مهاجرت

برنامه های مهاجرتی با الزامات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هر کشور در طی سال ها تکامل یافته اند و هدف اصلی آنها تأمین نیازها است. ویزاهای مختلف مهاجرتی، برای شهروندان خارجی که می خواهند وضعیت اقامت دائم در کشور دیگری را به دست آورند، صادر می شود. برای مهاجرت به کشور دیگری می توانید از طریق تحصیل، کار یا سرمایه گذاری اقدام کنید.

ویزا شی با تیم تخصصی و مشاوران حرفه ای آماده ارائه خدمات و مشاوره های مهاجرتی و یافتن بهترین راه های مهاجرت، اقامت دائم و اخذ ویزای بهترین کشورها در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه برای شما است. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران ما استفاده نمایید.

انتخاب بهترین روش مهاجرت به شرایط اختصاصی افراد بستگی دارد. با این وجود بر اساس آمارها ابتدا مهاجرت از طریق کار، سپس مهاجرت از طریق تحصیل در میان مهاجرین از محبوبیت برخوردار است. همچنین براساس آمارها، سایر روش‌هایی که در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند عبارت‌اند از: مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبعه خارجی، اخذ تابعیت از طریق تولد، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و…

مهاجرت کاری یکی از انواع روش‌های پرطرفدار مهاجرت است که در حال حاضر مورد استقبال بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان حرفه‌ای و صنایع قرار گرفته است. تمام افراد جهان که دارای یک مهارت یا تخصص هستند. برای یافتن موقعیت شغلی بهتر با درآمد بالا، آغاز یک زندگی ایده آل با سطح رفاهی دلخواه، ارتقای مهارت شغلی و اخذ اقامت از این طریق به یکی از کشورهای خارجی پیشرفته مهاجرت می‌کنند.

 

مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های رایج مهاجرت است که معمولا در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و مدارس انجام می‌گیرد. مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی، اغلب به دو صورت اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه برتر دنیا و دیگری از طریق اخذ بورسیه تحصیلی انجام می‌گیرد. شرایط مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور در کشورهای مختلف متفاوت و هر کدام از مقاطع مدارک و آزمون‌های ورودی مختص به خود را دارند.

این نوع ، بیشتر به کسانی تخصیص داده می شود که از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشند. در این روش فرد متقاضی مبلغ تعیین شده ای را در کشور مقصد سرمایه‌گذاری می کند. متقاضی برای مهاجرت سرمایه گذاری باید اثبات کند که هدف از سرمایه گذاری وی رشد و پیشرفت اقتصادی کشور مقصد است، در بیشتر کشورها امروزه به این نوع افراد تابعیت نیز داده می شود.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بسته به شرایط و مدارک متفاوت است. در واقع زمانی می توان از بهترین کشور برای ایرانیان می صحبت کرد که شرایط متقاضی بررسی شده باشد. یکی از مهم ترین مسئله در انتخاب کشور مورد نظر داشتن روابط دیپلماتیک خوب با کشور مقصد است. بهترین کشور ها شامل کشورهای کانادا ، استرالیا، مجارستان، سوئد، نروژ، دانمارک  و آلمان هستند. 

مهاجرت مزایای زیادی دارد که می تواند زندگی شما را زیرورو و شما را به زندگی رویاییتان نزدیک کند. از مزایای این تصمیم می توان به موارد زیر اشاره داشت

امکان رشد فردی و فرصت های زندگی بیشتر
امکانات تحصیلی و درمانی بهتر
امنیت جانی و اقتصادی
فرصت های شغل بیشتر
داشتن آرامش روانی

هرکدام از روش‌های مهاجرتی شامل هزینه‌هایی متعدد همچون هزینه درخواست ویزا، تمکن مالی، ترجمه مدرک و… هستند که متقاضیان موظف به پرداخت آن‌ها می‌باشند. با این حال مهاجرت کاری و خانوادگی از مقرون به صرفه‌ترین اشکال مهاجرت به شمار می‌آیند. شما همچنین می‌توانید با داشتن رزومه‌ای قوی از انواع بورسیه‌های تحصیلی برخوردار شده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نماید و در نتیجه از طریق مهاجرت تحصیلی نیز خرج چندانی نداشته باشید.

ویزا برای انجام کاری خاص و در مدت زمانی خاص صادر می‌گردد. در طول مدت اعتبار ویزا، شما برخی از حقوق شهروندان آن کشور را ندارید. مثلاً اگر ویزای تحصیلی بگیرید، پس از پایان دوره دانشگاهی خود باید به کشورتان بازگردید و یا آن را تبدیل کنید.

توسط بعضی از روش ها، شما و خانوادتان از همان ابتدا صاحب کارت اقامت (شهروندی) می‌شوید اما این اقامت تحت هیچ حالتی از همان ابتدا دائمی نیست.

پس از گذر 3 تا 5 سال از صدور کارت اقامت دائم (یعنی حدوداً 8 تا 10 سال پس از اخذ اقامت موقت) شما امکان درخواست پاسپورت را خواهید داشت. در نظر داشته باشید معمولاً برای دریافت پاسپورت باید تاریخ، زبان، قوانین مدنی و جغرافیای آن کشور را امتحان بدهید ولی اگر قبول نشدید نگران نباشید، می‌توانید هر چقدر خواستید مجددا اقدام کنید.

اثبات تمکن مالی
بیمه درمانی
ارائه مدرک زبان در صورت نیاز
تکمیل فرم درخواست ویزا

پلی لیست ویدئو
1/1 ویدئو ها
1
Crocoblock. All-in-one toolkit for building websites
Crocoblock. All-in-one toolkit for building websites