میانگین زمان پردازش گرین کارت

حتی اگر مطمئن هستید که واجد شرایط دریافت گرین کارت خانوادگی هستید، احتمالاً مشتاق هستید که این فرآیند را به پایان برسانید و در واقع گرین کارت را در دست بگیرید. متأسفانه گرین کارت های خانوادگی یک شبه صادر نمی شود – درخواست و دریافت گرین کارت شما زمان بر است.

 

اینکه دقیقا چقدر زمان می برد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چه نوع رابطه خانوادگی مبنای واجد شرایط بودن گرین کارت شما است، اینکه آیا بستگان شما دارای تابعیت ایالات متحده است یا اقامت دائم، و اینکه از کجا درخواست گرین کارت می کنید و همچنین اینکه آیا خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) باید در حین تصمیم گیری در مورد پرونده شما مدارک اضافی بخواهد یا خیر.

 

در این مقاله به مدت زمان دریافت گرین کارت از طریق روابط خانوادگی خواهیم پرداخت. راه های دیگری نیز برای گرفتن گرین کارت وجود دارد، مثلاً از طریق استخدام یا پناهندگی، اما روند و جدول زمانی گرفتن گرین کارت در آن شرایط بسیار متفاوت است.

 

اگر می خواهید ایده ای برای مدت زمان انتظار برای گرین کارت خانواده خود داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

 

جدول زمانی شروع تا پایان برای گرین کارت های خانوادگی
صرف نظر از اینکه چه رابطه ای بین اسپانسر (شهروند ایالات متحده یا عضو خانواده دارنده گرین کارت) و ذینفع (فرد متقاضی گرین کارت) وجود دارد، دریافت گرین کارت مبتنی بر خانواده شامل مراحل زیر است:

فرم I-130 (“دادخواست برای خویشاوند خارج از کشور”) که رابطه خانوادگی را اثبات می کند
اگر ذینفع در ایالات متحده باشد، فرم فایل I-485 (“درخواست برای تنظیم وضعیت”)
اگر ذینفع خارج از ایالات متحده باشد، فرم فایل DS-260 (“درخواست ویزای مهاجرت”)
عامل اصلی در مدت زمان دریافت گرین کارت این است که بین تکمیل فرم روابط خانوادگی و درخواست گرین کارت چقدر باید صبر کنید.

 

همسران شهروندان ایالات متحده
اگر همسر شما شهروند ایالات متحده است و شما در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می کنید، به طور متوسط ​​ماه ها طول می کشد تا گرین کارت ازدواج را دریافت کنید. همسران شهروندان ایالات متحده که در ایالات متحده زندگی می کنند می توانند I-130 و I-485 خود را همزمان بایگانی کنند.

 

اگر همسر شما شهروند ایالات متحده است و شما در حال حاضر در خارج از ایالات متحده زندگی می کنید، به طور متوسط ​​- ماه های بیشتری طول می کشد تا گرین کارت مبتنی بر ازدواج دریافت کنید.

 

همسران دارندگان گرین کارت
همسران دارندگان گرین کارت باید پس از تشکیل پرونده های حامی مالی خود به فرم I-130 و قبل از اینکه بتوانند از داخل ایالات متحده یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور درخواست گرین کارت کنند، منتظر بمانند تا گرین کارت در دسترس قرار گیرد. در اکثر موارد، حدود دو سال طول می کشد تا گرین کارت در دسترس قرار گیرد، و کل فرآیند حدود سه سال طول می کشد. ممکن است برای شهروندان مکزیک، چین، هند و فیلیپین کمی بیشتر طول بکشد.

 

اگر همسر شما دارنده گرین کارت است و شما در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می کنید، برای دریافت گرین کارت خود حدود چند ماه صبر خواهید کرد.

 

اگر همسر شما دارنده گرین کارت است و شما در حال حاضر در خارج از ایالات متحده زندگی می کنید، پس از آن حدود – ماه ها برای دریافت گرین کارت خود صبر خواهید کرد.

 

بیوه های شهروندان ایالات متحده
بیوه‌های شهروندان ایالات متحده می‌توانند برای گرین کارت درخواست دهند به شرطی که ظرف دو سال پس از فوت همسرشان درخواست دهند. روند درخواست و جدول زمانی مشابه فرآیند ازدواج مبتنی بر کارت سبز برای همسران شهروندان ایالات متحده است، اما به جای I-130، فرم روابط خانوادگی، بیوه ها فرم I-360 را باید تکمیل کنند.

 

والدین شهروندان ایالات متحده
مانند همسران شهروندان ایالات متحده، هیچ محدودیتی در تعداد گرین کارت هایی که می توان به والدین شهروندان ایالات متحده داد وجود ندارد. در نتیجه، والدین شهروندان ایالات متحده معمولاً 1 تا 2 سال پس از درخواست برای گرین کارت مبتنی بر خانواده می توانند گرین کارت دریافت کنند.

 

فرزندان شهروندان ایالات متحده (زیر 21 سال)
مانند همسران و والدین شهروندان ایالات متحده، هیچ محدودیتی در تعداد گرین کارت هایی که می توان به فرزندان شهروندان آمریکایی زیر 21 سال داد وجود ندارد. فرزندان خردسال شهروندان ایالات متحده معمولاً 1 تا 2 سال پس از شروع روند درخواست گرین کارت می توانند گرین کارت دریافت کنند.

 

فرزندان دارندگان گرین کارت  (زیر 21 سال)
فرزندان خردسال دارندگان گرین کارت باید منتظر بمانند تا کارت سبز پس از فرم I-130 و قبل از اینکه بتوانند برای گرین کارت از داخل ایالات متحده یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور درخواست دهند، در دسترس باشد. فرزندان خردسال دارندگان گرین کارت در گروه همسران دارندگان گرین کارت قرار می گیرند و بنابراین انتظار نسبتاً کوتاه تری نسبت به سایر دسته ها دارند. در اکثر موارد، حدود دو سال طول می کشد تا گرین کارت در دسترس قرار گیرد، و کل فرآیند حدود سه سال طول می کشد. ممکن است برای شهروندان مکزیک، چین، هند و فیلیپین کمی بیشتر طول بکشد.

 

مجرد، فرزندان بالغ شهروندان ایالات متحده
فرزندان بزرگسال شهروندان ایالات متحده پس از اینکه والدین شهروند آمریکایی آنها I-130 را از طرف آنها ثبت کردند، باید منتظر بمانند تا کارت سبز در دسترس باشد.

 

فرزندان بالغ مجرد دارندگان گرین کارت
جدول زمانی شروع تا پایان: 8  تا 10 سال

 

فرزندان بالغ متاهل شهروندان ایالات متحده
جدول زمانی شروع تا پایان: 13-14 سال

 

خواهر و برادر شهروندان ایالات متحده
جدول زمانی شروع تا پایان: 14-16 سال. 16+ سال.

 

محدودیت‌هایی برای تعداد افرادی که می‌توانند هر ساله به ایالات متحده بیایند در همه دسته‌های گرین کارت مبتنی بر خانواده به جز همسران، والدین و فرزندان خردسال شهروندان ایالات متحده وجود دارد. متقاضیان باید در صف انتظار بمانند تا گرین کارت در دسترس قرار گیرد.

 

پاسخ برای “چقدر طول می کشد تا گرین کارت دریافت کنید؟” جدول زمانی نه تنها به نحوه ارتباط اسپانسر و ذینفع بستگی دارد، بلکه به شرایط هر فرد و کشور اصلی شما نیز بستگی دارد. گاهی اوقات، USCIS باید قبل از پردازش یک برنامه، اطلاعات بیشتری را بخواهد – که همیشه زمان بیشتری را به فرآیند اضافه می کند. با این حال، در همه موارد، هرچه زودتر درخواست اولیه را ارسال کنید، شما یا یکی از اعضای خانواده تان زودتر گرین کارت دریافت خواهید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top