نوا اسکوشیا برنامه اقدام جدید مهاجرت فرانسوی زبان را منتشر کرد

هفته گذشته نوا اسکوشیا برنامه اقدام جدید مهاجرت فرانسوی زبان خود را راه اندازی کرد. این گزارش با عنوان رشد جمعیت فرانسوی زبان نوا اسکوشیا – برنامه عملی برای موفقیت (2022-25)، استراتژی این استان برای افزایش جمعیت فرانسوی زبانان را تشریح می کند.

 

حذف موانع اقامت دائم پزشکان در کانادا
راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

 

هدف این برنامه جذب تازه واردان فرانسوی زبان از سایر کشورها و استان ها است و شامل تلاش هایی در زمینه های زیر است:

افزایش مشارکت جامعه و همکاری
ارتقاء و جذب
برنامه های افزایش جمعیت
حفظ و شمول از طریق خدمات تسویه حساب
برنامه های تحقیق و ارزیابی

 

طرح به روز شده بر اساس اولین برنامه اقدام مهاجرت فرانسوی زبان این استان است که در مارس 2019 راه اندازی شد. این طرح نیروی محرکه ای در تلاش برای حمایت از جوامع موجود فرانسوی زبان با افزایش جمعیت کلی فرانسوی زبان بوده است.

 

این کشور به شدت به تبلیغ بین المللی نوا اسکوشیا به عنوان مقصدی خوشایند برای فرانسوی ها متکی است.

 

این گزارش بر ایجاد آگاهی در مورد جریان های مهاجرت برای فرانسوی زبانان از طریق برنامه نامزدی نوا اسکوشیا (NSNP) و همچنین از طریق برنامه مهاجرت اتلانتیک دارد. همچنین به دنبال آموزش تازه واردان در مورد حمایت ها و منابع موجود برای تازه واردان فرانسوی زبان در استان است.

فرانسوی در نوا اسکوشیا
بر اساس داده‌های سرشماری 2021 در مورد زبان‌ها، بیش از 30000 نفر در نوا اسکوشیا گزارش می‌دهند که به عنوان زبان اصلی خود فرانسوی صحبت می‌کنند.

 

این استان از زمانی که آکادی ها در دهه 1600 ساکن شدند، دارای یک جامعه تثبیت شده فرانسوی زبانان بوده است (آنها بعداً توسط بریتانیایی ها به اجبار از استان خارج شدند و به جنوب ایالات متحده فرستاده شدند. بسیاری بعداً بازگشتند).

 

جیل بالسر، وزیر کار، مهارت ها و مهاجرت نوا اسکوشیا، گفت: “جامعه آکادی و فرانسوی زبان بخش مهمی از هویت و میراث استان ما برای بیش از 400 سال بوده است.” “برنامه اقدام جدید ما نشان دهنده تعهد نوا اسکوشیا به افزایش تعداد تازه واردان فرانسوی زبان در سراسر استان و اطمینان از برخورداری آنها از فرصت ها و حمایت ها برای پیشرفت است.”

 

افزایش جمعیت نوا اسکوشیا
بر اساس برنامه سطوح مهاجرتی 2023-2025 که اخیرا منتشر شده است، کانادا امیدوار است تا سال 2025 پذیرای 500000 مقیم دائم جدید در سال باشد.

 

این استان به دنبال سهمی از این افزایش است. در سال 2021 جمعیت برای اولین بار در تاریخ خود به بیش از یک میلیون نفر افزایش یافته است و این استان امیدوار است تا سال 2060 آن را دو برابر کند. رشد بالای جمعیت تقریباً به طور کامل به دلیل افزایش مهاجرت، هم از خارج و هم در سطح بین استانی است.

 

این استان برای تشویق بیشتر فرانسوی زبانان برای آمدن به استان، اخیراً قرعه کشی را از طریق جریان اولویت های بازار کار NSNP برگزار کرد. 150 کاندیدای دعوت شده واجد شرایط اکسپرس انتری بودند و فرانسوی را به عنوان اولین زبان رسمی خود صحبت می کردند یا امتیاز معیار زبان کانادایی 10 را در تمام توانایی های زبان داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top