بازار پر رونق مهاجرت غیرقانونی از کانادا به آمریکا

مهاجرت غیرقانونی از کانادا به آمریکا

به گفته پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا که پلیس مرزبانی کانادا را رهبری می‌کند، بازار پررونق و رو به رشد قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی از کانادا به آمریکا، گروه‌ها جرایم سازمان‌یافته داخلی و بین‌المللی را به مرز کشانده است و از انتقال افراد «آسیب پذیر» از کانادا به آمریکا سود کسب می‌کنند.

 

راهنمای کامل برای دریافت ویزای H1B

 

متیو برتراند رئیس بخش جرایم جدی و سازمان‌یافته و یکپارچگی مرزی در پلیس فدرال کانادا، می‌گوید که این نیرو اخیراً »مقدار بسیار زیادی از رهگیری» از تلاش‌های قاچاق برون مرزی به سمت جنوب، به ویژه در مرز انتاریو-کبک با ایالات نیویورک و ورمونت را ثبت کرده است.

 

برتراند می‌گوید: «این سازمان‌ها برای قاچاق‌بری افراد از مرزها پول زیادی را باید به دست می‌آورند.»

وی می‌افزاید: «چندین گروه جنایی سازمان یافته وجود دارند که به دنبال مشارکت در این بازار سودآور هستند، هم گروه‌های بین‌المللی و هم گروه‌های داخلی.»

 

مقامات مرزی ایالات متحده خبر از افزایش قابل توجهی در سال گذشته در تعداد افرادی که از کانادا عمدتاً از طریق مناطق مرزی جنگلی و روستایی کبک و انتاریو قاچاق می‌شوند، می‌دهند. این منطقه به بخش سوانتون (swanton sector) معروف است.

 

بین اکتبر 2022 و سپتامبر 2023، ماموران گشت مرزی ایالات متحده که در بخش سوانتون کار می‌کردند، 6925 دستگیری افراد از 79 کشور را ثبت کردند که همگی به طور غیرقانونی از کانادا تلاش کرده‌اند وارد آمریکا شوند، که افزایش 550 درصدی به شمار می‌آید.

 

گشت مرزی ایالات متحده اعلام کرد که تنها در آخر هفته آخر نوامبر 71 نفر را که به طور غیرقانونی از کانادا از این منطقه عبور می کردند، بازداشت کرده است.

 

تقریباً نیمی از همه دستگیری‌ها مربوط به اتباع مکزیکی است و اتباع هندی حدود 14 درصد از کل دستگیری‌ها را تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top