چگونه به عنوان راننده کامیون به کانادا مهاجرت کنیم؟

چگونه به عنوان راننده کامیون به کانادا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت راننده کامیون به کانادا: آیا از رانندگی در مسافت های طولانی و سفر به مناطق جدید لذت می برید؟ چرا با انجام کاری که از آن لذت می برید درآمد کسب نمی کنید؟ خبر خوب این است که کانادا نیاز زیادی به رانندگان کامیون دارد. اگر می خواهید به عنوان راننده کامیون به کانادا مهاجرت کنید، این فرصت برای شماست.

 

هزینه های درخواست اکسپرس انتری چقدر است؟
کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند

 

فرصت های شغلی زیادی برای رانندگان کامیون در کانادا با مجوز کار وجود دارد، زیرا کامیون داران ماهر به انداره کافی در کانادا وجود ندارد که بتوانند مسافت های طولانی را تحمل کنند. این یک واقعیت شناخته شده است که صنعت حمل و نقل کانادایی به متخصصان جوان با مهارت های تخصصی، رانندگان آموزش دیده با تجربه قبلی حمل و نقل در کشورهای حاشیه خلیج فارس و رانندگان مسافت طولانی نیاز دارد تا به طور موثر در مسافت های طولانی کار کنند.

بنابراین، چرا آن را امتحان نکنید؟

 

چرا باید راننده کامیون در کانادا باشید؟

اگر یک راننده ماهر و با تجربه هستید که نمی‌دانید چگونه در کانادا راننده کامیون شوید، قول می‌دهیم که در مسیر درستی هستید. شغل راننده کامیون در کانادا با مجوز کار در صدر لیست درخواست های ویزا قرار دارد، زیرا این کشور در سال 2023 و سال های آینده به رانندگان کامیون های مسافت طولانی با تجربه و کارآمد نیاز دارد.

 

مراحلی را که باید برای تبدیل شدن به یک راننده کامیون در کانادا دنبال کنید:

 

فرآیند مهاجرت به کانادا به عنوان راننده کامیون

از آنجایی که کانادا با کمبود شدید نیروی کار مواجه است، اکنون زمان مناسبی برای شروع یک راننده کامیون در کانادا است. شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به عنوان راننده کامیون به کانادا را به ما اطلاع دهید:

 

1. NOC و الزامات استخدامی خود را بشناسید

برای کار در صنعت کامیون داران در شمال، باید معیارهای مورد نیاز برای شغل خود را بدانید. در زیر چند الزام برای رانندگان کامیون در کانادا آمده است:

دوره متوسطه را به پایان رسانده باشد.
آموزش حین کار داشته باشید.
شما باید یک دوره رانندگی سه ماهه را از یک مدرسه تعیین شده گذرانده باشید.
اگر کالاهای خطرناک و خطرناک را حمل می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که گواهینامه حمل و نقل کالاهای خطرناک (TDG) ارائه دهید.
فقط به خاطر داشته باشید که هر استان ممکن است استانداردهای متفاوتی داشته باشد. واجد شرایط بودن شما به این بستگی دارد که آیا مجموعه مهارت های شما با نیاز استان مطابقت دارد یا خیر.

 

2. تحقیقات چشم انداز شغلی در استان

شما نمی خواهید در استانی مستقر شوید که در آن هیچ شغلی در صنعت شما وجود ندارد. درست؟ بنابراین، در حالی که در آن هستید، تمام فرصت های شغلی موجود را بررسی کنید. به عنوان یک متقاضی باید شرایط لازم را برآورده کنید، در نظر داشته باشید که الزامات برنامه و الزامات استخدام دو جزء جداگانه هستند.

 

3. برنامه های مهاجرتی مفید

با فرض اینکه هم برای برنامه و هم برای موقعیت راننده کامیونی که به دنبال آن هستید واجد شرایط هستید. شما باید استانی را که پیشنهاد شغلی خود را دریافت کرده اید یا استان مورد نظر خود را انتخاب کنید. اطلاع از برنامه های آموزشی راننده کامیون حرکت بعدی شما خواهد بود. 3 برنامه برای رانندگان کامیون به دنبال زندگی و کار در کانادا وجود دارد:

 

کلاس تجربه کانادایی
برنامه فدرال ماهر
برنامه تجارت ماهر فدرال

همانطور که امتیازات سیستم را هدایت می کنند، داوطلبانی که بیشترین امتیاز را دارند، قبل از اینکه بتوانند مستقیماً برای برنامه اکسپرس اینتری درخواست دهند، دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) دریافت می کنند.

 

4. بررسی کنید که کدام برنامه‌ها واجد شرایط درخواست هستند

مهاجرانی که می خواهند به عنوان راننده کامیون در کانادا کار کنند باید مجموعه مهارت ها، تحصیلات و تجربه شغلی لازم را به نمایش بگذارند. شانس شما برای نامزد شدن برای مسیرهای مهاجرتی خاص به نیاز استان به کارگران واجد شرایط بستگی دارد زیرا این برنامه مختص استان است. IRCC به طور فعال کاندیداهایی را که معیارهای مناسب را در 3 برنامه مختلف اقتصادی که شامل موارد زیر هستند، ارزیابی، استخدام و انتخاب می کند:

 

1. اکسپرس اینتری

برای همه انواع کارگران ماهر که به دنبال اقامت دائم در کانادا هستند، بزرگترین و رایج ترین مسیر مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری است. از طریق معیارهای مختلفی از جمله سن، تجربه کاری، تحصیلات، توانایی زبان و موارد دیگر، استخر اکسپرس انتری متقاضیانی را که ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا باشند رتبه بندی می کند.

 

2.برنامه های نامزد استانی

PNPها یا برنامه‌های نامزد استانی، شاخه‌ای از اکسپرس اینتری هستند زیرا برنامه‌های دریافت شده تحت PNP اغلب از طریق یک سیستم پردازش و پردازش می‌شوند. درخواست برای نامزدی PNP شما را در استخری قرار می دهد که آن استان یا منطقه ممکن است شما را نامزد کند و به شما اقامت دائم در کانادا بدهد تا کمبود نیروی کار خاص خود را پر کنید. این مسیر ایده آل برای هر کارگر خارجی با صلاحیت است که از قبل استان یا منطقه ای را که می خواهد در آن ساکن شود می شناسد.

 

3. مجوز کارگر خارجی موقت (TFWP)

داشتن مجوز کار خارجی موقت (TFWP) به شما وضعیت موقت و این شانس را می دهد که در نهایت اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. فرآیند LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) در این جنبه برای افرادی مناسب است که می توانند همراه با یک کارفرمای احتمالی به کانادا سفر کنند. شما با یک کارفرمای بالقوه از طریق فرآیند جستجوی شغل و مصاحبه آنلاین ارتباط برقرار می کنید، و آن کارفرما یا قبلاً گواهی LMIA را دریافت کرده است یا مایل است قبل از اینکه نام شما را برای مجوز کار پیشنهاد دهد، گواهینامه LMIA را دریافت کند.

 

4. درخواست تحت برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP)

به دلیل کمبود مهارت در یک استان یا منطقه، این ابتکار کارفرما محور به مشاغل کانادایی امکان می دهد کارگران خارجی را استخدام کنند. از کارفرمایان خواسته می شود قبل از جستجوی استعداد در خارج از کشور ابتدا بازار داخلی کانادا را برای رسیدگی به شکاف نیروی کار بررسی کنند. متقاضیان خارجی موفق تحت این برنامه ممکن است به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشند، که نشان می دهد کارفرمای شما حق دارد یک مهاجر را به عنوان کارگر خارجی موقت استخدام کند.

 

دستمزد رانندگان کامیون در کانادا 

کارفرمایان کانادایی دستمزد ساعتی خوبی به رانندگان کامیون پرداخت می کنند. به عنوان مثال، طبق داده های Job Bank و Statistics Canada، میانگین حقوق رانندگان کامیون 32 دلار در ساعت است. کارشناسان پیش بینی می کنند که رانندگان کامیون بسته های حقوقی رقابتی و سایر مزایای اجتماعی و رفاهی را در نتیجه تقاضای رو به رشد کانادا برای رانندگان کامیون، به ویژه در استان های آتلانتیک کانادا، دریافت کنند.

 

اجازه دهید به شما کمک کنیم که به عنوان یک راننده کامیون به کانادا بروید! یک وقت مشاوره دریافت کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top