میانگین حقوق سالانه در اتحادیه اروپا چقدر است؟

میانگین حقوق سالانه در اتحادیه اروپا

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار گزارشی اعلام کرد که میانگین حقوق سالانه در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ به ۳۳ هزار و ۵۰۰ یورو رسید.

 

گزارش یورواستات(اداره آمار کمیسیون اروپا) حاکیست، در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین میانگین دستمزد سالانه کارکنان تمام وقت در لوکزامبورگ و به میزان ۷۲ هزار و ۲۰۰ یورو ثبت شده که بیش از ۶۰ هزار یورو افزون‌تر از پایین‌ترین درآمد ثبت شده در میان کشورهای عضو است که در بلغارستان و به میزان ۱۰ هزار و ۳۰۰ یورو گزارش شده است.

 

پس از لوکزامبورگ، بیشترین متوسط حقوق ناخالص سالانه کارکنان تمام وقت، به ترتیب، در کشورهای دانمارک (۶۳ هزار و ۳۰۰ یورو) و ایرلند (۵۰ هزار و ۳۰۰ یورو) ثبت شده است.

میانگین حقوق سالانه در اتحادیه اروپا
متوسط درآمد هر شاغل تمام وقت در کشورهای عضو اتحادیه اروپایورواستات

بر پایه گزارش یورواستات، پایین‌ترین میانگین دستمزد ناخالص سالانه کارکنان تمام وقت نیز پس از بلغارستان، به ترتیب، در کشورهای مجارستان (۱۲ هزار و ۶۰۰ یورو) و رومانی (۱۳ هزار یورو) گزارش شده است.

 

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که متوسط حقوق ناخالص سالانه کارکنان تمام وقت در ۹ کشور عضو یعنی لوکزامبورگ، دانمارک، ایرلند، بلژیک، اتریش، سوئد، آلمان، فنلاند و فرانسه از میانگین ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بالاتر است.

 

شاخص «متوسط حقوق ناخالص سالانه کارکنان تمام وقت» برای اعطای مجوز کار به کارگران خارجی با مهارت بالا در قالب دستورالعمل کارت آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف این دستورالعمل، جذب کارگران بسیار ماهر به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با امکان نقل مکان آسان‌تر آنها به دیگر کشورهای عضو این اتحادیه است.

 

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال 2023
در کدام کشورهای اتحادیه اروپا رضایت از زندگی بالاتر است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top