نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در 5 مرحله آسان

هزینه های بالای تحصیل نباید مانع از ثبت نام شما شود. این نکات مطمئن در مورد نحوه گرفتن بورس تحصیلی را بررسی کنید.

 

چه در حال آماده شدن برای ثبت نام باشید و چه در حال ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی خود هستید، دانستن نحوه دریافت بورسیه به شما کمک می کند هزینه تحصیل خود را پرداخت کنید. گرفتن بورسیه راهی عالی برای استطاعت مالی دانشگاه و کاهش بدهی دانشجویان است. اما، در چنین محیط رقابتی، بهترین راه برای انجام این کار چیست؟

 

تا چه سنی میتوانم در یک دانشگاه خوب در خارج پذیرش بگیرم؟
دانشگاه های رایگان در اروپا برای دانشجویان بین المللی در سال 2022-2023

 

اول از همه، درک تفاوت های بین کمک های مالی و بورسیه ها و همچنین انواع مختلف بورسیه های تحصیلی مفید است. در مرحله بعد، پس از درخواست، راه های مختلفی برای متمایز کردن خود از رقابت وجود دارد.

 

با توجه به اینکه هر دو به آنها “کمک هدیه” می گویند زیرا پولی را ارائه می دهند که نیازی به بازپرداخت ندارد، کمک هزینه ها و بورسیه ها هنوز تفاوت هایی دارند. اغلب اوقات، کمک هزینه مبتنی بر نیاز است در حالی که بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی است. هر دو شکل کمک می تواند از سوی دولت، سازمان های خصوصی و کالج ها باشد.

 

پس چگونه بورسیه بگیریم؟

بیایید به چند نکته مفید برای متمایز کردن خود از رقبا نگاهی بیندازیم:

 

1. انواع مختلف بورسیه ها را بشناسید
انواع مختلفی از بورسیه ها بر اساس عوامل مختلف وجود دارد. در اینجا لیستی از برخی از رایج ترین انواع آن آمده است:

 

پیشرفت تحصیلی:

این بورسیه ها بر اساس شایستگی علمی است. بنابراین، آنها حداقل شرایط لازم برای GPA را دارند و طبیعتاً رقابتی هستند.

 

ورزش ها:

بر اساس توانایی های ورزشی، می توانید برای حضور در مدرسه و بازی برای تیم های ورزشی آنها بورسیه تحصیلی کسب کنید. مدارسی با سطوح مختلف برنامه های ورزشی وجود دارد، و هر سطح فرصتی برای بورسیه تحصیلی دارد.

 

نسل اول:

اگر شما اولین نفر در خانواده خود هستید که به کالج می‌روید، می‌توانید واجد شرایط دریافت یک بورس تحصیلی نسل اول برای کمک به هزینه تحصیل باشید.

 

گروه های کم نمایندگی:

چه پناهنده باشید، چه اقلیت یا زن، فقط برای نام بردن چند مورد، بورسیه های تحصیلی خاصی به افراد بر اساس جمعیت شناسی آنها اعطا می شود.

 

2. بورسیه های عالی را برای خود بیابید
مانند بازی در لاتاری، اگر بلیط نخرید، نمی توانید برنده شوید. بورسیه ها به همین صورت عمل می کنند، به این صورت که باید تلاش کنید و به دنبال یک مورد مناسب برای درخواست برای دریافت جایزه باشید. چندین راه مختلف و نسبتا ساده برای یافتن بورسیه تحصیلی مناسب برای شما وجود دارد.

 

در اینجا چند راه برای انجام آن وجود دارد:

جستجو در پایگاه های داده و آنلاین
برای جستجوی بورسیه ثبت نام کنید
با مشاوران صحبت کنید
با دوستان و خانواده صحبت کنید
در انجمن هایی مانند Facebook و Quora با افراد صحبت کنید
از دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید بپرسید
به دنبال شرکت هایی باشید که از شما حمایت مالی کنند

 

3. الزامات را کامپایل کنید
اگر تصمیم دارید برای چند یا فقط یک بورسیه درخواست دهید، سازماندهی باقی ماندن مهم است زیرا ضرب الاجل هایی خواهید داشت که باید رعایت شوند. یکی از راه‌های انجام این کار، ایجاد یک صفحه گسترده یا فهرستی از بورسیه‌های تحصیلی مختلفی است که می‌خواهید به همراه شرایط و مهلت‌های آنها درخواست دهید.

 

هر بورسیه تحصیلی متفاوت است و به مدارک متفاوتی نیاز دارد، اما در بیشتر موارد، در اینجا نگاهی به آنچه که بسیاری در طول فرآیند درخواست خواهند کرد، آمده است:

 

مقدمه ای که برای یک نامه یا مدرک نوشته می شود:

اینها برای شخص/کمیته داوری نوشته شده است تا اطلاعات بیشتری در مورد خودتان ارائه دهد و به شما فرصتی بدهد تا توضیح دهید که چرا مستحق دریافت بورسیه تحصیلی هستید.

 

می توانید ریز نمرات خود را از دبیرستان یا دانشگاه قبلی خود برای ارائه به بورسیه درخواست کنید. ریز نمرات لیستی از کل درس شما به همراه نمرات همراه است.

 

برخی از بورسیه ها به یک یا چند مقاله با یک اعلان و تعداد کلمات نیاز دارند. اینها فرصتی برای شما خواهد بود که با نوشتن خوب و داستان متقاعدکننده و صادقانه خود، واقعاً از دیگران متمایز شوید.

 

اگر تجربه کاری یا تجربه داوطلبانه دارید، رزومه شما منبعی از مستندات برای نمایش کامل بودن شما ارائه می دهد.

 

فردی را پیدا کنید که شما را به خوبی می شناسد، چه کارفرما یا استاد، و از او بخواهید نامه ای از طرف شما بنویسد که قدرت، شخصیت شما و اینکه چرا شما کاندیدای شایسته دریافت جایزه هستید را نشان دهد.

 

4. از منابع انسانی استفاده کنید
در طول فرآیند بورسیه، و همچنین در طول دانشگاه، داشتن یک مربی یا فردی که شما را به خوبی می شناسد و می توانید به او اعتماد کنید، منبع مفیدی خواهد بود. وقتی برای بورسیه درخواست می دهید، از آن شخص بخواهید درخواست شما را بررسی کند، زیرا همیشه برای شخص ثالث مفید است که بازخورد خود را ارائه دهد.

 

علاوه بر این، از تماس مستقیم با تامین کننده بورسیه تحصیلی یا دانشگاه مورد نظر خود برای پرسیدن هرگونه سوالی که ممکن است داشته باشید نترسید. آنها آنجا هستند تا کمک کنند!

 

5. نکاتی برای برنده شدن در بورسیه تحصیلی
هنگامی که لیست بورسیه های تحصیلی خود را آماده کردید و مهلت ها و الزامات مربوط به آنها را تهیه کردید، آماده دریافت رول هستید!

 

چگونه می توانید مطمئن شوید که در مسیر درستی برای برنده شدن پول بورسیه هستید؟

در اینجا چند نکته برتر برای اعمال وجود دارد:

 

صادق باش

برای بورسیه هایی که واقعاً با مدارک شما مطابقت دارد، درخواست دهید. بورسیه ها شرایط واجد شرایط بودن آنها را فهرست می کنند، بنابراین قبل از تلف کردن وقت خود برای درخواست، مطمئن شوید که آنها را مطابقت دهید.

 

دقت کنید

بررسی کنندگان بورسیه اطلاعات و برنامه های زیادی برای بررسی دارند، بنابراین مطمئن شوید که فقط اطلاعاتی را که آنها درخواست می کنند ارائه می دهید. اغلب اوقات، آنها به شما این فرصت را می دهند که هر گونه بینش اضافی که ممکن است در فرآیند بررسی آنها مفید باشد را اضافه کنید، بنابراین ممکن است فرصتی بی پایان برای به اشتراک گذاشتن چیزی که می خواهید با آنها در آن زمینه داشته باشید.

 

فعال باشید

کل فرآیند ممکن است طاقت فرسا باشد، اما شما می توانید با فعال بودن این احساس را کاهش دهید. زود شروع کنید و قبل از ثبت نام یا پذیرش در دانشگاه برای بورسیه هایی که می خواهید برای آنها درخواست دهید بررسی کنید. در واقع، بسیاری از بورسیه ها حتی قبل از شروع دوره تحصیلی اعطا می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top