را نشان دهید.

 

شرایط لازم برای درخواست تحت رده B، شما باید:

♦  در یکی از مشاغل مورد نظر باشید که در راهنمای تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری مشخص شده است.

♦  دارای پروفایل ثبت شده در سیستم مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اکسپرس انتری؛

♦  در شش فاکتور انتخاب جریان، 67 امتیاز یا بیشتر کسب کنید.

♦  حداقل 1 سال تجربه کاری ماهر در یکی از مشاغل مورد نظر ما داشته باشید.

♦  دارای مدرک تحصیلی کانادایی یا معادل آن؛

♦  اثبات توانایی زبان به زبان انگلیسی یا فرانسوی در معیار زبان کانادایی 7؛

♦  منابع مالی کافی برای اقامت موفقیت آمیز در نوا اسکوشیا را نشان دهید.

 

2) تجربه نوا اسکوشیا: جریان اکسپرس اینتری

♦  افراد بسیار ماهر را انتخاب می کند که مایلند به طور دائم در نوا اسکوشیا زندگی کنند. متقاضیان باید حداقل یک سال تجربه کار در نوا اسکوشیا در یک شغل با مهارت بالا داشته باشند.

♦  الزامات اعمال: ts برای رده کارگر تأثیر بحرانی

♦  داشتن حداقل 1 سال سابقه کار در نوا اسکوشیا؛

♦  سن 21 تا 55 سال؛

♦  دارای مدرک تحصیلی کانادایی یا معادل آن؛

♦  توانایی زبان انگلیسی یا فرانسوی را در معیار زبان کانادایی (CLB) اثبات کنید. شما به CLB 7 برای کار ماهر در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) 0 و A نیاز دارید. برای موقعیت های NOC B به CLB 5 نیاز دارید.

♦  دارای مشخصات ثبت شده در سیستم مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اکسپرس انتری

 

3) اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا

جریان اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا کاندیداهایی را در سیستم اکسپرس انتری فدرال انتخاب می‌کند که نیازهای بازار کار استانی را برای درخواست نامزدی برآورده می‌کنند. فقط نامزدهایی که از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا نامه علاقه دریافت می کنند می توانند درخواست دهند.

 

شرایط درخواست:

♦  دریافت نامه علاقه از برنامه نامزدی نوا اسکوشیا در سیستم اکسپرس انتری؛

♦  حداقل الزامات تجربه کاری جریان اکسپرس اینتری را که برای آن واجد شرایط هستید، برآورده کنید.

♦  نشان دادن بودجه کافی برای استقرار موفقیت آمیز خود و خانواده خود در نوا اسکوشیا و پرداخت هزینه های مهاجرت و هزینه های سفر.

♦  در کشور محل اقامت فعلی خود وضعیت قانونی داشته باشید و معیارهای واجد شرایط بودن را در زمان صدور علاقه نامه برای شما رعایت کنید.

 

4) پزشکی

Physician Stream به مقامات بهداشت عمومی نوا اسکوشیا – سازمان بهداشت نوا اسکوشیا (NSHA) و مرکز بهداشت ایزاک والتون کیلام (IWK) – کمک می کند تا پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص را برای کار در نوا اسکوشیا استخدام کنند. این جریان به NSHA و IWK کمک می‌کند تا پزشکانی را با مهارت‌های لازم برای موقعیت‌هایی که نتوانسته‌اند با یک مقیم دائم یا شهروند کانادا پر کنند، استخدام و حفظ کنند.

 

الزامات برای درخواست

♦  Physician Stream فقط برای پزشکان عمومی و پزشکان خانواده (NOC 3112) و پزشکان متخصص (NOC 3111) با فرصت‌های تأیید شده با سازمان بهداشت نوا اسکوشیا یا مرکز بهداشت IWK باز است.

♦  فرصت تایید شده باید در سربرگ رسمی NSHA یا IWK باشد و باید:

♦  توسط شخصی که مجاز به استخدام پزشک در NSHA یا IWK است امضا و تاریخ گذاری شود.

♦  توسط متقاضی که فرصت را می پذیرد امضا و تاریخ داشته باشد.

♦  واجد شرایط بودن برای مجوز با کالج پزشکان و جراحان NS را نشان دهید.

♦  نشان دهید که متقاضی واجد شرایط درخواست برای امتیازات و اعتبار با NSHA و IWK است.

 

5) کارآفرینی

Entrepreneur Stream برای صاحبان مشاغل با تجربه یا مدیران ارشد تجاری است که می خواهند در نوا اسکوشیا زندگی کنند. آنها باید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند یا یک تجارت موجود را بخرند و باید فعالانه در مدیریت روزانه کسب و کار شرکت کنند. پس از راه اندازی کسب و کار به مدت یک سال، کارآفرین ممکن است برای وضعیت اقامت دائم نامزد شود.

 

الزامات برای درخواست:

♦  21 سال یا بیشتر باشد؛

♦  می خواهید به طور دائم در نوا اسکوشیا زندگی کنید در حالی که مالک و مدیریت فعال یک کسب و کار نوا اسکوشیا هستید.

♦  دارایی خالص حداقل 600000 دلار کانادا؛

♦  بتوانید حداقل 150000 دلار کانادا از پول خود را برای ایجاد یک تجارت در نوا اسکوشیا سرمایه گذاری کنید.

♦  حداقل 3 سال سابقه مدیریت فعال و مالکیت یک کسب و کار (حداقل 1/3 مالکیت) یا بیش از 5 سال تجربه در نقش مدیریت ارشد کسب و کار؛

♦  دارای حداقل نمره 5 در معیار زبان کانادایی در صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛

♦  تکمیل یک درخواست آنلاین؛

♦  یک دعوت نامه برای درخواست از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا دریافت کنید.

 

6) کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

جریان بین المللی فارغ التحصیلان کارآفرین برای فارغ التحصیلان اخیر یک دانشگاه نوا اسکوشیا یا کالج اجتماعی نوا اسکوشیا است. آنها باید قبلاً یک تجارت نوا اسکوشیا را راه اندازی کرده یا خریداری کرده باشند و حداقل یک سال آن را اداره کنند. اگر آنها قصد اقامت در نوا اسکوشیا را دارند، ممکن است فارغ التحصیل برای وضعیت اقامت دائم نامزد شود. درخواست برای جریان فقط با دعوت است.

 

الزامات برای درخواست:

♦  می خواهید به طور دائم در نوا اسکوشیا زندگی کنید در حالی که مالک و مدیر فعال یک کسب و کار هستید.

♦  حداقل یک سال تجربه مستمر در مدیریت فعال و مالکیت کسب و کار فعلی نوا اسکوشیا (حداقل مالکیت 100٪) داشته باشید.

♦  حداقل 2 سال تحصیل حضوری و تمام وقت در دانشگاهی در نوا اسکوشیا یا کالج اجتماعی نوا اسکوشیا تکمیل کرده باشند.

♦  دارای مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی؛

♦  دارای حداقل نمره 7 در معیار زبان کانادایی در صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛

♦  تکمیل یکدرخواست آنلاین؛

♦  یک دعوت نامه برای درخواست از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا دریافت کنید.

 

7) کارگر ماهر

جریان کارگر ماهر به کارفرمایان کمک می کند تا کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل اخیر را که مهارت های آنها در نوا اسکوشیا مورد نیاز است جذب کنند. یک کارفرما فقط می تواند کارگران خارجی را برای موقعیت هایی استخدام کند که قادر به پر کردن آنها با مقیم دائم یا شهروندان کانادا نبوده اند.

 

الزامات برای درخواست:

♦  یک پیشنهاد کار دائمی تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا داشته باشید.

♦  دارای 1 سال سابقه کار مرتبط با شغل (کارگران نیمه ماهر و کم مهارت باید قبلاً شش ماه سابقه کار با کارفرما داشته باشند.)

♦  سن 21 تا 55 سال؛

♦  داشتن دیپلم دبیرستان؛

♦  دارای آموزش، مهارت ها و/یا اعتبار مناسب برای کار؛

♦  اگر یک کارگر ماهر هستید، توانایی زبانی برابر با معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 5 را ثابت کنید. اگر زبان اول شما انگلیسی یا فرانسوی است، این مدرک کافی است. کارگران نیمه ماهر و کم مهارت باید نتایج آزمون را داشته باشند تا ثابت کنند که CLB 4 را دارند حتی اگر زبان اول آنها انگلیسی یا فرانسوی باشد.

♦  منابع مالی کافی برای اقامت موفقیت آمیز در نوا اسکوشیا را نشان دهید.

برنامه مناطق شمال غربی (NTNP)

قلمروهای شمال غربی سرزمینی از کانادا است که در منطقه شمالی این کشور واقع شده است. دلایل زیادی برای مهاجرت به اینجا وجود دارد. برای شروع، چشم انداز شغلی عالی وجود دارد. مناطق شمال غربی بالاترین درآمد متوسط ​​خانوار را در کانادا دارد و پایتخت آن، یلونایف، بالاترین نرخ اشتغال را در این کشور دارد. سرزمین های شمال غربی در سال 2014 پذیرای 111 ساکن جدید دائمی بود. این مکانی است که تازه واردان می توانند انتظار داشته باشند که از استقبال دوستانه ای برخوردار شوند و در عین حال همچنان سنت ها و شیوه های خود را بپذیرند. در نتیجه بسیاری از جوامع فرهنگی پر رونق در اینجا وجود دارد.

 

منابع طبیعی وسیع و جمعیت نسبتاً کم به مناطق شمال غربی بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه را در بین استان ها یا مناطق کانادا می دهد. این قلمرو از منابع زمین شناسی وسیعی از جمله الماس، طلا و گاز طبیعی برخوردار است، به همین دلیل برای مهاجرت به کانادا جذابیت خاصی دارد.

 

برنامه نامزد استانی مناطق شمال غربی (PNP) یک برنامه مهاجرتی است که از طرف دولت مناطق شمال غربی با تابعیت و مهاجرت کانادا اجرا می شود تا روند رسیدگی سریع به درخواست برای اقامت دائم را پیگیری کند.

 

برنامه (PNP) به تقویت اقتصاد مناطق شمال غربی با جذب افراد واجد شرایط برای پر کردن کمبودهای حیاتی نیروی کار و ترویج توسعه تجارت کمک می کند. برنامه نامزد می تواند به کارفرمایان در استخدام و نگهداری کارگران خارجی کمک کند و به کارگران خارجی و خانواده های آنها کمک کند تا مناطق شمال غربی را خانه دائمی خود کنند.

 

افراد معرفی شده توسط مناطق شمال غربی واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق اداره شهروندی و مهاجرت کانادا به عنوان بخشی از جریان نامزدهای استانی هستند. رسیدگی به درخواست یک نامزد برای اقامت دائم از طریق اداره شهروندی و مهاجرت کانادا به طور کلی سریعتر از سایر کلاس های مهاجرت است. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا تصمیمات نهایی را در مورد درخواست ها می گیرد.

 

متقاضیان موفق یک گواهی نامزد مناطق شمال غربی دریافت خواهند کرد که زمان رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرت کانادا (مقیم دائم) را تسریع می‌کند. تحت برنامه نامزدهای استانی مناطق شمال غربی (PNP)، ممکن است تحت یکی از سه جریان واجد شرایط باشید.

 

برنامه نامزدهای استانی منطقه شمال غربی از طریق 4 جریان عمل می کند:

اگر شما علاقه مند به اقامت در مناطق شمال غربی هستید و معیارهای یکی از چهار دسته زیر را دارید، ممکن است بتوانید در مدت زمان کمتری وارد کانادا شوید.

 

1) جریان کارگران ماهر

این جریان از برنامه مهاجرتی NTNP Employer Driven، اتباع خارجی واجد شرایط را هدف قرار می دهد که می توانند با موفقیت به کمبود نیروی کار ماهر در مناطق شمال غربی کمک کنند. درخواست‌ها تحت این جریان از داوطلبانی پذیرفته می‌شوند که پیشنهاد استخدام در یک موقعیت ماهر (سطوح مهارت طبقه‌بندی ملی 0، A یا B) از یک کارفرمای NWT دریافت کرده‌اند. این دسته یک فرآیند کارفرما محور است، به این معنی که کارفرمایان NWT باید از متقاضیان واجد شرایط برای اقامت دائم حمایت کنند.

 

الزامات برای رده کارگران ماهر:

♦  دارای گواهینامه یا اعتبار برای تجارت مشخص شده باشد.

♦  در صورت وجود، الزامات گواهینامه، مجوز یا ثبت نام شغل را برآورده کنید

♦  داشتن مجوز یا پذیرفته شدن توسط ارگان سرزمینی حاکم بر شغل یا تجارت؛

♦  داشتن تجربه کاری مورد نیاز برای شغل خاص

♦  مدعی پناهندگی نباشید

 

کارفرما باید:

♦  حداقل یک سال ثبت شده و در حال فعالیت باشند.

♦  نشان دهید که تلاش کرده است یک شهروند کانادایی یا روابط عمومی را برای موقعیت شغلی استخدام کند.

♦  یک نامزد بالقوه را شناسایی کنید

♦  یک تجارت ثبت شده، انجمن صنعتی یا یک دولت محلی، شهری، اولین کشور یا منطقه ای در NWT باشید که حداقل به مدت 1 سال ثبت و عملیاتی شده باشد.

♦  ارائه مدرکی دال بر تلاش های استخدام محلی و ملی و ارائه خلاصه ای از نتایج

♦  نشان دهید که پاداش شغلی متناسب با استانداردهای محلی است. و یک LMO از HRSDC دریافت کنید.

 

شغل باید:

♦  برای یک موقعیت دائمی تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشید

♦  در شغلی باشید که در یک دسته مهارت بالا قرار می گیرد

♦  با قراردادهای چانه زنی دسته جمعی موجود در تضاد نباشد

♦  مطابق با قانون استانداردهای استخدام NWT باشید

♦  نرخ پرداخت صنعت قابل مقایسه را ارائه دهید

 

2) جریان کارگر شرایط بحرانی (NWT)

این جریان برای کمک به کارفرمایان مناطق شمال غربی (NWT) ایجاد شد تا کمبودهای حیاتی نیروی کار را برطرف کنند که توسط ساکنان محلی یا کانادایی قابل پر کردن نیست. این به طور خاص برای هدف قرار دادن کارگران در مشاغل نیمه ماهر و غیر ماهر (سطوح مهارت طبقه بندی شغلی ملی C و D) طراحی شده است. برای درخواست تحت این جریان، کارگران ماهر خارجی باید حداقل شش ماه در همان موقعیت کار کرده باشند و باید با مجوز کار موقت خارجی خود مطابقت داشته باشند.

 

الزامات برای رده کارگران:

♦  دارای مجوز کار موقت و 6 ماه در همان سمت کار کرده اند

♦  حمایت مالی یا تسویه حساب کافی را در NWT نشان دهید

♦  داشتن تجربه کاری مورد نیاز برای شغل؛

♦  توانایی برقراری ارتباط اولیه به زبان رسمی محل کار را داشته باشد.

♦  مدعی پناهندگی نباشید

 

یک کارفرما باید:

♦  جای خالی کار داشته باشید

♦  یک نامزد بالقوه را شناسایی کنید

♦  با کمیسیون ایمنی و جبران خسارت کارگران وضعیت خوبی داشته باشید

♦  ارائه مدرکی دال بر تلاش های استخدام محلی و ملی و ارائه خلاصه ای از نتایج

♦  یک نظر مثبت HRSDC خدمات بازار کار کانادا را دریافت کنید

♦  یک کسب و کار، انجمن صنعتی ثبت شده یا یک دولت محلی، شهری، کشور اول یا منطقه ای در NWT باشید که حداقل به مدت شش ماه ثبت شده و عملیاتی شده باشد.

 

شغل باید:

♦  برای یک موقعیت دائمی تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشید

♦  نرخ پرداخت صنعت قابل مقایسه را ارائه دهید

♦  در شغلی باشید که در سطوح C یا D مهارت NOC قرار دارد

♦  با کمیسیون ایمنی و جبران خسارت کارگران (WSCC) و دفتر استانداردهای استخدامی NWT در وضعیت خوبی باشید.

 

3) رده کسب و کار خوداشتغالی

NTNP برنامه‌های تحت این جریان را از کارآفرینان و/یا صاحبان کسب‌وکارهایی که می‌خواهند کسب‌وکاری در سرزمین‌های شمال غربی تأسیس کنند، می‌پذیرد. مشاغل در تمام بخش های اقتصادی می توانند درخواست دهند. با این حال، مشاغلی که یک محصول جدید یا محصولی با سود قابل توجه برای مناطق شمال غربی معرفی می کنند در اولویت هستند.

 

برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه، متقاضی باید:

♦  سرمایه گذاری حداقل 300000 دلار برای شروع یا خرید یک کسب و کار در محدوده های شرکتی Yellowknife، NWT، یا

♦  سرمایه گذاری حداقل 150000 دلار برای شروع یا خرید یک کسب و کار خارج از مرزهای شرکت Yellowknife، NWT

♦  در صورت شروع یا خرید یک کسب و کار خارج از مرزهای شرکت Yellowknife، NWT، دارایی خالص شخصی حداقل 500000 دلار داشته باشید.

♦  در صورت شروع یا خرید کسب و کار خارج از مرزهای شرکت یلونایف، NWT، دارایی خالص شخصی حداقل 250000 دلار داشته باشید.

♦  75000 دلار اضافی در یک حساب امانی نگهداری کنید و پس از تکمیل قرارداد عملکرد بر اساس یک پیشنهاد تجاری آزاد کنید

♦  دانش و درک معقولی از NWT و اقتصاد آن نشان دهید

♦  قادر به نشان دادن مهارت های ارتباطی معقول متناسب با NWT باشید

♦  داشتن تجربه و تحصیلات لازم برای اجرای موفق طرح کسب و کار

 

4) جریان اکسپرس اینتری

جریان اکسپرس اینتری مناطق شمال غربی برای اتباع خارجی است که در استخر اکسپرس انتری اداره مهاجرت و شهروندی کانادا پذیرفته شده اند. فقط نامزدهایی که در استخر اکسپرس اینتری پذیرفته شده اند و شماره نمایه اکسپرس انتری و کد اعتبار سنجی جویای کار برای آنها صادر شده است واجد شرایط این جریان هستند.

 

داوطلبان این جریان باید شرایط زیر را داشته باشند:

♦  واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال باشید: کارگر ماهر فدرال، مشاغل ماهر فدرال، یا کلاس تجربه کانادایی

♦  باید تمام شرایط لازم برای جریان کارگر ماهر تحت برنامه نامزدی مناطق شمال غربی را برآورده کند.

 

معیارهای شهروندی و مهاجرت استخر اکسپرس اینتری کانادا:

♦  هنگامی که معیارهای واجد شرایط بودن بالا برآورده شد، یک کارفرما می تواند درخواستی را به سیستم اکسپرس اینتری مناطق شمال غربی ارسال کند.

♦  هنگامی که معیارهای واجد شرایط بودن بالا برآورده شد، یک کارفرما می تواند درخواستی را به سیستم اکسپرس اینتری مناطق شمال غربی ارسال کند.

 

برنامه مهاجرت انتاریو (OINP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در انتاریو هستید، برنامه نامزد مهاجر انتاریو ممکن است برای شما مناسب باشد. انتاریو سریع ترین استان کانادا در حال رشد است و شهرهایی مانند تورنتو و اتاوا درآن با سرعت در حال رشد هستند. فرصت های شغلی در انتاریو زندگی در انتاریو را به گزینه ای جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند تبدیل می کند.

 

اگرچه انتاریو پرجمعیت ترین استان کانادا است، اما با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. بنابراین، برنامه نامزدهای استانی انتاریو (OINP) نقش مهمی در کمک به برآورده کردن این تقاضا ایفا می کند. با این حال، این سیستم در حال حاضر بیش از آنچه مجاز به انتخاب است، متقاضیان را دریافت می کند. در دسامبر 2019، ویک فدلی، وزیر توسعه اقتصادی، ایجاد مشاغل و تجارت انتاریو، از انتاریو درخواست کرد تا تعداد کاندیداهای مهاجرتی را که در این استان می تواند برای برنامه نامزد استانی خود انتخاب کند، دو برابر کند. اگر این امر اعطا شود، به انتاریو اجازه می دهد تا 13300 نامزد را تا سال 2022 معرفی کند. در این میان، پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی، که شامل پنج جامعه انتاریو است، می تواند به کاهش کمبود نیروی کار کمک کند.

 

OINP یک برنامه کارفرما محور است که داوطلبان نمی توانند درخواست دهند مگر اینکه یک پیشنهاد شغلی دائمی تمام وقت از یک کارفرمای انتاریو داشته باشند یا مدرک دکترا را از یک دانشگاه انتاریو با بودجه عمومی دریافت کرده باشند. به طور کلی یک فرآیند دو مرحله ای برای نامزدی وجود دارد.

 

مرحله 1) واجد شرایط بودن کارفرما

این دسته شامل کارگران خارجی با پیشنهادهای شغلی و کارفرمایانی است که به دنبال کارمندی برای ایفای نقش های خاص هستند.

کارفرمایان در GTA باید:

♦  حداقل 3 سال در تجارت فعال بوده باشند.

♦  حداقل 1,000,000 دلار درآمد ناخالص در سال مالی قبل داشته باشند.

♦  حداقل پنج کارمند دائمی و تمام وقت داشته باشند. و

♦  یک محل کسب و کار واقع در ON داشته باشند.

 

کارفرمایان خارج از GTA باید:

♦  حداقل سه سال در کسب و کار فعال بوده باشند.

♦  داشتن حداقل 500000 دلار درآمد ناخالص در سال مالی قبل؛

♦  حداقل سه کارمند دائمی و تمام وقت داشته باشند.

♦  یک محل کسب و کار واقع در ON داشته باشند.

 

معیارهای موقعیت:

♦  موقعیت های دائمی و تمام وقت باشند.

♦  در یک شغل ماهر (NOC 0، A یا B)؛

♦  سطوح دستمزد غالب را برآورده کنند.

 

مرحله 2) رده کسب و کار انتاریو

تحت جریان کارگر خارجی، متقاضی باید:

♦  یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای تایید شده ON در یک شغل ماهر (فهرست NOC A، B، یا 0).

♦  حداقل 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته در شغل مورد نظر؛

♦  دریافت یک فرم موقعیت تایید شده از قبل از غربالگری کارفرما؛

♦  دستمزد پیشنهادی که با سطح دستمزد غالب در ON برای شغل مطابقت دارد.

♦  وضعیت حقوقی، اگر نامزد احتمالی در کانادا باشد.

 

تحت جریان سرمایه گذاران، متقاضی باید موارد زیر را داشته باشد:

♦  مشارکت فعال در مدیریت کسب و کار و ایجاد حداقل 5 شغل جدید برای ساکنان کانادایی یا دائمی؛

♦  کنترل حداقل 33.334 درصد از حقوق صاحبان سهام در تجارت یا سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون دلاری در تجارت؛ و

♦  هیچ گزینه ای برای بازخرید سرمایه گذاری پس از یک دوره مشخص وجود ندارد.

 

مرحله 3) جریان دانشجویی بین المللی

فارغ التحصیل (یا به زودی فارغ التحصیل) از یک کالج یا دانشگاه کانادایی با بودجه عمومی تایید شده در دو سال گذشته؛

♦  یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در NOC A, B, 0;

♦  دریافت یک فرم موقعیت تایید شده از قبل از صفحه کارفرما؛

♦  دستمزد پیشنهادی که با دستمزد رایج سطح ورودی در ON مطابقت دارد.

 

جریان بین المللی فارغ التحصیلان دکترا:

♦  برای فارغ التحصیلان برنامه های دکترا در دانشگاه های انتاریو با بودجه عمومی.

♦  نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

 

جریان بین المللی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد:

♦  برای دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند یا در ترم آخر یک برنامه کارشناسی ارشد موجود در یک ♦ ♦  دانشگاه واجد شرایط در ON هستند.

♦ نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

 

مرحله 4) اکسپرس اینتری

اگر نمایه اکسپرس انتری دارید، می توانید از آن برای مهاجرت به انتاریو استفاده کنید. جریان هایی که از اکسپرس اینتری استفاده می کنند عبارتند از:

 

♦  اولویت های سرمایه انسانی – نامزدها نیاز خاصی را در بازار کار برآورده خواهند کرد.

♦  کارگران ماهر فرانسوی صحبت می کنند – نامزدهایی با توانایی های قوی صحبت کردن به زبان انگلیسی که مهارت های لازم برای پر کردن تقاضا در بازار را دارند.

♦  Skilled Trades- نامزدها کار مداومی در انتاریو دارند.

برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در جزیره پرنس ادوارد هستید، برنامه PNP جزیره پرنس ادوارد ممکن است برای شما مناسب باشد. جزیره پرنس ادوارد یکی از استان های با رشد سریع کانادا است که شهرهایی مانند شارلوت تاون با سرعت زیادی در حال رشد هستند. فرصت های شغلی در جزیره پرنس ادوارد یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند.

 

با رشد اقتصادی جزیره، دولت آن شرکت در برنامه نامزدهای استانی (PNP) را برای آوردن کارگران خارجی بیشتر به قلمرو آن ضروری تشخیص داد.

 

متقاضیان موفق گواهی نامزدی PEI دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را سرعت می بخشد. تحت برنامه نامزدهای استانی PEI (PNP)، ممکن است تحت یکی از هفت جریان واجد شرایط باشید.

 

اگر علاقه مند به اقامت در جزیره پرنس ادوارد هستید و معیارهای یکی از سه جریان زیر را دارید، ممکن است بتوانید در مدت زمان کمتری وارد کانادا شوید.

 

1) جریان اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد

شما می توانید برای نامزدی PEI Express Entry برای اقامت دائم از طریق برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) درخواست دهید. نامزدی شما از طریق PEI PNP شانس شما را برای صدور دعوت نامه برای درخواست از دولت فدرال افزایش می دهد.

برای واجد شرایط بودن برای نامزدی از طریق PEI Express Entry، باید الزامات حداقل یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال را برآورده کنید:

♦  برنامه کارگران ماهر فدرال؛

♦  برنامه تجارت ماهر فدرال؛ یا

♦  کلاس تجربه کانادایی

♦  یک نمایه فدرال اکسپرس اینتری ایجاد کنید و در جمع نامزدها قرار بگیرید.

♦  دو مسیر برای اقامت دائم از طریق رده PEI Express Entry وجود دارد، بسته به اینکه آیا شما یک پیشنهاد شغلی در PEI دارید یا خیر. اولویت با متقاضیانی است که در PEI زندگی و کار می کنند.

 

2) PNP جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) دسته بندی تأثیر تجاری

♦  100٪ الزامات جریان مالکیت

♦  دارایی خالص شخصی قابل تأیید 600000 دلار داشته باشید

♦  دارای مهارت، تحصیلات، سن، توانایی زبان و تجربه برای راه اندازی یک تجارت در P.E.I

♦  حداقل 150000 دلار کانادا در یک سرمایه گذاری تجاری در P.E.I سرمایه گذاری کنید.

♦  یک قرارداد امانی را امضا کنید که حاوی شروط در مورد سپرده 150000 دلاری است که تا زمان برآورده شدن شرایط توافق توسط استان نگه داشته شود.

♦  در 2 سال گذشته آیلتس را گذرانده باشید و حداقل نمره باند 4.0 را کسب کرده باشید

 

3) جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) رده تأثیر نیروی کار

♦  یک پیشنهاد شغلی تمام وقت، طولانی مدت (دائمی یا حداقل 2 ساله) از یک کارفرمای PEI در سطح مهارت NOC O، A یا B داشته باشید.

♦  اگر در حال حاضر توسط یک کارفرمای PEI مشغول به کار هستید، مجوز کار معتبر داشته باشید

♦  وضعیت قانونی در کشور محل اقامت داشته باشید

♦  در صورت نیاز، بتوانید در یک مصاحبه در اداره مهاجرت، اسکان و جمعیت شرکت کنید

♦  حداقل 2 سال تحصیلات پس از متوسطه یا دیپلم را با موفقیت گذرانده باشند

♦  در طی 5 سال گذشته، تحصیلات مرتبط یا تجربه کار تمام وقت داشته باشید

♦  الزامات زبان را برآورده کنید

♦  نشان دادن منابع مالی کافی و حمایت های سکونتگاهی همانطور که توسط وجوه قابل انتقال نشان داده شده است به منظور پوشش هزینه های مرتبط با هزینه های مهاجرت و سفر.

 

برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP)

هر ساله کبک پذیرای کارگران مهاجری است که مجموعه مهارت‌هایشان با نیازهای فعلی بازار مطابقت دارد. بر خلاف سایر استان های کانادا که در برنامه استانی نامزدی شرکت می کنند، کبک برنامه نامزد استانی خاصی ندارد. در عوض، سه برنامه منحصر به فرد برای کارگران دائمی در کبک وجود دارد. اینها عبارتند از: برنامه کارگر ماهر معمولی، گواهی انتخاب کبک و برنامه کارگر خوداشتغال. در حال حاضر، روند درخواست انتخاب دائم بر اساس ابراز علاقه به زندگی و کار در کبک است. اخیراً، دولت کبک تغییراتی را در برنامه PEQ پیشنهاد کرد که این برنامه را انتخابی تر می کرد. این تغییرات در تلاشی برای جذب کارگران ماهر که تقاضای خاص بازار را برآورده می‌کنند، پیشنهاد شد. با این حال، واکنش شدید دانشجویانی که قبلاً در کبک بودند، منجر به این شد که دولت کبک یک بند را معرفی کند که به محافظت از دانشجویان در حال حاضر در کبک کمک می کند.

 

قبل از شروع هر کار دیگری، مهم است که بازار کار را درک کنید، مهارت های شما چگونه نیازهای فعلی را برآورده می کند و اینکه آیا استان واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. این تحقیق را می توان با استفاده از ابزار دریافت اطلاعات کبک انجام داد که اطلاعات مهمی در مورد امکان مهاجرت به کبک ارائه می دهد. مرحله دوم در این فرآیند تکمیل و ارسال اظهار علاقه به اداره مهاجرت است. مرحله سوم این است که تعیین کنید برای کدام برنامه برای کارگران دائمی می خواهید درخواست دهید. از آنجایی که هر برنامه به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای مهاجران طراحی شده است، مهم است که برای شرایط شخصی خود بهترین برنامه را درخواست کنید.

 

مهاجرت به کبک از طریق دو جریان جداگانه تایید می شود: انتخاب (تصمیم گیری در سطح استان) و پذیرش (تصمیم در سطح فدرال). بنابراین، متقاضی بالقوه باید هر دو سطح را بگذراند. فرآیند انتخاب توسط متقاضی دریافت گواهی انتخاب کبک تکمیل می شود. این گواهی بیان می کند که شما توسط دولت کبک برای مهاجرت انتخاب شده اید. دریافت این گواهی ضروری است اما تضمین نمی کند که شما مقیم دائم کانادا خواهید شد.

 

برنامه کارگران ماهر:

این برنامه برای کارگرانی طراحی شده است که قصد دارند برای یک شرکت یا سازمان در کبک کار کنند.

الزامات:

مانند اکسپرس اینتری کانادا، انتخاب برای برنامه کارگر ماهر معمولی بر اساس امتیازهایی است که برای عوامل و معیارهای مشخص اعطا می شود. تعداد امتیازهایی که دارید تعیین می کند که آیا واجد شرایط انتخاب شدن برای برنامه هستید یا خیر. جدول دقیق سیستم امتیاز را می توان در وب سایت مهاجرت کبک یافت.

 

عوامل و معیارها 9 موضوع مرتبط را پوشش می دهند:

 1. آموزش: این عامل سطح تحصیلات و سطح آموزش شما را کامل می داند.
 2. تجربه کاری: کجا و چه مدت کار کرده اید.
 3. سن: بیشترین امتیاز به افرادی که بین سنین 18 تا 35 سال مهاجرت می کنند تعلق می گیرد.
 4. دانش فرانسه و انگلیسی: شما باید سطح توانایی زبان خود را در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی نشان دهید.
 5. زمان سپری شده در کبک و روابط خانوادگی: آیا شما زمانی را در کبک گذرانده اید و آیا با شهروندان کانادایی یا مقیم دائم رابطه خانوادگی دارید؟
 6. Job Offer: آیا پیشنهاد شغلی دائمی در سازمانی دارید که توسط دولت کبک به رسمیت شناخته شده است.
 7. همسر: همان اطلاعاتی که شما ارائه کرده اید باید در مورد همسرتان ارائه شود.
 8. سایر عوامل: این موارد شامل مواردی مانند تعداد کودکان زیر 22 سال است که شما را همراهی می کنند.
 9. خودکفایی مالی: شما باید قراردادی را امضا کنید که بتوانید حداقل 3 ماه پس از ورود به کبک از نیازهای خود و خانواده خود حمایت کنید.

 

قبل از اینکه درخواست خود را تکمیل کنید:

 1. مشخص کنید که آیا حرفه یا مهارت شما تنظیم شده است یا خیر. مقررات به این معنی است که برخی از مشاغل توسط نهادهای حرفه ای اداره می شوند. مثلاً مهندسی و پرستاری. دانستن اینکه آیا حرفه شما تنظیم شده است یا نه، به شما کمک می کند تا درک کنید که برای کار در کبک باید چه شرایطی را رعایت کنید.
 2. موانع پیدا کردن کار در کبک را درک کنید.
 3. درک هزینه های مهاجرت به کبک از جمله هزینه های اسکان یک مکان جدید.
 4. فرآیند انتخاب را درک کنید.
 5. تعیین کنید که ددلاین بعدی چه زمانی است.

 

دریافت گواهی انتخاب کبک:

برای درخواست برای برنامه کارگران ماهر کبک، متقاضی باید حداقل نمرات مورد نیاز را کسب کند. متقاضیانی که بدون همسر می کنند باید حداقل 43 امتیاز در فاکتورهای استخدام و 50 امتیاز در مجموع کسب کنند. متقاضیانی که با همسر یا شریک زندگی مشترک خود درخواست می دهند باید حداقل 52 امتیاز در فاکتورهای اشتغال زایی و در مجموع 59 امتیاز کسب کنند. اگر این آستانه را داشته باشید، می توانید به صورت آنلاین یک ابراز علاقه ارسال کنید. پس از ارسال اظهار علاقه، دولت کبک از برخی از متقاضیان دعوت می کند تا درخواستی برای گواهی انتخاب کبک ارائه دهند. جدول زیر حداقل امتیاز مورد نیاز برای واجد شرایط بودن را نشان می دهد. برای تفکیک دقیق نحوه اعطای امتیاز به بالا مراجعه کنید.

 

برنامه مهاجرت ساسکاچوان (SINP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در ساسکاچوان هستید، برنامه PNP ساسکاچوان ممکن است برای شما مناسب باشد. ساسکاچوان یکی از استان های در حال رشد کانادا است که شهرهایی مانند رجینا با سرعت بالایی در حال رشد هستند. فرصت های شغلی در ساسکاچوان یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند.

 

برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (Saskatchewan Immigrant Nominee Program) یک برنامه مهاجرتی است که به نفع مهاجران بالقوه ای است که دارای مهارت ها و تجربه های مورد نیاز در استان هستند. متقاضیان تحت INP ساسکاچوان یک گواهی نامزد استانی ساسکاچوان دریافت می کنند که به آنها اجازه می دهد برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. این بسیار سریعتر از برنامه های مهاجرتی کانادا در استان های دیگر پردازش می شود. برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان 2018 (SINP) روند مهاجرت و تایید ویزا را تسریع می کند زیرا مهاجران قصد دارند در اصل مانند درخواست مستقیم به دولت هستند، که باعث نامزدی کسانی می شود واجد شرایط سفر به کانادا تحت SINP هستند.

 

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استان ساسکاچوان را دریافت خواهند کرد که زمان رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را تسریع خواهد کرد. تحت برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (INP)، ممکن است تحت یکی از هشت جریان واجد شرایط باشید.

 

اکسپرس اینتری در ساسکاچوان

برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP) به این استان این امکان را می دهد که افرادی را برای پذیرش در کانادا توسط دولت فدرال که دارای مهارت ها و تجربه های مطلوب در اقتصاد محلی هستند، معرفی کند. ساسکاچوان PNP علاوه بر کمک به افرادی که مهارت‌های دقیقی دارند و در سطح محلی مورد تقاضا هستند، به افرادی که در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی و کار می‌کنند، یا تمایل به سرمایه‌گذاری یا شروع کسب‌وکار در استان دارند، کمک می‌کند. فرآیند مهاجرت ساسکاچوان از طریق SINP به افراد و خانواده های واجد شرایط اجازه می دهد تا از شرایط بالقوه عبور کنند.

 

گزینه دیگر این است که فرآیند مهاجرت ساسکاچوان را با ایجاد یک نمایه اکسپرس انتری جدید و به طور رسمی نشان دادن علاقه به استان آغاز کنید. سپس اداره مهاجرت ساسکاچوان می تواند افراد علاقه مند را انتخاب کرده و از آنها دعوت کند تا برای SINP درخواست دهند. پس از نامزد شدن، نمایه اکسپرس انتری شما بلافاصله با گواهی نامزدی ساسکاچوان شما اعتبار داده می شود که به شما 600 امتیاز اضافی تحت سیستم رتبه بندی جامع می دهد. سپس می توانید دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم در کانادا در قرعه کشی اکسپرس انتری بعدی دریافت کنید.

 

متخصص باتجربه ما در زمینه مهاجرت کانادا قادر است پروفایل اکسپرس انتری شما را برای مهاجرت ساسکاچوان از طریق SINP 2018 بهینه کند. ما همچنین می توانیم به شما کمک کنیم برای PNP ساسکاچوان درخواست دهید و در صورت نامزدی می توانیم به طور حرفه ای درخواست روابط عمومی کانادا را آماده کنیم. درخواست‌های اقامت دائم کانادا که از طریق اکسپرس اینتری ارسال می‌شوند، بسیار سریع‌تر بررسی می‌شوند و اکثر درخواست‌ها در کمتر از ۶ ماه بررسی می‌شوند.

 

سه جریان INP ساسکاچوان برای مهاجرت سریع به کانادا

اگر علاقه مند به اقامت در ساسکاچوان هستید و معیارهای یکی از سه جریان زیر را دارید، ممکن است بتوانید در مدت زمان کمتری وارد کانادا شوید.

1) کارگر ماهر بین المللی

در این بخش، INP ساسکاچوان می تواند، کارگران ماهری را که می خواهند در استان زندگی و کار کنند، معرفی کند. نامزدهای احتمالی باید معیارها و مهارت هایی را داشته باشند که به آنها کمک می کند تا با موفقیت در ساسکاچوان مستقر شوند، از جمله: تحصیلات، تجربه کاری ماهر و مهارت زبان به زبان انگلیسی و یا فرانسوی.

 

متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیاز اندازه گیری می شوند و می توانند در یکی از سه زیر مجموعه نامزد شوند:

پیشنهاد استخدام

زیرمجموعه پیشنهاد استخدامی گروه کارگران ماهر بین المللی PNP Saskatchewan برای کارگران ماهر با پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای واجد شرایط در استان است. برای واجد شرایط بودن برای این جریان برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان، متقاضیان باید چندین شرایط را داشته باشند.

 

متقاضیان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  در شبکه ارزیابی امتیاز INP ساسکاچوان حداقل 60 امتیاز از 100 کسب کنید.

♦  داشتن حداقل یک سال سابقه کار در ده سال گذشته در شغل مورد نظر

♦  حداقل نمره زبان کانادایی (CLB) 4 را داشته باشید

♦  اگر شغل مورد نظر در یک حرفه تنظیم شده یا تجارت اجباری کارآموزی باشد، مدرکی مبنی بر واجد شرایط بودن برای مجوز ساسکاچوان نشان دهید.

♦  یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از یک کارفرمای ساسکاچوان داشته باشید.

 

شغل در لیست تقاضا

زیرمجموعه مشاغل مورد تقاضا در گروه کارگران ماهر PNP Saskatchewan برای کارگران ماهری است که پیشنهاد شغلی در استان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا مهارت بالایی دارند. برای درخواست برای این جریان SINP، شرایط مختلفی وجود دارد که باید توسط متقاضی انجام شود.

 

این الزامات عبارتند از:

♦  در شبکه ارزیابی امتیاز برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان حداقل 60 امتیاز از 100 کسب کنید.

♦  حداقل نمره زبان کانادایی (CLB) 4 را داشته باشید

♦  تحصیلات، آموزش یا کارآموزی پس از متوسطه را که با سیستم آموزشی کانادا حداقل یک سال قابل مقایسه است، گذرانده باشید. داوطلب باید در این مدت دیپلم، گواهینامه یا مدرک تحصیلی دریافت کرده باشد

♦  داشتن حداقل یک سال سابقه کار در 10 سال گذشته

 

اکسپرس اینتری

زیرمجموعه اکسپرس انتری رده کارگران ماهر بین المللی SINP برای کارگران ماهری است که در لیست نامزدهای سیستم اکسپرس انتری مهاجرت و شهروندی کانادا هستند. برای اینکه یک مهاجر بالقوه واجد شرایط این جریان PNP ساسکاچوان باشد، تعدادی الزامات وجود دارد که باید رعایت شوند.

 

متقاضیان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  در استخر اکسپرس انتری IRCC پذیرفته می شوند، دارای شماره نمایه اکسپرس اینتری و کد اعتبار سنجی کارجو هستند.

♦  در شبکه ارزیابی امتیاز INP ساسکاچوان حداقل 60 امتیاز از 100 کسب کنید.

♦  نتایج آزمون زبان معتبر را از یک آژانس تست تعیین شده ارائه دهید. نتایج باید با آنچه در نمایه اکسپرس اینتری اعلام شده است مطابقت داشته باشد

♦  تحصیلات، آموزش یا کارآموزی پس از متوسطه را گذرانده باشید که با سیستم آموزشی کانادا با حداقل یک سال قابل مقایسه باشد. داوطلب باید در این دوره دیپلم، گواهینامه یا مدرک تحصیلی دریافت کرده باشد.

♦  داشتن تجربه کاری در یک شغل بسیار ماهر در طبقه بندی مشاغل ملی –NOC-، o، A یا B که در ساسکاچوان مورد تقاضا است.

 

2) جریان تجربه ساسکاچوان

این دسته برای کارگران خارجی است که در حال حاضر با مجوز کار معتبر در ساسکاچوان کار و زندگی می کنند و می خواهند از طریق INP ساسکاچوان برای اقامت دائم درخواست دهند.

رده تجربه ساسکاچوان به زیر مجموعه های زیر تقسیم می شود:

♦  کارگر ماهر با مجوز کار موجود؛

♦  کارگر نیمه ماهر کشاورزی با مجوز کار موجود؛

♦  متخصصین سلامت؛

♦  پروژه بخش هتلداری؛

♦  پروژه راننده کامیون طولانی مدت.

 

کارگر ماهر با مجوز موجود

این زیر مجموعه برای افرادی است که حداقل شش ماه در ساسکاچوان تحت مجوز کار معتبر کار کرده اند. متقاضیان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  از یک کارفرمای ساسکاچوان یک پیشنهاد شغلی تمام وقت دائمی داشته باشید. شغل باید در طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) باشد.

♦  یک نامه تأیید شغل معتبر داشته باشید

♦  بیش از شش ماه برای کارفرمایی که به آنها این کار را پیشنهاد می کند، با مجوز کار معتبر صادر شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا کار کرده اند. پیشنهاد کار دائمی و تمام وقت آنها باید برای همان موقعیتی باشد که در شش ماه گذشته برای آن کار کرده اند

♦  اگر شغل آنها در ساسکاچوان تنظیم شده باشد و نیاز به مجوز یا گواهینامه اجباری ساسکاچوان داشته باشد، مدرکی دال بر واجد شرایط بودن برای مجوز ساسکاچوان داشته باشند.

 

کارگر نیمه ماهر کشاورزی با مجوز کار موجود

این زیرمجموعه برای افرادی است که حداقل به مدت شش ماه با مجوز کار معتبر در ساسکاچوان کار کرده اند. نامزدها همچنین باید معیارهای ذکر شده در زیر را داشته باشند. متقاضیان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  از یک کارفرما در ساسکاچوان پیشنهاد استخدام برای یک موقعیت دائمی تمام وقت مندرج در NOC 8431 یا 8432 داشته باشید.

♦  نامه تأیید شغلی معتبر ساسکاچوان INP دریافت کرده‌اید

♦  قبلاً برای شخصی که به آنها این کار را پیشنهاد می کند به مدت حداقل شش ماه با یک مجوز کار معتبر کار کرده باشند. سابقه کار باید در همان شغلی باشد که ارائه می شود.

♦  حداقل دبیرستان کانادایی، معادل آن را گذرانده باشند

♦  برای نمره زبان CLB خود حداقل 4 داشته باشید

 

متخصصان بهداشت

این زیر مجموعه برای افرادی است که حداقل به مدت شش ماه به عنوان پزشک، پرستار یا در یک حرفه بهداشتی دیگر در ساسکاچوان کار کرده اند. پزشکان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  دارای مجوز کار معتبر

♦  حداقل شش ماه به عنوان پزشک در استان مشغول به کار بوده باشد

♦  یک پیشنهاد شغلی از یک مقام بهداشتی استانی با مدارک تایید شده برای یک موقعیت دائمی تمام وقت داشته باشید

♦  نامه تأیید شغلی معتبر ساسکاچوان INP دریافت کرد

 

پرستاران واجد شرایط هستند که:

♦  دارای مجوز کار معتبر

♦  حداقل شش ماه به عنوان پرستار در استان مشغول به کار بوده باشد

♦  یک پیشنهاد شغلی برای یک موقعیت تمام وقت و دائمی از یک کارفرمای بهداشتی شناخته شده با بودجه عمومی داشته باشید

♦  نامه تأیید شغلی معتبر ساسکاچوان INP دریافت کرد

 

سایر متخصصان بهداشت در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  دارای مجوز کار معتبر

♦  حداقل به مدت شش ماه به عنوان یک حرفه بهداشتی شناخته شده در استان مشغول به کار باشند

♦  یک پیشنهاد شغلی برای یک موقعیت تمام وقت و دائمی از یک مقام معتبر یا کارفرمای بهداشتی دیگر داشته باشید

♦  نامه تأیید شغلی معتبر ساسکاچوان INP دریافت کرد

♦  داشتن گواهینامه ها، صلاحیت ها و مجوزهای مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی

 

پروژه بخش هتلداری

این زیر مجموعه برای خارجیانی است که در حال حاضر در بخش مهمان نوازی ساسکاچوان مشغول به کار هستند و می خواهند برای اقامت دائم در استان درخواست دهند. متقاضیان در صورتی واجد شرایط هستند که:

♦  دارای مجوز کار معتبر برای یکی از مشاغل زیر:

♦  سرور غذا/نوشیدنی (NOC 6453)؛

♦  پیش‌خوان غذا/دستیار آشپزخانه (NOC 6641);

♦  کارکنان خانه داری/نظافت (NOC 6661)

♦  به مدت شش ماه یا بیشتر در ساسکاچوان مشغول به کار باشید و برای یک کارفرمای تایید شده هتلداری ساسکاچوان کار کنید.

♦  پیشنهاد استخدام دائم و تمام وقت از یک کارفرمای تایید شده هتلداری ساسکاچوان داشته باشید.

♦  یک نامه تایید شغلی معتبر SINP داشته باشید.

♦  حداقل تحصیلات دبیرستانی (یا معادل آن) را به پایان رسانده باشند.

♦  نشان دادن مهارت زبان CLB 4 یا بالاتر در هر چهار مهارت زبانی (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن) در یک آزمون زبان از یک آژانس تست تعیین شده که ظرف دو سال پس از تاریخ درخواست برگزار می شود.

 

پروژه راننده کامیون در مسافت طولانی

این زیرمجموعه به شرکت های حمل و نقل اجازه می دهد تا رانندگان کامیون های مسافت طولانی را به ساسکاچوان بیاورند. برای واجد شرایط بودن برای این پروژه، نامزدها باید برای یک شرکت حمل و نقل تایید شده در ساسکاچوان با مجوز کار موقت خارجی شروع به کار کنند. اگر یک شرکت حمل‌ونقل تایید شده استخدام دائمی ارائه دهد، راننده کامیون می‌تواند پس از حداقل شش ماه از استخدام، برای دریافت اقامت دائم از INP ساسکاچوان درخواست دهد. راننده کامیون نیز باید معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشد. برای واجد شرایط بودن در زیر مجموعه پروژه رانندگان کامیون های طولانی مدت، متقاضیان باید:

♦  حداقل شش ماه برای یک شرکت حمل و نقل ساسکاچوان مورد تایید SINP با مجوز کار موقت کار کرده باشید.

♦  دارای گواهینامه رانندگی کلاس 1A ساسکاچوان فعلی؛

♦  از کارفرمای خود (که باید یک شرکت حمل و نقل مورد تایید SINP در ساسکاچوان باشد) پیشنهاد استخدام دائم و تمام وقت داشته باشید.

♦  یک نامه تایید شغلی معتبر SINP داشته باشید.

♦  نشان دادن مهارت زبان CLB 4 یا بالاتر در هر چهار مهارت زبانی (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن) در یک آزمون زبان از یک آژانس تست تعیین شده که ظرف دو سال از تاریخ درخواست برگزار می شود.

 

دانشجویان

این زیرمجموعه برای دانشجویانی است که از یک موسسه آموزشی معتبر در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند و یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از یک کارفرما در ساسکاچوان دریافت کرده‌اند. SINP باید این پیشنهاد شغلی را قبل از درخواست داوطلب تایید کند. برای دریافت این تاییدیه، کارفرما باید در وب سایت SINP Employer ثبت نام کند. در صورت تایید پیشنهاد، نامه تایید شغل صادر خواهد شد. یک کپی از این سند باید همراه با درخواست نامزد به SINP ارسال شود.

 

شرایط لازم برای جریان دانشجویی:

♦  فارغ التحصیلان مؤسسه ساسکاچوان باید:

♦  فارغ التحصیل گواهی، دیپلم، یا مدرک از یک موسسه آموزشی پس از متوسطه در ساسکاچوان؛

♦  این برنامه باید معادل حداقل یک سال تحصیلی (هشت ماه) تحصیل تمام وقت باشد.

♦  اگر پیشنهاد شغلی در سطح C NOC باشد، دارای حداقل نمره زبان کانادایی معیار زبان کانادایی (CLB) 4 باشد که در آزمون زبان تعیین شده در دو سال گذشته نشان داده شده است.

♦  حداقل شش ماه (960 ساعت) سابقه کار با حقوق در ساسکاچوان داشته باشید.

♦  انواع تجربه کاری واجد شرایط در ساسکاچوان عبارتند از: در محوطه دانشگاه، خارج از دانشگاه، شرایط همکاری، کمک هزینه تحصیلی فارغ التحصیل که می تواند توسط موسسه تأیید شود، و تجربه کاری به دست آمده با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی.

♦  درخواست و دریافت مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی از IRCC؛

♦  یک پیشنهاد شغلی فعلی، دائمی و تمام وقت در رشته تحصیلی خود از یک کارفرمای ساسکاچوان در سطح NOC 0، A، B یا شغل یا تجارت، یا پیشنهاد شغلی که نیاز به تحصیلات پس از متوسطه دارد.

♦  یک نامه تایید شغلی SINP معتبر داشته باشید.

 

فارغ التحصیلان خارج از مؤسسه ساسکاچوان باید:

♦  فارغ التحصیل با گواهی، دیپلم، یا مدرک از یک موسسه آموزشی معتبر پس از متوسطه در کانادا (خارج از ساسکاچوان)؛

♦  این برنامه باید معادل حداقل یک سال تحصیلی (هشت ماه) تحصیل تمام وقت باشد.

♦  در صورتی که پیشنهاد شغلی در سطح C NOC باشد، حداقل نمره زبان کانادایی معیار زبان (CLB) 4 را داشته باشید، همانطور که در آزمون زبان تعیین شده در دو سال گذشته نشان داده شده است.

♦  داشتن حداقل 24 ماه متوالی (دو سال) تجربه کار تمام وقت با حقوق (حداقل 3840 ساعت) در ساسکاچوان پس از فارغ التحصیلی و پس از دریافت مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی؛

♦  انواع تجربه کاری واجد شرایط در ساسکاچوان شامل تجربه کاری است که با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دست آمده است.

♦  دارای مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی از IRCC؛

♦  یک پیشنهاد شغلی فعلی، دائمی و تمام وقت در رشته تحصیلی خود از یک کارفرمای ساسکاچوان در مشاغل سطح NOC 0، A یا B، یا یک شغل تعیین شده، یا یک پیشنهاد شغلی که نیاز به تحصیلات پس از متوسطه دارد.

♦  یک نامه تایید شغلی SINP معتبر داشته باشید.

 

3) رده کارآفرین و مزرعه

 

زیرمجموعه کارآفرین

این دسته برای افرادی است که امیدوارند کسب و کاری در ساسکاچوان داشته باشند و فعالیت کنند. متقاضیان باید یک نقش مدیریتی فعال در تجارت داشته باشند. لطفاً توجه داشته باشید که برنامه های کاربردی در این دسته بر اساس سیستم ابراز علاقه (EOI) هستند. سه مرحله منتهی به نامزدی به شرح زیر است. کاندیداها ابتدا باید یک (EOI) به INP ساسکاچوان بدهند که نشان دهد آنها علاقه مند به داشتن یا اداره یک کسب و کار در استان هستند. دوم، اگر کاندیداها بر اساس فهرستی از الزامات برنامه موفق شوند، یک دعوتنامه برای درخواست دریافت خواهند کرد. مرحله سوم بسیار ساده است – نامزدی استانی.

 

زیر مجموعه مزرعه

این دسته برای داوطلبانی است که می خواهند برای خرید و اداره یک مزرعه در استان به ساسکاچوان مهاجرت کنند. اگر نامزدها زیر 40 سال سن داشته باشند، می توان آنها را برای نامزدی تحت جریان کشاورز جوان در نظر گرفت. واجد شرایط بودن برای این جریان بر اساس سهام موجود، سپرده نقدی قابل استرداد حضور در ساسکاچوان، دانش و تجربه عملیات مزرعه و یک پیشنهاد عملی برای یک فرصت کشاورزی تجاری است.

برنامه استانی یوکان (YNP)

اگر علاقه مند به زندگی و کار در یوکان هستید، برنامه Yukon PNP ممکن است برای شما مناسب باشد. یوکان یکی از استان های در حال رشد کانادا است که شهرهایی مانند Whitehorse  با سرعتی سریع در حال رشد هستند. فرصت های شغلی در یوکان یک گزینه جذاب برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال شغل پایدار و طولانی مدت هستند. برای افرادی که عاشق طبیعت هستند ایده آل است.

متقاضیان موفق گواهی نامزدی استانی یوکان را دریافت خواهند کرد که روند درخواست ویزای مهاجرت (مقیم دائم) کانادا را سرعت می بخشد. تحت برنامه نامزد استانی یوکان (PNP)، می‌توانید تحت یکی از دو جریان واجد شرایط باشید:

 

1) یوکان، اکسپرس اینتری کانادا

این برنامه در ارتباط با برنامه اکسپرس اینتری کانادا کار می کند. این بدان معنی است که برای واجد شرایط بودن:

♦  شما باید در استخر اکسپرس اینتری باشید

♦  یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشید

♦  بتواند حداقل درآمد مورد نیاز را برآورده کند

♦  نشان دهید که به طور دائم در یوکان زندگی خواهید کرد

♦  اگر واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید، واجد شرایط کلاس کارگر ماهر فدرال، مشاغل ماهر فدرال و کلاس تجربه کانادایی خواهید بود.

 

2) برنامه کسب و کار

الزامات برای جریان برنامه کسب و کار

در برنامه تجاری دو دسته وجود دارد:

♦  کارآفرین

♦  برای شروع یا خرید یک تجارت حداقل 150000 دلار از سهام CDN سرمایه گذاری کنید.

♦  حداقل یک بار قبل از درخواست از استان بازدید کرده است.

♦  مهارت های ارتباطی اولیه به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛

♦  داشتن تجربه و تحصیلات لازم برای اجرای موفقیت آمیز طرح کسب و کار.

♦  خود حرفه ای – شاغل

♦  داشتن حرفه یا شغلی که به عنوان کمبود مهارت های حرفه ای ذکر شده است.

♦  ارائه یک طرح تجاری دقیق؛

♦  دارای منابع مالی کافی برای شروع و راه اندازی فعالیت های حرفه ای؛

♦  مهارت های ارتباطی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید.

 

3) برنامه کارگران ماهر

الزامات برنامه کارگران ماهر

دو دسته تحت برنامه کارگران ماهر وجود دارد:

♦  کارگر ماهر

♦  پیشنهاد کار دائمی تمام وقت از یک کارفرمای YT در شغلی که در NOC A، B یا 0 قرار دارد.

♦  مجوز یا پذیرفته شده توسط ارگان منطقه ای حاکم بر تجارت؛

♦  توانایی برقراری ارتباط اولیه به زبان های رسمی؛

♦  نمی تواند متقاضی پناهندگی باشد.

 

کارگر دسته کمبود مهارت

پیشنهاد شغل تمام وقت دائمی در شغلی که در سطوح C یا D در لیست NOC قرار دارد.

مجوز کار و 6 ماه در این موقعیت کار کرده اند.

حمایت های مالی کافی ؛

سابقه کار مورد نیاز برای شغل؛

توانایی برقراری ارتباط اولیه به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛

متقاضی پناهندگی نباشید

 

مهاجرت سرمایه گذار به کانادا

رده سرمایه‌گذار برای افرادی طراحی شده است که دارای ارزش خالص بالایی هستند و کسب‌وکارهایی را در خارج از کشور دارند یا مدیریت می‌کنند. با اجازه دادن به تجار با تجربه برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا، آنها به رشد و شکوفایی کلی کانادا کمک می کنند. اساساً دو برنامه سرمایه گذار در کانادا وجود دارد: برنامه سرمایه گذار فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم آن است که متقاضیان دارای ارزش خالص بالایی باشند و سرمایه گذاری زیادی در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده برای یک دوره 5 ساله انجام دهند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان افراد تحت تکفل در درخواست خود بیاورند.

 

از ژوئن 2014، درخواست‌هایی که هنوز در برنامه سرمایه‌گذاران مهاجر فدرال و برنامه کارآفرین باقی مانده بودند، خاتمه یافتند. برنامه سرمایه گذار کبک و برنامه کارآفرین کبک تحت تأثیر قرار نگرفتند.

 

آیا گزینه های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

راه های دیگری نیز برای دریافت مهاجرت به کانادا وجود دارد مانند دسته CEC، درخواست بشردوستانه ، درخواست پناهندگی، و همچنین برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس.

 

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کلاس تجربه کانادا (CEC) یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند اجازه می دهد تا به طور دائم مهاجرت کنند.

کلاس تجربه کانادایی (CEC) یک برنامه مهاجرتی است که هدف آن کمک به کارگران خارجی موقت و دانشجویان خارجی است تا تجربه کاری و تحصیلات خود را برای درخواست اقامت خود به کار گیرند. کلاس تجربه کانادایی با در نظر گرفتن زمانی که دانشجوی بین المللی یا کارگر ماهر در کانادا گذرانده و در جامعه کانادایی مشارکت می کند، از انتقال از وضعیت موقت به دائم پشتیبانی می کند.

 

برنامه کلاس تجربه کانادایی یکی از سه برنامه اقتصادی در سیستم اکسپرس انتری آنلاین است. استخر اکسپرس انتری درخواست های اقامت دائم را برای مهاجرانی که می توانند مشاغلی را که در آن کارگران ماهر کانادایی در دسترس نیست پر کنند، مدیریت می کند.

برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال اکسپرس اینتری:

♦  برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

♦  برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

♦  کلاس تجربه کانادایی (CEC)

 

هم فارغ التحصیلان خارجی و هم کارگران خارجی موقت باید تجربه کار در کانادا داشته باشند تا واجد شرایط قرعه کشی کلاس تجربه کانادا شوند. همه الزامات برای کلاس تجربه کانادایی بر اساس مدل قبولی یا عدم موفقیت است. در صورت برآورده شدن حداقل شرایط، متقاضی واجد شرایط درخواست برای این برنامه است.

 

هنگامی که برای واجد شرایط بودن برای کلاس تجربه کانادایی هستید، باید:

♦  سطوح زبان مورد نیاز برای شغل خود را برای هر توانایی زبانی در نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن برآورده کنید

♦  حداقل 1 سال سابقه کار ماهر در کانادا، در 3 سال گذشته قبل از درخواست داشته باشید. سابقه کار باید تمام وقت یا به میزان مساوی به صورت پاره وقت باشد

♦  تجربه کاری خود را با کار قانونی در کانادا به دست آورده اید

 

نحوه محاسبه سابقه کار کانادایی

تجربه کاری ماهر شما باید کار با حقوق شامل دستمزد پرداخت شده یا کمیسیون کسب شده باشد. کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق محاسبه نمی شود.

برای کار پاره وقت، می توانید بیشتر یا کمتر از 15 ساعت در هفته کار کنید تا زمانی که به 1560 ساعت برسد. شما می توانید بیش از 1 کار پاره وقت کار کنید تا ساعات مورد نیاز برای درخواست را بدست آورید!

 

طبق طبقه بندی ملی مشاغل کانادا، تجربه کاری ماهر به این معناست:

♦  مشاغل مدیریتی (سطح مهارت 0)

♦  مشاغل حرفه ای (نوع مهارت A)

♦  مشاغل فنی و مشاغل ماهر (مهارت نوع B)

♦  تجربه کاری شما می تواند در 1 یا چند شغل NOC 0، A یا B باشد. کد NOC خود را پیدا کنید!

 

شرایط تحصیلی برای مهاجرت CEC

هیچ نیازی به تحصیل برای کلاس تجربه کانادایی وجود ندارد. اگر چه اگر می‌خواهید امتیاز CRS خود را افزایش دهید، می‌توانید با تجربه آموزشی خود با این دو گزینه این کار را انجام دهید:

اگر در کانادا به مدرسه رفته‌اید، می‌توانید برای گواهی، دیپلم یا مدرک از یک دانشگاه کانادایی یا مؤسسه‌ی بعد از متوسطه امتیاز بگیرید.

اگر تحصیلات خارجی دارید، می توانید برای یک مدرک خارجی تکمیل شده یا یک گزارش EAC امتیاز بگیرید.

 

زبان مورد نیاز برای CEC

♦  حداقل سطح زبان:

♦  معیار زبان کانادایی 7 برای مشاغل NOC 0 یا A OR

♦  معیار زبان کانادایی 5 برای مشاغل NOC B

♦  شرکت در آزمون های زبان تایید شده برای:

نوشتن

خواندن

شنیداری

صحبت كردن

♦  آزمون های زبان شما به مدت 2 سال پس از تاریخ نتیجه آزمون معتبر هستند و باید در روزی که برای اقامت دائم درخواست می کنید معتبر باشند.


نحوه درخواست برای کلاس تجربه کانادایی

مرحله 1. مجوز کار کانادا را دریافت کنید و یک سال کار را تکمیل کنید

دریافت مجوز کار کانادا اولین و مهمترین مرحله برای درخواست برای برنامه CEC در آنجا است. برای واجد شرایط بودن در کلاس تجربه کانادایی به حداقل یک سال تجربه کاری (یا بیشتر، اگر پاره وقت) نیاز دارید.

 

مرحله 2: معیارهای واجد شرایط بودن را رعایت کنید و یک نمایه اکسپرس اینتری ایجاد کنید

این زمانی است که یک آزمون زبان کانادایی تایید شده را تکمیل می کنید و سپس نمایه اکسپرس اینتری خود را در وب سایت IRCC ایجاد می کنید.

 

از شما خواسته می شود اطلاعات شخصی را در مورد اطلاعات زیر ارائه دهید:

♦  سن

♦  تحصیلات

♦  مهارت زبانی

♦  درآمد

♦  سابقه کار کانادایی

♦  همسر (در صورت وجود)

 

مرحله 3: دریافت ITA

پس از تکمیل نمایه اکسپرس اینتری، زمان انتظار فرا رسیده است! دریافت ITA می تواند برای بسیاری گامی آرامش بخش در این فرآیند باشد. دعوتنامه برای درخواست (ITA) دعوتنامه ای است که به برخی از افرادی که نمایه ای را به اکسپرس اینتری ارسال کرده اند اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند. در صورت پذیرش دعوت نامه، درخواست شما در مدت 6 ماه یا کمتر بررسی می شود.

 

مرحله 4: تکمیل پزشکی، ارائه بررسی پیشینه امنیتی و ارسال یک برنامه الکترونیکی

همه متقاضیان از نظر عدم پذیرش احتمالی پزشکی و کیفری بررسی می شوند. در این مرحله، باید نشان دهید که یک معاینه پزشکی را با یک پزشک به رسمیت شناخته شده توسط IRCC تکمیل کرده اید.

علاوه بر این، شما باید یک بررسی سوابق پلیس از هر کشوری که حداقل شش ماه از سن 18 سالگی در آن زندگی کرده اید، ارائه دهید. درخواست الکترونیکی، که باید ظرف 60 روز از تاریخ ارسال شود دریافت ITA، همچنین باید شامل نامه های مرجع کاری دقیق از کارفرمایان قبلی باشد.

با توجه به زمان محدود، ایده خوبی است که قبل از دریافت ITA، بررسی های پیشینه و نامه های مرجع کار را جمع آوری کنید.

 

مرحله 5: دریافت تاییدیه وضعیت اقامت دائم و دریافت کارت PR

یک افسر مهاجرت کانادایی درخواست الکترونیکی ارسال شده را بررسی می کند و در صورت نیاز به هر چیز دیگری به شما اطلاع می دهد. اکثر درخواست های ارسال شده تحت کلاس تجربه کانادایی در کمتر از شش ماه پردازش می شوند.

پس از تأیید وضعیت خود، می توانید برای کارت PR خود درخواست دهید. اگر به خارج از کانادا سفر می کنید، می توانید از این کارت به عنوان مدرکی برای اثبات وضعیت خود در کانادا استفاده کنید.

 

چرا باید برای CEC در سال 2022 درخواست دهید؟

کانادا از هزاران کارگر خارجی در کانادا دعوت می کند تا برای کلاس تجربه اکسپرس انتری کانادا درخواست دهند. اگر یک سال تجربه کار در کانادا دارید، می توانید واجد شرایط این برنامه شوید که به شما امکان می دهد بسیار سریع یک اقامت دائم کانادا شوید. از زمان شروع همه‌گیری COVID-19 در مارس 2020، استخر اکسپرس انتری اغلب متقاضیان CEC را هدف قرار داده است، بنابراین اکنون زمان درخواست است!

 

نه تنها تجربه کانادایی امتیازات اضافی شما را در امتیاز CRS شما به دست می‌آورد، بلکه نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر وجوه کافی ندارید و می‌توانید انتظار پردازش سریع‌تری داشته باشید!

 

برنامه بشردوستانه

درخواست‌های بشردوستانه که به عنوان H&C نیز شناخته می‌شوند، درخواست‌های اقامت دائم کانادا هستند که در داخل کانادا ثبت می‌شوند. آنها برای افرادی هستند که وضعیت قانونی در کانادا ندارند اما هنوز کانادا را خانه خود کرده اند. اگر فردی هستید یا کسی را می شناسید که بدون مدارک مناسب در کانادا زندگی می کند، هنوز گزینه هایی وجود دارد! ممکن است بتوانید واجد شرایط H&C باشید و وضعیت اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

 

چه کسی واجد شرایط بشردوستانه و دلسوز است؟

اگر شما:

♦  یک تبعه خارجی هستند که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند

♦  برای درخواست PR کانادا، نیاز به معافیت از یک یا چند الزام قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) یا مقررات دارید.

♦  معتقد باشید ملاحظات بشردوستانه و دلسوزانه اعطای معافیت(های) مورد نیاز را توجیه می کند

 

واجد شرایط درخواست اقامت دائم از داخل کانادا در هیچ یک از این کلاس ها نیستند:

♦  همسر یا شریک زندگی

♦  مراقب زندگی می کنند

♦  مراقبین: مراقبت از کودکان یا افرادی که نیازهای پزشکی بالایی دارند

♦  افراد محافظت شده و پناهندگان کنوانسیون

♦  دارنده اجازه اقامت موقت

 

در صورتی که:

♦  شهروند کانادا هستند

♦  یک مقیم دائم

♦  درخواست H&C ارائه کرده اند که تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است

♦  یک ادعای پناهندگی برجسته داشته باشید

♦  طی 5 سال گذشته به یک شهروند خارجی تعیین شده تبدیل شده است

توجه: این برنامه برای کسانی نیست که به دنبال محافظت هستند. اگر به دنبال محافظت برای اجتناب از آزار و اذیت، خطر یا مجازات غیراخلاقی هستید، درباره پناهنده شدن در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

چگونه یک کاندید H&C ارزیابی می شود

یک کاندیدای خوب برای درخواست H&C کسی است که چندین سال در کانادا اقامت داشته باشد و برخی از عوامل ذکر شده در بالا را داشته باشد. اغلب، متقاضیان واجد شرایط سایر مقوله های اقامت دائم کانادا مانند برنامه کارگران ماهر فدرال نیستند که متقاضیان بر اساس مهارت های انگلیسی یا تحصیلات یا تجربه کاری آنها ارزیابی می شوند. یک متقاضی معمولی ممکن است یک کارگر با تحصیلات کمی باشد اما توانسته است در کانادا از زندگی خود حمایت کند. چند موقعیت که به افراد اجازه داده است با موفقیت برای وضعیت H&C درخواست دهند عبارتند از:

 

♦  ناتوانی در بازگشت به کانادا به دلیل محدودیت های سفر (مانند کووید-19)

♦  بیماری یا ناتوانی متقاضی در حین سفر به خارج از کانادا

♦  بیماری، ناتوانی یا فوت یکی از اعضای خانواده که در خارج از کانادا زندگی می کند

♦  دادگاه، دادگاه یا سایر مراحل قانونی در خارج از کانادا که مربوط به متقاضی است

♦  اقدامات مالی در خارج از کانادا مربوط به متقاضی

 

سختی در کشور وطن

یکی از مؤلفه‌های اصلی موارد H&C، رنج احتمالی سختی‌های ناروا در صورت بازگشت به کشور خود است. مهم است که پیشینه متقاضی را از نظر مشکلات اجتماعی، اقتصادی یا شخصی که آنها یا خانواده‌شان در کشور خود در معرض آن قرار دارند، بررسی کنید. توجه داشته باشید که متقاضی پرونده های بشردوستانه نباید تحت تعقیب قرار گیرد. موارد H&C، موارد پناهندگی نیستند. با این حال، بدون نشان دادن سختی، ممکن است موفقیت در درخواست شما برای اقامت دائم کانادا در دسته بشردوستانه دشوار باشد.

 

تایید شدن برای یک برنامه بشردوستانه چندان آسان نیست. افسران مهاجرت به راحتی آنها را تایید نمی کنند مگر اینکه متقاضی در کشور خود سختی نشان دهد و خود را در کانادا مستقر کرده باشد. ایجاد یک پرونده قوی و قانع کننده برای یک نتیجه موفق ضروری است.

 

 پناهندگی

افراد می توانند در بندر ورودی یا در CBSA داخلی یا اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست پناهندگی دهند. آنها باید نشان دهند که چرا نمی توانند به کشور خود بازگردند.

 

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIP) برای جذب افراد تازه وارد به استان های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور در اقیانوس اطلس کار می کند. این استان ها می توانند با مهاجرانی که واجد شرایط کار هستند، کمبود نیرو را پر کنند.

 

برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIPP)

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIPP) که در مارس 2017 معرفی شد، برای استخدام افراد تازه وارد در استان های آتلانتیک کار می کند و مسیری برای اقامت دائم برای کارگران ماهر خارجی می دهد. در حالی که اکثر مهاجران به پرجمعیت ترین شهرهای مونترال، تورنتو و ونکوور کشیده شده اند، فرصت های کاری زیادی در این استان ها وجود دارد و این برنامه فرصتی دوجانبه برای کارفرمایان و مهاجران فراهم می کند.

 

استان های اقیانوس اطلس عبارتند از:

♦  نیوفاندلند و لابرادور

♦  جزیره پرنس ادوارد

♦  نوا اسکوشیا

♦  نیوبرانزویک

♦  زمان پردازش: 6 ماه

 

برای مهاجرت موفقیت آمیز از طریق برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک، باید اخیراً فارغ التحصیل یک مؤسسه با بودجه عمومی در آتلانتیک کانادا یا یک کارگر ماهر باشید که شرایط برنامه را برآورده کند. سایر اسنادی که باید اثبات کنید عبارتند از:

♦  تسلط به زبان

♦  تحصیلات

♦  تجربه کاری

♦  ثبات اقتصادی

 

برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

به طور کلی، شما باید:

دارای مدارک دانشگاهی یا سایر مدارک معتبر از یک مؤسسه با بودجه عمومی در یکی از استان های آتلانتیک

حداقل 16 ماه در 2 سال قبل از گرفتن مدرک، دیپلم یا مدرک خود در یکی از استان های اقیانوس اطلس زندگی کرده باشید.

برای اثبات مهارت زبان در آزمون زبان شرکت کنید

نشان دهید وقتی به کانادا می آیید می توانید از خود و خانواده خود حمایت کنید

هزینه های زندگی در کانادا در سال 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top